Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

sexualitatea in islam

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
47 replies to this topic

#1
Skat3r

Skat3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 25.06.2008
Vad ca a fost blocat un topic interesant pe care se mai putea discuta. Oricum.


Viziunea islamului referitoare la femeie si sexualitate este:

-Daca femeie e necasatorita: e omorata daca face sex
-Daca femeia e casatorita: e omorata daca nu face sex (sau in orice caz, daca nu omorata, batuta, stropita cu acid pe fata si desfigurata, si alte pedepse corporale menite sa zdrobeasca orice forma de independenta in gandire si comportament pe care o femeie ar putea sa il aibe).

Ca sa vedeti ca nu va mint si sa va demonstrez ca o femeie chiar nu are dreptul sa refuze sotului ei. LINK
Despre faptul ca in foarte multe zone va fi omorata de parinti daca face sex fara autorizatie nu mai e nevoie sa dau exemple.

In concluzie pentru o femeie islamica sexualitatea este:
-Strict Interzisa, cand nu e casatorita
-Strict Obligatorie, cand este casatorita.

Nu exista o alta varianta. Daca o femeie face sau nu sex NICIODATA NU DEPINDE DE EA. Asta este libertatea femeii in Islam.


Se pare ca sindromul Stockolm este foarte puternic in zonele arabe. Pana la urma aproape orice victima daca sta foarte mult timp cu un agresor psihic si fizic va ajunge sa tina la el. Sindromul Stockolm este dat de musulmani drept exemplu pentru cat de mult iubesc femeile islamul.

Situatia a fost asemanatoare si la popoarele crestine pana acum aproximativ 1000 de ani.

Edited by Skat3r, 19 May 2013 - 22:42.


#2
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Interesant, nu ştiam că islamul e un fel de sado-masochism.

Probabil şi acesta va fi blocat, n-o să mai am de unde învăţa lucruri noi despre islam :(

#3
Skat3r

Skat3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 25.06.2008
As mai avea ceva de adaugat. Cauzele acestui comportament nu sunt 100% religia islamica. Nu in toate tarile/comunitatile islamice toate femeile sunt omorate daca fac sex fara autorizatia bisericii (necasatorite).

Cauzele sunt si sociale. Barbatii s-au invatat sa scoata bani pe virginitatea fiicelor lor si atunci s-a creeat o cultura care nu doar ca promoveaza virginitatea femeii, dar o impune chiar si cu pretul omorarii femeii care o incalca. Pentru ca altfel parintii ar pierde bani si statut social. Parintii isi vand fiicele pentru a obtine ei statut social in primul rand, admiratia satului. Ceea ce nu inteleg multi oameni este ca virginitatae e impusa de parinti pentru interesul PARINTILOR, si nu al fetei. Daca le-ar fi pasat de itneresul fetei, nu ar fi omorat-o daca nu e virgina. O omoara pentru ca nu mai are valoare economica pentru ei.  Aceasta este o alta cauza, in mod indirect legata poate si de religie, dar nu 100%.

#4
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012
Pentru mine , islamul este o mizerie. La ei este admisa si pedophilia, chiar profetul lor Mohammad s-a casatorit cu o fata de 9 ani. Zoofilia este admisa dar cu conditia sa nu se consume carnea animalului "folosit". Si din cate am citit pe mai multe forumuri cica este admisa si necrofilia, cica are voie sa se culce cu nevasta timp de 1-2 zile dupa ce a murit.

Am vazut niste interview-uri cu unii musulmani ce ziceai ca pentru ei, scopul religiei este acela de a elimina pe tradatori (cei de alte religii) si chiar s-au bucurat la atentatele din 11 sept. din New York.

In anglia am vazut ca si-au luat lumea in cap. Vor sa isi impuna legile sharia de la ei. Au cartierele acelea din marginile orasului si daca vad o femeie in fusta se iau de ea, si ii spune sa plece ca e teritoriu islamic. In Franta la fel. Franta pierde o multime de bani tinand aceste speciemene acasa. Ei fiind musulmani, si in trecut au avut colonii franceze la ei in tara, acum primesc bani. Stau in Franta si stiu foarte bine despre ce vorbesc. Le deconteaza o parte din bani cand merg la ei in tara si au o gramada de alte avantaje .

Anul trecut au facut o plangere la conducerea unui oras din Belgia cum ca ar fi ofensati de concursul cu pomi de craciun ce se tinea in fiecare an si acum nu se mai tine ca sa nu se simta ei ofensati.
Aici aveti alt caz : http://www.liveleak....=d09_1368987044

Un alt video interesant il aveti aici : http://www.liveleak....=f5f_1364992112

Nu vreau sa se stearga mesajul, nu sunt rasist si stiu ca am deviat de la subiect dar la noi in Romania cand zice unu "uite ba, ala e musulman" toti se gandesc la cei din arabia saudita, care si ei sunt o adunatura de salbatici. Dar defapt nu e asa, sunt mai rai decat tiganii de la noi.

#5
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
scuzati lipsa de compasiune, dar ce ar trebui sa facem acum? ne oripilam si...mai ce? Nu poti schimba o cultura, in niciun caz una atat de spalata pe creier. Sa le oferim azil araboaicelor? Oricum sunt din ce in ce mai multe la noi, impreuna cu sotii din dotare si ceata de copii. Si nu par chiar asa de nefericite, zau...

cat despre faza cu crestinismul, nu inteleg de ce ai simtit nevoia sa-l mentionezi. Dar fie. Traiasca libertatea femeilor!

#6
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012

 Michidoo, on 19 mai 2013 - 23:14, said:

scuzati lipsa de compasiune, dar ce ar trebui sa facem acum? ne oripilam si...mai ce? Nu poti schimba o cultura, in niciun caz una atat de spalata pe creier. Sa le oferim azil araboaicelor? Oricum sunt din ce in ce mai multe la noi, impreuna cu sotii din dotare si ceata de copii. Si nu par chiar asa de nefericite, zau...

cat despre faza cu crestinismul, nu inteleg de ce ai simtit nevoia sa-l mentionezi. Dar fie. Traiasca libertatea femeilor!

Femeile nu isi vor lasa barbatii. In europa avem organizatii care apara femeile. Dar cei care au emigrat aici , isi bat femeile dar ele asa au fost crescute si e pacat ca asa isi cresc si copii. Deci nu ai ce sa le faci. Eu sunt ateu si nu am nimic cu cei care cred. Fiecare e liber sa creada in ce vrea. Dar atata timp cat ai o religie, tine-o pentru tine.

A cere unei femei sa isi paraseasca religia ( de religia islamica vorbim) e ca si cum ai cere unui peste sa se catere intr-un pom. In primul rand nu va reusi, si in al doilea rand ar muri

#7
Skat3r

Skat3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 25.06.2008

 Andreysc7, on 19 mai 2013 - 23:18, said:


A cere unei femei sa isi paraseasca religia ( de religia islamica vorbim) e ca si cum ai cere unui peste sa se catere intr-un pom. In primul rand nu va reusi, si in al doilea rand ar muri

A cere unei femei islamice sa isi paraseasca religia e ca si cum ai cere unei femei rapite de mica de cineva care o bate si o violaeza care a ajuns sa isi iubeasca rapitorul sa il paraseasca pe cel care a rapit-o. Sansele sunt extrem de mici sa reuseasca.

#8
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012

 Skat3r, on 19 mai 2013 - 23:37, said:


A cere unei femei islamice sa isi paraseasca religia e ca si cum ai cere unei femei rapite de mica de cineva care o bate si o violaeza care a ajuns sa isi iubeasca rapitorul sa il paraseasca pe cel care a rapit-o. Sansele sunt extrem de mici sa reuseasca.

Eu am incercat sa o spun mai frumos Posted Image  .

#9
Skat3r

Skat3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 25.06.2008

 asher95, on 19 mai 2013 - 23:54, said:

Recomandabil sa recititi definitia cuvantului.
Daca aveti greutati in a gasi material explicativ,nu va jenati sa-mi cereti

Cred ca aproape toata lumae cunoaste insemnatatea acestui cuvant. Sexul cu persoane care nu au ajuns inca la pubertate. Totusi, ce vrei sa spui cu asta?

Edited by Skat3r, 20 May 2013 - 00:06.


#10
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012

 asher95, on 19 mai 2013 - 23:54, said:

Recomandabil sa recititi definitia cuvantului.
Daca aveti greutati in a gasi material explicativ,nu va jenati sa-mi cereti

Musulmani de peste 20 de ani culcandu-se cu fete de 9-11 ani nu se numeste pedofilie ? Atunci ce e ? traditie ?

#11
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012

 asher95, on 20 mai 2013 - 00:07, said:

insemnatate  e una, definitia e alta, semnificatie altceva.
Sunt tot mai convins ca trebuie sa va documentati putin mai serios.
Incepeti cu wikipedia.
Va stau la dispozitie daca intampinati greutati de intelegere.

Atunci poti sa ne dai tu un cuvant mai apropiat pentru acest fenomen ?

#12
Skat3r

Skat3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 25.06.2008

 asher95, on 20 mai 2013 - 00:07, said:

Insemnatate  e una, definitia e alta, semnificatie altceva.
Sunt tot mai convins ca trebuie sa va documentati putin mai serios.
Incepeti cu wikipedia.
Va stau la dispozitie daca intampinati greutati de intelegere.


Am citit pe wikipedia. lamureste-ne te rog.

#13
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012
"As a medical diagnosis, pedophilia or paedophilia is a psychiatric disorder in persons 16 years of age or older typically characterized by a primary or exclusive sexual interest toward prepubescent children (generally age 11 years or younger, though specific diagnosis criteria for the disorder extends the cut-off point for prepubescence to age 13).[1][2][3][4] An adolescent who is 16 years of age or older must be at least five years older than the prepubescent child before the attraction can be diagnosed as pedophilia."

La care fraza am gresit noi ? Sau vrei sa spui ca ei facand asta nu au probleme psihice ? parerea mea este ca sutn o adunatura de animale

#14
Skat3r

Skat3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 25.06.2008
Ma bucur ca avem si oameni inteligenti in ambele tabere ale discutie.

om inteligent:  Nu aveti dreptate, mai documentati-va si daca tot nu intelegeti va zic eu cum e.
gloata proasta: Uite ne-am documentat si am gasit asta
O.I : Da, da hai mai documentati-va si daca tot nu intelegeti va zic eu cum e
G.P. : Uite am mai cautat si am aflat informatii. Uite asa sta treaba pe siturile pe care ne-ai zis sa cautam.
O.I: Hai pa. O sa mai fac si o ironie si o sa plec acum.

Bineinteles Omul Inteligent a castigat conversatia pentru ca adus cel mai logic argument.

 asher95, on 20 mai 2013 - 00:11, said:

time is money

noapte buna si dv.

Daca ma gandesc mai bine sa stii ca ai dreptate. Nu stiu cum de nu mi-am dat seama de acest lucru. Cred ca nu m-am documentat destul. Mersi ca m-ai ajutat sa inteleg mai bine fenomenul.

#15
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012
Vad ca e inca online. Cine stie ce a inteles el ca e si sa nu se faca de cacao mai bine a zis ca iasa. Posted Image

#16
alexandru_1988

alexandru_1988

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 12.01.2010
Doar in zone izolate sau unde civilizatia nu a patruns se mai trateaza femeile in acest mod. In tarile arabe mai evoluate femeia are in continuare statul de sclava a barbatului, dar o sclavie superficiala - ex. Turcia. Dar oricum, ceea ce noua ni se pare ciudat, lor li se pare normal. Poate e firesc cum gandesc ei sau poate e firesc cum gandim noi. Dar in istorie, femeia a devenit sclava barbatului in momentul in care oamenii au inceput sa se ocupe de agricultura. De ce? Pentru ca agricultura presupunea detinerea unei bucati de pamant. Acea bucata de pamant era greu de procurat si astfel se lasa mostenire. Iar propietarul pamantului dorea sa lase mostenire bucata lui copiilor sai. Daca nevasta nu era propietatea lui, atunci aceasta putea face copii cu alti barbati si astfel ar fi fost in pericol urmasii propietarului de pamant. De asemenea se presupune ca inainte ca omul sa descopere agricultura, el se hranea din vanat, iar atunci exista poligamia.

#17
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012
Da. Nu au voie nici macar sa mearga la scoala. Hai sa va spun o intamplare haioasa :

Stau in Franta si na, avem niste cunostinte care sunt musulmani. Sunt cunostinte, fosti vecini, unde am stat inainte si o mai lasau pe fata lor cea mica la noi cand ei plecau (tin sa precizez ca pe tata il durea undeva de fata lui si de nevasta). Se apropia ziua de nastere a fetei si maicamea fiind bucatareasa, i-a facut un tort si i-a spus lu maicasa sa se duca la magazin sa ii cumpere o lumanare sa ii puna pe tort. Fata facea 2 ani. Si acuma vine partea amuzanta : a venit cu o lumanare cu cifra 0 Posted Image . I-am zis maicamii ca ei sigur i-a placut forma, si s-a gandit "uite ce faina e lumanarea, are gaura in mijloc."

Dupa, i-am facut un 2 pe hartie si a cumparat de care trebuie Posted Image) . Oricum, nu stie sa scrie cu litere romane, decat numele ei. Si cum ziceam, ele nici la scoala nu au voie. Ca daca era, macar cifrele le stia , ca sunt universale dar asa...

Si nici barbatasu nu stie prea bine. A venit la mine sa sun la cei de la telefonie sa ii opreasca abonamentu pentru ca cica ii vine foarte scump pe luna. II venea 35-40 de euro in fiecare luna, din care abonamentul era de 30 de euro dar in fine. Si i-am scos de pe net un formular pe care sa il completeze. Am stat 10 minute sa il scrie, si in loc de 2013 a scris 213. Sunt innapoiati rau.

Edited by Andreysc7, 20 May 2013 - 02:26.


#18
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

 Skat3r, on 19 mai 2013 - 22:41, said:


Viziunea islamului referitoare la femeie si sexualitate este:

In concluzie pentru o femeie islamica sexualitatea este:
-Strict Interzisa, cand nu e casatorita
-Strict Obligatorie, cand este casatorita.

Situatia a fost asemanatoare si la popoarele crestine pana acum aproximativ 1000 de ani.

Ei, hai, nu te duce asa de departe. Si acum religia crestina are aceleasi principii neschimbate, chiar daca sub presiunea societatii mai inchide ochii si accepta schimbari de statut. Ca nu o mai condamna atat de vocal de aprox 100 de ani(nu 1000!!) e una, dar la baza spune acelasi lucru. Sunt destui crestini infocati, chiar si pe aici, pe forum, care fac afirmatii identice cu cele pe care le condamni tu si li se pare perfect normal.
Desigur, faptul ca sunt si altii nu face atitudinea asta coerenta sau corecta, dar ea exista.

 Andreysc7, on 19 mai 2013 - 23:10, said:


In anglia am vazut ca si-au luat lumea in cap. Vor sa isi impuna legile sharia de la ei. Au cartierele acelea din marginile orasului si daca vad o femeie in fusta se iau de ea, si ii spune sa plece ca e teritoriu islamic. In Franta la fel. Franta pierde o multime de bani tinand aceste speciemene acasa. Ei fiind musulmani, si in trecut au avut colonii franceze la ei in tara, acum primesc bani. Stau in Franta si stiu foarte bine despre ce vorbesc. Le deconteaza o parte din bani cand merg la ei in tara si au o gramada de alte avantaje .

Anul trecut au facut o plangere la conducerea unui oras din Belgia cum ca ar fi ofensati de concursul cu pomi de craciun ce se tinea in fiecare an si acum nu se mai tine ca sa nu se simta ei ofensati.

Nu vreau sa se stearga mesajul, nu sunt rasist si stiu ca am deviat de la subiect dar la noi in Romania cand zice unu "uite ba, ala e musulman" toti se gandesc la cei din arabia saudita, care si ei sunt o adunatura de salbatici. Dar defapt nu e asa, sunt mai rai decat tiganii de la noi.

Asta e intr-adevar o problema, la adapostul corectitudinii politice se fac extraordinar de multe greseli, si nici occidentalii oricat ar fi ei de crestini toleranti, nu sunt chiar atat de toleranti si ii deranjeaza chiar daca nu o declara fatis (din pacate). Insa asta nu are legatura cu sexualitatea din islam.

Comparatia cu tiganii e corecta, concluzia e gresita. Nu sunt mai rai. Vocalizarea minoritatilor are un singur scop, ca acestea sa aiba ceva mai multe avantaje decat majoritatea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate