Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Experientele voastre cu psihologi care au convingeri religioase sau paranormale si vi le sugereaza ca fiind de urmat!

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
holograma999

holograma999

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 353
  • Înscris: 16.02.2013

 Oneiros, on 22 februarie 2013 - 21:11, said:

Ce asociere faci. Nu-l cunosc. Dar sunt de parere ca e un excroc care a exploatat nevoile sexuale ale oamenilor in folos propriu asa cum fac multi guruși yoga, a se vedea documentarul Gods of the New Age pe youtube. Ei mananca din farfurii de aur, au colectii de masini de lux (cate rolssuri avea osho, cateva zeci), vile in tot occidentul, pentru ca ei iubesc pe...oricine isi doneaza averea lor (sunt opusul lui Isus). Nu inseamna ca daca Bivolaru are protectie diplomatica in Suedia, el îi si reprezinta pe suedezi. Dar ca preotii catolici pedofili au protectie diplomatica la Vatican si stau acolo ascunsi, asta reprezinta Vaticanul.

Nu conteaza ce am avut scris la locatie. Conteaza ce spun. Faptul ca tu nu poti aprecia ce spun si ai nevoie de ceva palpabil denota ca ai lacune educationale. Unde esti Doamne, sa te pipăi, să te văd? zis-a poetul.

Ce facea bivolaru in materie de orgii sexuale era cu protectie de la varf, deaia a si scapat, ca si omar haisam care a pradat padurile din Moldova. Oricum n-ar fi apucat bivolaru sa convinga toate romancele sa nu se mai futa pe avere ori bani, ci in schimbul integrarii in...absolut (oficiul postal numarul 666)



Ce spune Ruppert e adevarat referitor la civilizatia care are suport principal hidrocarburile, insa el fiind si depresiv (tracasat de sistem), s-a grabit cu datul termenilor, a vrut sa-i ia dracu pe toti inaintea lui, sau odata cu el.

Ce spun conspirationistii ca exista surse de energie moca, dar ascunse si ca "românul" tesla le-a descoperit dar  a fost blocat de illuminati (adica de catolicii iezuiti, bancherii lumii, etc.) e o minciuna. Dar o sa vina unu care o sa lea aceasta energie conspirationistilor, si lumea va merge dupa el. Ce va face, descrierea lui, a dat-o apostolul Pavel in Tesaloniceni. Dar ma opresc aici ca asta tine de alta arie a forumului.
Da ce zici de faptul ca nimeni inafara de tine nu zice nimic de rau sau care nu e deontologic despre psihologi sau psihopatologi,sau in orice caz nici o experienta personala pe care sa ne-o impartaseasca?

Edited by holograma999, 22 February 2013 - 22:13.


#38
Oneiros

Oneiros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 04.01.2013

 holograma999, on 22 februarie 2013 - 22:12, said:

Da ce zici de faptul ca nimeni inafara de tine nu zice nimic de rau sau care nu e deontologic despre psihologi sau psihopatologi,sau in orice caz nici o experienta personala pe care sa ne-o impartaseasca?

Sunt buni crestini, nu judeca ca să nu fi judecat. Nu da primul cu piatra. Cine ridică sabia...Sunt oameni înțelepți (șireți) ca...șerpii.

Edited by Oneiros, 22 February 2013 - 22:25.


#39
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

 Oneiros, on 22 februarie 2013 - 21:11, said:

Ce asociere faci. Nu-l cunosc. Dar sunt de parere ca e un excroc care a exploatat nevoile sexuale ale oamenilor in folos propriu asa cum fac multi guruși yoga, a se vedea documentarul Gods of the New Age pe youtube. Ei mananca din farfurii de aur, au colectii de masini de lux (cate rolssuri avea osho, cateva zeci), vile in tot occidentul, pentru ca ei iubesc pe...oricine isi doneaza averea lor (sunt opusul lui Isus). Nu inseamna ca daca Bivolaru are protectie diplomatica in Suedia, el îi si reprezinta pe suedezi. Dar ca preotii catolici pedofili au protectie diplomatica la Vatican si stau acolo ascunsi, asta reprezinta Vaticanul.

Nu conteaza ce am avut scris la locatie. Conteaza ce spun. Faptul ca tu nu poti aprecia ce spun si ai nevoie de ceva palpabil denota ca ai lacune educationale. Unde esti Doamne, sa te pipăi, să te văd? zis-a poetul.

Ce facea bivolaru in materie de orgii sexuale era cu protectie de la varf, deaia a si scapat, ca si omar haisam care a pradat padurile din Moldova. Oricum n-ar fi apucat bivolaru sa convinga toate romancele sa nu se mai futa pe avere ori bani, ci in schimbul integrarii in...absolut (oficiul postal numarul 666)



Ce spune Ruppert e adevarat referitor la civilizatia care are suport principal hidrocarburile, insa el fiind si depresiv (tracasat de sistem), s-a grabit cu datul termenilor, a vrut sa-i ia dracu pe toti inaintea lui, sau odata cu el.

Ce spun conspirationistii ca exista surse de energie moca, dar ascunse si ca "românul" tesla le-a descoperit dar  a fost blocat de illuminati (adica de catolicii iezuiti, bancherii lumii, etc.) e o minciuna. Dar o sa vina unu care o sa lea aceasta energie conspirationistilor, si lumea va merge dupa el. Ce va face, descrierea lui, a dat-o apostolul Pavel in Tesaloniceni. Dar ma opresc aici ca asta tine de alta arie a forumului.
De unde si pina unde ideea asta ca nu mai exista nici o sursa de energie, nimic in afara de ce stim.
Pina in secolul 18, nu ii trecea nimanui in cap despre electricitate. Pina in sec 20 despre en nucleara. Pina acum ceva zeci de ani, ca vom capta en solara direct in cratita.
Si ce a scris Tesla in proiectele lui, de unde stii tu daca sint tinute secret?
Te pronunti despre ceva ce nu ai habar.

As spune un singur exemplu de sursa de energie ce depaseste orice imaginatie, dar deja imi e lehamite de astfel de discutii suficientiste.

Edited by NASTYPRIMUL, 23 February 2013 - 01:07.


#40
Oneiros

Oneiros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 04.01.2013

 NASTYPRIMUL, on 23 februarie 2013 - 01:06, said:

De unde si pina unde ideea asta ca nu mai exista nici o sursa de energie, nimic in afara de ce stim.
Pina in secolul 18, nu ii trecea nimanui in cap despre electricitate. Pina in sec 20 despre en nucleara. Pina acum ceva zeci de ani, ca vom capta en solara direct in cratita.
Si ce a scris Tesla in proiectele lui, de unde stii tu daca sint tinute secret?
Te pronunti despre ceva ce nu ai habar.

As spune un singur exemplu de sursa de energie ce depaseste orice imaginatie, dar deja imi e lehamite de astfel de discutii suficientiste.

De ce pui vorbele conspirationistilor in gura mea? Am zis eu ceva de tesla? Dacomanii zic. Motivatia lor tine de trufie, vanitate.

Despre astea poti discuta cu ala de a facut oastea digitala, cu dacomanii, cu becali si cu altii, cu mine nu. Eu nu fac parte din acest grup de conspirationisti-idealisti-comunisti ( a se vedea teoria cu proiectul Venus)

Daca vrei sa fi credibil, apoi vino frate cu solutia pusă pe hartie pe stick pe card pe ce vrei tu. Daca nu, vei fi luat de nebun.

Copilul cu stima de sine distrusa zice, am eu un secret, dar nu vreau sa vi-l spun. Uite asa, de-al dracu. Dar eu am solutiile la tot si la toate.

Vă împiedică Satana să veniți cu soluțiile, nu-i așa? Satana ăla care a făcut ca evreii să aibă 9500 de brevete de inventie si Iranul numai 50 (in anul 2008). Acelasi Satana care a facut ca evreii sa aibe cel mai mare numar de ingineri pe cap de locuitori. Satana asta are monopol pe tot. Si dacomanii crapă de ciudă. Doamne, eu acu ce ma fac, ca Isus a ajuns ...dac?

Edited by Oneiros, 23 February 2013 - 01:47.


#41
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

 Oneiros, on 23 februarie 2013 - 01:36, said:

De ce pui vorbele conspirationistilor in gura mea? Am zis eu ceva de tesla? Dacomanii zic. Motivatia lor tine de trufie, vanitate.

Despre astea poti discuta cu ala de a facut oastea digitala, cu dacomanii, cu becali si cu altii, cu mine nu. Eu nu fac parte din acest grup de conspirationisti-idealisti-comunisti ( a se vedea teoria cu proiectul Venus)

Daca vrei sa fi credibil, apoi vino frate cu solutia pusă pe hartie pe stick pe card pe ce vrei tu. Daca nu, vei fi luat de nebun.

Copilul cu stima de sine distrusa zice, am eu un secret, dar nu vreau sa vi-l spun. Uite asa, de-al dracu. Dar eu am solutiile la tot si la toate.

Vă împiedică Satana să veniți cu soluțiile, nu-i așa? Satana ăla care a făcut ca evreii să aibă 9500 de brevete de inventie si Iranul numai 50 (in anul 2008). Acelasi Satana care a facut ca evreii sa aibe cel mai mare numar de ingineri pe cap de locuitori. Satana asta are monopol pe tot. Si dacomanii crapă de ciudă. Doamne, eu acu ce ma fac, ca Isus a ajuns ...dac?
E clar cu cine discut. Credeam ca esti rezonabil. Tu discuti din fata unei masinarii facute de....satana dupqa vorbele tale. Nu mai discuta, inchde....satana, si stim o treaba.
Eu spuneam ca te pronunti de un savant romin, ce nici acum nu i se cunosc toate inventiile. Nu ai dreptul sa vorbesti asa de un personaj datorita caruia exista o mare parte din tehnica de baza din electrotehnica. Nu ai acest drept sa judeci astfel de oameni. Poate cind vei crea si tu ceva. Putin probabil. Si nu ma compara cu beeee, ca iar gresesti. Ala ia pamintul unor comunitati intregi si se imbogateste. Eu nu am nici o palma de pamint a mea.
Faci confuzii grave, si cind nu mai poti sa o scoti la capat o dai pe marote de limbaj.
Discutia asta se referea la Tesla si faptul ca tu stai in fata calcului datorita unor oameni dedicati unor profesii ce tu nici nu le visezi ca le-ai putea stapini. Si ii faci sata....
Sa-ti fie ...sa nu mai zic ca e interzis.

Si unde naiba ai vazut tu ca fac eu referire la ev.... tai sau ai nu stiu cui. Scuteste-ma ca esti de-a dreptul periculos de serpilist.
NU MA INTERESEAZA ACEA PARTE A LUMII. NU AM TREABA CU EA. NU STIAI CUM SA FACI SA ADUCI DISCUTIA DIN TOPIC DESPRE COMPLET ALTE PROBLEME.
SCUTESTE-MA SI VEZI-TI DE COMENTARIILE TALE, CA DEJA SE VEDE CE URMARESTI. Aducerea in discutie a  complet altor probleme.
Deci despre psihologi si profesia lor.
Nu sint nici copilul tau, nici nu am nu stiu ce stima lipsa. Ai deviat discutia complet aiurea.
Cum ai reusit sa aduci in discutie brusc probleme religioase pe un topic de stiinta tu stii. Sau de istorie.
Lasa-ne sa ne expunem parerile fara bagatul in noroi al unor concepte autohtone din partea ta.

Edited by NASTYPRIMUL, 23 February 2013 - 03:16.


#42
holograma999

holograma999

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 353
  • Înscris: 16.02.2013
Asadar asteptam opiniile voastre despre experientele personale cu psihologi care imbina disciplina stiintifica pe care o profeseaza cu alte discipline,sa le numesc neconventionale,ocultism,magie,astrologie,s.a.m.d.Dupa umila mea opinie in anumite profesii [ am dat exemplul domnului judecator aspru criticat pentru ca in timpul liber si in viata privata s-a expus la niste petreceri ca orice alt om] in anumite profesii ziceam,pentru a avea probitate profesionala si credit moral,nu e acceptabil sa imbini stinta cu paranormalul decat daca faci dintr-o profesie nobila o meserie ca oricare alta.Daca am nevoie de un meserias,sa zicem un electrician,putin imi pasa in ce crede si despre ce imi vorbeste cat timp imi repara instalatia electrica.Dar daca am nevoie de un profesionist,de un psiholog,psihoterapeut,psihiatru nu poate si nu trebuie sa imi fie indiferent daca acesta aplica strict cunostiintele stintifice [daca psihologia e o stiinta] sau vine si cu idei din astea crete,nevalidate stiintific.Si in viata privata daca aflu ca se manifesta intr-un fel sa zicem imoral sau conflictual,credibilitatea sa ca profesionist e afectata grav si omul e compromis si trebuie privit ca atare

Edited by holograma999, 23 February 2013 - 07:38.


#43
Oneiros

Oneiros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 04.01.2013

 NASTYPRIMUL, on 23 februarie 2013 - 03:07, said:

Bine dacomanule, rămâi in delirul tău. E vorba de delirul mioritic, toti ne persecuta, suntem victime mondiale de mii de ani. De aceea noi nu putem nimic...Bine ca pot olandezii care sunt cat banatul, evreii nici cat Dobrogea, danezii nici cat transilvania samd. Ei pot. Pe ei nu-i persecuta nimeni. Ei tind spre energii verzi, noi ardem carbune in continuare. Mai ai un pic si aduci ca argument Piramida Puterii a conspirationistilor. ca asa zic ei, ca Illuminati au blocat cercetarile marelui savant "român"  Nicola Tesla, care ar fi dat oamenilor energie pe gratis. Deaia am zis, ce te impiedica sa o dai tu si cei ca tine aceasta energie inainte de a face spume pe toate forumurile ca românii sunt persecutati si inrobiti. Ia vezi la topicul cu Corporatismul cine-i inrobeste si fura pe români. Românii. Toată ziua îi vezi la tv si nu-i recunosti? Asta e avantjul democratiei, ca victima isi vede non stop tortionarii la tv dar e orbita, nu-i recunoaste. Si sti de ce? Ca orice victima este un agresor mascat, asa ca de aceea nu poate o victima sa-si recunoasca agresorul, pentru ca-l adora. De aceea există astăzi nenorociti care-l regreta pe Ceausescu, care-l considera patriot (la fel cum exista si germani care au nostalgia lui Hitler). Smecheria prin care gloatele sunt orbite am descris-o la jocul politic. Dar pe forum functioneaza "Mutu` îi spune lu` surdu` ca orbu` vede un paralizat care fuge". Asa ca tu vei ramane cu ideile tale fixe si putine.

 holograma999, on 23 februarie 2013 - 07:36, said:

Asadar asteptam opiniile voastre despre experientele personale cu psihologi care imbina disciplina stiintifica pe care o profeseaza cu alte discipline,sa le numesc neconventionale,ocultism,magie,astrologie,s.a.m.d.Dupa umila mea opinie in anumite profesii [ am dat exemplul domnului judecator aspru criticat pentru ca in timpul liber si in viata privata s-a expus la niste petreceri ca orice alt om] in anumite profesii ziceam,pentru a avea probitate profesionala si credit moral,nu e acceptabil sa imbini stinta cu paranormalul decat daca faci dintr-o profesie nobila o meserie ca oricare alta.Daca am nevoie de un meserias,sa zicem un electrician,putin imi pasa in ce crede si despre ce imi vorbeste cat timp imi repara instalatia electrica.Dar daca am nevoie de un profesionist,de un psiholog,psihoterapeut,psihiatru nu poate si nu trebuie sa imi fie indiferent daca acesta aplica strict cunostiintele stintifice [daca psihologia e o stiinta] sau vine si cu idei din astea crete,nevalidate stiintific.Si in viata privata daca aflu ca se manifesta intr-un fel sa zicem imoral sau conflictual,credibilitatea sa ca profesionist e afectata grav si omul e compromis si trebuie privit ca atare

In provincie nu sunt sanse sa gasesti profesionisti. Ma refer la orasele de 50-100 mii locuitori. Am dat niste metode pe aria de psihologie cum sa te protejezi de oamenii incorecti. Iti mai dau una. Terapeutul poate sa se prezinte la inceput ca un miel, dar dupa ce trece timpul estimat de el in care tu ar fi trebuit sa ai realizari, sa te vindeci, si tu nu ai reusit, s-ar putea sa vezi mielul transformat in fiară.

Edited by Oneiros, 23 February 2013 - 10:18.


#44
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,393
  • Înscris: 13.01.2011

 NASTYPRIMUL, on 23 februarie 2013 - 03:07, said:

E clar cu cine discut. Credeam ca esti rezonabil.
NU STIAI CUM SA FACI SA ADUCI DISCUTIA DIN TOPIC DESPRE COMPLET ALTE PROBLEME.
...CA DEJA SE VEDE CE URMARESTI. Aducerea in discutie a  complet altor probleme.

Adevarat, si eu am observat ,,deraieri '' grave de la subiect si jigniri.

Nu inteleg de ce, pana la postarea #24 a fost totul bine, apoi brusc a inceput cu jigniri.

Si eu am observat o deviere de logica si un amestec de termeni si concepte, puse alandala in discutie, o incercare de a ma directiona spre o anumita ,,discutie '', fortat.

O explicatie se poate sa fie ce a scris la #12, a avut probleme si probabil nu si-a mai revenit de atunci.

Dar ce vina avem noi ?!

Mare grija insa, regulamentul spune ca poti sa fi banat daca hartuiesti ori jignesti in mod repetat, aviz amatorilor.

O.N. Sa continuam cu discutia despre psihologie/psihologi, va rog.

Edited by crisstonne, 23 February 2013 - 15:49.


#45
Oneiros

Oneiros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 04.01.2013

 crisstonne, on 23 februarie 2013 - 15:37, said:

Adevarat, si eu am observat ,,deraieri '' grave de la subiect si jigniri.

Nu inteleg de ce, pana la postarea #24 a fost totul bine, apoi brusc a inceput cu jigniri.

Si eu am observat o deviere de logica si un amestec de termeni si concepte, puse alandala in discutie, o incercare de a ma directiona spre o anumita ,,discutie '', fortat.

O explicatie se poate sa fie ce a scris la #12, a avut probleme si probabil nu si-a mai revenit de atunci.

Dar ce vina avem noi ?!

Mare grija insa, regulamentul spune ca poti sa fi banat daca hartuiesti ori jignesti in mod repetat, aviz amatorilor.

O.N. Sa continuam cu discutia despre psihologie/psihologi, va rog.

Daca esti conspirationist si dacoman, nu vad de unde pana unde nevoia de a te revolta impotriva psihoterapeutilor care-ti predica din horoscop si psihoastrologie? cum e turcul si pistolul, cum e pacientul asa si
terapeutul.

Eu pe nastyprimul il stiu din multe postari, inca de pe roportal, stiu ce idei are, de grandoare nationala, de delir de persecutie nationala, etc.

Ce discutie sa continuati cand e evident ca voi daca v-ati duce la psihotetapeut v-ati simti hartuiti de argumente? Pentru ca ati emite numai enormitati. V-ati contrazice de la o fraza la alta.

Aveti preotii si terapeutii pe care-i meritati. Educati in spirit românesc.

In veci nu veti putea voi vedea tabloul complet. Din doua simple motive, nu va cunoasteti parintii care v-au softuit, prin urmare nici pe voi insiva. Asadar nu veti sti nimic niciodata.

Stiti cum vi se mai zice vouă astora de 20-25 ani? Generația Harry Potter, always ON. Adica schizo, si cu magia si cu stiinta. Si cu Mamona, si cu Dumnezeu. Pai atunti psihoterpauetii de ce n-ar fi si ei ca voi, ca doar nu sunt cu mult mai batrani...

Iar motivul pentru care si daca a-ti da peste un terapeut bun nu v-ati vindeca, e dat de caragiale, sa se revizuiasca, dar sa nu se schimbe nimic.

Noroc ca vârsta vă permite ca peste vreo 30 de ani, sa gustați predicțiile de bun simț ale oamenilor de știință făcute încă din 1973 de unul ca Alvin Toeffler. Atunci terapeuții vor deveni inutili, complet depășiți. Iar preoții toți vor fi...astrologi, cititori in stele, magi.

Edited by Oneiros, 23 February 2013 - 20:33.


#46
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

 Oneiros, on 23 februarie 2013 - 10:13, said:

Bine dacomanule, rămâi in delirul tău. E vorba de delirul mioritic, toti ne persecuta, suntem victime mondiale de mii de ani. De aceea noi nu putem nimic...Bine ca pot olandezii care sunt cat banatul, evreii nici cat Dobrogea, danezii nici cat transilvania samd. Ei pot. Pe ei nu-i persecuta nimeni. Ei tind spre energii verzi, noi ardem carbune in continuare. Mai ai un pic si aduci ca argument Piramida Puterii a conspirationistilor. ca asa zic ei, ca Illuminati au blocat cercetarile marelui savant "român"  Nicola Tesla, care ar fi dat oamenilor energie pe gratis. Deaia am zis, ce te impiedica sa o dai tu si cei ca tine aceasta energie inainte de a face spume pe toate forumurile ca românii sunt persecutati si inrobiti. Ia vezi la topicul cu Corporatismul cine-i inrobeste si fura pe români. Românii. Toată ziua îi vezi la tv si nu-i recunosti? Asta e avantjul democratiei, ca victima isi vede non stop tortionarii la tv dar e orbita, nu-i recunoaste. Si sti de ce? Ca orice victima este un agresor mascat, asa ca de aceea nu poate o victima sa-si recunoasca agresorul, pentru ca-l adora. De aceea există astăzi nenorociti care-l regreta pe Ceausescu, care-l considera patriot (la fel cum exista si germani care au nostalgia lui Hitler). Smecheria prin care gloatele sunt orbite am descris-o la jocul politic. Dar pe forum functioneaza "Mutu` îi spune lu` surdu` ca orbu` vede un paralizat care fuge". Asa ca tu vei ramane cu ideile tale fixe si putine.



In provincie nu sunt sanse sa gasesti profesionisti. Ma refer la orasele de 50-100 mii locuitori. Am dat niste metode pe aria de psihologie cum sa te protejezi de oamenii incorecti. Iti mai dau una. Terapeutul poate sa se prezinte la inceput ca un miel, dar dupa ce trece timpul estimat de el in care tu ar fi trebuit sa ai realizari, sa te vindeci, si tu nu ai reusit, s-ar putea sa vezi mielul transformat in fiară.
Tu ai deviat discutia spre anti. Eu nici nu am intrat pe discutii despre daco...si deci spui minciuni despre mine.
Am spus doar ce cauta acuze la adresa lui Tesla. Cel ce a pus bazele  a f multe inventii in elth.
Si nu-ti face griji despre modul cum vad eu lumea.
Deja jignesti. Trimiti oamenii la pisi......Mai bine vezi ce texte aiuritoare spui de altii, cu conspiratiile. Tu spui de conspiratii sata...si le pui in gura altora.
Si faptul ca nu sintem primiti in unele structuri europene tu o numesti altfel decit persecutie?
Tu faci comparatia intr H si C. Unul a distrus toata Europa, celalalt a construit de nu mai reusesc astia sa demoleze. Faci confuzii grave intre persoane.
Faci un melanj intre psiho, religie si alte discipline, dar rautacuioase, de aduci argumente ca trebuie sa se lamureasca astfel de discipline ce au neclar, si sa se termine cu interpretari ce nu tin de logica.

Edited by NASTYPRIMUL, 24 February 2013 - 16:36.


#47
holograma999

holograma999

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 353
  • Înscris: 16.02.2013
Nota benne.Psihologii clinicieni sunt de obicei,buni profesionist,lucreaza dupa metode validate stiintific,si obtin rezultate in diagnosticarea corecta a unor afectiuni psihice.
Terapeutic nu pot sa ma pronunt daca obtin rezultate sau nu pentru ca nu am fost la vreunul si nici nju stiu  persoane care sa fi fost.
Am vorbit cu o singura persoana care a fost convinsa sa nu renunte la serviciu datorita depresiei pe care o avea,destul de invalidanta,si pe care a indrumat-o catre psihiatru pentru a urma tratamentul medicamentos necesar ameliorarii afectiunii.

#48
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Cind esti in situatii psihice deosebite, si se pune problema renuntarii sau nu la o stare sociala, servici, casa, familie, prieteni, e o alegere personala.
De cele mai multe ori este un fel de rascruce in viata, si numai persoana respectiva e in masura sa ia decizii.

#49
Oneiros

Oneiros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 04.01.2013

 Oneiros, on 21 februarie 2013 - 20:22, said:

Insa psihoterapie am facut, dar nu cu psihoterapeut român pregătit în România.

Din păcate și acest psihoterapeut a înnebunit. Deh...uzura psihică în acest domeniu își spune cuvântul până la urmă. Atâta l-a negat pe Dumnezeu încât acum se crede el însuși Dumnezeu. Ați ghicit bine, e vorba de Siegfried Schnapp, filozof contemporan, moralist si mizantrop (NU EXISTĂ PĂCAT, NU EXISTĂ DUMNEZEU, NU EXISTĂ DRAC! este una din celebrele lui cugetări devenită certitudine pentru el, tocmai la o vârstă când leul rămas fără dinți ar trebui să devină cea mai smerită fiară). Și cum are 75 ani deja, adică senil aproape, nu-și mai recunoaște propriile cugetări drept pentru care mi le atribuie mie și mi-a făcut plângere penală săracu de frică să nu cumva strămoșu`su Isus să-l lepede in Abis!

Cum îi cunosc pe mai toți formatorii ce s-au perindat prin România, aș putea scrie o carte extrem de haioasă. Numai că e periculoasă curva aia de la drept.

Edited by Oneiros, 13 May 2013 - 21:45.


#50
Oneiros

Oneiros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 04.01.2013

 Oneiros, on 13 mai 2013 - 21:38, said:

Din păcate și acest psihoterapeut a înnebunit. Deh...uzura psihică în acest domeniu își spune cuvântul până la urmă. Atâta l-a negat pe Dumnezeu încât acum se crede el însuși Dumnezeu. Ați ghicit bine, e vorba de Siegfried Schnapp, filozof contemporan, moralist si mizantrop (NU EXISTĂ PĂCAT, NU EXISTĂ DUMNEZEU, NU EXISTĂ DRAC! este una din celebrele lui cugetări devenită certitudine pentru el, tocmai la o vârstă când leul rămas fără dinți ar trebui să devină cea mai smerită fiară). Și cum are 75 ani deja, adică senil aproape, nu-și mai recunoaște propriile cugetări drept pentru care mi le atribuie mie și mi-a făcut plângere penală săracu de frică să nu cumva strămoșu`su Isus să-l lepede in Abis!

Cum îi cunosc pe mai toți formatorii ce s-au perindat prin România, aș putea scrie o carte extrem de haioasă. Numai că e periculoasă curva aia de la drept.

Problema cu Schnapp nu e ca la Dem Zamfirescu care nici ala nu e sigur daca exista sau nu Dumnezeu (deh, la filozofi se admit asemenea dileme), ci el spune adevaruri dureroase in psihoterapie, fara un cadru emotional suportiv pentru pacienti, ba chiar o face batjocoritor si rautacios (contra-transfer negativ) astfel ca de la el iesi mai nebun decat ai intrat. Si e asa de "intelighent" incat tot el se plange pe blogul personal ca-i pleaca pacientii din terapie. Am auzit ca odata se dusese la el la terapie o psiholoaga, si o intreaba, da tu ce esti? Psiholog zice aia. Si Schnapp: esti psiholog, si nu ti-e rusine sa vii la psihoterapie? Sau la altu, ce esti? Medic! Asa de putin ai reusit in viata? La o tanara cu mama agresoare, i-a zis: vezi ce ti-a facut femeia aia (mama ei)? Te-a nenorocit, acum du-te si multumeste-i! Asadar isi asmute pacientii impotriva genitorilor, ma si mir ca nu apar cazuri de măceluri. Problema e că măcar spune ceva, că ai noștri terapiști, suferinzi de sindromul Stockholm, sunt totalmente muți. Cum ar putea o victima (ajunsă terapist) aflată în adorația agresorului ei (recte fostii părinți) să-l deconspire?! Așa că Schnapp trebuie criogenizat. E genial, exact cum se pretinde! Dar nu mai genial decat mine!

Edited by Oneiros, 13 May 2013 - 22:33.


#51
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 Oneiros, on 13 mai 2013 - 21:38, said:

Și cum are 75 ani deja, adică senil aproape, nu-și mai recunoaște propriile cugetări drept pentru care mi le atribuie mie și mi-a făcut plângere penală săracu de frică să nu cumva strămoșu`su Isus să-l lepede in Abis!
Tu glumesti ? Ce ti-a scris in plangerea penala ?

#52
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,126
  • Înscris: 25.02.2007

 holograma999, on 21 februarie 2013 - 15:27, said:

Ceea ce m-a frapat pe mine personal era in aceste cateva discutii avute,amestecarea in recomandarile,sfaturile lor nu neaparat pentru mine personal cat pentru persoanele care li se adresau datorita unor probleme emotionale sau de alta natura,amestecarea spuneam a conceptelor religioase de exemplu recomandari de genul practicarii rugaciunilor si mersului la slujbe religioase sau chiar indrumarea spre preot,ori vehicularea unor termeni de tipul,aura,karma,zodii,termeni si concepte pe care eu personal nu le consider potrivite si netinand de ceea ce se considera a fi consiliere psihologica.
Adica tu nu consideri ceva potrivit cu ceea ce crezi ca considera altii ca ar fi consilierea ?

Ar fi 2 posibilitati :

1. Esti un geniu care rescrie consilierea psihologica ducand-o pe noi culmi de eficienta.
2. Esti un diletant amator care a intalnit cateva concepte psiho si isi imagineaza ca toata psihologia e doar cu asa ceva.

Am cateva intrebari care vor lamuri dilema :

Cam ce pregatire ai ?
Cati ani de experienta in consiliere psihologica ai ?
Care e rata de succes in rezolvarea problemelor (cat % din pacienti au plecat vindecati de la tine) ?
Cu cati consilieri ai dezbatut deja ideile tale revolutionare ?
Ce ai publicat in domeniu ?

#53
Oneiros

Oneiros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 04.01.2013
Sa luam cazul acestor psihoterapeuti mentionati aici:
http://www.arat.ro/t...ro/terapie/   (pregatire in AT sub aripa lui Schnapp, John Parr, Dora Mihaianu). Cine sunt acesti formatori: unii nerecunoscuti de nici o bransa in domeniu (cazul Schnapp care e considerat chiar nebun), Parr, un fel mos Craciun dupa aspect, s-a insurat in fiecate tara pe unde a predicat AT-ul, si Dora, care desi e trecuta binisor de 40 de ani, umbla dezolgita si fardata mai ceva ca o tarfa de 23 de ani, iar pacientilor asa le si cere banii: mie sa-mi dati banii inainte ca la curve, si mai sunt si altii, povestile lor de viata personala, absolut grotesti le puteti citi mai jos

http://www.scribd.co...ivat-in-Romania

 Cr1spy, on 14 mai 2013 - 16:31, said:

Tu glumesti ? Ce ti-a scris in plangerea penala ?

Mi-a atribuit un scris anonim de pe net (cel de pe scribd), in care pentru ca se mentioneaza ca este evazionist fiscal si lipsit de drept de libera practica, toate aceastea el le considera calomnii din cauza carora isi pierde clientii. Ce fel de terapie e aia sa vii o luna din Elvetia in Bucuresti, sa-i iriti bine pe pacienti apoi sa pleci 3 luni prin lume cu veo 9 mii de euroi si sa te disptrezi bine, apoi iar sa revii si tot asa. Iar pacientii pot face terapie cu el si pe skype, lucru total interzis de catre COPSI, cu care el nici nu are vreo tangenta (nu figureaza pe lista terapeutilor acreditati ce poate fi descarcata de pe site-ul www.copsi.ro). Astfel ca m-am pomenit cu un politist acum 2 zile la usa, sa ma puna sa semnez o somatie, din partea unui infractor (Schnapp), cum ca nu voi mai derajna acest infractor in activitatera lui infractionala, ei neavand nici o dovada informatica ca eu as fi scris acel text foarte bine documentat, de altfel. Sedintele de psihoterapie pe mp3 player cu el le am, marturiile altor clienti agresati de el iarasi le am, chitante fiscale nu am, contract teraeutic cu el nu am, asa ca el da dovada de un tupeu fara seaman aducand acuze fara nici o proba. E-mailurile cu jignirile primite de la el (pe care le pastrez) sunt incalificabile, nici in cel mai ordinar sat nu am auzit asemenea moduri de adresare, din care se deduce cat este de complexat dpdv intelectual si fizic, mereu asta scoata la inaintare, cat e el de cult, dar printre adjective  birjărești. In doua e-mailuri se lauda cati bani face el ca sa-si permita sa fu..a femei. Una din locatiile unde tine el sedinte de psihoterapie e in spatele ISE Bucuresti unde bucurestenii stiu ca in fata acestei institutii stau tinere cu pliante care fac reclame la servicii sexuale, la jumatate din pretul unei psihoterapii (60 euro ora sedinta de psihoterapie). Așa că mă gândesc acum oare banii mei dați familistului Schnapp nu cumva au ajuns la acele fete?

Dacă așa e Schnapp, atunci restul terapiștilor formați de el cum pot fi? Niște golănași ca și el. ȘI asta e în București. Că în provincie, psiholog=egal un fel de papagal fără limbă.

Edited by Oneiros, 16 May 2013 - 04:45.


#54
Oneiros

Oneiros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 04.01.2013

 vata_pa_batz, on 16 mai 2013 - 07:31, said:

Ar trebui sa dispui de niste cifre pentru o astfel de afirmatie. Pe de alta parte probabil nu e cazul, pentru ca-n spate se vede doar frustrarea provenita dintr-o deceptie-n casnicie. E cam nashpa ce faci tu aici. Miroase a rafuieli personale

Cifre sau date de pe google? Ce esti tu, inginer, adica muncitor cu diplomă si fixatie pe cifre?

In alta ordine de idei, ti se pare că poti juca cu mine rolul de parinte normativ interzicandu-mi subtil dreptul la a ma apara public pe motiv ca "miroase a rafuieli personale?" Imi faci analiza tu mie, in baza caror referinte, semidoctule? Ai curajul sa te vezi fata in fata cu mine si sa-ti mentii tonul?

Din moment ce am fost prejudiciat de catre unele dintre aceste personaje, le voi cere in instanta despagubiri de ordin moral si material, iar cei care nu au patalama la mână, vor trebui ori să părăsească definitiv românia ori să fie cazați la brutărie la un loc cu toți infractorii.  Dacă tu ești genul de om care pupi piața independenței cu orișice golănaș pentru că-ți face ochi dulci (așa cum te-a obișnuit mumă-ta aia seductiv-manipulativă), apăi află că la mine nu merge asa de simplu. Cu mine cine greșește, trebuie să plătească.

Cifre: săracu de tine,  faci scurtă la mână dând un search pe google, așa putoare ai ajuns? Vezi daca n-ai apucat vremea trasului la coasă, a ajuns butonatul computerul un efort prea mare pentru tine.

Link-=uri

(pe link-ul de mai jos e postat un text care-i apartine lui Schnapp, dar e postat cu nesimtire de aceasta levitchi pe blogul personal ca si cand ar fi creatia ei)

http://cristianaalex...e-si-beneficiu/

Cartile scrise de aceasta levitchi despre ghicit in cafea, reiki si astrologie, se pot gasi cu google. Deasemenea si faptul ca are un sot care practica reiki.

 vata_pa_batz, on 16 mai 2013 - 07:31, said:

...si atinge punctul culminant. Asta e de-a dreptul ura. Trateaza-te prietene, dar la un psihiatru'...cu buline de diverse culori si la ore fixate

Nu sunt prietenul infractorilor pe care in mod subtil îi lingi in coor. Esti genul care da in ăla slab si-i linge in coor pe cei puternici. Iti fac din nou invitiatia de a ne vedea fata in fata ca sa vedem daca te poti exprima și oral fără să te bâlbâi.


Link-ul cu cartile dubioase scrie de de Levitchi (fosta eleva a lui Schnapp, nimeni nu mai recunoaste la ora actuala ca a fost elevul lui intrucat el este un infractor, fara drept de formator)

http://www.cursuri-reiki.ro/carti.html
Imbunatateste relatia cu tine si cu ceilalti prin psihoastrologie! - Cristiana Alexandra Levitchi (psihoterapeut - psiholog clinician)
Educa-ti copilul cunoscand trasaturile sale psihoastrologice! - Cristiana Alexandra Levitchi (psihoterapeut - psiholog clinician)

http://www.cursuri-r...eiki.html  (e site-ul sotilor Levitchi, unde el isi promoveaza sarlatania orientala Reiki, si nevasta-sa cartile de psihoastrologie)

 vata_pa_batz, on 16 mai 2013 - 07:31, said:

...si problema escaladeaza

Eu sunt statul, așa-i? Ești și tu cumva un pitic (o stârpitură elitistă)cocoțat pe umerii sistemului orb dar bine blindat intr-o armura de fier? In ce ma priveste lucrurile sunt transate.

Edited by Oneiros, 16 May 2013 - 13:36.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate