Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

E rau sa faci copii. Esti un om rau daca ai facut un copil

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
543 răspunsuri în acest subiect

#523
nietzsche_camataru

nietzsche_camataru

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 350
  • Înscris: 27.08.2013
Cine se hotărăște sa nu aiba copii face o mare greseala. Si eu gândeam ca nu merita sa mai faci copii in ziua de azi,dar e cel mai bun lucru pe care îl poti face ca om. Numai cine are copii poate înțelege cum e sa fii părintele cuiva. Acuma nu cred ca e nemaipomenit de bine sa ai 20 de copii ,dar cel putin unul merita sa ai.
te schimbi ca om . Mie mi se cam fâlfâia de lume in general(mai am scăpări) dar acum de multe ori mă gândesc in ce fel de lume as vrea eu sa trăiască copilul. Am început sa nu mai ignor fanatici religiosi,nu mai suport comunismul,rasismul, naționalismul ieftin si multe alte lucruri de care înainte spuneam că nu mă privesc .

Editat de nietzsche_camataru, 06 septembrie 2013 - 06:17.


#524
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.724
  • Înscris: 07.07.2007

 nietzsche_camataru, on 06 septembrie 2013 - 06:15, said:

Numai cine are copii poate înțelege cum e sa fii părintele cuiva. Acuma nu cred ca e nemaipomenit de bine sa ai 20 de copii ,dar cel putin unul merita sa ai.

''20'' de copii necesita si multe alte conditii, inclusiv de ordin material, deci in mod normal... mi se pare foarte greu sa poti intretine multi copii.

Editat de DayDreamer, 06 septembrie 2013 - 06:28.


#525
kim1

kim1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.393
  • Înscris: 15.05.2012
a face copii inseamna sa recunosti ca esti un esec si un milog care vrea cumva sa aiba o sansa in plus prin urmasul lui.

Editat de kim1, 18 septembrie 2013 - 18:21.


#526
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.747
  • Înscris: 05.11.2008

 kim1, on 18 septembrie 2013 - 18:20, said:

a face copii inseamna sa recunosti ca esti un esec si un milog care vrea cumva sa aiba o sansa in plus prin urmasul lui.
Ce ai facut acum? O scurta caracterizare a parintilor tai?Posted Image

#527
kim1

kim1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.393
  • Înscris: 15.05.2012
n-au reusit ai tai? e pt toti parintii. de-asta ii si auzi tot timpul ca au luptat/crescut/trait pt copii. adica s-au simtit niste penali fara sanse sa realizeze ceva cu adevarat interesant, asa ca toarna niste copii.

aceeasi penalitate la cei care cred in viata in rai si alte idiotenii. niste lasi care accepta fatis moartea.

#528
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.747
  • Înscris: 05.11.2008

 kim1, on 18 septembrie 2013 - 21:07, said:

Tu ai o problema, dar nu vrei sa discuti despre ea, de aceea pare mai greu de inteles ceea ce scrii aici.

#529
kim1

kim1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.393
  • Înscris: 15.05.2012
eu cred ca altii au problema cu iq-ul si se inmultesc..animalic, cum altfel. deh, frati cu maidanezii ca tot e la moda.

#530
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.305
  • Înscris: 22.04.2013

 kim1, on 19 septembrie 2013 - 20:28, said:

eu cred ca altii au problema cu iq-ul si se inmultesc..animalic, cum altfel. deh, frati cu maidanezii ca tot e la moda.
Ouch, asta da lovitură sub centură pt. cei cu mulţi copii... :D

#531
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 22.274
  • Înscris: 07.01.2009

 kim1, on 19 septembrie 2013 - 20:28, said:

n-au reusit ai tai? e pt toti parintii. de-asta ii si auzi tot timpul ca au luptat/crescut/trait pt copii. adica s-au simtit niste penali fara sanse sa realizeze ceva cu adevarat interesant, asa ca toarna niste copii.
aceeasi penalitate la cei care cred in viata in rai si alte idiotenii. niste lasi care accepta fatis moartea.eu cred ca altii au problema cu iq-ul si se inmultesc..animalic, cum altfel. deh, frati cu maidanezii ca tot e la moda.
Mai termina dracului cu tampeniile.
Daca ai tai au "dovedit ca-s frati cu maidanezii", nu tot confirma asta repetat.

Editat de searcher-star, 20 septembrie 2013 - 08:03.


#532
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.057
  • Înscris: 31.07.2007

 kim1, on 18 septembrie 2013 - 21:07, said:

n-au reusit ai tai? e pt toti parintii. de-asta ii si auzi tot timpul ca au luptat/crescut/trait pt copii. adica s-au simtit niste penali fara sanse sa realizeze ceva cu adevarat interesant, asa ca toarna niste copii.

aceeasi penalitate la cei care cred in viata in rai si alte idiotenii. niste lasi care accepta fatis moartea.

Tu ai prietena?

#533
kim1

kim1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.393
  • Înscris: 15.05.2012

 edy_wheazel, on 21 septembrie 2013 - 06:56, said:


Tu ai prietena?
just think outside the skirt, man. ;)

#534
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.291
  • Înscris: 30.04.2012

 nietzsche_camataru, on 06 septembrie 2013 - 06:15, said:

Cine se hotărăște sa nu aiba copii face o mare greseala. Si eu gândeam ca nu merita sa mai faci copii in ziua de azi,dar e cel mai bun lucru pe care îl poti face ca om.

De fapt e lucrul cel mai plictistor pe care il poti face ca om.

#535
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.057
  • Înscris: 31.07.2007

 Sirius_B, on 21 septembrie 2013 - 15:32, said:

De fapt e lucrul cel mai plictistor pe care il poti face ca om.

Dimpotriva, ii chiar fain sa-l faci.

#536
kim1

kim1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.393
  • Înscris: 15.05.2012
pana si animalele mai destepte ii omoara dupa. daca ar avea prezervative le-ar folosi toate.

#537
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 22.274
  • Înscris: 07.01.2009
Numa' dajteptzi din astia care, de tare ce-si urasc viata, ajung sa urasca viata insasi, apar mai nou.
Ca sa parafrazez un mare clasic in viata, muuuuulte jigodii s-au zgarcit 150 lei la avort...

#538
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 40.407
  • Înscris: 13.01.2011

 nietzsche_camataru, on 06 septembrie 2013 - 06:15, said:

Cine se hotărăște sa nu aiba copii face o mare greseala. Si eu gândeam ca nu merita sa mai faci copii in ziua de azi,dar e cel mai bun lucru pe care îl...

Bravo tie !

Tu de asta ai avut nevoie, ca sa ajungi la trezvie.

Fiecare cum poate.

#539
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 15.148
  • Înscris: 22.01.2013
am spus-o si o repet...
cata vreme dreptul de a avea copii va fi la indemna ORICUI toate problemele acestei planete se vor perpetua la nesfarsit..
acest drept ar trebui castigat ca si un examen de admitere la o scoala superioara...
impuierea de tip sobolanesc practicata in prezent de familiile foarte sarace precum si de cei din lumea a treia reprezinta o catastrofa pentru aceasta planeta cu resurse LIMITATE!!!

#540
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.747
  • Înscris: 05.11.2008
In cazul in care vor incepe conflictele cauzate de lipsa sau diminuarea resurselor, cei care s-au inmultit ca sobolanii vor avea castig de cauza.
Deocamdata statele sunt interesate sa aiba la indemana carne de tun. Dupa ce se vor aseza treburile, acest lucru va fi rezolvat si el.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate