Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba
 Facultate

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume
 Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta
 Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 

unde gasesc galeti cu capac de aprox 20l?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
ebh

ebh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 21.04.2008
Salut,

Vreau sa imi fac un sistem hidroponic de tip dwc si imi trebuie o galeata ca in titlu. Cum sunt galetile cu tot felul de produse (lichide) pentru finisaje la diferite magazine DIY, doar ca mie imi trebuie noua/curata/nefolosita.

Am gasit un producator/importator undeva prin arad, dar pe mine ma intereseaza sa o iau din Bucuresti, din magazin, sa pot sa o si vad inainte.

Nu e musai sa fie de 20l...

Multumesc!

#2
maramicuip

maramicuip

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.07.2010
cred ca nu este nevoie sa iesi din casa.
cauta in bucatarie. ai 801% sanse sa gasesti o oala, pentru gatit sub presiune!

#3
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Ai nevoie de ceva cutii de stocare din plastic.

Aia(în filmulețe) le ranforseaza si le vopsesc  pentru a nu intra lumina la rădăcini și la nutrienti...
Le vopsesc pentru ca "radacinilor nu le place lumina" si pentru a nu dezvolta alge. La lumina se mai și "strica" nutrientii...
Apropo, de unde si la cat cumperi nutrienti pentru plante? Rog moderatorul(ii) sa nu considere răspunsul colegului drept relama. Mulțumesc.

Eu am luat o cutie Quasar(49 RON) dar e cam slăbuța. Sigur are peste 20 L. Am folosit-o ca minisera si as vrea sa-i dau o utilizare acum... Any help?

Edited by e_bulu, 05 June 2013 - 10:29.


#4
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
OBOR! punct.

#5
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Si nutrienti?

#6
ovidiu_ms

ovidiu_ms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 06.02.2013
De ce nu iti iei din Metro sau magazine asemanatoare o galeata de detergent de rufe ? http://romsales.ro/?p=2376
Folosesti detergentul si ramai cu galeata curata. O clatesti putin si gata. Si in orce caz, galeata aceea are peste 20 de litri.

#7
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
OBOR, Metro, mamaia... ȘI NUTRIENTI?

#8
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,618
  • Înscris: 25.11.2007

 e_bulu, on 05 iunie 2013 - 17:59, said:

Si nutrienti?

Depinde la cate plante folosesti nutrientii.

Pentru cantitati mai mici, pe la fitofarmacii intrebi de ei.

#9
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Mulțumesc.

#10
BadJoke

BadJoke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.06.2004

 ebh, on 05 iunie 2013 - 09:35, said:

Salut,

Vreau sa imi fac un sistem hidroponic de tip dwc si imi trebuie o galeata ca in titlu. Cum sunt galetile cu tot felul de produse (lichide) pentru finisaje la diferite magazine DIY, doar ca mie imi trebuie noua/curata/nefolosita.

Am gasit un producator/importator undeva prin arad, dar pe mine ma intereseaza sa o iau din Bucuresti, din magazin, sa pot sa o si vad inainte.

Nu e musai sa fie de 20l...

Multumesc!

Intreaba pe la magazinele care vand inghetata la dozator. Materia prima vine in galeti de 15 - 20 de litri si le vand destul de ieftin. In Giurgiu am luat anul trecut la 4 ron. Sunt destul de rezistente si dupa ce sunt spalate sunt ca noi. Capacul este etans, eu le-am folosit pt muraturi.

#11
paulyaren

paulyaren

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 05.09.2009
Producator de galeti de diferite capacitati este firma Innova plastics ,in fostul Faur,intrarea pe la poarta 3 adica pe la metrou Repulica

poate ii gasesti si pe net.....

#12
ebh

ebh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 21.04.2008

 BadJoke, on 09 iunie 2013 - 09:16, said:

Intreaba pe la magazinele care vand inghetata la dozator. Materia prima vine in galeti de 15 - 20 de litri si le vand destul de ieftin. In Giurgiu am luat anul trecut la 4 ron. Sunt destul de rezistente si dupa ce sunt spalate sunt ca noi. Capacul este etans, eu le-am folosit pt muraturi.

O sa incerc, merci! Desi nu prea am mai vazut dozatoare de inghetata in Bucuresti in ultimii ani.

 paulyaren, on 10 iunie 2013 - 07:28, said:

Producator de galeti de diferite capacitati este firma Innova plastics ,in fostul Faur,intrarea pe la poarta 3 adica pe la metrou Repulica

poate ii gasesti si pe net.....

O sa caut, merci!. Acum sa vad daca vand si la end-user si sa nu fie ca galetile cu capac pe care le gasesti in hornbach/bricostore/etc... de spalat pe jos, nu pt produse gen lavabila, etc (cu capat ermetic si un pic mai solide)

 e_bulu, on 05 iunie 2013 - 10:25, said:

Ai nevoie de ceva cutii de stocare din plastic.

Aia(în filmulețe) le ranforseaza si le vopsesc  pentru a nu intra lumina la rădăcini și la nutrienti...
Le vopsesc pentru ca "radacinilor nu le place lumina" si pentru a nu dezvolta alge. La lumina se mai și "strica" nutrientii...
Apropo, de unde si la cat cumperi nutrienti pentru plante? Rog moderatorul(ii) sa nu considere răspunsul colegului drept relama. Mulțumesc.

Eu am luat o cutie Quasar(49 RON) dar e cam slăbuța. Sigur are peste 20 L. Am folosit-o ca minisera si as vrea sa-i dau o utilizare acum... Any help?

Stiu la ce te referi, dar eu am nevoie de ceva mai mare/solid. Vreau sa plantez niste ardei care se fac copaci mari si imi trebuie minim o galeata de 18-20l pt fiecare.

Nutrienti imi iau de la growin.ro si/sau hidroponica.ro; la fel si medii de crestere si alte accesorii. Pe mine ma intereseaza in primul rand sa fie ceva de calitate/recunoscut (gen canna, general hydroponics, bio-bizz, advanced nutrients, etc). Daca vrei ceva mai ieftin poti sa incerci la hornbach ca au o gama mai larga decat la bricostore sau alte magazine de gen, dar marea majoritate sunt relativ slabe calitativ si scumpe pt ce ofera.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate