Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Nokia Lumia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
9398 replies to this topic

#6121
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Nu te supăra pe mine dar la cum scrii, e de înțeles de ce nu te pricepi la telefoane.

#6122
daniel396

daniel396

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 01.01.2008
Prostia nu doare!

#6123
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014

View Postamiralfox, on 22 iulie 2014 - 16:49, said:

salut,este posibil ca un telefon lumia 520 sa se stearga pe el amaratul de wuindows phone 8,si sa se instaleze un android ceva,sau sa se lucreze windosul ala ca e varza,am cumparat acest telefon fara sa belesc ochii cu gandul ca e mi performant in apliucatii ca androidul,dr pe dracu,ca e varza,n-ai nimic ca lumea pe el,si interfata aia vai de mama ei,am pus un card de memorie pe el,si aveam cateva aplicatii descarcate cu calculatorul si puse pe card,si dupa ce am introdus cardul in telefon,cand sa deschid sa vad ce este pe card,trebuia sa am internet,altfel nu merge,nam mai vazut asa ceva,se pricepe cineva sa hacuiasca un wundows phone?si ce pret ar costa de lucrat ?eu vreau sa fie pe el foldere,partitii cum e pe pc,ca de aia e cu windows parerea mea,daca este cineva cu ganduri bune un sfat  ceva,cu multumiri!

Nu se poate face nimic din ce ai spus. Mai bine spune ce nu iti convine, ce aplicatie iti trebuie si sigur cineva iti va da o solutie. In mare parte WP are tot ce ii trebuie unui utilizator normal.

#6124
amiralfox

amiralfox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 27.05.2014

View PostCristianLC, on 22 iulie 2014 - 20:56, said:

Nu se poate face nimic din ce ai spus. Mai bine spune ce nu iti convine, ce aplicatie iti trebuie si sigur cineva iti va da o solutie. In mare parte WP are tot ce ii trebuie unui utilizator normal.


degeaba va nu gasesti,caut un egalizator de sunet ,o aplicatie care inregistreaza convorbirile automat

#6125
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
520 nu are egalizator, modelele mai scumpe au. Inregistrarea convorbirii, din cate stiam nu era permisa "din motive de securitate". Poate lucrurile s-au mai schimbat si ma va corecta cineva.

#6126
amiralfox

amiralfox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 27.05.2014

View PostCristianLC, on 22 iulie 2014 - 21:45, said:

520 nu are egalizator, modelele mai scumpe au. Inregistrarea convorbirii, din cate stiam nu era permisa "din motive de securitate". Poate lucrurile s-au mai schimbat si ma va corecta cineva.

vezi,ce-ti zic eu...dai 500 lei pe un telefon asa zisul performant,si sa nu aiba un amarat de egalizator de sunet ,macar sa asculti o muzica mai ca lumea,nu?pai mai am un jaf de samsung de cand era bunica fata,si are egalizator de sunet si merge de-l ia mama dracu si asta,nici macar cardul de memorie nu poti sa vezi ce ai pe el daca nu ai internet!

#6127
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 07.10.2006
HOW TO UPDATE TO LUMIA CYAN SMOOTHLY

Chestii banale, dar ce e de observat e că revert-ul către 8.0 este trecut ca sfat pt. toată lumea (aka nu se mai menționează de Bitlocker only).

#6128
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Gresesti! Pentru pretul lui e un super telefon. Incearca un Samsung cu Android in pretul asta si vezi cum se misca. Te asigur ca te vei intoarce la Lumia cat ai clipi. Vrei mai multe functii, platesti pentru 720, 820 etc.

#6129
amiralfox

amiralfox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 27.05.2014

View PostCristianLC, on 22 iulie 2014 - 21:59, said:

Gresesti! Pentru pretul lui e un super telefon. Incearca un Samsung cu Android in pretul asta si vezi cum se misca. Te asigur ca te vei intoarce la Lumia cat ai clipi. Vrei mai multe functii, platesti pentru 720, 820 etc.


imi primul rand imi cer scz pentru scris,cursurile mele scolare sunt foarte reduse.sa fie cum zici tu,dar ce trebuie sa fac sa schimb windosul ala,adica windows 8.1?

#6130
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 07.10.2006

View Postamiralfox, on 22 iulie 2014 - 21:55, said:


vezi,ce-ti zic eu...dai 500 lei pe un telefon asa zisul performant,si sa nu aiba un amarat de egalizator de sunet ,macar sa asculti o muzica mai ca lumea,nu?pai mai am un jaf de samsung de cand era bunica fata,si are egalizator de sunet si merge de-l ia mama dracu si asta,nici macar cardul de memorie nu poti sa vezi ce ai pe el daca nu ai internet!

TU ești persistent în prostie de fel sau doar aici ? Vorbești de sărăcia aia de egalizator de parcă cine știe ce mare pierdere ar fi. Dacă strângi 4 alocații și-ți iei niște căști de Doamne-ajută se aude mai mult decât decent la el. Inclusiv amărăciunea aia de speaker e on par.
Sub 500 lei pe un telefon ca ăsta, la liber, unlocked, e ofertă de ofertă. Poate ți se pare greu de crezut dar dacă vrei ceva de super buget (< 500 lei) n-ai ce să iei mai bun decât ăsta.
Situația este jignitor de simplă, pt. cineva cu un buget sub 1000 lei ai doar 2 soluții: L520, care se încadrează la <500 chiar, și Moto G la <800. Dacă vrei dezbateri arunci 1200-1400-1500+ pe masă. Dar ce mai cauți pe topicul ăsta atunci ?

#6131
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Va veni actualizarea in cateva saptamani sau poate chiar mai devreme. Telefonul te va anunta. Iti va trebui o conexiune stabila wi-fi si rabdare aproape 2 ore

#6132
amiralfox

amiralfox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 27.05.2014

View PostCristianLC, on 22 iulie 2014 - 22:09, said:

Va veni actualizarea in cateva saptamani sau poate chiar mai devreme. Telefonul te va anunta. Iti va trebui o conexiune stabila wi-fi si rabdare aproape 2 ore

si pe noua actualizare de windous 8.1 este si egalizator audio?

#6133
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Nu. Aparatul nu suporta asa ceva. De ce tii neaparat sa ai egalizator? Nu face minuni

#6134
amiralfox

amiralfox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 27.05.2014

View PostCristianLC, on 22 iulie 2014 - 22:19, said:

Nu. Aparatul nu suporta asa ceva. De ce tii neaparat sa ai egalizator? Nu face minuni



aha,inseamna ca o sa-l trimit inapoi la emag,o sa-l schimb cu un android ceva,este frumos sa asculti o muzica buna in casti cu o rezonanta si un bas de calitate,eu tin mult la asta,tu faci cum vrei

#6135
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Problema la el nu e atat lipsa egalizatorului cat castile. Eu le-am schimbat cu o pereche de casti Bose IE2 si parca sunt ca surdul care si-a recapatat auzul acum. :))

http://www.bose.com/...hones/index.jsp

#6136
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Si eu la fel. Razer Pro-tone in-ear. Alta viata

#6137
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005
Eu am căČ™tile coloud pop Č™i cu aplicaČ›ia mixradio nu am nevoie nici de egalizator, nici de card SD, nici de aplicaČ›ie de transfer, nici de bani. Costă doar 50 lei pe lângă telefon lumia 520 la 520lei. Sau mai puČ›in

Edited by danieliankoo, 22 July 2014 - 22:48.


#6138
-Andrei-

-Andrei-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 17.07.2009
Deci pana la urma trebuie sa trecem la versiunea de dinainte? Daca avem windows 8.1 prin preview for developers nu primim update-ul?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate