Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu
 Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 

Hp recovery

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
siteweb

siteweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 118
  • Înscris: 21.05.2011
Salut.. am un laptop Hp de la un prieten ..si in D are ocupa 22 de gb din 30.. daca intru in D am doar o icoana cu HP recoveri care are in jur de 300 de mn..el zice ca ar fi avut in D tot felu de documente si ca a umblat el la ceva setari cu recovery si acum nu mai stie unde sunt documentele de pe D...se poate asa cv?

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.688
  • Înscris: 15.06.2004
Exista 2 posibilitati:
1. Le-a mutat intr-un folder ascuns - poate chiar in cel de recovery.
2. A folosit functia de recovery si incazul asta au fost sterse - dupa recovery calculatorul este ca proaspat cumparat.

E posibil ca spatiul ala ocupat pe D sa fie datele din  imaginile de recovery - de obicei peste 16 Gb, plus ceva documente, sau doar imaginile de recovery. In Windows 7 cam 16 Gb erau de obicei. La 8 nu stiu cat ocupa acele imagini.

#3
siteweb

siteweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 118
  • Înscris: 21.05.2011

Vizualizare mesajeiffel, pe 14 iunie 2013 - 12:59, a scris:

Exista 2 posibilitati:
1. Le-a mutat intr-un folder ascuns - poate chiar in cel de recovery.
2. A folosit functia de recovery si incazul asta au fost sterse - dupa recovery calculatorul este ca proaspat cumparat.

E posibil ca spatiul ala ocupat pe D sa fie datele din  imaginile de recovery - de obicei peste 16 Gb, plus ceva documente, sau doar imaginile de recovery. In Windows 7 cam 16 Gb erau de obicei. La 8 nu stiu cat ocupa acele imagini.

ok si cum pot sa aflu daca mai sunt ascunse acele fisiere?

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.688
  • Înscris: 15.06.2004
Pai recomandarea mea e sa folosesti Total Commander si sa fie setat in optiuni sa afiseze si fisierele ascunse.
Fișier atașat  new-2.jpg   23,37K   7 download-uri

Cu explorerul nu poti accesa folderul de recovey la HP ptr ca are un fisier ini care te blocheaza.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate