Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

(mircea rapid) Constructie casa 2013 - Bragadiru

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
215 replies to this topic

#37
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
sub 3 roni fara tva era si anul trecut si este si acum

#38
adinosh

adinosh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 13.06.2007

View Postmesteru421, on 09 februarie 2013 - 13:28, said:

Am o ofeta de fier beton cu sub 3 roni pe kg fata de preturile actuale.


Pai il dai gratis sau mai vii si cu bani de acasa?
Pretul fierului azi este de 2.8 lei/kg - BG si 3 lei/kg - RO


Sau poate n-am inteles eu bine desi cred ca mai degraba tu nu te-ai facut inteles.


L.E.
Cu TVA Petre, cu TVA
Oferta asta e pt fierul bulgaresc, pt cel romanesc era 3 lei dupa cum am mai spus.

Attached Files


Edited by adinosh, 09 February 2013 - 13:45.


#39
lowpy

lowpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 29.01.2012
Unde gasiti dom'le preturile astea? Eu sub 3.3 lei/kg nu am gasit.Posted Image

Edited by lowpy, 09 February 2013 - 13:45.


#40
mesteru421

mesteru421

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.02.2013
Uitati-va pe http://www.depozit-o...shop/fier-beton

#41
lowpy

lowpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 29.01.2012
Pe aia i-am vazut si eu, dar fiind la distanta mare de sediul lor ™ nu m-as incumeta pentru ca in cazul in care apar probleme nu e asa de simpla comunicarea la distanta...

#42
ionutzt

ionutzt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 13.02.2013
Salutare !sunt nou pe aici  asa ca nu  sariti  pe mine . Am cumparat si eu  un teren tot in bragadiru  pe str Bradului la FNC in octombrie si  am  avut  numai probleme cu  actele la primarie din cauza deschideri 10m acum au ajuns pe la Consiliu judetean Ilfov . In primavara  sper sa ma apuc si eu  de constructie .Am sa urmaresc acest topic sa vad  ce materiale si  ce preturi  gasesti  mult succes si  rabdare.

#43
mircea_rapid

mircea_rapid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 24.12.2012

View Postionutzt, on 13 februarie 2013 - 18:48, said:

Salutare !sunt nou pe aici  asa ca nu  sariti  pe mine . Am cumparat si eu  un teren tot in bragadiru  pe str Bradului la FNC in octombrie si  am  avut  numai probleme cu  actele la primarie din cauza deschideri 10m acum au ajuns pe la Consiliu judetean Ilfov . In primavara  sper sa ma apuc si eu  de constructie .Am sa urmaresc acest topic sa vad  ce materiale si  ce preturi  gasesti  mult succes si  rabdare.

Salut, stai linistit nu sare nimeni :)
Cum ziceau si baietii mai sus la fier cam asta e pretul , in jur de 2.8 ron/kg Bulgaria si 3 Romania, cherestea intre 480-520 ron mc (in Bragadiru n-am vazut sub 520) , beton c16/20 in jur de 240 ron/mc , caramida de 25 cm intre 180 ron /mc Macofil , Opeka-Serbia , sau Porotherm light pana la 220-230 ron/mc Porotherm normal.
O sa incep sa postez poze cand ii dau drumul la treaba si te invit sa vii la fata locului pt orientare si inspiratie :)

#44
ionutzt

ionutzt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 13.02.2013
salutare  .... unde ai  mers pt avizu de enel ?

#45
mircea_rapid

mircea_rapid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 24.12.2012

View Postionutzt, on 21 februarie 2013 - 23:05, said:

salutare  .... unde ai  mers pt avizu de enel ?
salut, citeste aici http://www.enel.ro/r...i_frecvente.htm  sunt multe sedii in fiecare sector, te orientezi tu in functie de unde stai.

#46
Mihai_Stoica

Mihai_Stoica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.03.2013
Buna Ziua

Ma numesc Mihai Stoica si sunt adm.al S.C. ... SRL.infiintata in 06.2008 dupa o experienta de 10 ani constructii italia.

Doresc pe aceasta cale eventuale colaborari pentru constructii case la rosu si la cheie.Un pret corect se poate da doar in momentul cunoasterii
cerintei clientului scris (contract,proiect).Detinem :schela,popi metalici,utilaje,ce se pot utiliza fara costuri.
Procuram materiale direct de la fabrci.Oferim :Seriozitate,Experienta,Garantie.Se poate contacta si pentru sugestii.Rog seriozitate.
Mihai Stoica ...

Edited by ech, 01 March 2013 - 12:17.


#47
lowpy

lowpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 29.01.2012
Se pare ca e foame mare in constructii :D

#48
Mihai_Stoica

Mihai_Stoica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.03.2013
Nu stiu ce faci dumneata dar noi lucram.
Iar pe partea cu foamea v-as sugera sa coborati la masa pe pamant unde ne aflam si nu in spatiu. Posted Image

#49
lowpy

lowpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 29.01.2012
Toti lucram si locuim pe acelasi pamant, dar cand scriem pe un forum citim intai regulamentul si verificam daca avem voie sa ne promovam serviciile asa cum faceti dumneavoastra. In plus, reclama tip spam nu pune intr-o lumina prea buna pe cei care o practica.
Prin remarca mea precedenta (care nu se referea doar la dumneavoastra, in ultima vreme au aparut pe forum mai multe interventii din partea constructorilor) prezentam doar realitatea curenta. Era o vreme cand beneficiarii alergau dupa constructori, acum se pare ca e invers. Nu la fel se intampla si in cazul constructorilor buni dupa care inca alearga beneficiarii.
Numai bine va doresc si un an plin de lucrari.Posted Image

#50
adinosh

adinosh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 13.06.2007
Sper ca ai apasat report, lowpy. Dupa ce ca e nesimtit mai face si pe prostu (asta ii reuseste de minune).

#51
gimi44

gimi44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 22.08.2011
le-o fi daramat italienii'' tabara de vara'' sau le-o fi dat 150euro sa comeback Romania

#52
Mihai_Stoica

Mihai_Stoica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.03.2013
Cu scuzele de rigoare daca am ofensat pe cineva.Dar tine de o buna etica si conduita a persoanelor care suntem,
si a nu face un razboi precum il vad din partea dvs.Tot ceea ce cititi se intelege ca nu sunt rau intentionat si imi
pare foarte rau ca se da dovada de multa rautate.Va urez toate cele bune in viata.

#53
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,270
  • Înscris: 17.03.2009
@lowpy-stai sa vezi pe pm-uri ce oferte ,,tentante"fac anonimi si ce se  denigreaza constructori consacrati pe forum ,si nu numai,prost este cine crede si se lasa incantat.

#54
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,562
  • Înscris: 10.05.2007

View PostMihai_Stoica, on 01 martie 2013 - 10:14, said:

Buna Ziua
Ma numesc Mihai Stoica si sunt adm.al S.C. ... SRL.infiintata in 06.2008 dupa o experienta de 10 ani constructii italia.
Doresc pe aceasta cale eventuale colaborari pentru constructii case la rosu si la cheie.Un pret corect se poate da doar in momentul cunoasterii
cerintei clientului scris (contract,proiect).Detinem :schela,popi metalici,utilaje,ce se pot utiliza fara costuri.
Procuram materiale direct de la fabrci.Oferim :Seriozitate,Experienta,Garantie.Se poate contacta si pentru sugestii.Rog seriozitate.
Mihai Stoica ...

View PostMihai_Stoica, on 01 martie 2013 - 10:25, said:

Nu stiu ce faci dumneata dar noi lucram.
Iar pe partea cu foamea v-as sugera sa coborati la masa pe pamant unde ne aflam si nu in spatiu.

View PostMihai_Stoica, on 01 martie 2013 - 13:30, said:

Cu scuzele de rigoare daca am ofensat pe cineva.Dar tine de o buna etica si conduita a persoanelor care suntem,
si a nu face un razboi precum il vad din partea dvs.Tot ceea ce cititi se intelege ca nu sunt rau intentionat si imi
pare foarte rau ca se da dovada de multa rautate.Va urez toate cele bune in viata.

Fara scuzele de rigoare, Domnule Mihai Stoica, acesta este un forum de constructii, unde se discuta despre....constructii.
Exista Pagini aurii, site-uri de promovare, fluturasi in cutia postala, sandvish-man care se poate plimba pe la metrou la Obor dimineata cand e mai aglomerat. Deci multe metode de promovare, destul de ieftine pentru o companie de talia celei pe care o reprezentati.
Cu alte cuvinte...adieu!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate