Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Motor GX 160 care pierde pe la garnitura

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
bogdanb1

bogdanb1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,176
  • Înscris: 05.07.2007
nu am ulei mult in motor, in medie 250-300 de mililitri si ar trebui sa am 600. am verificat inclusiv am golit uleiul sa vad cit este.
uleiul creste cind il completez si scade cind se aduna in sticla ce e legata la furtunul de gaze din carter.adica am dupa mine sticle cu ulei nou, ulei recuperat.... furtunul nu mai e legat la filtrul de aer ca l-am scos. un ulei mai subtire schimba problema?
ideea e ca scoate gaze multe, care ies pe linga furtun, unde avusesem gaura cam mica intre dopul sticlei si furtun si areusit sa imi sufle furtunul din prinderea lui pe tevusca aia de pe motor. gazele care ies tapeteaza zona cu ulei care e de sus pina la mecanismul de accelerare si mai jos curge pe aparatoarea de la sape. daca pe linga segmenti ies gaze asa de multe atunci motorul asta cum mai e in stare sa functioneze?nu zic ca nu sint segmentii, ei sa fie dar macar sa stiu sigur, atit vreau.

nu am inteles nimic cu dublura de tabla, te rog mai zi-mi o data

asta pune uin fel de rezervor de retur, probabil ca tipu e sigur care e cauza dar nu spune

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/goaGpaBQ4Ts?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

uite unu care nu inteleg ce face la supape acolo...poate intelegi mai bine. ideea era ca ulei la filtrul de ulei dar nu am reusit sa pricep ce face

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ANaf4OCVh3Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by bogdanb1, 25 June 2014 - 09:17.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate