Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Waze in Romania - Real time traffic software

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
2974 replies to this topic

#1747
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014

View PostHansolo, on 25 noiembrie 2017 - 20:35, said:

Diferenţa de consum între Waze şi alte programe GPS e dată tocmai de partea de trafic şi refresh-ul de tip push al hărţii la evenimente. Mă gândeam iniţial ce bine ar fi să ai posibilitatea să vezi pe cei din agendă pe unde se află în timp real dar probabil ar fi necesar un i7...
No way! Incalca toate normele legale.

#1748
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,896
  • Înscris: 22.12.2005

View PostRhesus, on 25 noiembrie 2017 - 20:56, said:

No way! Incalca toate normele legale.
nu i chiar asa. a zis de contacte(oricum merge aia cu "prietenii" din aplicatie). te lasa sa alegi cui "share"  ceea ce  legal.

#1749
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Cred că problemele menționate de noi pe aici sunt mult mai importante decât ,,impartasirea” locatiei prietenilor ...

#1750
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,484
  • Înscris: 17.09.2007

View PostRhesus, on 25 noiembrie 2017 - 20:56, said:

No way! Incalca toate normele legale.
Ma refer la cei din contacte (eventual chiar restransa la friends invitati din contacte) si care si-ar da acordul afisarii locatiei. De altfel una din functionalitati era Follow friend travel location https://www.waze.com...c.php?p=1738669
Iar ce spuneam eu au mai solicitat si altii https://www.waze.com...c.php?p=1317380

Ar fi fost frumos sa te duci in concediu si sa vezi ca un amic e prin apropiere. Dar sa ai waze deschis fara incarcator nu e o solutie si e destinat doar onroad.

#1751
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 09.02.2007
Am reinstalat waze-ul pe un Samsung Galaxy S7 si am observat optiunea asta noua de "battery saver" / "screen dimming". Insa pe Galaxy S8 nu imi apare, desi e tot ultima versiune. Aveti idee de ce? Voi aveti optiunile noi?

#1752
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Tare...
There are a bunch of new features in this update! See what’s included:
- Say “OK Waze” and use your voice to navigate, report traffic jams, and more - all hands-free.
- New routing option - HOV! Just add your pass or update your vehicle type (US & Canada only).
- It’s here! Waze now supports routing for motorcycles. Update your vehicle type and hit the road 🏍
- Minor bug fixes and improvements.

#1753
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Da... chiar o actualizare ce aduce niste functii noi. Sa vedem cat de bine functioneaza

#1754
Tendor83

Tendor83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 11.07.2016

View Postfoxbat, on 25 noiembrie 2017 - 18:52, said:

revin dupa o zi de "Waze".nu stiu ce i-au facut (android, ultima versiune, samsung galaxy Sx) dar e dezastru la baterie.
ca sa fiu sigur ca nu spun prostii- am "factory reset"telefoanele si pus pe curat.  - parca e joc 3d, nu alta. nici macar nu se mai incarca cand e pe "masina", de cata baterie suge programul.
nu zic ca se incalzeste ca  nu e relevant, face la fel in si jocuri dar alea au o scuza- grafica 3d.
sper sa rezolve ASAP ca e nasolie.
iar cu lag-ul aproape e inutizabil la viteze maricele si iesiri /intersectii multiple.
E bine ca împărtășim intre noi, utilizatorii, bug urile aplicatiei. Totusi, eficient ar fi sa scriem review uri, pe pagina de google play/app store astfel încât si compania care dezvolta aplicația Waze sa înțeleagă ca sunt introduse bug uri deranjate in noile versiuni.


Altfel, noi ne "spovedim" unui altuia, si rămânem cu "pacatele"...

#1755
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,692
  • Înscris: 17.01.2008
Exista si forum oficial waze...

#1756
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Pe partea de battery drain: pe Note 4 scade cam 2-4 procente la un drum de 4 ore. Pe Xiaomi MI 1A n-am probleme, se incarca bateria pana la 100%. Ambele incarcate cu incarcator HTC de 1A. Note stiu ca e gurmand din cauza ecranului.

Pe partea de acuratete pozitie parca are ceva lag, dar nu deranjant (in conditiile in care am parcurs ieri un traseu pe care nu il stiam, am mers exact dupa indicatiile Waze).

Edited by RealThing, 02 December 2017 - 14:32.


#1757
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,896
  • Înscris: 22.12.2005
Nu confunda lag ul cand il folosesti pt navigatie(atentie,waze ul nu e pt asta) cu situatia de "oras" si intersectii / giratorii din scurt.50 m lag la mers afara e ..nimic.5 m in oras si te p..i pe el -devine inutilozabil

View Postpykko, on 30 noiembrie 2017 - 13:35, said:

Da... chiar o actualizare ce aduce niste functii noi. Sa vedem cat de bine functioneaza
Nu s a rezolvat deloc lag ul si batt drain de pe android.testat de 2 zile si aprox 700km

#1758
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Inainte de intersectie te uiti care e traiectoria de urmat (discutam de descurcat prin localitati, nu la drum lung). Mie imi e ok cu el.

#1759
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,896
  • Înscris: 22.12.2005
Please.vorbim de o zona urbana cu densitate ridicata de strazi.ex :zona baba novac.esti pe o strada si el zice ca esti pe alta.epic fail.vorbesc strict prin comparatie  cu versiunea "nestricata".dupa ea..s a varzit totul.

#1760
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Il testez azi prin Sibiu si revin.

#1761
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,896
  • Înscris: 22.12.2005
Daca sunt dubii fac 2 filmulte:2 aparate unul cu waze altul cu alt program(ex:igo),in paralel.apoi inversez aparatele (cel cu igo va rula waze ).
Se vede mai mult decat limpede diferentA.
A..si incs ceva: cand stau pe loc nu se mai duce pe 0km/h ci ramane mai sus(4..5 ba si 9).
Repet:toate astea nu erau inainte (parca de la v4 s au stricat).
Deviceurile evindent ca nu  le am schimbat ba le am si reinstalat.

#1762
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Multumesc @foxbat ca scrii si tu despre probleme. Că am fost făcut in fel și chip pe ,,forumul Waze”: ba că aparatul, ba că horoscopul, ba că planetele nu sunt aliniate, etc....

View PostTendor83, on 02 decembrie 2017 - 00:24, said:

E bine ca împărtășim intre noi, utilizatorii, bug urile aplicatiei. Totusi, eficient ar fi sa scriem review uri, pe pagina de google play/app store astfel încât si compania care dezvolta aplicația Waze sa înțeleagă ca sunt introduse bug uri deranjate in noile versiuni.


Altfel, noi ne "spovedim" unui altuia, si rămânem cu "pacatele"...
Degeaba

View Postdanutzu_1069, on 02 decembrie 2017 - 14:27, said:

Exista si forum oficial waze...
Degeaba

Pentru răbdători, e suficient să folosiți un APP Cloner ca să vă permită să rulați concomitent 3.9.9 cu 4.31. Dacă folosiți și un apk pt. split, puteți pune în paralel (jumătate de ecran 3.9.9, jumătate 4.31). E no comment.

Edited by Rhesus, 02 December 2017 - 18:09.


#1763
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Bun, revenit din teste, are putin lag dar nimic deranjant, e ok ca si navigatie. Ca idee pe N4 avea lag mai mare fata de Xiaomi.

#1764
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Sistem de operare & chipeset ? Pentru ambele aparate?

Edited by Rhesus, 02 December 2017 - 23:04.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate