Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 

Flamingo Park Corbeanca

- - - - -
  • Please log in to reply
204 replies to this topic

#127
laura378

laura378

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.12.2016
Vreme superba in Bucuresti! Vecini, viitori vecini sau fosti vecini, vedeti pe cineva la lucru in campul Flamingo Park? De ce sa mai asteptam sfarsitul iernii, cand a fost asa blanda? Si chiar daca ar fi fost munti de zapada, impiedica asta ca muncitorii sa finalizeze interioarele? Nimeni nu-si pune intrebari de ce e sistata complet actiunea acolo? Poate nu-si pun, arunca ca fraierii cu bani in continuare! Ce lacrimi o sa trageti mai tarziu! "Succesuri"!

#128
mariuszaiet

mariuszaiet

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.01.2017
Un prieten a fost foarte incantat de proiect, vazut pe siteul lor. Cand am vorbit de curand, era desumflat total. A zis ca era deja cu gandul sa plece acasa cand a ajuns la biroul Flamingo Park, cand a realizat ca-l duc aia prin coclauri si teren arabil i s-a taiat tot cheful de cumparat.la preturile si informatiile de pe site credea ca ajunge intr-un lux nebun.i-am zis ca la singura zapada era totul blocat in cartier sau santier, ce o fi.avem o gasca care cauta case cu ceva teren in proiecte mai spre nord, Flamingo asta suna aproape de perfect. Doar ca la fata locului e jale.

#129
mariuszaiet

mariuszaiet

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.01.2017
Mai era o persoana aici care comenta si rezervase un lot. Ce a decis? Cumpara sau pierde avansul? Poate mai citeste sa ne zica vesti concrete. As fi curios daca mai e cineva care ar risca sa cumpere acolo in ziua de azi.

#130
laura378

laura378

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.12.2016

View Postmariuszaiet, on 04 februarie 2017 - 15:11, said:

Un prieten a fost foarte incantat de proiect, vazut pe siteul lor. Cand am vorbit de curand, era desumflat total. A zis ca era deja cu gandul sa plece acasa cand a ajuns la biroul Flamingo Park, cand a realizat ca-l duc aia prin coclauri si teren arabil i s-a taiat tot cheful de cumparat.la preturile si informatiile de pe site credea ca ajunge intr-un lux nebun.i-am zis ca la singura zapada era totul blocat in cartier sau santier, ce o fi.avem o gasca care cauta case cu ceva teren in proiecte mai spre nord, Flamingo asta suna aproape de perfect. Doar ca la fata locului e jale.

Marturisesc cu jena ca acelasi sentiment de rahat l-am avut si eu cand am vazut campul ala. Am sperat si pus botul la minciunile ca se va dezvolta un cartier stil american cu toate facilitatile.greseala si prostia se platesc! Daca ma informam sau mergeam pe primul sentiment avut la fata locului, azi aveam o casa sau bani.sau macar nu aveam credite.

#131
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,841
  • Înscris: 01.09.2006
Pentru a lamuri putin lucrurile, va aduc la cunostinta ca utilizatorii mariuszaiet, laura378, iorguv si titibos (eventual si altii din cei care au umplut ultimele pagini) sunt una si aceeasi persoana.
Acest lucru nu este permis de regulament.

Edited by ech, 05 February 2017 - 12:45.


#132
Mrena

Mrena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.10.2016

View Postech, on 05 februarie 2017 - 11:14, said:

Pentru a lamuri putin lucrurile, va aduc la cunostinta ca utilizatorii mariuszaiet, laura378, iorguv si titibos (eventual si altii din cei care au umplut ultimele pagini) sunt una si aceeasi persoana.
Acest lucru nu este permis de regulament.

OMG, multumim de info, edihaller. Eu banuiam ca laura378 cu gabrielapostavaru sunt aceeasi persoana/familie.

#133
cipriantomescu

cipriantomescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.01.2017
La Curtea de Apel Bucuresti, in procesul in care s-a cerut intrarea in insolventa, apelul a a fost anulat din cauza netimbrarii.

http://portal.just.r...23352&id_inst=2

#134
cipriantomescu

cipriantomescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.01.2017
Mrena, as putea sa banuiesc si eu de exemplu ca tu esti de fapt Flamingo Park. Dar chiar daca as banui nu mi-as permite sa fac aceasta afirmatie fara sa am nici o dovada.  Hai sa lasam pe moderatori sa rezolve aceste probleme. Va rog sa postati informatii corecte si verificate, nu supozitii sau banuieli.

#135
Mrena

Mrena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.10.2016

View Postcipriantomescu, on 05 februarie 2017 - 12:52, said:

La Curtea de Apel Bucuresti, in procesul in care s-a cerut intrarea in insolventa, apelul a a fost anulat din cauza netimbrarii.

http://portal.just.r...23352&id_inst=2

Probabil s-au inteles cumva partile. Am inteles ca a fost vorba de o firma care a efectuat ceva lucari la casele din FP si nu au fost platiti. Poate pentru ca nu au fost multumiti de lucrari.

View Postcipriantomescu, on 05 februarie 2017 - 13:07, said:

Mrena, as putea sa banuiesc si eu de exemplu ca tu esti de fapt Flamingo Park. Dar chiar daca as banui nu mi-as permite sa fac aceasta afirmatie fara sa am nici o dovada.  Hai sa lasam pe moderatori sa rezolve aceste probleme. Va rog sa postati informatii corecte si verificate, nu supozitii sau banuieli.

Eu am renuntat de ceva timp la acest proiect. Mai citesc doar de curiozitate. Inteleg ca si tu esti laura378?! :D

Edited by Mrena, 05 February 2017 - 13:18.


#136
cipriantomescu

cipriantomescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.01.2017
Poate ca pur si simplu nu vor sa plateasca, asa cum nu vor sa dea casele oamenilor care au platit integral.

Daca vrei sa discutam "la misto" eu nu sunt interesat, probabil ca tie iti este usor sa comentezi fara sa ai nici un risc sau paguba. Noi am fost inselati de Flamingo Park si pentru noi chestiunile astea sunt dureroase.

#137
noistiu

noistiu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.01.2017
Important e ca se scrie si ce se scrie, sa afle oamenii realitatea. Nu cine scrie. E lipsita de importanta diversiunea incercata. O simpla fotografie facuta la fata locului si un link despre familia Flamingo Park spun totul! Fac cat o mie de cuvinte.

http://portal.just.r...?k=reveca cinca

Edited by noistiu, 05 February 2017 - 17:03.


#138
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,841
  • Înscris: 01.09.2006

View Postnoistiu, on 05 februarie 2017 - 16:40, said:

Important e ca se scrie si ce se scrie, sa afle oamenii realitatea. Nu cine scrie. E lipsita de importanta diversiunea incercata. O simpla fotografie facuta la fata locului si un link despre familia Flamingo Park spun totul! Fac cat o mie de cuvinte.

http://portal.just.r...?k=reveca cinca
Din ce am observat eu, desi par multi care aduc critici ansamblului, sunt in realitate doar 1-2 persoane (probabil ceva concurenta), asa ca nu e deloc lipsit de importanta. Tu, de exemplu, esti acelasi cu cipriantomescu.
Dar sper ca nu se ia nimeni dupa tot felul de useri cu cateva posturi care si-au facut conturi in ultimele luni.

#139
denverdociu

denverdociu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.02.2017
Situatia nu e buna la Flamingo,sunt si cateva bune si rele. E adevarat si nimeni nu poate nega ca sunt intarzieri foarte mari, case neterminate, nu sunt utilitatile promise inca. Dar inca mai speram ca se va gasi o solutie la primavara sa se continue proiectul asa cum s-a promis.partea buna e ca ne-am strans laolalta cativa vecini si incercam in paralel cu dezvoltatorul sa gasim niste solutii, sa nu fie totusi nevoie sa platim din buzunarele noastre alti bani mai tarziu pentru terminarea cartierului. Sper sa reusim impreuna sa punem lucrurile in ordine.

#140
noistiu

noistiu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.01.2017
Faptele sunt fapte ... minte portalul Justitiei ????

#141
gabrielapostavaru

gabrielapostavaru

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.12.2016
Stimate Moderator Edihaller!

Eu personal chiar am crezut in primul post al dumneavostra. Fiind Moderator, nu m-am indoit nicio secunda de buna intentie. Dar, mi-ati ridicat curiozitatea dupa cel de-al doilea post. Stiind stilul patronului Flamingo Park, se pare ca ati cazut intr-o eroare si ati incalcat Regulamentul cu afirmatii mult mai grave in calitate de Administrator.

As dori in primul rand, sa faceti dovada ca erati acreditat pe Ansambluri Imobiliare - Flamingo Park. Rog, Moderatorii de la Imobiliare sa confirme acest lucru. Suntem multi oameni care am fost pacaliti, si va rog frumos sa acordati spatiu fiecarui post si nu sa aplicati metoda patronului de la Flamingo Park prin inchidere de conturi. Patronul Flamingo Park, dupa ce platesti si incerci sa-ti ceri dreptul, iti inchide contul. La fel ati procedati si Dumneavostra cu o serie de oameni pacaliti. Va rog, sa remediati problema urgent. Daca au gresit sa plateasca, asteptam dovada, dar ati bagat in aceeasi oala si oameni care isi vor drepturile pe acest site.

Va intreb acum daca ati discutati cu acesti useri pe care v-ati permis sa-i acuzati. Din toti cei mentionati, am descoperit astazi un singur nume.  Este un om care a munciti cinstit in Flamingo Park si nu a fost platit, ca multi altii. Nici macar nu este client.  Isi striga disperarea pe multe retele, dar el nu conteaza, Nu are voie sa vorbeasca pe Softpedia. Vine un moderator, probabil prieten sau platit de Flamingo Park si il termina.

Rog Moderatorii sa verifice situatia reala.

Despre ce concurenta vorbiti aici, Domnule Administrator?. Vreti sa ne intalnim sa vorbim pe documente??? Ce fel de administrator sunteti????

Mrena - iar minti si duci lumea in eroare! Daca nu mai ai treaba pe aici, chiar nu te inteleg. Va rog, sa nu mai mintiti pe acest site. Va rog sa fie prezentata doar realitatea. Este a treia oara cand iti spun sa nu mai minti. Ce caracter ai?

Cum puteti avea incredere in niste oameni plini de procese, si sa-i acuzati pe cei pacaliti in adevaratul sens. De ce nu incercati sa aflati adevarul .Edihaller, ati deschis vreodata portalul de justitie???? este plin de Flamingo Park, de House Development, De Cinca Dragos, De Cinca Reveca Luminita. Numarati cate banci din Romania sunt in proces cu acesti domni?
Va astept cu un raspuns urgent?

Edited by gabrielapostavaru, 05 February 2017 - 19:27.


#142
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,841
  • Înscris: 01.09.2006
Nu este treaba mea sa verific ce procese au astia, dar este treaba mea ca sa nu permit vreunei persoane folosirea mai multor conturi pe forum.

#143
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,081
  • Înscris: 22.06.2004
colegul edihaller are totala dreptate cand a banat acele conturi. nu trebuiesc facute 5 clone ca sa subliniati problemele din complex. ajunge unul singur

va multumim pentru intelegere

#144
imack1453

imack1453

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.12.2005

View Postdenverdociu, on 05 februarie 2017 - 18:08, said:

.partea buna e ca ne-am strans laolalta cativa vecini si incercam in paralel cu dezvoltatorul sa gasim niste solutii, sa nu fie totusi nevoie sa platim din buzunarele noastre alti bani mai tarziu pentru terminarea cartierului. Sper sa reusim impreuna sa punem lucrurile in ordine.

Mare grija cu propuneri de genul asta ! Eu pentru ca doar am sugerat sa luam in considerare astfel de optiuni am fost "linsat" de personalitatile multiple enumerate de moderator.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate