Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 

Am sanse sa mai vad indexat site-ul asta ?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Gabrielistrate

Gabrielistrate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 25.05.2013
Salut. As dori si eu o parere despre site-ul  www.gabrielistrate.ro ,e facut acum 5 ani,dar abia acum 2 luni am aflat si eu ca tre' pus in "google/addsite" si trebuie pus un sitemap (nu e facut de mine caci eu nu ma ocup cu asha ceva), desi cel care l-a facut si a incasat de la mine 300 E trebuia sa stie si sa faca . In fine,dupa ce am mai "sapat" pe net am facut eu sitemap si l-am rugat pe "meseriashul" care l-a facut si care il si gazduieste sa-l adauge in site si tot mi se pare ca se misca greu lucrurile fatza de ce am citit eu ca ar trebui sa se intample. Am atashat mai jos cateva print-screen-uri . Va multumesc anticipat !

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   61.53K   54 downloads
  • Attached File  2.jpg   62.05K   51 downloads
  • Attached File  3.jpg   60.49K   43 downloads
  • Attached File  4.jpg   69.26K   36 downloads
  • Attached File  5.jpg   61.39K   30 downloads


#2
NexT20

NexT20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 24.09.2012
Ca sa te indexeze google iti trebuie mult timp..

#3
Gabrielistrate

Gabrielistrate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 25.05.2013
Pai deja sunt 5 ani, cat sa mai astept? Mai am putin si ies la pensiePosted Image  (glumesc,am 34 de ani). In plus ,din ce am mai citit, din momentul in care sitemapul a fost procesat,  ar trebui cam in maxim 4 luni sa fie complet indexat (cel putin asha zic cei avizati  in domeniu ).

#4
andrei_im

andrei_im

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 13.08.2009
pare a fi indexat, de ce zici tu ca nu e? sitemap-ul nu e chiar complet, vezi ca poti face sitemapuri automat cu instrumente gen asta http://www.xml-sitemaps.com/ , care e primul rezultat pe google, dar mai sunt si multe altele.

#5
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Cateva pagini ale siteului sunt indexate dar doar imagini din galerie: http://www.google.co...brielistrate.ro

In ziua de azi, cea mai rapida metoda de indexare este postarea pe o pagina Google+. Daca n-ai deja du-te fa-ti si apoi posteaza paginile din site care vrei sa-ti fie indexate.

Doar cateva, nu toate, incepe cu homepage de exemplu si se ocupa spiderul Google de acolo mai departe.

#6
Gabrielistrate

Gabrielistrate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 25.05.2013
andrei_im, acolo am facut si eu sitemap-ul. De ce crezi ca e incomplet sitemap-ul ?
JayBird, multumesc pentru sfat, eu am vazut ca a inceput sa indexeze la el chiar daca f. putin fi foarte recent (dupa ce am pus sitemap si l-am trecut in "google/addsite"-bine ca am aflat eu ca daca ma lasam in baza celui care l-a facut......... ).

#7
andrei_im

andrei_im

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 13.08.2009
mi se pare foarte mic, dar n-am stat foarte mult pe sait, e posibil sa fie si saitul foarte simplist. Joaca-te prin webmaster tools, o sa-l indexeze pana la urma.

#8
Gabrielistrate

Gabrielistrate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 25.05.2013
Da, este f.mic pt. ca si site-ul e mic si f. simplu.

#9
M4V3RiCk_

M4V3RiCk_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,672
  • Înscris: 01.08.2007
Ma rog, e o traeba care nu o intelegi:

-web designeru` se ocupa doar de facut site/deisgn-ul lui. Ba mai mult, se poate ocupa doar de codul sursa, si ptr grafica te trimite la unu` tare pe photoshop/corel.Partea de grafica nu e problema lui
La fel, de indexare i se rupe
-tipu` cu SEO se ocupa de indexare, promovare in google, etc

Ca idee, un site poate fi idexat in google si in 24 de ore. Depinde cu cine lucrezi pe partea de SEO :)

Edited by M4V3RiCk_, 28 May 2013 - 23:28.


#10
tottyovi

tottyovi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 02.02.2008
indexarea se face in cateva zile, asta daca ai un sitemap si anunti pe domnul Goagal despre acest lucru. Una e webdesign si alta e SEO. cauta pe net o unealta care verifica daca esti banat de google...daca nu...trebuie sa treci sa-l promovezi daca vrei sa ajungi in top

#11
Gabrielistrate

Gabrielistrate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 25.05.2013
tottyovi , pai eu am pus sitemap (de fapt l-am generat eu si i l-am dat celui care l-a facut si il gazduieste si l-a pus in site) si am notificat pe d-l Google acum vre-o 45 de zile,intre timp a indexat 92 de url-uri din 135 cat are site-ul ,dar nu merge nici pe departe asha de repede precum spui (cel putin la mine).De fapt, de vre-o 2 sapt. a ramasasha, fara nici un progres, desi nu mi-a dat nici un mesaj de eroare.

#12
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Mai dureaza ceva pana il indexeaza Google cum trebuie, dar poti sa fortezi un pic lucrurile (fara spam).
Inscriere in directoare, promovare pe retelele sociale, niste joburi pe Microworkers (cu search, share, etc), comentarii pe site-uri de acelasi profil...

#13
Gabrielistrate

Gabrielistrate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 25.05.2013
Mocebon ,de cand nu mai lucrez ca angajat ( cam 7 luni),asta am facut , l-am inscris in peste 200 de directoare cu inscriere gratuita si in tot felul de site-uri avand ca specific fotografia. Desi site-ul are 5 ani, abia acum 2 luni i s-a pus sitemap (dupa ce am aflat eu si i-am zis celui care l-a facut si il gazduieste) si a fost adaugat in "google/addsite" , dar totusi ar fi trebuit sa fie indexat pan' acum.Mai ales ca nu-mi da nici un mesaj de eroare, i-am setat si frecventa de vizitare cu crawlere , dar tot lent merge. Ba am mai postat si pe contul meu de Google+ linkuri care duc la pagini din site-ul meu. Sper  sa se sfarseasca odata.

#14
Gabrielistrate

Gabrielistrate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 25.05.2013
Yes, finally !!!!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate