Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 

Kulturhaus

- - - - -
  • Please log in to reply
188 replies to this topic

Poll: Vă place în Kulturkaus (13 member(s) have cast votes)

Vă place în Kulturhaus?

  1. Nu, eu mă duc în Hanul Drumețului (8 votes [61.54%] - View)

    Percentage of vote: 61.54%

  2. Nu, eu mă duc în Bio-Bio la Manele (1 votes [7.69%] - View)

    Percentage of vote: 7.69%

  3. Kultur e a doua mea casă (3 votes [23.08%] - View)

    Percentage of vote: 23.08%

  4. Nu, eu mă duc în Purple de la Romană <_< (1 votes [7.69%] - View)

    Percentage of vote: 7.69%

Dacă da, unde îți place mai mult? Sus sau jos?

  1. Sus, că e cu dat din cap (8 votes [57.14%] - View)

    Percentage of vote: 57.14%

  2. Jos, că e mai relax (6 votes [42.86%] - View)

    Percentage of vote: 42.86%

Vote Guests cannot vote

#19
Rovgam

Rovgam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,880
  • Înscris: 04.03.2012
În El Comandante de la Hala Traian îmi plăcea și mie.
Mai era un club simpatic la un moment dat, cu muzică retro, pe undeva prin spatele Magazinului Unirea, știți de el? Cum se chema? Mai există?
Nu știu dacă aș mai merge acum într-un club în România, nu cred că merită să inhalez atâta fum de țigară. Când am fost în vizită la părinți ultima oară, recent, după câteva seri la rând petrecute în fum de țigară plămânii mei s-au supărat și am avut o criză ușoară de astm, lucru care nu mi s-a mai întâmplat, sub nici o formă, de 2 ani de când sunt în UK. A trecut cu două pufuri, dar m-au cam durut plămânii apoi. Să-mi văd prietenii într-un local, da, dar să merg doar așa, de distracție, nu aș mai face-o.

#20
vlad84

vlad84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 21.05.2013
jeffy bai mai era unu Viking se numea acum nu mai este. acolo am vazut prima data un concert live Trooper. in Goblin cred ca nu mai am varsta si chemarea respectiva sa merg... si da, 2005 2006 2007 au fost ani buni bun buni :)

#21
Qaff

Qaff

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 02.06.2013

 -catalin, on 20 iunie 2013 - 20:48, said:

E cam naspa. Inca de la inceput cand s-a deschis aveam cunostiinte manelisti reconvertiti la emo/house (hipster nu era chiar asa de cunoscut pt. toti coca pe vremea aia) si mergeau acolo.


Pai astia cred ca obisnuiau sa se duca acolo cand era Twice si odata cu clubul s-au convertit si ei.  Posted Image


 -catalin, on 20 iunie 2013 - 20:48, said:


Iar alcoolul ala de il lauda toata lumea... trebuie sa fie facut in cada din pastile de e asa ieftin....


Preturile alea mici sunt o enigma si pentru mine dar berea cel putin nu cred ca are cum sa fie contrafacuta.

#22
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,516
  • Înscris: 06.01.2012
In Viking n-am fost si nici in B52 .
In Goblin am fost doar de 2 ori , nu prea m-a atras .

#23
Clerik

Clerik

    Fan Zalmoxis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,633
  • Înscris: 02.02.2013

 catalina1, on 20 iunie 2013 - 20:47, said:

Si nu-i normal sa fii rupt in cur la douazeci si un pic de ani?
Asa, si? Daca n-ar fi inventat nimeni pet-ul de 2 l cu suc + vodca, eu mi-as fi petrecut verile printre betoanele din Bucuresti. Asa mi-am permis si eu sa stau la mare cu saptamanile.
Te simți vizată sau de ce ai sărit așa?
Nu, nu e normal să fii rupt în cur la 20 și un pic de ani. Ar trebui să ai suficient creier să-ți gestionezi veniturile și să realizezi care-ți sunt prioritățile. Prea mulți tâmpiți dau ultimii 30 lei pe băutură fabricată sub bar prin jegotecile astea.
N-am nimic cu berea la pet, eu subliniam faptul că e penibil să bei în fața clubului bere la pet ca a 2-a zi să zici ”coae, am fost aseară în kultur și m-am făcut rangă, ce tare a fost!!!”

Bună, proastă, asta e părerea mea.

#24
-catalin

-catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 03.07.2007

 Qaff, on 20 iunie 2013 - 20:55, said:

Preturile alea mici sunt o enigma si pentru mine dar berea cel putin nu cred ca are cum sa fie contrafacuta.

Aia imbuteliata nu. La halba clar e indoita. Intotdeauna cand sunt in vreo bodega d-asta cu preturi suspect de mici beau numai chestii carora le desfac eu ambalajul.

#25
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012
deci e un fel de Janis cu scaune naspa si pereti cu graffiti.

#26
Rovgam

Rovgam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,880
  • Înscris: 04.03.2012
În studenție nu aveam nici noi atât de mulți bani, iar băutura în clubul de la Modex, din Timișoara, nu era chiar la un preț acceptabil. Noi mergeam acolo să dansăm, așa că uneori ieșeam întâi să bem ceva în Complex și apoi în club la țopăială câteva ore bune. Puțin alcool înainte de țopăială prindea bine.

#27
Clerik

Clerik

    Fan Zalmoxis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,633
  • Înscris: 02.02.2013

 Sirius_B, on 20 iunie 2013 - 21:04, said:

deci e un fel de Janis cu scaune naspa si pereti cu graffiti.
În stuff am fost o dată. Diferența dintre șura bunicilor și barul ăla e infimă.

#28
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007
Eu, personal, chiar mă duc des la Hanul Drumețului :w00t:
Kulturhaus clar nu e, oricum, un loc pentru mine. Nu categorizez un local în funcție de prețuri, dar, în general, unde locurile-s prea ieftine și calitatea oamenilor lasă de dorit. Nu știu de ce se întâmplă asta, dar... Eu n-am călcat niciodată acolo și nici n-am de gând. Dacă problema e financiară, decât să ies acolo... mai bine stau acasă. Sau decât să ies mai des, mai bine mai rar și mai de calitate.
Nu vreau să jignesc pe nimeni, gusturile nu se discută, dar există localuri pentru toate categoriile de oameni, iar Kulturhaus clar nu s-ar număra printre opțiunile mele vreodată. :)

#29
vlad84

vlad84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 21.05.2013
bai oi fi eu in urma cu moda...da cand zici Janis te referi la Janis Joplin?!? sau asta e un alt club ca nu inteleg...

 Sirius_B, on 20 iunie 2013 - 21:04, said:

deci e un fel de Janis cu scaune naspa si pereti cu graffiti.


#30
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,516
  • Înscris: 06.01.2012

 vlad84, on 20 iunie 2013 - 21:09, said:

bai oi fi eu in urma cu moda...da cand zici Janis te referi la Janis Joplin?!? sau asta e un alt club ca nu inteleg...
E un club din Cluj care seamana cel mai bine cu Fire .

Ontopic : cine dracu' indoaie o bere de 3 lei cu apa ca sa o vanda cu 4 lei si sa isi riste sa isi dea singur foc la geamantan ? Posted Image

Edited by jeffy86able, 20 June 2013 - 21:11.


#31
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,896
  • Înscris: 21.04.2011

 Clerik, on 20 iunie 2013 - 21:03, said:

Te simți vizată sau de ce ai sărit așa?
Nu, nu e normal să fii rupt în cur la 20 și un pic de ani. Ar trebui să ai suficient creier să-ți gestionezi veniturile și să realizezi care-ți sunt prioritățile. Prea mulți tâmpiți dau ultimii 30 lei pe băutură fabricată sub bar prin jegotecile astea.
N-am nimic cu berea la pet, eu subliniam faptul că e penibil să bei în fața clubului bere la pet ca a 2-a zi să zici ”coae, am fost aseară în kultur și m-am făcut rangă, ce tare a fost!!!”

Bună, proastă, asta e părerea mea.
In facultate, prioritatile mele (dpdv financiar) erau cluburile si distractia. Ce altceva ar fi trebuit sa fie pe primul plan?
Inteleg partea cu lauda de a doua zi, aici sunt de acord cu tine. Dar noi nu ne laudam in fata nimanui, asa ca...

Edited by catalina1, 20 June 2013 - 21:13.


#32
Fumez_Vodca

Fumez_Vodca

    I'm so mean I make medicine sick

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 04.11.2012
Cat ii 50`u de vodka pe la capetala ?

#33
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012

 Clerik, on 20 iunie 2013 - 21:07, said:

În stuff am fost o dată. Diferența dintre șura bunicilor și barul ăla e infimă.

Nu ma referam la ala, dar oricum chestie de gusturi.
Mie imi trebuia bere ieftina si multa, femeie multe si bune si rock clasic plus un pic de loc.
Prefer o masa buna de stejar decat una stil Empire.
Deh, educatia. :(

#34
Clerik

Clerik

    Fan Zalmoxis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,633
  • Înscris: 02.02.2013

 catalina1, on 20 iunie 2013 - 21:11, said:

In facultate, prioritatile mele (dpdv financiar) erau cluburile si distractia. Ce altceva ar fi trebuit sa fie pe primul plan?
Inteleg partea cu lauda de a doua zi, aici sunt de acord cu tine. Dar noi nu ne laudam in fata nimanui, asa ca...
Asta ține de la om la om.

Eu mereu am zis că decât să sparg acum banii pe distracții de x ori pe săptămână prin locuri dubioase, prefer să muncesc și pe la 30 ani să mă distrez și eu prin bora bora.

Edited by Clerik, 20 June 2013 - 21:14.


#35
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012

 Clerik, on 20 iunie 2013 - 21:14, said:

Eu mereu am zis că decât să sparg acum banii pe distracții de x ori pe săptămână prin locuri dubioase, prefer să muncesc și pe la 30 ani să mă distrez și eu prin bora bora.

La 30 de ani cel mai probabil numa' in Bora Bora nu o sa fii. :D
Si mindsetul se schimba mult.

#36
Qaff

Qaff

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 02.06.2013

 -catalin, on 20 iunie 2013 - 21:04, said:


Aia imbuteliata nu. La halba clar e indoita. Intotdeauna cand sunt in vreo bodega d-asta cu preturi suspect de mici beau numai chestii carora le desfac eu ambalajul.

Ma eu am baut si vodca, absint, etc., si au fost ok. Adica nu cred ca mi-a pus spirt in loc de absint. Posted Image Si n-am murit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate