Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte

Sfat achizitie casti gaming 300-3...
 Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...

Caut firma pentru lucrare bucatar...
 Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"

Alternativa la Oppo Find X5 in ac...
 Perioada de proba fara contract

Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...

Este teapa All inclusiv? Turcia, ...
 

CONSPIRAȚIE: Cine mai conduce lumea?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
204 replies to this topic

#91
jazzu

jazzu

    Agent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 18.06.2009
O poză inspiraţională:
[ http://cs303209.vk.me/v303209794/82f9/DLLZo4fTC8A.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


#92
Billy

Billy

    Cautator ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,256
  • Înscris: 26.06.2005

 SophistiKat, on 02 aprilie 2013 - 19:36, said:

Si dac-am sti, ce-am putea face noi, niste bieti pioni, pt. a-i opri pe acesti Goliaths? Nu detinem resursele necesare pt. a intra "în lupta" cu ei...

Stop complying and stop complaining; asta-i tot ce-avem de facut, pioni fiind.

 doctorwho, on 05 martie 2013 - 20:14, said:

nimeni. nu exista guvern mondial sau alte aberatii. societatiele private pot doar sa influenteze moderat unele decizii ale statelor, in niciun caz sa conduca lumea.

Ce zici tu straine? Moderat...? Cand conduci banci ce manevreaza bani la nivelul bugetului anual al unei superputeri ca America ...?

#93
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

 rich1974, on 02 aprilie 2013 - 18:26, said:

pune si ceva despre chemtrails.
Nush' ce sa zic cu astea, dar tin minte de cand eram mic ca nu durau atata darele avioanelor, si tin minte de acum cativa ani ca nu erau asa multe.
M-a frapat anul trecut cand am iesit la o cafea pe terasa in oraselul meu, pe un deal, si cerul era tot brazdat cu dare, in toate directiile. Au tinut zeci de minute.
Sigur nu era asa acum cativa ani.
Acum vreo 2-3 ani am luat cu stopul un taran batran. De obicei nu iau la stop dar era o ploaie mare si nu avea umbrela. Ca sa ma aflu in treaba il intreb cum e vremea pentru recolta. Fara sa-i dau nici o idee, a inceput sa-mi zica ca vremea e total razna, plantele au reactii anapoda, si-n apa de ploaie e ceva galbui care nu era pana acum cativa ani. L-am intrebat, dom'le, stii sigur ca nu era asa si pe vremea lu' Ceasca, pe atunci aveam multa industrie poluanta? A zis ca nu, nu a mai vazut.
Si nu-i singurul taran batran care mi-a zis ca percepe nereguli in natura.
Deci, ceva este.

Edited by searcher-star, 04 April 2013 - 09:34.


#94
jazzu

jazzu

    Agent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 18.06.2009
Alte câteva poze inspiraţionale:
[ https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/644613_519486838111521_1764630723_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/541725_559771330721857_412253406_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/540648_519137328146472_2055970681_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#95
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

 jazzu, on 18 aprilie 2013 - 07:50, said:

Alte câteva poze inspiraţionale:
Nu-i treaba bisericii euro-americane sa hraneasca Africa. Plus ca mizeria africana e produsa de implicarea STATELOR - si corporatiilor amice cu ele - nu a religiilor, in treburile de pe acolo.
Cu statele si dogmele etatiste care le sustin n-ai poze?

#96
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005

 marcuzzzo, on 02 aprilie 2013 - 21:59, said:

... lumea este guvernata de evrei.
Corect? Am ghicit?

Lumea e un lucru tare mare.
Dar ma uit prin Romanica si nu prea vad ce spui.

Ba imi pare ca e guvernata, tarisoara, de tigani...unii bruneti dar tare multi albi.
E mai corect decat alt corect? Posted Image

#97
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
@cuculili
nu te mai da sofisticat cu limbajul asta!

evreii din romania si-au schimbat numele ca sa te pacaleasca, sa nu-i mai cunosti!
petre roman, silviu brucan iti spun ceva?

#98
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010

 jazzu, on 18 aprilie 2013 - 07:50, said:

Alte câteva poze inspiraţionale:
[ http://i45.tinypic.com/6h6hvq.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Vezi că funcţionează şi-n sens invers.

Ajutorul dat fără cap dă dependenţă. Ia mai gîndeşte-te, cine vrea (sau cui îi folosesc) oamenii dependenţi ?

Într-un singur fel pot fi ajutaţi africanii şi ţările subdezvoltate (dar şi săracii din ţările dezvoltate): oprind spirala sărăciei. Oamenii ăştia trebuie făcuţi să înţeleagă că nu pot (n-au dreptul) să transmită sărăcia mai departe. Dacă nu se pot ajuta singuri şi nu-şi pot asigura cele ale traiului, atunci cum vor ei să ajute pe alţii (copiii lor) să crească ?

Dacă oamenii ăştia vor ajutaţi, atunci trebuie să fie conştienţi şi să recunoască acest lucru. Drept urmare, cine primeşte ajutor de la stat pentru creşterea copilului trebuie să accepte să fie sterilizat temporar (deocamdată doar la femei, prin sponsorizarea preţului steriletelor). E o procedură simplă, ieftină, şi poate fi finanţată din programe internaţionale. Dacă femeia respectivă iese din sărăcie (are servici şi loc unde să stea) atunci i se poate scoate steriletul. Dacă face şi al doilea copil pe care îl creşte în sărăcie (se poate stabili subnutriţia la copii), ar trebui sterilizată definitiv, prin ordin judecătoresc. Drepturile omului ? Dar cum e cu drepturile copilului, ce vină are un copil să se nască dintr-o femeie iresponsabilă ?

Or, dacă o femeie e iresponsabilă, atunci societatea n-are dreptul să fie.

Edited by stormwatch, 18 April 2013 - 10:07.


#99
jazzu

jazzu

    Agent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 18.06.2009
Reprezentăm colectivul inconştient. Fiecare crede şi spune ce vrea. Adevărul este unul singur, blocat în colonul unu rinocer constipat. Se chinuie să iasă.

#100
jazzu

jazzu

    Agent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 18.06.2009
[ https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/482577_571875982843825_813709058_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#101
jazzu

jazzu

    Agent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 18.06.2009
Textul întreg:

Quote

"What They did not want you to ever find out is that your generation, the generation born between 1980-1995, actually outnumbers the Baby Boomers. They knew that if you ever turned your eye towards political reform, you could change the world.

They tried to keep you sated on vapid television shows and vapid music. They cut off your education and fed you brain candy. They took away your music and gave you Top Ten pop stations. They cut off your art and replaced it with endless reality shows for you to plug into, hoping you would sit quietly by as They ran the world. I think They thought you were too dumb to notice.

Indeed, I thought They had won.

But I watched you occupy the capital of Wisconsin. I see you today as you occupy Wall Street. And I see a spark, a glimmer of the glorious new age that is yours. A changing of the guard, a guard that has stood for entirely too long and needs your young legs to take his place.

I watch you turn away from what is easy and stand up for what is right. I see you understand we as a society are only as strong as our weakest link. I see you wise beyond your years. And I am proud. Give ‘em hell, kids. You are beautiful."

-Kate Danley
Poza de azi:

Attached Files


Edited by jazzu, 17 May 2013 - 17:27.


#102
george90

george90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,016
  • Înscris: 19.08.2006

 Phobos, on 06 martie 2013 - 11:03, said:

Aceste corporatii sustin o societate de tip jungla, unde "cel mai puternic castiga", "scopul scuza mijloacele", iar eu ca simplu muritor de rand, ca sa-mi pot asigura un trai decent trebuie sa devin o fiara in aceasta jungla, ori sa muncesc pana imi sar capacele pentru un venit mult devalorizat.

de acord

Quote

De la nastere arunci omul in groapa cu lei, iar apoi ii dai cu tifla: "Vrei sa traiesti? Lupta nene, sau astepti totul de-a gata fara sa faci nimic? Trântorule!"

Doua aspecte:

- daca nu erau niste unii care sa stranga leii in custi si sa te arunce pe tine acolo in caz de  nevoie, aratindu'ti cat de fruoasa e lumea din exterior: "Wow! nu sunt lei, noi am reusit sa ii punem pe toti in custi si sa creem o lume ideala, fara lei", ei bine daca nu era asa atunci leii ar fi fost liberi, la tot pasul, iar legea junglei pe care o dai in ghilimele ar fi fost de facto.
- continuind ideea: unii aduc elogii "Mamei Natura". Periculos si gresit. Natura asta, daca ne'a creeat, nu inseamna ca vai, ce bine e, totul este pregatit pentru noi, fiecare fir de iarba a fost pus ca sa ne fie noua covor sub talpi samd. Nu uitati ca natura se comporta ca un vesnic arhitect in fata plansei de desen: mereu mototoleste plansa, o arunca la cos si incepe una noua. Iata speciile cum dispar, iata alte specii cum apar. Si da, ele sunt atat insimbioza cat si (mai ales) in competitie.
- ma intind la al treliea aspect: Imi pare rau, dar singura societate in care as vrea sa traiesc este cea bazata pe munca. Nu stiu cum sunt altii dar mie munca imi da rost, ma implineste. A,nu , nu sunt un inoctrinat care munceste zeci de ore pe saptamana in nestire. Nu muncim ? Vezi tarile arabe. Muncim cu totii ? vezi burgurile nemtesti. Si muncim si parazitam ? vezi Romania. Vreo alta societate in care omul prospera ? Sa auzim!

 marcuzzzo, on 02 aprilie 2013 - 21:59, said:

Teoria conspiratiei doar supravietuieste in mintea unor oameni dispusi, prin natura lor, sa vada conspiratii la tot pasul.
Nici n-am obosit sa citesc topicul de la inceput, intrucat stiu foarte bine incotro se duce discutia: lumea este guvernata de evrei.
Corect? Am ghicit?

Nu de evre, ci de niste unii ajunsi atata de sus incat nici cu binoclu nu mia vad oamenii cum misuna la sol. Pentru ca au putere, pentru ca se poate, pentru ca e in firea omului.

#103
jazzu

jazzu

    Agent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 18.06.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Mm7muPjevik?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#104
jazzu

jazzu

    Agent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 18.06.2009
Alan Watts:
Pământul nu este un BOLOVAN infestat cu organisme vii la fel cum nici scheletul tău nu este o adunătură de oase infestate cu celule. Da, Pământul este geologic dar această entitate geologică face oameni, aşa cum mărul face mere şi existenţa noastră pe Pământ este un simptom al sistemului solar, al reglajelor lui fine iar sistemul solar este un simptom al galaxiei noastre iar galaxia este o manifestare al acestui univers ş.a.m.d.

Deci, descriind discursul meu în acest moment, nu pot descrie acest lucru doar ca pe un lucru în sine, pentru că eu vorbesc cu tine. Ceea ce fac acum nu este o descriere atâta timp cât fiinţa ta nu este descrisă. Deci, dacă este necesar sau, cu alte cuvinte, pentru a descrie comportamentul meu trebuie să descriu comportamentul tău şi comportamentul mediului din jur. Asta înseamnă că avem un sistem de comportament; că ceea ce sunt implică ce eşti. Problema este, nu-i aşa, că nu am fost învăţaţi să gândim astfel. Miturile care stau la baza culturii noastre şi la baza simţului realităţii nu ne-au învăţat să ne simţim identici cu UNIVERSUL nostru, numai cu părţi din el - numai în el, numai ceva din el, numai o confruntare cu el ... "extratereştri!" Şi suntem, cred eu, într-o situaţie de urgenţă unde este nevoie să simţim că suntem UNIVERSUL etern.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Iu0ozHCneWM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Terence McKenna:
Ceea ce avem nevoie constă într-un simţ al unităţii, nu o idee a unităţii; nu o ideologie, pentru că, dacă a fost o ideologie a unităţii, aceea era comunismul. Încă se mai prăbuşesc piesele de la explozia acelui sistem de gândire. Avem nevoie de un simţ al unităţii iar asta nu vine de la un îndemn intelectual ci vine odată cu o faptă curajoasă, personală, a unui individ. O faptă curajoasă ce presupune predare. Predarea este este partea cealaltă a monezii ce simbolizează EGOul. Problema principală a timpurilor noastre este incapacitatea de a ne preda. Avem capacitatea de a-i hrăni pe cei înfometaţi, avem capacitatea de a ne educa pruncii, de a ne curăţa mediul, să eliminăm sexismul, rasismul. Întrebarea este: Ne putem schimba gândirea suficient de repede?

Ora este târzie, timpul e pe terminate; Vom fi judecaţi foarte sever dacă tot bâjbâim. Suntem moştenitorii ai milioanelor şi milioanelor de ani de vieţi trăite cu succes şi adaptărilor efectuate, cu succes, la condiţiile schimbătoare în lumea naturală. Acum ni se predă ştafeta, traiul, aşa încât, cei ce urmează să se nască, trebuie să o facă în pe un pământ şi să aibă un cer sub care să meargă. Hai să nu ne lăsăm prostiţi de ideologiile tâmpite; să nu cedăm controlul doar câtorva
dintre noi. Mai de grabă, cum se spune, să ne revendicăm locul oferit de Soare şi să mergem spre lumină. Uneltele se găsesc acolo, calea este ştiută, trebuie doar să ne întoarcem spatele la o cultură sterilă şi moartă şi să rezonăm cu programul unei lumi vii; să resuscităm imaginaţia şi să-i oferim putere.

Edited by jazzu, 21 May 2013 - 17:50.


#105
ioham

ioham

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,484
  • Înscris: 11.01.2013

 jazzu, on 21 mai 2013 - 17:49, said:

Terence McKenna ...Alan Watts
Gargară necurată.

#106
jazzu

jazzu

    Agent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 18.06.2009
[ http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/1/186/3927/8045913/2/web-isarescu-mediafax-foto-eduard-andrei.jpg?width=630 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by jazzu, 27 May 2013 - 12:39.


#107
jazzu

jazzu

    Agent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 18.06.2009
[ https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/309900_264065760403358_193437111_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#108
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012
isi plimba nepotii prin parc, nu?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate