Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Kulturhaus

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
188 răspunsuri în acest subiect

Sondaj: Vă place în Kulturkaus (13 membri au votat)

Vă place în Kulturhaus?

  1. Nu, eu mă duc în Hanul Drumețului (8 voturi [61.54%] - Vezi)

    Procentaj al voturilor: 61.54%

  2. Nu, eu mă duc în Bio-Bio la Manele (1 voturi [7.69%] - Vezi)

    Procentaj al voturilor: 7.69%

  3. Kultur e a doua mea casă (3 voturi [23.08%] - Vezi)

    Procentaj al voturilor: 23.08%

  4. Nu, eu mă duc în Purple de la Romană <_< (1 voturi [7.69%] - Vezi)

    Procentaj al voturilor: 7.69%

Dacă da, unde îți place mai mult? Sus sau jos?

  1. Sus, că e cu dat din cap (8 voturi [57.14%] - Vezi)

    Procentaj al voturilor: 57.14%

  2. Jos, că e mai relax (6 voturi [42.86%] - Vezi)

    Procentaj al voturilor: 42.86%

Votează Vizitatorii nu pot vota

#55
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.291
  • Înscris: 30.04.2012

 FCBK, on 20 iunie 2013 - 21:34, said:

Sunt groaaaaaaaaaaaaznic de socata ca nu-l stii.
E mai ceva ca lulu ( odihneasca-se-n pace ) pentru istoria moderna a clujului. Posted Image
Pe scurt, il vedeai la orice festival sau pe strada si fluiera dupa toate gagicile si-si dadea ochelarii mai jos pe nas si facea grimase de alea de parca ar fi fost scos din ceva desen animat de prost gust cu bugs bunny. Prima mea intalnire cu el a fost la 12 ani, da, cred ca nu se sfia la a face de astea cu nimic ce parea sa aiba un vagin, chit ca vorbim si de veverite femele moarte de 4 luni.

Imi pare cunoscut, da' nu stiu de unde sa-l iau, asa ca duca-se cu cersetorul adiacent.
mai degraba retin fata uimita a tipei careia i-a luat foc parul cret de la o lumanare in timp ce se lingea cu un tip.

Editat de Sirius_B, 20 iunie 2013 - 21:38.


#56
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 62.913
  • Înscris: 21.04.2011

 Rovgam, on 20 iunie 2013 - 21:36, said:

Să călătorești nu e un vis chiar atât de mic. Depinde unde vrei să mergi și de ce, mai ales.
Doar pentru luxul de a călători și a sta în hoteluri cu super standarde nu știu dacă merită.
Sigur, doar ca am facut si eu niste presupuneri (si sunt aproape sigura ca am dreptate) cand am scris ce am scris.

 FCBK, on 20 iunie 2013 - 21:34, said:

Sunt groaaaaaaaaaaaaznic de socata ca nu-l stii.
E mai ceva ca lulu ( odihneasca-se-n pace ) pentru istoria moderna a clujului. Posted Image
Pe scurt, il vedeai la orice festival sau pe strada si fluiera dupa toate gagicile si-si dadea ochelarii mai jos pe nas si facea grimase de alea de parca ar fi fost scos din ceva desen animat de prost gust cu bugs bunny. Prima mea intalnire cu el a fost la 12 ani, da, cred ca nu se sfia la a face de astea cu nimic ce parea sa aiba un vagin, chit ca vorbim si de veverite femele moarte de 4 luni.
A, si absolut mereu e in haine fosorescente, cica i se zice Hashu.
Cine-i lulu?

#57
vlad84

vlad84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 122
  • Înscris: 21.05.2013

 Clerik, on 20 iunie 2013 - 21:37, said:

Back to kultur.

[ https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1000162_561115897271621_635940410_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

LOL good point :))

#58
FCBK

FCBK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.954
  • Înscris: 24.06.2012

 catalina1, on 20 iunie 2013 - 21:39, said:

Sigur, doar ca am facut si eu niste presupuneri (si sunt aproape sigura ca am dreptate) cand am scris ce am scris.


Cine-i lulu?
Cred ca cel mai renumit boschetar din ardeal, imi amintesc ca acum 5 ani cand jucam conquiztador am primit intrebare cu lulu si ailalti 2 nu au raspuns corect, mi-am dat seama instant ca tre' sa fie moldoveni/munteni. :lol:

Cauta Lulu Cluj si gasesti o tona de articole cu el, era tare simpatic omul.
Cica o data s-a urcat intr-un cosciug de ala cu mortu-n el, il duceau la inmormantare, cat era masina parcata nu stiu unde ( masina de la pompe funebre ) si cand s-o descarce-n cimitir pentru slujba sau ce naiba, a iesit de langa mort si sa crape aia acolo de sperietura.

#59
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.291
  • Înscris: 30.04.2012
mie imi place imaginea asta

https://www.facebook...&type=1

#60
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.524
  • Înscris: 06.01.2012
Din Fire , de la concert cand a venit Truda (n-am fost ) :
Posted Image

Fișiere atașate



#61
FCBK

FCBK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.954
  • Înscris: 24.06.2012

Quote

Acum 5 ani, Lulu a vrut să dea o fugă până în satul natal. A ieşit la "ia-mă nene" şi s-a "îmbarcat" într-un camion care transporta un sicriu gol. Pe drum, în camion au urcat mai multe persoane. La un moment dat, din sicriu a apărut o mână şi o voce guturală a întrebat dacă mai plouă. Oamenii au sărit îngroziţi din camion, unii chiar s-au rănit... Lulu se adăpostise de ploaie.
Me scuzatz, aparent stiam gresit legenda urbana. :lol:

#62
chesterb

chesterb

    Șefu' la bani

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.184
  • Înscris: 23.11.2007

 Oscilatrix, on 20 iunie 2013 - 19:59, said:

M-am uitat mai demult pe pozele lor de pe facebook si i-am intrebat daca accesul persoanelor cu aspect fizic placut e interzis.
Adică eu sunt urât sau ce? Posted Image

 jeffy86able, on 20 iunie 2013 - 20:41, said:

De ce am impresia ca esti virgin ?
Posted Image

 Qaff, on 20 iunie 2013 - 20:46, said:

Da imi place desi n-am mai trecut demult stiu ca era ceva gen 5 lei vodca cu mere/portocale, 3-4 lei berea cand am fost ultima oara, preturi foaaarte ieftine ceea ce e foarte bine, toalete numa bune de vomat bautura consumata, etc., in doua cuvinte uber cool. Posted ImageDar eu ma duceam si-n Purple...
Si-mi place jos. Sus nu cred c-am fost decat de cateva ori.
Purple e bar de gay. Ştii asta nu?

 -catalin, on 20 iunie 2013 - 20:48, said:

E cam naspa. Inca de la inceput cand s-a deschis aveam cunostiinte manelisti reconvertiti la emo/house (hipster nu era chiar asa de cunoscut pt. toti coca pe vremea aia) si mergeau acolo. In general multi studenti, multi loseri-pitici-cu-barba-care-stau-cu-ma-sa-la-25+ ani si care vor si ei sa agate (evident ceva de 16 a alea peste nu se uita la asa ratati), multe taranci studente din provincie (curvele de se fut pe coji de pizza), multi ratati... In concluzie, nu e genul de club in care sa te duci daca ai 22+ ani, parerea mea. Iar alcoolul ala de il lauda toata lumea... trebuie sa fie facut in cada din pastile de e asa ieftin....

 Qaff, on 20 iunie 2013 - 20:55, said:


Pai astia cred ca obisnuiau sa se duca acolo cand era Twice si odata cu clubul s-au convertit si ei.  Posted Image
Preturile alea mici sunt o enigma si pentru mine dar berea cel putin nu cred ca are cum sa fie contrafacuta.
Vodka e ok doar vinerea odată la 2 săptămâni când e seara Abosulut Vodka şi toate cocktailurile se fac cu Absolut şi sunt promoţii cu premii etc. În rest, doar berea e ok.

 LauriciD, on 20 iunie 2013 - 21:08, said:

Eu, personal, chiar mă duc des la Hanul Drumețului Posted Image
Kulturhaus clar nu e, oricum, un loc pentru mine. Nu categorizez un local în funcție de prețuri, dar, în general, unde locurile-s prea ieftine și calitatea oamenilor lasă de dorit. Nu știu de ce se întâmplă asta, dar... Eu n-am călcat niciodată acolo și nici n-am de gând. Dacă problema e financiară, decât să ies acolo... mai bine stau acasă. Sau decât să ies mai des, mai bine mai rar și mai de calitate.
Nu vreau să jignesc pe nimeni, gusturile nu se discută, dar există localuri pentru toate categoriile de oameni, iar Kulturhaus clar nu s-ar număra printre opțiunile mele vreodată. Posted Image
Îţi plac manelele?

 vlad84, on 20 iunie 2013 - 21:20, said:

Ontopc: in Kulturhaus am fost de 2 ori. nu mai tin minte la ce etaj...stiu ca erau niste scari si niste hipsteri pe ele. pe unu am varsat o bere. muzica era de genu RHCP si Billy Idol daca nu ma insel. a fost ok dar parca parca ceva ma retine sa mai merg acolo. poate cu multi prieteni daca e...
Ai fost jos. Sus se bagă mai mult dubstep.

 Clerik, on 20 iunie 2013 - 21:37, said:

Back to kultur.

[ https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1000162_561115897271621_635940410_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Tipul ăsta e mereu în Kultur.

Editat de chesterb, 20 iunie 2013 - 21:52.


#63
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.984
  • Înscris: 10.07.2007

 chesterb, on 20 iunie 2013 - 21:51, said:

Îţi plac manelele?
Da, îmi plac. Bine, nu le-ascult acasă, dar îmi plac lăutarii (sau na, manelele live). Îmi place atmosfera de la han, e a doua mea casă (bine, că stau și la 3 minute de mers pe jos de el).

#64
chesterb

chesterb

    Șefu' la bani

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.184
  • Înscris: 23.11.2007

 LauriciD, on 20 iunie 2013 - 21:57, said:

Da, îmi plac. Bine, nu le-ascult acasă, dar îmi plac lăutarii (sau na, manelele live). Îmi place atmosfera de la han, e a doua mea casă (bine, că stau și la 3 minute de mers pe jos de el).
Hanul Drumeţului e locul în care nu m-aş duce niciodată. M-aş simţi ciudat să fiu singurul om normal dintre cămăşarii de acolo.

#65
Fumez_Vodca

Fumez_Vodca

    I'm so mean I make medicine sick

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.460
  • Înscris: 04.11.2012
Nu esti singuru.

#66
FCBK

FCBK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.954
  • Înscris: 24.06.2012
hai ca am bagat si io un search la hanul asta.

lol

[ http://1.bp.blogspot.com/-m-WtwTbNsEw/TVv5MpNCIdI/AAAAAAAAA0s/D6PrUzhSzaM/s1600/DSC01462.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#67
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.291
  • Înscris: 30.04.2012
ce-s cu scaunele alea lol.

#68
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 62.913
  • Înscris: 21.04.2011
Asta-i ala de langa Tricodava?

#69
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.984
  • Înscris: 10.07.2007

 chesterb, on 20 iunie 2013 - 22:01, said:

Hanul Drumeţului e locul în care nu m-aş duce niciodată. M-aş simţi ciudat să fiu singurul om normal dintre cămăşarii de acolo.
De ce crezi că ai fi singurul ”om normal”? Ți se pare că eu nu-s normală? E-adevărat că unde-s manele sunt și țigani, și interlopi, și ”cămășari”, dar asta nu înseamnă că toți sunt.
Poza asta e de mult, mult timp, hanul nu mai arată așa de hohoho. Ultima poză a mea din Hai să vedem cum arătăm e făcută la han.

 catalina1, on 20 iunie 2013 - 22:07, said:

Asta-i ala de langa Tricodava?
Da.

Și apropo de ”cămășari”: cred că oricărui bărbat îi stă mai bine-n cămașă decât în tricou. :)

Editat de LauriciD, 20 iunie 2013 - 22:10.


#70
vlad84

vlad84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 122
  • Înscris: 21.05.2013
cred ca e prin titan

#71
FCBK

FCBK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.954
  • Înscris: 24.06.2012
Apai depinde si cine poarta camasa aia.
Alta poza de pe google, zau, ma straduiesc sa le pun doar pe alea mai doamne ajuta care apar la cautare.

[ http://sorinelpustiu.ro/wp-content/uploads/2011/12/hanul-drumetului.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Editat de FCBK, 20 iunie 2013 - 22:11.


#72
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 62.913
  • Înscris: 21.04.2011

 LauriciD, on 20 iunie 2013 - 22:09, said:

Și apropo de ”cămășari”: cred că oricărui bărbat îi stă mai bine-n cămașă decât în tricou. Posted Image

Eu am mai spus ca tricourile nu sunt haine si ca cei care le poarta nu sunt oameni, dar ati zis ca sunt rea :(

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate