Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

configurare tv LG pt receptie digitala cablu

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
ciresel

ciresel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 31.03.2007
Buna ziua!
   Am acasa un tv lg model 32lk430 si am constatat ca  nu mai prind toate posturile digitale pe cablu.Am pus  toate  tarile la setari  ,inclusiv  germania si  facel la fel.Adica  unele posturi desi le gaseste cand ajung la postu respectiv,imi apare mesajul" lipsa semnal".
   Daca fac o cautare noua,posturile respective se vad ok,dar imi apare   mesajul la alte posturi si tot asa.Am vz ca se pot face  si setri manuale in fctie de operator dar pt upc nu le stiu.Ma refer la modulatie,id etc.Poate ca  daca nu ar fi  pe auto si le as pune expres.as merge bine.
    Mentionez ca  acu jumate de an cand am luat tv ul,am pus  germania ca si tara ,si toate posturile au  fot ok,acum vad ca s a  sucit
Ma poate ajuta cineva cu acele setari?
    va multumesc!

#2
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,071
  • Înscris: 20.06.2009
În mod normal, dacă pui pe România, alegi UPC din lista de provideri (nu Alţii) şi faci scanarea pe Complet (nu pe Rapid sau Implicit), ar trebui să-ţi meargă chiar dacă e pe acord automat! Dacă problema persistă, n-ar fi exclus să ai semnalul slabuţ, caz în care e nevoie să suni la tehnic pentru verificări. Baftă!

#3
falonso

falonso

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.11.2008
La UPC au codat o mare parte din programele digitale, nu le mai poti vedea dacat daca mergi la ei sa-ti de un card pt decodare.
Posibil sa fie si de la decodorul TV.Daca ai probleme cu tv-ul LG, suna la service LG -  

http://www.lg.com/ro...t/servicecenter

#4
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Știam ca o parte din grilă este la liber pe dvb-c.

#5
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007
1. Ai CI+ sau esti "la liber"?
2. Resetare la default a TV-ului!
3. Scanare full a grilei, cu optiunea de a le exclude pe cele codate!
4. Analogicul se vede ok, fara "purici"?

#6
Maxpaine

Maxpaine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 26.10.2009

View Postcrislacor, on 11 mai 2013 - 08:47, said:

În mod normal, dacă pui pe România, alegi UPC din lista de provideri (nu Alţii) şi faci scanarea pe Complet (nu pe Rapid sau Implicit), ar trebui să-ţi meargă chiar dacă e pe acord automat! Dacă problema persistă, n-ar fi exclus să ai semnalul slabuţ, caz în care e nevoie să suni la tehnic pentru verificări. Baftă!

pe un lg lm640s nu exista decat cateva tari (balcanice, baltice)- nici vorba de cele nordice. Si Romania, evident. Mai exista o optiune "Altele". Providerul este UPC.
Daca scanez dupa "Altele" cu optiunea "Complet", nu receptionez decat Protv HD, UTV HD si Tvr HD, iar daca pun Romania sau oricare alta tara nu pot scana "Complet", ci numai "Rapid", fara sa mai prind vreun post HD. TV-ul este al unui prieten
Aveti vreo solutie? Mentionez ca pe 2 tv-uri LG mai vechi cu providerul RCS, dar in alta locatie, am reusit sa receptionez toate posturile HD din grila Digi, alegand Finlanda.

#7
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Ca să ne înțelegem.....
La UPC la liber ai doar 3 canale HD. Dacă vrei să vezi și restul ai nevoie de Stb sau CAM CI+.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate