Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

sexualitatea in islam

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
47 replies to this topic

#19
Pisa4you

Pisa4you

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 03.09.2011

View Postasher95, on 20 mai 2013 - 00:11, said:

time is money

noapte buna si dv.

Spune-mi te rog cine te-a facut asa deste(a)pt(a), ca sa ma feresc de el ca de dracu'
[ http://blog.c77c.net/photos/cat-home/shy-cat.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostAndreysc7, on 20 mai 2013 - 02:23, said:

Da. Nu au voie nici macar sa mearga la scoala.

Aici merg la scoala. Si in Siria, Liban, Turcia, Egipt, Tunisia, Iran, Arabia Saudita. Nu mai exagerati si voi, Afganistan si Pakistan nu sint "lumea musulmana'. E drept ca statutul femeii este, totusi, extrem de scazut. Wafa Sultan povestea ca in Siria ei natala nu avea voie, ditamai doctorita cu diploma, sa iasa singura din casa fara un insotitor de gen masculin din familie.

#20
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

View PostPisa4you, on 20 mai 2013 - 09:08, said:

Aici merg la scoala. Si in Siria, Liban, Turcia, Egipt, Tunisia, Iran, Arabia Saudita. Nu mai exagerati si voi, Afganistan si Pakistan nu sint "lumea musulmana'. E drept ca statutul femeii este, totusi, extrem de scazut. Wafa Sultan povestea ca in Siria ei natala nu avea voie, ditamai doctorita cu diploma, sa iasa singura din casa fara un insotitor de gen masculin din familie.

da, sunt cazuri si cazuri. Cand ajung insa in vest de cele mai multe ori, ipocrizia e cea mai evidenta. Foarte multe "feministe" musulmane, care pleaca din tarile lor din cauze mai mult sau mai putin de oprimare religioasa si sociala, cum ajung in vest cum isi scot rapid din geanta hijabul, nu de alta dar ajuta putin, nu la ceva discriminare pozitiva, ci ca sa isi pastreze identitatea culturala si religioasa, in schimb sare cu atata forta in blugi incat ii cade gura in pantaloni, altfel nu imi explic botul de vitel de sub slit. Nu sunt un puritan, dar ma impresioneaza ipocrizia.

Uite aici modestie musulmana. Inclusiv la linia discreta a lenjeriei marca Victoria Secrets .

Attached Files



#21
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View Postpierre_de_timp, on 20 mai 2013 - 09:38, said:

Uite aici modestie musulmana. Inclusiv la linia discreta a lenjeriei marca Victoria Secrets .
Lucrurile azi sunt amestecate, dar per total, societatea lor tinde spre implementarea unui demers totalitar.

View Postpierre_de_timp, on 20 mai 2013 - 07:08, said:

Ei, hai, nu te duce asa de departe. Si acum religia crestina are aceleasi principii neschimbate, chiar daca sub presiunea societatii mai inchide ochii si accepta schimbari de statut. Ca nu o mai condamna atat de vocal de aprox 100 de ani(nu 1000!!) e una, dar la baza spune acelasi lucru. Sunt destui crestini infocati, chiar si pe aici, pe forum, care fac afirmatii identice cu cele pe care le condamni tu si li se pare perfect normal.
Mult mai totalitar de altfel decat a fost vreodata viziunea noastra, oricat ar vrea unii, alde tu, sa puna toate traditionalismele in aceeasi galeata.

Da, au fost si sunt si printre noi care sa vrea sa fie ca ei.
Dar cei de genul asta n-au fost niciodata asa de influenti ca la ei.

Gasesti din toate peste tot, dar intrebarea e, cine PREDOMINA.

Edited by searcher-star, 20 May 2013 - 10:07.


#22
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

View Postsearcher-star, on 20 mai 2013 - 10:06, said:

Lucrurile azi sunt amestecate, dar per total, societatea lor tinde spre implementarea unui demers totalitar.


Mult mai totalitar de altfel decat a fost vreodata viziunea noastra, oricat ar vrea unii, alde tu, sa puna toate traditionalismele in aceeasi galeata.

Da, au fost si sunt si printre noi care sa vrea sa fie ca ei.
Dar cei de genul asta n-au fost niciodata asa de influenti ca la ei.

Gasesti din toate peste tot, dar intrebarea e, cine PREDOMINA.

Nu, eu cred ca intrebarea corecta e cine predomina ACUM. Si societatea lor este in schimbare iar lipsa educatiei face schimbarea confuza, nu stiu exact in ce directie sa apuce, de ce doctrina sa se agate si mai ales care e cea care le va fi mai avantajoasa tuturor nu numai unora. La un nivel mai discret este aproximativ cam ca diferenta de evolutie post-comunista dintre Cehia si Romania, de exemplu.

Faptul ca pe la 1300-1400 nu exista televiziune si presa scrisa in europa (bine, nici altundeva in lume) nu inseamna ca a fost mai putin totalitar sau distrugator ci doar ca nu avem informatii atat de multe ca acum despre lumea musulmana. Pe langa asta, nu exista ca acum un nivel de comparatie si de aia si lipsesc multe informatii. Pot presupune ca multe comportamente sau actiuni de atunci, similare cu cele de acum din lumea musulmana, erau prea "normale" in epoca, ca sa fie mentionate distinct. Vrei sa spui ca in perioada relativ contemporana, nu exista in mediul rural in romania aceiasi "condamnare morala si sociala" a "libertinajului"? Ca sa folosesc o sursa "de incredere", crezi ca lapidarea de la care a salvat-o isus pe prostituata a fost un caz unic si a disparut brusc de atunci? Cumva nu cred.

#23
Adrya1

Adrya1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 19.04.2013

View PostSkat3r, on 19 mai 2013 - 22:41, said:

Vad ca a fost blocat un topic interesant pe care se mai putea discuta. Oricum.


Viziunea islamului referitoare la femeie si sexualitate este:

-Daca femeie e necasatorita: e omorata daca face sex
-Daca femeia e casatorita: e omorata daca nu face sex (sau in orice caz, daca nu omorata, batuta, stropita cu acid pe fata si desfigurata, si alte pedepse corporale menite sa zdrobeasca orice forma de independenta in gandire si comportament pe care o femeie ar putea sa il aibe).

Ca sa vedeti ca nu va mint si sa va demonstrez ca o femeie chiar nu are dreptul sa refuze sotului ei. LINK
Despre faptul ca in foarte multe zone va fi omorata de parinti daca face sex fara autorizatie nu mai e nevoie sa dau exemple.

In concluzie pentru o femeie islamica sexualitatea este:
-Strict Interzisa, cand nu e casatorita
-Strict Obligatorie, cand este casatorita.

Nu exista o alta varianta. Daca o femeie face sau nu sex NICIODATA NU DEPINDE DE EA. Asta este libertatea femeii in Islam.


Se pare ca sindromul Stockolm este foarte puternic in zonele arabe. Pana la urma aproape orice victima daca sta foarte mult timp cu un agresor psihic si fizic va ajunge sa tina la el. Sindromul Stockolm este dat de musulmani drept exemplu pentru cat de mult iubesc femeile islamul.

Situatia a fost asemanatoare si la popoarele crestine pana acum aproximativ 1000 de ani.

View PostSkat3r, on 19 mai 2013 - 22:41, said:

Vad ca a fost blocat un topic interesant pe care se mai putea discuta. Oricum.


Viziunea islamului referitoare la femeie si sexualitate este:

-Daca femeie e necasatorita: e omorata daca face sex
-Daca femeia e casatorita: e omorata daca nu face sex (sau in orice caz, daca nu omorata, batuta, stropita cu acid pe fata si desfigurata, si alte pedepse corporale menite sa zdrobeasca orice forma de independenta in gandire si comportament pe care o femeie ar putea sa il aibe).

Ca sa vedeti ca nu va mint si sa va demonstrez ca o femeie chiar nu are dreptul sa refuze sotului ei. LINK
Despre faptul ca in foarte multe zone va fi omorata de parinti daca face sex fara autorizatie nu mai e nevoie sa dau exemple.

In concluzie pentru o femeie islamica sexualitatea este:
-Strict Interzisa, cand nu e casatorita
-Strict Obligatorie, cand este casatorita.

Nu exista o alta varianta. Daca o femeie face sau nu sex NICIODATA NU DEPINDE DE EA. Asta este libertatea femeii in Islam.


Se pare ca sindromul Stockolm este foarte puternic in zonele arabe. Pana la urma aproape orice victima daca sta foarte mult timp cu un agresor psihic si fizic va ajunge sa tina la el. Sindromul Stockolm este dat de musulmani drept exemplu pentru cat de mult iubesc femeile islamul.

Situatia a fost asemanatoare si la popoarele crestine pana acum aproximativ 1000 de ani.


Intram intr o arie vasta si plina de ,,SECHELELE UNOR DEMENTI PSIHOPATI ,,PAREREA MEA ...aceasta lume este inca in stadiul barbar de evolutie  spre o civilitie pe care Europa a depasit o de mult .Vor ramane in urma mult timp de acum in colo , si niciodata nu vor ajunge la un nivel de gindire si civilizatie comparativ cu noi europenii .Nu sunt rasisita insa am cunostinte despre acest gen de cultura pe care ajungind sa o cunosc in timp o detest si nu o doresc in preajma nimanui drag mie.Parerea mea este ca aceasta lume nu ar trebuii sa aiba acces la restul lumii , ar trebuii izolati in lumea lor sa traiasca acolo  la ei. Stiu c a m-am expus anumitor critici viitoare probabil insa este parerea mea si o afirm si o sustin indiferent unde despre acest subiect.

#24
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

View Postpierre_de_timp, on 20 mai 2013 - 09:38, said:

Uite aici modestie musulmana. Inclusiv la linia discreta a lenjeriei marca Victoria Secrets .
Apropo de asta...
Ieri la festivalul turcesc am vazut o musulmanca imbracata cu o rochie super sexy (mini, decolteu adanc, fara spate) insa pe sub ea avea colanti negri mulati, maleta neagra cu maneca lunga mulata pe corp iar pe cap avea hijab. Arata oribil, exact ca o tiganca de pe centura, dar suficient cat sa dovedeasca ipocrizia musulmana.
Imi pare rau ca nu am reusit sa o fotografiez. Pana sa imi scot aparatul disparuse si mie mi-a fost lene sa alerg dupa ea in imbulzeala aia.

Edited by Megs, 20 May 2013 - 12:15.


#25
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View Postpierre_de_timp, on 20 mai 2013 - 10:36, said:

1Nu, eu cred ca intrebarea corecta e cine predomina ACUM.
2Faptul ca pe la 1300-1400 nu exista televiziune si presa scrisa in europa (bine, nici altundeva in lume) nu inseamna ca a fost mai putin totalitar sau distrugator ci doar ca nu avem informatii atat de multe ca acum despre lumea musulmana. Pe langa asta, nu exista ca acum un nivel de comparatie si de aia si lipsesc multe informatii. Pot presupune ca multe comportamente sau actiuni de atunci, similare cu cele de acum din lumea musulmana, erau prea "normale" in epoca, ca sa fie mentionate distinct. Vrei sa spui ca in perioada relativ contemporana, nu exista in mediul rural in romania aceiasi "condamnare morala si sociala" a "libertinajului"? Ca sa folosesc o sursa "de incredere", crezi ca lapidarea de la care a salvat-o isus pe prostituata a fost un caz unic si a disparut brusc de atunci? Cumva nu cred.
1Pai ACUM si este marea problema.
2Lapidarea aia a fost in Israelul anilor 30 AD.
De altfel si atunci devenise rarisima lapidarea - mai mult au gasit-o pe aia de capra ispasitoare, ca sa-I intinda lui Iisus o capcana: voiau sa-L intrebe ce sa faca, si daca zicea ca nimic sa-L acuze ca nu respecta Legea, daca zicea ca s-o omoare sa-L faca habotnic ca doar nimeni nu mai face asa ceva.
El le-a inchis gurile.
Dar pe plaiuri europene nici nu se punea problema asta.
Sigur, pater familias greco-roman avea teoretic drept de viata si moarte asupra celorlalti membri dar in practica foarte putini mai faceau uz de acest drept. Iar la ce scandaloase erau unele neveste, e clar ca nu se poate spune ca nu era nevoie de duritate ca erau ele ascultatoare din frica, sau asa.
Crestinarea n-a adus mari transformari, nu degeaba tuna si fulgera cate un Chrysosthom cum ca crestinii se poarta ca paganii.
In societatea medievala n-a fost mai rau ca sub romani, din contra, infuzia de cultura germanica a dat inca niste puncte in plus femeii.
Paradoxal, conditia feminina s-a degradat in anii 1500-1800, cand cu revenirea spre o viziune mai greco-romana a societatii, odata cu Renasterea (he-he) si odata cu bataia intre catolici si protestanti cum ca cine e mai dreptcredincios si mai puritan.
Dar chiar si asa, prin anumite regiuni franceze aveai 70% din copii care se nasteau la mai putin de 7 luni de la casatoria parintilor, deci... iar Franta nu era exceptia.
Avem relatari de prin satele englezesti medievale, cum trebuiau sa traga popii de oameni sa se casatoreasca, ei preferand concubinajul.

Singurul care a readus in mod activ si sistematic in practica sociala prevederile stravechi, inclinand si pedepsele mai mult spre femei, a fost Islamul.
Si la cucerirea Constantinopolului, turcii se vedeau aia puri care mostenesc demnitatea imperiala romana si o curata de obiceiurile depravate crestine.

Edited by searcher-star, 20 May 2013 - 16:14.


#26
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View PostSkat3r, on 19 mai 2013 - 22:41, said:

Viziunea islamului referitoare la femeie si sexualitate este:
...este bolnavă, înapoiată, desuetă şi insultătoare pt. orice om care dispune de cel puţin 2 neuroni.

Normele sexuale de pe vremea profetului schizofreno-pedofil (AS de Pică) nu mai au valabilitate în sec. 21! E vorba de contexte şi perioade sociale diferite, prin urmare se ajunge şi la rezultate diferite...iar rezultatele se cam văd > ţări înapoiate cu un mare deficit în materie de drepturi şi libertăţi.

Nu contest, regulile profetului (AS de Treflă) funcţionau corespunzător sec. 7, dar o societate sănătoasă îşsi repune periodic în discuţie anumite tradiţii şi mentalităţi şi este deschisă spre schimbare.
De asta civilizaţia apuseană e SUPERIOARĂ celorlalte (să facă spume la gură dronele corecte-politic multikulti), noi dispunem de un mecanism intern ce ne determină să fim o comunitate culturală flexibilă, dinamică, iar instituţiile noastre promovează schimbări atunci când vechile structuri nu se mai încadrează cu noile paradigme. :)

#27
REGLURAL

REGLURAL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 02.01.2014

View PostSkat3r, on 19 mai 2013 - 22:41, said:

Vad ca a fost blocat un topic interesant pe care se mai putea discuta. Oricum.


Viziunea islamului referitoare la femeie si sexualitate este:

-Daca femeie e necasatorita: e omorata daca face sex
-Daca femeia e casatorita: e omorata daca nu face sex (sau in orice caz, daca nu omorata, batuta, stropita cu acid pe fata si desfigurata, si alte pedepse corporale menite sa zdrobeasca orice forma de independenta in gandire si comportament pe care o femeie ar putea sa il aibe).

Ca sa vedeti ca nu va mint si sa va demonstrez ca o femeie chiar nu are dreptul sa refuze sotului ei. LINK
Despre faptul ca in foarte multe zone va fi omorata de parinti daca face sex fara autorizatie nu mai e nevoie sa dau exemple.

In concluzie pentru o femeie islamica sexualitatea este:
-Strict Interzisa, cand nu e casatorita
-Strict Obligatorie, cand este casatorita.

Nu exista o alta varianta. Daca o femeie face sau nu sex NICIODATA NU DEPINDE DE EA. Asta este libertatea femeii in Islam.


Se pare ca sindromul Stockolm este foarte puternic in zonele arabe. Pana la urma aproape orice victima daca sta foarte mult timp cu un agresor psihic si fizic va ajunge sa tina la el. Sindromul Stockolm este dat de musulmani drept exemplu pentru cat de mult iubesc femeile islamul.

Situatia a fost asemanatoare si la popoarele crestine pana acum aproximativ 1000 de ani.

View PostAndreysc7, on 19 mai 2013 - 23:10, said:

Pentru mine , islamul este o mizerie. La ei este admisa si pedophilia, chiar profetul lor Mohammad s-a casatorit cu o fata de 9 ani. Zoofilia este admisa dar cu conditia sa nu se consume carnea animalului "folosit". Si din cate am citit pe mai multe forumuri cica este admisa si necrofilia, cica are voie sa se culce cu nevasta timp de 1-2 zile dupa ce a murit.

Am vazut niste interview-uri cu unii musulmani ce ziceai ca pentru ei, scopul religiei este acela de a elimina pe tradatori (cei de alte religii) si chiar s-au bucurat la atentatele din 11 sept. din New York.

In anglia am vazut ca si-au luat lumea in cap. Vor sa isi impuna legile sharia de la ei. Au cartierele acelea din marginile orasului si daca vad o femeie in fusta se iau de ea, si ii spune sa plece ca e teritoriu islamic. In Franta la fel. Franta pierde o multime de bani tinand aceste speciemene acasa. Ei fiind musulmani, si in trecut au avut colonii franceze la ei in tara, acum primesc bani. Stau in Franta si stiu foarte bine despre ce vorbesc. Le deconteaza o parte din bani cand merg la ei in tara si au o gramada de alte avantaje .

Anul trecut au facut o plangere la conducerea unui oras din Belgia cum ca ar fi ofensati de concursul cu pomi de craciun ce se tinea in fiecare an si acum nu se mai tine ca sa nu se simta ei ofensati.
Aici aveti alt caz : http://www.liveleak....=d09_1368987044

Un alt video interesant il aveti aici : http://www.liveleak....=f5f_1364992112

Nu vreau sa se stearga mesajul, nu sunt rasist si stiu ca am deviat de la subiect dar la noi in Romania cand zice unu "uite ba, ala e musulman" toti se gandesc la cei din arabia saudita, care si ei sunt o adunatura de salbatici. Dar defapt nu e asa, sunt mai rai decat tiganii de la noi.

Cu asta aveţi dreptate...

#28
remembernazdaq

remembernazdaq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 17.04.2014
am cautat topicul potrivit pentru a va prezenta o artista musulmana din UK.
sarah maple pe numele sau. http://en.wikipedia....iki/Sarah_Maple
dar ce mai incoace incolo, sa lasam imaginile sa vorbeasca:
[ http://artthreat.net/wp-content/uploads/orgasms.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://artthreat.net/wp-content/uploads/haram-216x300.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://jooooolia.files.wordpress.com/2014/05/dsc_0648.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

si favorita mea:
[ http://www.kabobfest.com/wp-content/uploads/2011/04/Sarah-Maple-14-774251.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postremembernazdaq, on 05 iunie 2014 - 16:18, said:

am cautat topicul potrivit pentru a va prezenta o artista musulmana din UK.
sarah maple pe numele sau. http://en.wikipedia....iki/Sarah_Maple
dar ce mai incoace incolo, sa lasam imaginile sa vorbeasca:


[ http://artthreat.net/wp-content/uploads/haram-216x300.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Mie asta cu purcelul imi place cel mai mult !

Edited by mihaela5, 06 June 2014 - 10:43.


#30
remembernazdaq

remembernazdaq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 17.04.2014

View Postmihaela5, on 06 iunie 2014 - 10:43, said:

Mie asta cu purcelul imi place cel mai mult !

asta-i din expozitia numita "haram".

#31
Khassim

Khassim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 17.09.2013

View Postremembernazdaq, on 05 iunie 2014 - 16:18, said:

am cautat topicul potrivit pentru a va prezenta o artista musulmana din UK.
Ma bucura ca va pasioneaza atit de mult tot ce tine de Islam. Poate ca pe undeva subconstient Islamul va atrage. :)

#32
remembernazdaq

remembernazdaq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 17.04.2014

View PostKhassim, on 12 iunie 2014 - 19:02, said:

Poate ca pe undeva subconstient Islamul va atrage. Posted Image
nu, dragutule, imi repugna. ca orice alta fosila de religie cu pretentii de atemporalitate si morala dezgustatoare.

#33
Khassim

Khassim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 17.09.2013

View Postremembernazdaq, on 12 iunie 2014 - 19:06, said:

nu, dragutule, imi repugna. ca orice alta fosila de religie cu pretentii de atemporalitate si morala dezgustatoare.
Cum puteti fi atit de dura cind vorbiti de religie? Religia este cea care a construit tot ce vedeti in jurul dvs. Este baza umanitatii, a civilizatiilor.
Fara religie, acum oamenii inca petreceau noaptea in pesteri si ziua la vinatoare de bizoni.

Si nici nu cunoasteti Islamul adevarat. Aveti in cap numai versiunea salaafi sau wahaabi.

#34
remembernazdaq

remembernazdaq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 17.04.2014

View PostKhassim, on 12 iunie 2014 - 19:21, said:

Cum puteti fi atit de dura cind vorbiti de religie? Religia este cea care a construit tot ce vedeti in jurul dvs. Este baza umanitatii, a civilizatiilor.
Fara religie, acum oamenii inca petreceau noaptea in pesteri si ziua la vinatoare de bizoni.

nu de religie vorbesti, ci de stiinta si curiozitate umana. si de capacitatea de a chestiona orice ideologie ce interzice criticarea ei. un fel de anti-religie, de fapt.

View PostKhassim, on 12 iunie 2014 - 19:21, said:

Si nici nu cunoasteti Islamul adevarat. Aveti in cap numai versiunea salaafi sau wahaabi.
desigur, doar i-am vazut aplicarea in real in cateva tari.
dupa numarul musulmanilor care mi-au spus ca nu cunosc islamul adevarat (musulmani din aproape toate sectele) ma intreb daca exista vreun islam adevarat.

tot arunci salafismul, wahhabismul sau deobandismul in fata. uiti ca nici shiismul nu-i departe. sau e nevoie sa deschidem un thread special dedicat incalcarii drepturilor omului in iran?

Edited by remembernazdaq, 12 June 2014 - 19:34.


#35
Khassim

Khassim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 17.09.2013

View Postremembernazdaq, on 12 iunie 2014 - 19:31, said:

nu de religie vorbesti, ci de stiinta si curiozitate umana. si de capacitatea de a chestiona orice ideologie ce interzice criticarea ei. un fel de anti-religie, de fapt.
Doamna, sinteti habarnista, nu va suparati. Religia a incurajat curiozitatea umana, a impins-o catre stiinta si cunoastere.

View Postremembernazdaq, on 12 iunie 2014 - 19:31, said:

uiti ca nici shiismul nu-i departe. sau e nevoie sa deschidem un thread special dedicat incalcarii drepturilor omului in iran?
Doamna, cei care guverneaza Iranul nu sint reprezentantii siitilor din lumea intreaga si nici chiar celor din propria tara.
Daca inca n-ati invatat sa faceti distinctia intre guvernatori, politicieni si popor, inseamna c-ati trecut degeaba prin scoala.

#36
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,436
  • Înscris: 29.04.2008

View PostKhassim, on 12 iunie 2014 - 19:57, said:

Doamna, cei care guverneaza Iranul nu sint reprezentantii siitilor din lumea intreaga si nici chiar celor din propria tara.
Daca inca n-ati invatat sa faceti distinctia intre guvernatori, politicieni si popor, inseamna c-ati trecut degeaba prin scoala.

Ba da.
Și pe noi ne reprezintă Ponta și Băsescu, chiar dacă nu ne place.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate