Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

Emisiuni tv realizate de persoane cu psihoza deliranta

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
holograma999

holograma999

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 353
  • Înscris: 16.02.2013
Exista cateva emisiuni,la tv,pe care nu le vizionez dar l-eam urmarit o cat timp am fost in stare sa rezist la ca se spune acolo,pentru a-mi face i impresie si a intelege despre ce e vorba.
Ma refer la emisiunea de astrologie a numitei Urania si o emisiune realizata de Oreste.In aceste emisiuni se vehiculeaza termeni dintre cei mai halucinanti,se vorbeste despre lumi si universuri paralele,fiinte astrale,despre aura,energii cosmice,reancarnare terapii alternative,cu cristale,s.a.m.d.
Cat de multi oameni iau in serios aceste pseudoinformatii si cum sunt afectate vietile lor daca cred aceste lucruri si incearca sa le aplice cumva in vietile lor?Astept pareri avizate!Era pe timpuri si o emisiune realizata de doctorul Cristian Andrei,unde invitase doua persoane care se ocupau cu astrologia si cu chiromantia,si era invitata psihologul Mirela Zivari.Nu am inteles niciodata ce au in comun un psihiatru si un psiholog,cu un ghicitor in stele si un ghicitor in palme.

Edited by holograma999, 22 May 2013 - 10:11.


#2
HDDGuru

HDDGuru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,162
  • Înscris: 27.02.2012

View Postholograma999, on 22 mai 2013 - 10:06, said:

Exista cateva emisiuni,la tv,pe care nu le vizionez dar l-eam urmarit o cat timp am fost in stare sa rezist la ca se spune acolo,pentru a-mi face i impresie si a intelege despre ce e vorba.

dupa tine ar trebui sa-i numim psihopati si pe vegetarieni, credinciosi, astronomi ... etc. de ce te doare pe tine cine si la ce emisiuni se uita? poate tu ai psihoza?

#3
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Poate ce vorbesc ei pe acolo e prea mult pt. puterea ta de intelegere. Asta nu inseamna ca sunt nebuni.

#4
fire_hell999

fire_hell999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 16.12.2010
si prostia se sustine ! daca strigi suficient de tare si des sigur se vor gasi cativa care sa te asculte, sa iti dea dreptate si sa iti urmeze ideile ...

#5
holograma999

holograma999

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 353
  • Înscris: 16.02.2013

View PostHDDGuru, on 22 mai 2013 - 10:17, said:

dupa tine ar trebui sa-i numim psihopati si pe vegetarieni, credinciosi, astronomi ... etc. de ce te doare pe tine cine si la ce emisiuni se uita? poate tu ai psihoza?
Pe vegetarieni si astronomi categoric nu i-as numi psihotici.Ceea ce spun ei se refera la chestiuni validate stiintific,nu ai delir de interpretare sau de influenta,si da poate ca eu am psihoza dar una mai originala in asa fel incat nu pun botul la pacalicii astia!

View Postdanutz96, on 22 mai 2013 - 10:19, said:

Poate ce vorbesc ei pe acolo e prea mult pt. puterea ta de intelegere. Asta nu inseamna ca sunt nebuni.
Poate ca,fac bani multi din genul asta de iluzionism!

View Postfire_hell999, on 22 mai 2013 - 10:32, said:

si prostia se sustine ! daca strigi suficient de tare si des sigur se vor gasi cativa care sa te asculte, sa iti dea dreptate si sa iti urmeze ideile ...
OOO te-ai simtit ofensat ca m-am luat de idolii tai?Te intelg,probabil esti genul de om care isi incepe ziua citind sau ascultandu-si horoscopul.

Edited by holograma999, 22 May 2013 - 10:36.


#6
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013
Nu te supara dar eu am dreptul sa ma uit la ce doresc, daca imi vine mie musca pe creier ma uit si la vopsea in timp ce se usuca, ti-se pare o psihoza ca un om sa fie diferit de tine?, mai lasati-ma cu ateismul vostru credeti ca daca nu suntem toti ca voi avem un defect mintal, traim intr-o tara libera.

Daca omul se simte incarcat "energetic" si are o stare de bine in general dupa ce se uita la emisiunea respectiva foarte bine ma bucur pentru el, daca tu nu reusesti sa faci acest lucru inseamna ca sunteti diferiti.

Ideea este ca tu nu crezi in "magie", "energi" sau naiba stie ce altceva dar asta e opinia ta, nu trebuie sa jignesti un om pentru ca el crede in aceste lucruri, incearca sa te gandesti ca eu te fac pe tine psihopat si anti-social pentru ce opini ai tu, iti convine?.

Edited by Sempiternal, 22 May 2013 - 10:45.


#7
fire_hell999

fire_hell999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 16.12.2010

View Postholograma999, on 22 mai 2013 - 10:35, said:

Pe vegetarieni si astronomi categoric nu i-as numi psihotici.Ceea ce spun ei se refera la chestiuni validate stiintific,nu ai delir de interpretare sau de influenta,si da poate ca eu am psihoza dar una mai originala in asa fel incat nu pun botul la pacalicii astia!


Poate ca,fac bani multi din genul asta de iluzionism!


OOO te-ai simtit ofensat ca m-am luat de idolii tai?Te intelg,probabil esti genul de om care isi incepe ziua citind sau ascultandu-si horoscopul.


nu sunt deloc ofensat Posted Image
nu ii am deloc la suflet ... ai inteles gresit. ma refer la cei care mananca pe paine astfel de emisiuni si toata ziua discuta la o "samanta" in fata blocului ce a mai prevestit unul sau altul. cei care plang cu lacrimi de crocodil dupa zerotv (otv- pe intelesul lor). tie iti dau dreptate in totalitate ca sunt doar niste emisiuni cu care doar se umple spatiul de emisie si atat...
cu prostia se sustine ma refer la cei ce urmaresc asemenea tampenii

si ziua mi-o incep uitandu-ma pe un site meteo Posted Image

Edited by fire_hell999, 22 May 2013 - 10:48.


#8
holograma999

holograma999

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 353
  • Înscris: 16.02.2013

View Postfire_hell999, on 22 mai 2013 - 10:47, said:

nu sunt deloc ofensat Posted Image
nu ii am deloc la suflet ... ai inteles gresit. ma refer la cei care mananca pe paine astfel de emisiuni si toata ziua discuta la o "samanta" in fata blocului ce a mai prevestit unul sau altul. cei care plang cu lacrimi de crocodil dupa zerotv (otv- pe intelesul lor). tie iti dau dreptate in totalitate ca sunt doar niste emisiuni cu care doar se umple spatiul de emisie si atat...
cu prostia se sustine ma refer la cei ce urmaresc asemenea tampenii

si ziua mi-o incep uitandu-ma pe un site meteo Posted Image
In cazul acesta imi prezin scuze,dar ideea e ca foarte multe persoane iau in serios si aplica in viata de zii cu zi recomandarile date de catre acesti oameni,ceea ce ar putea sa le afecteze viata personala si sanatatea.

#9
Mata2

Mata2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 17.07.2010
"In aceste emisiuni se vehiculeaza termeni dintre cei mai halucinanti"
De ce ? fiindca nu ii cunosti tu?
Ce argumente aduci ca sunt pseudoinformatii ? cultura ta generala ?
Mie mi se pare ca te bagi singur in seama, iar daca ai fi dorit sa conversezi onest pe o anumita tematica, ai facut-o altfel.

#10
LRP

LRP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 11.05.2013

View PostHDDGuru, on 22 mai 2013 - 10:17, said:

dupa tine ar trebui sa-i numim psihopati si pe vegetarieni, credinciosi, astronomi ... etc. de ce te doare pe tine cine si la ce emisiuni se uita? poate tu ai psihoza?

Nu înțeleg ce legătură au vegetarienii și credincioșii cu astronomii sau cu tema topicului. Indivizii la care făcea referire holograma999 erau astrologii (astrologie - pseudoștiință), nu astronomii (astronomie - știință). Unde a afirmat că îl interesează persoanele care se uită la astfel de emisiuni ? El doar a deschis un topic despre respectivele emisiuni pseudoștiințifice și pline de misticism și a cerut păreri în legătură cu eventualele efecte ale acestor emisiuni asupra telespectatorilor.

Edited by LRP, 22 May 2013 - 11:08.


#11
delores

delores

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 12.02.2013
Mie cam toți cei care fac "one man show" mi se par puțin deliranți, pe alocuri, nu așa grav, poate nici eu nu pricep exact ce vor să spună, dar pe bune acum, mă gîndesc bă frate și eu aș putea să fac chestia asta, să-mi expun în public frustrările, și să iau și bani pt asta. Dacă ar spune din capul locului că e stand up comedy, poate ar fi altceva, te-ai aștepta că e caterincă, dar dacă te aștepți să fie ceva serios și o dă în bălării, îți lasă clar impresia de delir, fugă de idei, etc. Ori poate e într-adevăr caterincă și nu mă prind eu la orele alea tîrzii...

#12
AnoXys

AnoXys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 08.08.2006

View PostMata2, on 22 mai 2013 - 11:04, said:

"In aceste emisiuni se vehiculeaza termeni dintre cei mai halucinanti"
De ce ? fiindca nu ii cunosti tu?
Ce argumente aduci ca sunt pseudoinformatii ? cultura ta generala ?
Mie mi se pare ca te bagi singur in seama, iar daca ai fi dorit sa conversezi onest pe o anumita tematica, ai facut-o altfel.

Cultura ca cultura, sunt curios cum se pupa chestia asta cu stiinta.
Daca era totul sa se bazeze pe "cultura" atunci inca eram in intuneric si ardeam pe cruce femei.

#13
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,020
  • Înscris: 18.12.2007
Si ce dovezi are ca acei oameni sufera de psihoza deliranta? Faptul ca se bazeaza pe pseudostiinte si misticism? :)

#14
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008

View Postholograma999, on 22 mai 2013 - 10:35, said:

Pe vegetarieni si astronomi categoric nu i-as numi psihotici.Ceea ce spun ei se refera la chestiuni validate stiintific,nu ai delir de interpretare sau de influenta,si da poate ca eu am psihoza dar una mai originala in asa fel incat nu pun botul la pacalicii astia!

Acum vreo 700 ani erau niste psihotici care sustineau că pământul e rotund si se învârte în jurul soarelui si pentru asta erau arsi pe rug. Ca sa vezi surpriză, s-a dovedit că e adevărat. Nu îti cere nimeni să îi crezi pe psihoticii de azi, doar ascultă-i cu atentie. Sau nu îi asculta deloc, dar nu îi numi psihotici. S-ar putea ca într-o bună zi să aflăm că au dreptate. Keep an open mind!

#15
holograma999

holograma999

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 353
  • Înscris: 16.02.2013

View PostMata2, on 22 mai 2013 - 11:04, said:

"In aceste emisiuni se vehiculeaza termeni dintre cei mai halucinanti"
De ce ? fiindca nu ii cunosti tu?
Ce argumente aduci ca sunt pseudoinformatii ? cultura ta generala ?
Mie mi se pare ca te bagi singur in seama, iar daca ai fi dorit sa conversezi onest pe o anumita tematica, ai facut-o altfel.
Nu e vorba ca-i cunosc sau nu ci daca formeaza propozitii cu sens si logice sau nu,Propozitiile unui basm sunt logice pentru ca respecta regulile semanticii,dar lipsite de sens pentru ca vorbesc despre lucruri imaginare.

#16
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,687
  • Înscris: 07.02.2003

View Postholograma999, on 22 mai 2013 - 10:06, said:

Nu am inteles niciodata ce au in comun un psihiatru si un psiholog,cu un ghicitor in stele si un ghicitor in palme.
Iti dai seama ca nu au decat ghiveci in cap (sa nu zic nimic) insa exista intotdeauna oameni care cer asa ceva... exista un public magulit de debitarile astea, se uita cu pasiune samd... Pana la urma ce ne pasa noua ca unii cred balivernele pseudo-stiintifice, societatea nu are nevoie numai de destepti...

#17
delores

delores

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 12.02.2013
Ca să dau un exemplu, e unul seara pe la 11, care odată povestea despre cum se pardon c*** cîinii în parc și în fața blocului;și nu era o emisiune de specialitate, nu știu exact ce soi de emisiune e, poate scrie la început pamflet și nu am observat eu? N-am nimic împotrivă dc e stand up comedy, deși mi se pare cum am mai spus că exprimă și  o mare parte din frustrările autorului. Acum io dc mă apuc să-mi scriu toate frustrările de zi cu zi pe un blog, de ex, pe cine mama dr interesează? Atunci io de ce tb să le ascult pe ale ăluia?

#18
holograma999

holograma999

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 353
  • Înscris: 16.02.2013

View PostAlexEn, on 22 mai 2013 - 11:09, said:

Si ce dovezi are ca acei oameni sufera de psihoza deliranta? Faptul ca se bazeaza pe pseudostiinte si misticism? Posted Image
Nu am dovezi,poate ca nu cred ceea ce spun si sunt doar sarlatani care au castigat prestigiu si bani multi din afacerea asta.Un om obisnuit daca are astfel de convingeri si le pune in practica primeste in mod cert acest diagnostic.

Edited by holograma999, 22 May 2013 - 11:15.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate