Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
metoda constantelor de scurtcircuit

video file info

Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website
 Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch
 Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...
 Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 

Suicid protestatar

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#19
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
Bun. asher9, stiu ce vrei sa zici. Totusi, omul nu a zis nimanui sa omoare. Si-a exprimat o parere - mai bine omora pe cutare... O parere pe care chiar daca nu o impartasesc, nu o pot cataloga ca pe un indemn. Sau, cel putin, nu la momentul asta.
Adica si eu as vrea sa omor cativa oameni (am eu antipatiile mele) dar asta nu inseamna ca pun si in aplicare (desi sunt cativa politicieni, sa zicem, care o merita) si nici nu am indemnat pe nimeni.
Posted Image

Totusi, eu astept explicatia lui HDDGuru cu privire la diferenta intre gayfob si homofob. Pentru ca din ce vad eu acolo, in fraza aia, el intelege ca homofob inseamna sa urasti oamenii, in general.

#20
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,985
  • Înscris: 24.01.2012
Probabil ca, pentru el, homofob se refera, de fapt, la "homo sapiens-fob".
Poate omul e hetero sapiens, mai stii?

#21
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003

View PostLouisCyphre, on 22 mai 2013 - 17:16, said:

Probabil ca, pentru el, homofob se refera, de fapt, la "homo sapiens-fob".
Poate omul e hetero sapiens, mai stii?

Nu pot sa cred ca in 2013, cineva nu stie ce inseamna "homo" si de unde vine.

#22
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,985
  • Înscris: 24.01.2012
Ei, si tu acuma, surprize gasesti la tot pasul.

#23
monica800

monica800

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 29.06.2012

View PostYOUR_GOD, on 21 mai 2013 - 23:34, said:

Omul s-a sinucis de nebun, nu de crestin. Nu confundati!


Mie, nu. Eu simt un gust amar cand cineva lupta ca sa traiasca si pierde. In orice alta situatie, devin irascibil.

Nu putem sti daca era nebun sau nu iar afirmand asta nefiind in cunostinta de cauza iti faci un pacat inutil care se va adauga celorlate la fel de micute si iti vei incarca constiinta fara sa ai vreun folos din asta.Cea mai mare arma este cuvantul si e bine sa avem grija cum il folosim fiindca e pacat sa le aruncam aiurea in vant,cand sunt multe altele folositoare si care produc stari de bine.Mi-ar fi placut sa-l cunosc pe omul ala si sa-i fi vazut privirea pentru 2 secunde,iti puteam spune cu certitudine ca te inseli.Un astfel de gest il poate face si o fiinta abia trezita la realitate care stiind sacrificiul facut de Isus sa-si doreasca sa-i urmeze exemplul pentru binele umanitatii.In momentul trezirii sus mentionata persoana in cauza are senzatia ca pluteste iar ceea ce tie ti se pare nebunesc,lui i se poate parea singura solutie a unei probleme foarte grave.Tind sa cred ca inteleg si greseala celor cu dorinte nefiresti,uneori iubirea pentru aproape poate fi inteleasa gresit daca unul din parinti nu a fost prea dragut in copilarie.Daca mama e dura,baiatul devenind adult poate fi atras de barbati,iar daca o fetita ia bataie de la tata,cand va deveni adult sunt sanse sa fie atrasa de femei desi nu toti se lasa condusi de acele instincte.Sunt nefiresti si nu ar trebui sa se intample iar mortul poate suferea foarte mult neputandu-i ajuta,un om foarte credincios poate ajunge la nebunia de a-si da viata crezand ca fapta sa va schimba ceva.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate