Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,

La ce ora se deschid urnele ?
 Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!
 Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...
 

Fa femeie....

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
305 replies to this topic

#73
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
philo, m-ai pierdut, sint putin obosit si cam timpit de la natura.
te rog daca ai timp sa-mi explici si mie (dar asa ca unui copil de 2 ani), ce anume din ce am spus eu este simptomatic pentru tinara generatie, poate reusesc sa ma tratez

#74
philo

philo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2004
Că n-ai nici un motiv să-ți întemeiezi un cuplu... Nu asta ai scris??
Sau... mi s-a părut mie?!?

#75
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
pai nu e deloc simptomatic pentru tinara generatie. ba mie mi se pare ca sint mai multe cupluri decit persoane solo. ca nu se casatoresc de la 20 de ani si nu toarna de la 4 copii in sus ca sa se plinga apoi ca e guvernul de ‱‱‱‱‱, mi se pare un pas inainte. ideea ca nu e cuplu daca nu e scris in acte e deja de domeniul forumurior satesti.

#76
Diane

Diane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 06.12.2003

Quote

Originally posted by dan

Nu am nimic cu femeile.Nu sunt misogin.[...]DAR nu inspira incredere.


De dragoste pentru iubita mea

Iar acum, doamnelor si domnilor,
O poezie,o...o...dragoste pentru...
Iertati-ma...
Iar acum...doamnelor si domnilor
De dragoste pentru iu... pentru...
De dragoste pentru iubita...
Pentru iubita mea...asa...
De dragoste...pentru iubita mea

Mon amour, mon amouur, mon amuur
Moon amouur ...ce masa..ihh injur
Ce masa injur ?
Mon amour, ce masa injur ?
‘ai sa ne pilim total,
‘aai sa ne pilim total
Fi-vei iapa, fi-voi cal
Fi-vei roua, fi-voi crin
Hai sa ne pilim deplin !
Uuuhuhu...si amarnic si incet
In cel din urma bufet
Cu rachiuri si vermuturi
Sa fim iar ca la inceputuri
Cand umblam in putza goala
Intr-o dulce alan dala
Pri'  'prejur de pomisor
Cu merele de pomana
Hai sa ne pilim nitel
Conitza gatlana
Doamnee, cearcanele mele
Sunt cat roata carului,
De atata foc si jele
M-am dedat paharului
De trei zile beau in birt
Numai spirt
Ca-s sensibil, faaa
Sensibil, pana la oribil
Faaaa !!!!!


Io sunt barbat galant
Am in suflet...uuuuliuuu...briliant
Din vremea lui Ipsilant’
De aceea , uite ce-i
Ti-o fi dat mata cercei
Sii...chiloti...
Sa-ti porti in ei
Umbland dulce creanga closh,
Pe Alexandru Moghiorosh
Fofoleanca
Caci daca ma enervezi
Te invart de nu te vezi, parol,
Ca pe un titirez
Pentru ca prea esti bestie
Pupate-as pe trestie
Si mancati-as varcolacii
Gura, restul si cu dracii
Ce ii ai si nu mi-i dai
Intrati-ar in gat un pai
Ca la oamenii saraci
Fluture cu sapte maci.

Emil Brumaru


PS Versurile au fost scrise dupa o inregistrare audio, asa ca dispunerea versurilor s-ar putea sa nu fie exacta, scuze pentru asta.

#77
philo

philo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2004
@Mosotti, ori n-ai două vorbe la un loc, ori ești troller și faci pe nebunul doar ca să enervezi lumea...
În aceeași manieră de manipulare a celor zise de celălalt, ți-aș putea răspunde că, dacă iei în considerare și cuplurile de-o oră, o noapte, ori cât le convine lor, fără responsbilitățile subsecvente Stării Civile, atunci dumneata, care nu găsești motive de a-ți întemeia un cuplu, ești fie impotent și agorafob, fie bun prieten cu dreapta...
Dar..., sigur că n-o fac!
Pentru că te prețuiesc, am să-ți precizez că mă refeream la cuplurile cu "acte-n regulă" - cele mai oropsite de politicile familiale actuale. Nu mă interesează, de aici "de pe forumul sătesc" "cuplările" conjuncturale...

#78
commonman

commonman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 15.02.2004
si eu am inteles ca este vorba de cupluri care isi propun sa-si faca un viitor impreuna, acte, copi, copii, tot tacimu'. altfel cred ca vorbim de acuplari mai degraba..

ca sa simplificam : petra, zi-ne la ce te-ai referit mai exact c-o dam in fotbal pin' la urma.

#79
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Mosotti, ori n-ai două vorbe la un loc, ori ești troller și faci pe nebunul doar ca să enervezi lumea...

haha, oarecum te-ai prins

serios vorbind, eu nu ma refeream la cuplurile de o ora. din gramada mea de cunostiinte in virsta de 25-35 de ani si care s-au casatorit, cam 70% au divortat. eu am o droaie de veri si verisoare. aici proportia e dramatica, undeva pe la 90%. si e voba de oameni cit de cit inteligenti, nu au fost motive de batai, curvasarii si alte scandaluri

anul trecut in ianuarie a trebuit sa ma duc martor la vara-mea la divort si sa mint ca nu se mai inteleg, pentru ca nu vroiau aia sa-i divorteze nicicum. ei se intelegeau perfect dar nu mai erau un cuplu efectiv. a avut doua martore cretine care mai mult au stricat lucrurile, incit la un moment dat judecatorul i-a spus: "doamna, aceasta martora e mai degraba martora sotului". si aici am intrat eu in scena cu niste aberatii colosale, a trebuit sa debitez mai bine de jumatate de ora si sa raspund la tot felul de intrebari incuietoare, la un moment dat nici nu mai stiam de unde am plecat. dar pina la urma s-a rezolvat si vreo 13 ani de casnicie s-au dus pe apa simbetei.

pe de alta parte cunosc multi care sint impreuna de ani de zile si nu s-au casatorit si o duc bine mersi.

si daca doua persoane sint impreuna de 2 ani, sa nu-mi spui ca sint un cuplu mai slab decit doua persoane casatorite de o luna si care in 2 ani pot fi istorie prin dosare.

eu pesonal sint intr-o faza (trecatoare, sper) in care n-am chef de nici un fel de cuplaj (nu acuplaj). referitor la casatorie, ideea de a face contract cu cineva pe viata mi se pare o tim-pe-nie.

#80
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
"ideea de a face contract cu cineva pe viata mi se pare o tim-pe-nie."

Cand o sa ajungi MACAR la stadiul in care crezi ca ai fi in stare sa faci contract pe viata, atunci te-ai putea considera om serios. Pana atunci...astia care urla in sus ca la ce e buna casatoria, ii consider doar niste instabili, incapabili sa se implice, lasandusi o portita de scapare in caz ca maine se trezesc cu fata la perna si se trezesc ca ei vor altceva....asa de dragul schimbariii.....

:shock:

#81
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Cand o sa ajungi MACAR la stadiul in care crezi ca ai fi in stare sa faci contract pe viata, atunci te-ai putea considera om serios.

tocmai asta e problema: prea multi CRED ca ar fi in stare sa faca contract pe viata si prea putini SINT in stare sa faca contract pe viata

prefer sa fiu considerat instabil decit sa intru intr-o afacere cu 50-50 sanse de faliment

#82
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,013
  • Înscris: 17.10.2003
Hai ma, nu va mai certati. Evident ca unu' de 30 de ani vede viata altfel decat altul de 20, fara ca sa fie unul prost si altul destept (indiferent care). La o varsta ai unele prioritati, la alta varsta altele.
E ca si cum te-ar intrba cineva ce-ti place mai mult, Porsche 911 sau Range Rover - fiecare face lucruri diferite si bune ar fi amandoua.

#83
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
akeem, vrei sa spui ca drivex are 20 de ani ?

#84
philo

philo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2004
De regulă, cine-ntreabă, nu știe.
Iar cine-i mic, nu știe nimic... ;)

#85
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,013
  • Înscris: 17.10.2003
Nu, vorbeam la general, fara legatura cu tine sau driverx.

#86
commonman

commonman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 15.02.2004
-----------
E ca si cum te-ar intrba cineva ce-ti place mai mult, Porsche 911 sau Range Rover - fiecare face lucruri diferite si bune ar fi amandoua.
----------

da' ce te faci cind ai Range Rover si ti se pune pata pe o 'Targa' ca-ti place cum da din biturbo ? da' cind mergi in provincie merge si un pick up truck cu tractiune pe spate ? si esti pregatit cind ti-ai luat spider sa-l modifici ca sa mai pui o bancheta in spate pt copii ? dar cind se transforma in timp in Volga care maninca 30/100 si nu mai are loc in parcare de portbagaj ? da' ce te faci cind ajungi tu Dacie 1300 si te lauzi prin Cismigiu c-ai avut motor frantuzesc si 'ce bine tragea..' ?

choose.. choose life !

#87
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
@Mosotti

Ca tot ziceai de afaceri: ca intr-o afacere, niciodata nu poti 100% de reusita, sau....de stabilitate si progres. Dar asta nu inseamna ca nu tre sa faci pasul. Asa nici eu nu ar trebui sa ma urc la volan zilnic, pentru ca am 40% sanse sa ajung seara cu tabla in aceasi configuratie ca si dimineata...sau mai rau....sa ajung eu acasa in aceasi config...sau mai rau.....sa ajung direct intre scanduri....

..so...se numeste risc calculat. Mai vine si ceva noroc....ca si la masini SH. O femeie cand o cunosti, nu e noua, are avantajele ei, are problemele ei, are fitzele ei.....just like a SH car :drac:. Sper sa nu imi sara acum femeile de pe forum in cap.

:cya:

#88
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
ai si tu ceva dreptate, insa probabil ca depinde de virsta, cum spunea cineva mai sus. am vazut multe persoane, in special femei, care incep sa intre in panica dupa ce au trecut de 30 de ani si nu s-au casatorit.

accidentele de masina sint mult mai rare decit divorturile. fa un raport divortati/accidentati si o sa te lamuresti. dar nimic nu e mai rau decit sa divortezi si apoi sa mori in accident.

#89
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
looool...vrei sa spui ca sunt mai multe divorturi/zi decat accidente? Pai cred ca atunci tribunalele siar da singure foc ca nu ar mai suporta :drac:

"dar nimic nu e mai rau decit sa divortezi si apoi sa mori in accident."
Loool. In drum spre ca casa dupa ce ai aflat cum se face imparteala bunurilor, mai ales cand pana si masina care tocma' o conduci tre sa o dai. :D :drac:

#90
commonman

commonman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 15.02.2004
---------
O femeie cand o cunosti, nu e noua, are avantajele ei, are problemele ei, are fitzele ei.....just like a SH car
----------

comparatia dintre o femeie/barbat si o masina este .. just for fun.. cel mult. poate ca tu ai fi magulit daca ai fi comparat cu o masina (ca aia din avatar) dar poate altii/altele ar putea fi 'atinsi' intr-o zi mai lipsita de umor. dar de aici pina la a enunta ca o femeie e 'just' ca o SH car..
obsesia pt masini este acceptata/acceptabila social (in this men's world) iar aceea pt femei este si ea tratata cu (prea) multa ingaduinta si din pacate sustinuta si de sexul frumos desi dupa parerea mea frizeaza de (prea) multe ori patologicul. (sa nu-mi dati cu Freud in cap ca nu vreau sa ne departam prea mult de topic.) totusi, dupa parerea mea, cine poate confunda/inlocui o femeie cu o masina si se rezuma la tipul asta de comparatie are probleme care trebuie tratate, are 14 ani si n-are nici una nici alta, sau tocmai a depasit o experienta foarte traumatizanta si este pt putin timp scuzabil/scuzabila.. in afara de asta inseamna ca n-a inteles mare lucru din viata si a ramas la stadiul in care se joaca cu masinuta in tarina. nu as sfatui pe nimeni sa ramina la nivelul asta caci nu da dovada decit de lipsa de securitate  cu mari sanse de a-si pierde self esteem-ul.
dar ce stiu eu.. repet ce-am auzit intr-un film : choose life !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate