Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

(mircea rapid) Constructie casa 2013 - Bragadiru

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
215 replies to this topic

#199
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Frumoasa lucrarea dar mie filmarea imi creeaza senzatia de rau de masina si nu pot sa ma uit foarte mult :) dincauza ca cel care filmeaza nu are stabilitate cu camera ....

#200
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,562
  • Înscris: 10.05.2007
Traian72(IP: xxx.25.209.149)
mircea_rapid(IP: xxx.25.209.149)


mircea_rapid(IP: xxx.25.204.112)
Traian72(IP: xxx.25.204.112)


mircea_rapid(IP: xxx.25.206.235)
Traian72(IP: xxx.25.206.235)


Traian72(IP: xxx.25.204.232)
mircea_rapid(IP: xxx.25.204.232)

De prin ultimele 2-3 pagini. Si uite asa am rezolvat si marea enigma. Am acoperit primele cifre pentru confidentialitatea IP-urilor.
Nu este un IP de internet mobil, ci static (rcs-rds), adica de acasa sau de la birou. Unele postari fiind si pe la 7 dimineata, deci in niciun caz pe santier, folosind amandoi acelasi dispozitiv (ipotetic).  In cazul de fata, regulamentul prevede ca atat userul cat si clona sa fie banate.
Asa se intampla cand superi un inginer. Isi pune mintea cu tine. Intelegi Dorel?
Oricum ma bucur ca ti-a prins bine forumul si ai inteles ca poti face buiandrugi clasici din beton (asa cum scrie la carte), sau sa folosesti prefabricati, in niciun caz petarda de sapa armata cu 2 bare care cica tine loc de buiandrug.

#201
Traian72

Traian72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 03.12.2009
Eu, Dorel, propun inchiderea topicului, ca sincer numai dorel e pe santierul asta , personalul tesa lipsind cu desavarsire  din clipuri
cine e pentru; sa dea Like pe acest post

Dorel traseaza o locuinta respectand planul de amplasament si studiul geo chiar daca se bat cap in cap multe din aspecte.
Dorel face necesar de materiale si refuza comisionul de la smecheri in favoarea produselor de prosta calitate
Dorel leaga fierul (comform detaliilor din plan chiar daca unele lipsesc cu desavarsire)
Dorel face zidarie dupa care multi isi doresc sa tencuiasca
Dorel cheama dirigintele la fazele determinante ale lucrarii
Dorel face acoperisuri si vine cu detalii pentru organizarea de santier
Dorel face instructaj de protectia muncii el insusi respectand aceste reguli
Dorel comanda betonul, ca in fisa postului lui e specificat faptul ca trebuie sa faca calcule simple si cu 2 zecimale
Dorel modifica planuri chiar daca acestea sunt verifiate de Superiori (3 bucati care nu servesc santier) si propuse de altul spre neschimbare
Dorel dupa ce debiteaza fierul nu are pierderi mai mari de 5,5%
In urma dezbaterilor de pe forum Dorel se reinventeaza si monteaza buiandrugi prefabricati
Dorel va aminteste ca acest topic reprezinta constructia casei din Bragadiru si e foarte receptiv la ce postati si pe aceasta cale va mutumeste pentru sprijinul si sfaturile utile pe care doriti sa i le impartasiti
Fisa postului lui Dorel ( care e dulgher) cuprinde mult mai multe obligatii si activitati decat si-ar putea inchipui sau suporta vreun Superior al sau.
Dorel are foarte multa treaba si nici unul din ante"postorii" de mai sus nu au propus nimic concret ca tema de dezbatere ,si pe aceasta cale ii sfatuiesc sa scoata de la subiecte urmarite acest topic daca in clipurile de mai sus nu vad decat pe dorel ;sunt destui care vad si santierul  vreti sa vedeti femei goale  cautati in alta parte

P.S. nu cred ca si-ar dori veunul din voi sa auda ce colorat e vocabularul Doreilor sau zgomotul polizorului unghiular ;de aceea am recurs la coloana sonora .

apropo  Chuck Noris mai are multe de invatat de la Dorel Posted Image

 Astrul, on 05 iunie 2013 - 16:13, said:

Traian72(IP: xxx.25.209.149)
mircea_rapid(IP: xxx.25.209.149)


mircea_rapid(IP: xxx.25.204.112)
Traian72(IP: xxx.25.204.112)


mircea_rapid(IP: xxx.25.206.235)
Traian72(IP: xxx.25.206.235)


Traian72(IP: xxx.25.204.232)
mircea_rapid(IP: xxx.25.204.232)

De prin ultimele 2-3 pagini. Si uite asa am rezolvat si marea enigma. Am acoperit primele cifre pentru confidentialitatea IP-urilor.
Nu este un IP de internet mobil, ci static (rcs-rds), adica de acasa sau de la birou. Unele postari fiind si pe la 7 dimineata, deci in niciun caz pe santier, folosind amandoi acelasi dispozitiv (ipotetic).  In cazul de fata, regulamentul prevede ca atat userul cat si clona sa fie banate.
Asa se intampla cand superi un inginer. Isi pune mintea cu tine. Intelegi Dorel?
Oricum ma bucur ca ti-a prins bine forumul si ai inteles ca poti face buiandrugi clasici din beton (asa cum scrie la carte), sau sa folosesti prefabricati, in niciun caz petarda de sapa armata cu 2 bare care cica tine loc de buiandrug.


Intr-adevear am folosit de cateva ori parola lui Mircea doar ca sa postez clipurile pe care Mircea in nici un caz nu ar fi avut timp sa vina pe santier in fiercare zi sa filmeze, filmarile sunt facute de mine si nu am abuzat nici-o data de falsa identitate de care sunt acuzat decat in folosul vostru pt a fi la zi cu ceea ce se petrece, Mircea fiind foarte ocupat.

Apropo sapa armata are 6 bare de fi12 si e PC52.

PS. M-ai prins Boss, c-am tarziu si era normal pentru un moderator, nu consider ca am gresit, face-ti ce vreti.

 tataiepure, on 05 iunie 2013 - 09:28, said:

Frumoasa lucrarea dar mie filmarea imi creeaza senzatia de rau de masina si nu pot sa ma uit foarte mult Posted Image dincauza ca cel care filmeaza nu are stabilitate cu camera ....

Incercam sa evit clipurile de 15-30 de sec si intr-adevar calificare de cameraman nu am, iar clipurile au un rol de a arata ca nu avem nimic de ascuns la aceasta lucrare fata de fotografii in care poti arata numai ce e frumos si bine.

Edited by Traian72, 05 June 2013 - 18:57.


#202
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,562
  • Înscris: 10.05.2007
Sincer nu v-am banat conturile pentru ca asteptam o explicatie valida.
Repet, beneficiarul si constructorul posteaza de pe acelasi aparat/pc/laptop/telefon.
Am ruga de a face lumina in aceasta problema pentru a nu mai induce userii in eroare.
De fapt, cine e mircea, cine e traian si cum se face ca posteaza amandoi din aceeasi locatie/casa/birou.
E o situatie exceptionala pe forum si trebuiesc facute precizari clare.
Daca esti constructor dornic de afirmare: bun venit! Nu te da nimeni afara, insa este cinstit fata de cititori sa spui clar cine esti, ce faci si sa nu te-ascunzi in spatele unor conturi beneficiar/constructor ca nu suntem chiar atat de prosti pe cat s-ar crede.
Ps. Este credibila explicatia cu pozele, rugamintea mea este de-a posta fiecare de pe contul sau.

#203
Traian72

Traian72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 03.12.2009

 Astrul, on 05 iunie 2013 - 18:56, said:

Sincer nu v-am banat conturile pentru ca asteptam o explicatie valida.
Repet, beneficiarul si constructorul posteaza de pe acelasi aparat/pc/laptop/telefon.
Am ruga de a face lumina in aceasta problema pentru a nu mai induce userii in eroare.
De fapt, cine e mircea, cine e traian si cum se face ca posteaza amandoi din aceeasi locatie/casa/birou.
E o situatie exceptionala pe forum si trebuiesc facute precizari clare.
Daca esti constructor dornic de afirmare: bun venit! Nu te da nimeni afara, insa este cinstit fata de cititori sa spui clar cine esti, ce faci si sa nu te-ascunzi in spatele unor conturi beneficiar/constructor ca nu suntem chiar atat de prosti pe cat s-ar crede.
Ps. Este credibila explicatia cu pozele, rugamintea mea este de-a posta fiecare de pe contul sau.


Cum as spus si mai sus suntem 2 persoane : Mircea, beneficiarul si Traian, executantul. Mircea si-a exprimat dorinta ca vrea sa-si construiasca casa si in urma unor discutii am ajuns la aceasta intelegere, daca tot era deschis acest topic am cazut de acord ca daca tot filmez pentru a-i arata ce s-a facut in ziua respectiva pe santier sa le postam si aici pe forum pentru a primi si oferi sfaturi.

#204
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,562
  • Înscris: 10.05.2007
Spor la treaba.

#205
moldoveanuID

moldoveanuID

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 06.01.2012

 Astrul, on 05 iunie 2013 - 18:56, said:

ca nu suntem chiar atat de prosti pe cat s-ar crede.
Mdea . Mai am eu pe unul care ma cauta zilnic in c.r ..ori de cate ori intruu pe acest forum . De parca ar avea ce sa-mi vada in calculator. Da ii place lui sa ma cicaleasca tot timpul. De parca eu nu as avea programe care sa ma atentioneze/arate daca cineva ma cauta in ..fundul curtii .
Asta e . Asa e cand ajungi pe un taram unde 90 % e ocupat de informaticieni ..se mai gaseste si cate unul care se "plictiseste" .
In fine ..

#206
myke41

myke41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 06.05.2013
serviciile secrete softpedia nu prea isi fac treaba deoarece aceste informatii de mai sus nu se publica pe forum ,mai ales ca s-au citit termenii si conditiile de folosire ale forumului
chiar daca marele moderator "a sters primele 3 cifre"  ;spune-mi tu care este probabilitatea sa gasesc primele 3 cifre mare moderator Combinatii de cat luate cate3 si am gasit cifrele...

#207
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,270
  • Înscris: 17.03.2009

 moldoveanuID, on 05 iunie 2013 - 19:40, said:

Asta e . Asa e cand ajungi pe un taram unde 90 % e ocupat de informaticieni ..se mai gaseste si cate unul care se "plictiseste" .
In fine ..
Ip-urile de unde scaneaza porturile raman,si multe altelePosted Image ,o sa-i doara!Posted Image

 myke41, on 05 iunie 2013 - 19:50, said:

chiar daca marele moderator "a sters primele 3 cifre"  ;spune-mi tu care este probabilitatea sa gasesc primele 3 cifre mare moderator Combinatii de cat luate cate3 si am gasit cifrele...
Pt un om care pretinde ca da la lopata e bine ,dar asa o fi?Posted Image ?

Edited by anaki, 05 June 2013 - 20:13.


#208
myke41

myke41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 06.05.2013
a intrat si omul care jigneste si nu primeste nici o avertizare ,cel care m-a facut "derbedeu"
nu cumva este o legatura "stransa "
cu moderatorii??????

#209
Traian72

Traian72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 03.12.2009

 moldoveanuID, on 05 iunie 2013 - 08:55, said:

Nu cred ca se uita multa lumea la astfel de filmulete. Eu m-am uitat odata , si cam atat . Ma plictisesc.
Ma intereseaza pe mine sa vad cum danseaza dorelul cu roaba sau cum arcuieste lopata in maini. Sa fim seriosi .
mergi la bordel unde danseaza pitipoanca dupa manele aici e aria constructiilor si Superiorii nu dau cu lopata
daca vrei sa vezi Superiori dansand cu roaba

Edited by Traian72, 05 June 2013 - 20:37.


#210
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,270
  • Înscris: 17.03.2009
Omul nu te-a jigmit cu nimic,doar a dat verdictul pt limbajul folosit,in plus de asta omul respectiv a ajutat foarte multi useri si a ridicat continuu valoarea tehnica a forumului pe o sectiune.Tu ai intrat de trei zile insulti.emiti pretentii dai verdicte,nu ai adus nici un fel de plus valoare unei sectiuni tehnice,asa ca ,pa.

 Traian72, on 05 iunie 2013 - 20:19, said:

aici e aria constructiilor si Superiorii nu dau cu lopata

Stimate domn ,putem sa vedem si noi lucrarea pe care o executi?

Edited by anaki, 05 June 2013 - 20:23.


#211
myke41

myke41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 06.05.2013
dar putem vedea si noi ,afara de 5000 de mesaje ce executi dumneta stimate domn?
de cateva pagini  tot vezi ce facem noi ... tu?...

#212
Traian72

Traian72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 03.12.2009
Eu citesc multa invidie din partea Superiorilor ca Dorel stie matematica si ca poate optine un IP printr-o combinatie simpla de permutari pe care o invata oricine mergea ( deci nu era nevoie sa inveti) la scoala primele 12 clase obligatorii pacat ca nu mai sunt obligatorii sunt foarte multi tineri analfabeti

#213
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,270
  • Înscris: 17.03.2009
Pai cauta si tu ca vad ca te pricepi la combinatii  de cifrePosted Image

Edited by anaki, 05 June 2013 - 20:33.


#214
Traian72

Traian72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 03.12.2009

 anaki, on 05 iunie 2013 - 20:23, said:

Omul nu te-a jigmit cu nimic,doar a dat verdictul pt limbajul folosit,in plus de asta omul respectiv a ajutat foarte multi useri si a ridicat continuu valoarea tehnica a forumului pe o sectiune.Tu ai intrat de trei zile insulti.emiti pretentii dai verdicte,nu ai adus nici un fel de plus valoare unei sectiuni tehnice,asa ca ,pa.



Stimate domn ,putem sa vedem si noi lucrarea pe care o executi?


cu foarte mare respect de acord dar mircea decide asa ca-ti propun sa-l contactezi pe E-mail din partea mea oricand

#215
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,270
  • Înscris: 17.03.2009
Eu de exemplu cred ca acest topic este un pretext,pt ceva,Posted Image de aceea astept o invitatie sa vad si eu casa respectiva in constructie.ca tot am drumuri prin Giulesti.

#216
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,562
  • Înscris: 10.05.2007
Stimabililor, e cazul sa punem punct. Imi pare rau daca titularul considera ca cei pe care i-a angajat pot sa balacareasca userii cu limbajul lor. Era de datoria lui sa-i tina in frau.
Oricum, jurnalul e mort din momentul in care poze nu exista (sunt mult mai elocvente fata de niste filmulete tremurate), iar noi nici nu stim cine, care, cum posteaza si de pe ce conturi.
Orice moderator are posibilitatea de a vedea IP-urile de pe care posteaza userii pentru a descoperi cu usurinta clonele, nu e niciun fel de artitmetica sau informatica la mijloc.
Traian, tocmai ti-am dat mana libera la postat dupa ce am inteles situatia, dar, ca un autentic flamer (generator de conflicte), ai contunuat sa arunci cu laturi in toti cei care posteaza aici.
Am sa te rog sa ramai cu meseria dumitale, acolo unde iti desfasori activitatea, pentru ca aceasta comunitate este una civilizata si neperturbata de crizele de personalitate ale Doreilor carora nu le ies pasentele.
Atat Traian, Myke cat si Mircea isi vor pierde drepturile de a posta, primii doi vor fi suspendati definitiv fara drept de a mai reveni. Mircea va putea in continuare sa vizualizeze forumul de pe acest cont, daca-l intereseaza cum se construieste, desi nu pare oricum interesat de desfasurarea jurnalului, lasat pe mana meseriasilor.
Acestea fiind spune, va urez o seara placuta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate