Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 

Pamantul este plat

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
945 replies to this topic

#415
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,334
  • Înscris: 13.01.2011

 Prien, on 23 ianuarie 2017 - 13:46, said:

Of topic.M-am rablagit si am uitat cum dracu se numea tribul ala din Africa cu "palosul" gros? Era o poza pe net..

Păloșenii ?! :roflmaofast:
Acum serios, subiectul nu este incă mutat, la FUN ?! 😵

Edited by crisstonne, 23 January 2017 - 14:04.


#416
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

 crisstonne, on 23 ianuarie 2017 - 13:58, said:

Mai este o theorye Posted Image Luna este de fapt ce se observă după ce luminezi Pamintul, un fel de umbra, că noi suntem intr-un studiou si un proiector lumineaza Pamintul.

Ah, aici am greșit, Pamintul plat nu poate să genereze o umbră/reflexie rotunda Posted Image
Ma întorc la planșetă, mai studiez.
se spune că şi luna ar fi tot plată... se mai bălăngăne stînga-dreapta... asta e sigur...
acu sincer... de ce doar o porţiune este dată publicităţii pe gugli-muun? şi ce-i cu dungile ăle'...de parcă ar fi făcută din folii...?

 crisstonne, on 23 ianuarie 2017 - 13:58, said:

Ah, aici am greșit, Pamintul plat nu poate să genereze o umbră/reflexie rotunda Posted Image
la biblie spune clar
îtîi a fost lumina şi întunericu'
mai apoi soarele şi luna
deci?

#417
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
astia au votat cu trump,
si daca printre ei sunt si romani, au votat cu pesede

#418
ddaannii

ddaannii

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 26.04.2011
Pe ăștia care susțin asemenea afirmații ar trebui puși sa sape în pământ pana ajung "dincolo".
Când termina sa ne arate și noua unde au ajuns.Posted Image

Edit.Sa sape la harlet,târnăcop și lopată.

Edited by ddaannii, 23 January 2017 - 14:58.


#419
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,125
  • Înscris: 30.04.2007
c-o fi plat, c-o fi rotund, nu ma intereseaza, nu ma afecteaza prea mult, dar vin eu si zic : O HOTARIRE JUDECATOREASCA DEFINITIVA SI IREVOCABILA, EMISA DE DOAMNA CAMELIA BOGDAN, ECS-IS-TĂ  ?????

eu zic sa nu va hazardati pina la o asemenea hotarire ..

#420
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,280
  • Înscris: 05.06.2002
cand am vazut titlul topicului am zis ca iar a scapat unul de pe aria "religie si spiritualitate"...

#421
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

 TheRipper, on 23 ianuarie 2017 - 14:11, said:

astia au votat cu trump,
si daca printre ei sunt si romani, au votat cu pesede
dac'au văzut c-o duc din prost în mai prost... n-ai fi dorit să-i realeagă...??? cred ei... nu cred în planeitatea terrei dar nici  în aşa hal de tîmpiţi nu-s...să-l alegi tot p'ăla de te-a adus în curu'gol şi cu datorii.

 Fane, on 23 ianuarie 2017 - 15:04, said:

cand am vazut titlul topicului am zis ca iar a scapat unul de pe aria "religie si spiritualitate"...
nu, tocmai discutam despre ''cum pune botu' frairu' la ce se dă în media''...(de la inchiziţie încoace...că încolo, erau mult mai inteligenţi urangutanii neexistînd 4G)

apropos,
cum se face că pe staţia orbitală au o singură cameră de 2 Mpixeli? se tem vă veddem noi ceva...ce nu trebe?

 r_murphy, on 23 ianuarie 2017 - 15:01, said:

CAMELIA
cine-i camelia?

Edited by sarac.lipit, 23 January 2017 - 15:18.


#422
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,125
  • Înscris: 30.04.2007
cea mai libera, democrata, apolitica, echidistanta judecatoare din romania. singura cu singe in pasarica sa-l condamne pe varan ..

#423
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,280
  • Înscris: 05.06.2002

 sarac.lipit, on 23 ianuarie 2017 - 15:19, said:

nu, tocmai discutam despre ''cum pune botu' frairu' la ce se dă în media''...
am inteles, nu-i cazul cu topicul asta, dar din timp in timp mai sare gardul cate unul de pe aria aia si face cate un topic "de iluminare"...

#424
clipman

clipman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 25.04.2014
Nu e plat ma e patrat.

#425
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,280
  • Înscris: 05.06.2002
3D

#426
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,020
  • Înscris: 18.12.2007

 Prien, on 23 ianuarie 2017 - 13:43, said:


Asa ca, extrem de sincer, ma bucur cand vad ca exista altii si mai prosti decat mine..

Eu am citit 'plante' in loc de 'planete' si ma gandeam cine naiba e atat prost incat sa nege existenta plantelor Posted Image

#427
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

 clipman, on 23 ianuarie 2017 - 15:29, said:

Nu e plat ma e patrat.
cel mai probabil
e singura explicaţie a potoapelor....plouă pe o latură...pînă se revarsă... ''legea lu' cub''...
se tot dau de ceasu' morţii să ne explice ăştia că încălzirea globală aduce temperaturi mai joase şi pe perioade mai mari... de ex la noi primăvara şi toamna e iarnă din cauza căldurii...iar taxele de mediu trebuie plătite doar de fraieri cînd o vacă face mai rău mediului ca o dizălară în 20 de ani pe biogaz... dar deh, este era 'cunoaşterii', a 'intelienţei explozive'...
s-au topit gheţarii, nivelul apei a urcat nici 1m ...
curios, de unde a apărut apa aia căzută pe pămînt 40 zile... de-a acoperit tot... ?
clar, legea lu' cub se verifică

Edited by sarac.lipit, 23 January 2017 - 16:36.


#428
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,280
  • Înscris: 05.06.2002
cica acu 2200 ani Eratostene a calculat cu destula precizie circumferinta pamantului, in ziua de azi sunt tantalai care merg cu masina cu gps dar cred ca pamantul este plat...

Edited by Fane, 23 January 2017 - 16:57.


#429
Scorpionul_Lenes

Scorpionul_Lenes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 22.05.2015
1. Tot asa, de fun, nu am inteles cum poate trece o fiinta vie de centura de radiatii Van Allen, care inconjoara Terra....

2. Cum rezista viata in spatiul cosmic, expus radiatiilor, cand suntem impreuna de acord ca, daca nu ne-ar proteja stratul de ozon, nici pe Pamant nu ar exista viata...

3. Cautati pe wiki "list of map projection" / proiectii pentru harti, si acolo vizualizati proiectia "Azimuthal Equidistant". E Pamantul plat si sigla ONU, si harta cea mai precisa folosita de USGS. Adica United States Geological Survey, agentie de stat guvernamentala americana.

[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ec/Azimuthal_equidistant_projection_SW.jpg/150px-Azimuthal_equidistant_projection_SW.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Scorpionul_Lenes, 23 January 2017 - 19:10.


#430
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

 Scorpionul_Lenes, on 23 ianuarie 2017 - 19:09, said:

2. Cum rezista viata in spatiul cosmic, expus radiatiilor, cand suntem impreuna de acord ca, daca nu ne-ar proteja stratul de ozon, nici pe Pamant nu ar exista viata...
tind să cred că nu e chiar aşa.
o filmare pe o rachetuţă de amatori... parcă se loveşte 'de ceva' ...apoi cade
bine... glumim, şi viaţa e o glumă ... dacă Darwin avea dreptate... crocodilii conduceau lumea ... nu o specie apărută recent, culmea, creată de un bărbos alb, galbe, roşu sau negru... funcţie de locaţia fiecăruia...

am găsit chestia
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iXNmj-JmrR8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sarac.lipit, 23 January 2017 - 20:37.


#431
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,334
  • Înscris: 13.01.2011
Poza este reala si adevărată, luna are forma de felie de cașcaval, este loc de citit, va promit eu :P

Attached Files



#432
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 herodotus, on 23 ianuarie 2017 - 13:09, said:

Cica Pamantul este Plat si planetele nu exista
[ https://i.imgur.com/bF7jvqY.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate