Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

laptop problems

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
calin c

calin c

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.11.2005
relativ de curand am achizionat un Fujitsu Siemens pentium4/ memorie 2*256RAM/HDD 80GB / VGA ATi mobility radeon 128MB ext RAM si se intampla unele lucruri ciudate. adica, la un anumit moment, mi s-a blocat cand descarcam niste poze si n-am avut ce sa fac decat sa-l inchid (n-a mers nimic, nici ctrl+alt+del). si problemele au continuat, cateodata se blocheaza fara sa fac ceva anume (navighez, o data ma jucam , scanez on-lie, descarc poze sau mai stiu eu ce)

as vrea sa stiu parerea unor experti, ce poate fi, virus nu cred ca e, l-am scanat si nu am gasit probleme si oricum, se blocheaza de tot, nu am ce sa-i mai fac, am asteptat si 5 minute sa vad daca-si revine si nimic.
daca e o problema de hard as vrea sa stiu pentru ca e in garantie si trebuie sa ma deplasez cu el in orasul de unde l-am luat , insa sper sa nu fie nevoie....

#2
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005
Incearca sa-l calmezi cu un reinstall de Windows. Daca nu merge, zic sa dai o fuga cu el pana in garantie. Laptop-urile nu sunt asa de usor de inspectat precum PC-urile de casa.  :peacefingers:

#3
calin c

calin c

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.11.2005
am facut asta azi noapte. sper sa nu mai am probleme. multumesc :)

#4
mihailamba

mihailamba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 06.01.2005

View Postcalin c, on Nov 25 2005, 16:00, said:

sper sa nu mai am probleme. multumesc :)
Eu am un Amilo D1845. La inceput se bloca cum spui tu. Reinstalari de win etc, .... la vreo 2 luni am observat ca nu mai incarca acumulatorul. Service schimbat placa de baza si de atunci au disparut toate problemele! Ca  o paranteza dupa schimbarea placii de baza am observat ca procesorul nu mai isi modifica frecventa de functionare asa cum facea inainte in functie de gradul lui de ocupare. Adica acum sta pe frecventa maxima indiferent de aplicatiile rulate respectiv 3.06 Ghz (fara sa observ o scadere mare a timpului de functionare pe baterie).

#5
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004

View Postmihailamba, on Dec 4 2005, 09:46, said:

Eu am un Amilo D1845. La inceput se bloca cum spui tu. Reinstalari de win etc, .... la vreo 2 luni am observat ca nu mai incarca acumulatorul. Service schimbat placa de baza si de atunci au disparut toate problemele! Ca  o paranteza dupa schimbarea placii de baza am observat ca procesorul nu mai isi modifica frecventa de functionare asa cum facea inainte in functie de gradul lui de ocupare. Adica acum sta pe frecventa maxima indiferent de aplicatiile rulate respectiv 3.06 Ghz (fara sa observ o scadere mare a timpului de functionare pe baterie).
Si eu am modelul ala de laptop Amilo D1845 dar n-am avut probleme cu el, chiar acum tastez de pe el. De obicei am bafta sa schimb ceva cand imi cumpar un calculator nou  :lol:  Sper sa n-am probleme. Oricum exista garantia de doi ani si dupa aia...  :death:

P.S.: Referitor la subiectul topicului: Cred ca trebuie sa te duci cu el in garantie. Ciao.

Edited by apollo_expert, 05 December 2005 - 15:58.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate