Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Flamingo Park Corbeanca

- - - - -
  • Please log in to reply
204 replies to this topic

#145
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,834
  • Înscris: 01.09.2006
denverdociu face parte din acelasi grup de personalitati multiple. Dar este banat acum.
Faptul ca pare sa aibe o alta opinie este doar pentru a putea discuta cu celelalte personalitati multiple, probabil :)

Edited by ech, 06 February 2017 - 11:31.


#146
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Am citit ultimile pagini si sunt putin socat.....
Ok vreti sa faceti utilitatile din banii vostri, dar dupa ce le faceti aveti vreo siguranta ca va vor vinde casele ???
Intreb asta pt ca cineva spunea ca nu vor sa faca actele cu ei chiar daca casa este gata.

#147
imack1453

imack1453

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.12.2005

 Bebe_miezu, on 06 februarie 2017 - 11:03, said:

Am citit ultimile pagini si sunt putin socat.....
Ok vreti sa faceti utilitatile din banii vostri, dar dupa ce le faceti aveti vreo siguranta ca va vor vinde casele ???
Intreb asta pt ca cineva spunea ca nu vor sa faca actele cu ei chiar daca casa este gata.

Lucrurile stau asa: in Flamingo exista, in mare, doua loturi 5 si 3.

Pe lotul 5, EXISTA utilitati si 4-5 familii mutate. Conditiile nu sunt ideale si este loc pentru imbunatatiri ce ar trebui facute in primavara. In acelasi timp exista CATIVA, ce au case pe lotul 5, ce sunt in conflict cu dezvoltatorul si pe care dezvoltatorul pare ca vrea sa ii scoata din cartier. Nu comentez cine are dreptate, cine nu..pentru ca nu cunosc foarte bine conflictul dintre ei. Pe lotul 5 s-a lucrat cu contract de constructie (eu asa stiu), ceea ce inseamna nu devii proprietar decat la finalizarea constructiei si incheierea actului de V-C cu dezvoltatorul. Daca ma insel, va rog sa ma corectati.

Pe lotul 3, nu exista utilitati (urmeaza sa fie aduse in primavara) si s-a lucrat cu contract de V-C direct. Adica, cei de pe lotul 3 sunt PROPRIETARI pe teren si case. La fel, daca nu toata lumea este in aceasta situatie va rog sa ma corectati.

NIMENI nu vrea sa aduca utilitatile pe banii lui. Dar hai sa ne concentram si sa intelegem diferenta intre A DORI si A FI OBLIGAT la un moment dat.

#148
gabrielapostavaru

gabrielapostavaru

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.12.2016

 imack1453, on 06 februarie 2017 - 11:33, said:

. In acelasi timp exista CATIVA, ce au case pe lotul 5, ce sunt in conflict cu dezvoltatorul si pe care dezvoltatorul pare ca vrea sa ii scoata din cartier.

Imack - nici nu stiu in ce categorie te-as putea introduce " CATIVA".  Daca ai fi fost un cetatean de buna credinta, in loc sa folosesti majuscule aici pe forum, nu ar fi fost mai civilizat sa-l fi intrebat pe dezvoltator de ce a ales sa recurga la respectiva inselatorie. Sa iei o astfel de decizie, fara sa returnezi sumele de bani platite, se numeste inselatorie. Chiar daca ai CVC, nu-ti este teama ca poti fi urmatorul? Si numai faptul c-o sa ramai acolo cu ce ai acum, fara drum, utilitati etc, stiind ca ai platit pentru un oras, cu strazi, magazine, park, gradinita,  etc - nu te derajeaza? Bine ca nu esti mutat acolo, ca astazi ai fi fost blocat/sinistrat! a nins aseara si n-a iesit nimeni astazi de acolo.

Cat despre lotul 5 esti intr-o maxima eroare, ar fi bine sa te informezi inainte.

Te asteptam cu noutati!

Edited by gabrielapostavaru, 09 February 2017 - 13:45.


#149
imack1453

imack1453

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.12.2005

 gabrielapostavaru, on 09 februarie 2017 - 13:36, said:

Si numai faptul c-o sa ramai acolo cu ce ai acum, fara drum, utilitati etc, stiind ca ai platit pentru un oras, cu strazi, magazine, park, gradinita,  etc - nu te derajeaza?


Ba da, ma deranjeaza. Si ce ar trebui sa fac ?

#150
gabrielapostavaru

gabrielapostavaru

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.12.2016
Ce mai fac vecinii pacaliti de la Famingo Park? Imack, te-ai mutat?
Pe portalul instantelor sunt din ce in ce mai multi clienti inselati.  Pana la urma, tot ce s-a scris aici a fost adevarat. Flamingo Park este o mare pacaleala.

Imack te asteptam cu informatii!

#151
gabrielapostavaru

gabrielapostavaru

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.12.2016
M-am gandit sa listez cateva  numére de dosare, sa vin in ajutorul oamenilor de buna credinta. Nu va lasati pacaliti!

dosar nr. 809/93/2017 - hotarare care sa tina loc de contract. Ce inseamna asta? refuzul de a semna contractual de vanzare cumparare-inculpat Flamingo Park
dosar nr. 3769/94/2017 pretentii - inculpat Flamingo Park
dosar nr. 234/93/2017 - inclupat Flamingo Park
dosar nr. 10035/94/2016 - prima batalie castigata. Inculpatul Flamingo Park pierde primul proces.
si lista continua. Un numar destul de mare de clienti pacaliti sunt in prag de scriere a cererilor de chemare in judecata.
Flamingo Park este o mare pacaleala. In continuare, incearca sa atrata noi victime.

Pacaleala este foarte bine gandita. Banii sunt luati pe etape. Platesti o suma si iti arata ceva ( o fundatie), apoi inca o suma si iti mai face ceva la casa. La ultima etapa, se supara domnul patron si totul ingheata. Tu pierzi tot ce ai platit pana in acel moment, cei care au facut credite sunt intr-o situatie si mai delicata, banca refuzand sa mai vireze ultima parte ca banilor,( un credit trebuie inchis), si de aici tot felul de complicatii.

Edited by gabrielapostavaru, 24 March 2017 - 22:05.


#152
imack1453

imack1453

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.12.2005

 gabrielapostavaru, on 24 martie 2017 - 21:32, said:

Ce mai fac vecinii pacaliti de la Famingo Park? Imack, te-ai mutat?
Pe portalul instantelor sunt din ce in ce mai multi clienti inselati.  Pana la urma, tot ce s-a scris aici a fost adevarat. Flamingo Park este o mare pacaleala.

Imack te asteptam cu informatii!

Cred ca ati inteles gresit tot ce am spus..

Da, sunt in grafic pentru mutare in Mai/Iunie..

#153
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009
Nu cunosc situatia celor din Flamingo. Am cautat si eu o casa anul trecut si am ajuns pe la ei dar nici nu i-am luat in considerare cand am vazut in ce sat dubios intram dupa ce deja mersesem cat un drum la Ploiesti. Figurile din capul lor ne-au taiat complet pofta de vizionari. Mi s-au parut niste figuranti dusi cu pluta undeva in camp la marginea Padurii unde te mananca lupii....
  Altceva am vrut eu sa spun despre ei. Am o firma si sunt un furnizor de servicii. Cei de-acolo ne-au solicitat si le-am furnizat serviciile respective, rezultand o factura de 240 de lei. Pe care nu au platit-o nici acum, la un an distanta.Si nu, nu au uitat. Colega mea de pe vanzari i-a sunat periodic pana nu au mai raspuns la telefon.
  NU CUMPARATI NIMIC DE LA UNII CARE NU POT/VOR SA PLATEASCA 240 DE LEI PE UN SERVICIU SOLICITAT DE EI SI EFECTUAT. :) spor

#154
gabrielapostavaru

gabrielapostavaru

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.12.2016

 imack1453, on 29 martie 2017 - 20:34, said:


Cred ca ati inteles gresit tot ce am spus..

Da, sunt in grafic pentru mutare in Mai/Iunie..


Ai perfecta dreptate, Imack!
. Ai demonstrat aici ca poti suferi pana la capat, numai sa nu se vada. Nu conteaza ca vor mai fi si alti pacaliti, daca tu reusesti sa iti montezi o toaleta ecologica, sa accepti o casa fara gaz ( desi ai platit pentru el), poti striga tare, "ca esti in grafic", ce mai putem astepta de la tine! Poate ne spui si noua acum cati ani trebuia sa fii in graficul asta " de luna viitoare ". Au trecut niste ani, deja!
A inteles toata lumea ce vrei sa ascunzi. Dar, nu uita, ca ascunzand adevarul, poti  provoca daune unor oameni nevinovati. Noi stim ca ai fost fortat sa scrii asta! Din disperarea de a mai recupera ceva din paguba.

 fightClub25, on 30 martie 2017 - 21:38, said:

Nu cunosc situatia celor din Flamingo. Am cautat si eu o casa anul trecut si am ajuns pe la ei dar nici nu i-am luat in considerare cand am vazut in ce sat dubios intram dupa ce deja mersesem cat un drum la Ploiesti. Figurile din capul lor ne-au taiat complet pofta de vizionari. Mi s-au parut niste figuranti dusi cu pluta undeva in camp la marginea Padurii unde te mananca lupii....
  Altceva am vrut eu sa spun despre ei. Am o firma si sunt un furnizor de servicii. Cei de-acolo ne-au solicitat si le-am furnizat serviciile respective, rezultand o factura de 240 de lei. Pe care nu au platit-o nici acum, la un an distanta.Si nu, nu au uitat. Colega mea de pe vanzari i-a sunat periodic pana nu au mai raspuns la telefon.
  NU CUMPARATI NIMIC DE LA UNII CARE NU POT/VOR SA PLATEASCA 240 DE LEI PE UN SERVICIU SOLICITAT DE EI SI EFECTUAT. Posted Image spor

FightClub25-stii care-i adevarul.? Daca ar putea posta aici, toti furnizorii, bancile si clientii  neplatiti/inselati de Flamingo Park, ar sta topicul asta numai pe prima pagina!

#155
gabrielapostavaru

gabrielapostavaru

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.12.2016
Imack - ai uitat sa precizezi si anul? In grafic erai in 2015 ( atunci puteai sa spui - sunt in grafic) . Suntem in 2017!!!!! Te rog sa precizezi si anul.  Si inca ceva foarte important! Peste cati ani preconizezi conectarea la utilitati?

Sa nu dezinformezi, te rog!

Dosarele la tribunal cresc de la o zi la alta si tu dai sperante.

#156
cipriantomescu

cipriantomescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.01.2017
Hotia si minciuna de la Flamingo Park se confirma inca o data. La sfarsitul anului trecut au promis (mintit) ca in vara lui 2017 vin gazele. Suntem la sfarsit de Aprilie si nici urma de gaze, nici macar nu exista vreun plan de a aduce gazele. Despre energia electrica, la fel, alte minciuni, se afla in acelasi stadiu ca acum 6 luni. Cateva case sunt alimentate in regim de santier, nici urma de contracte individuale. Intre timp numarul proceselor cu clientii a crescut vertiginos. Cei care se gandesc sa semneze cu acesti sarlatani sunt sfatuiti sa caute un dezvoltator serios.

#157
cipriantomescu

cipriantomescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.01.2017
Taxa lunara pentru cei care vor sa se mute in Flamingo Park este de 450 RON. Asta ar trebui sa acopere cheltuielile cu utilitatile, paza, etc.. Tupeu maxim in conditiile in care casele nu sunt racordate individual la Enel, apa nu este potabila, drumuri nu exista, paza nu exista. Cei care refuza sa plateasca sunt amenintati ca nu vor mai deveni proprietari pe casele pe care le-au platit deja si li se vor scoate casele la vanzare. Energia electrica se plateste la comun pentru ca se utilizeaza o organizare de santier si se pare ca sunt in pericol de a fi deconectati de catre Enel pentru neplata energiei consumate.

#158
radu_med

radu_med

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.12.2012
mai oameni buni, nu va mai certati si cercetati !
inainte de a cumapra un imobil (teren/casa), cereti actele de proprietate si notati nr cadastral , numele propritarului anterior, numele notarului unde s-a legalizat acel act
apoi mergeti la ocpi si cereti extras de CF pt informare si vedeti acolo daca e liber de sarcini imobilul , iar daca nu e liber, fugiti ca dracu de tamiie si cautati altceva ( aveti voie si e legal sa faceti asta :  http://legestart.ro/... )
cautati proprietarul anterior (apare in contract tot istoricul de proprietari) si vedeti daca a incasat pretul intreg de la cel caruia i-a vindut  si daca a dat si declaratie notariala in acest sens.(verif macar la notarul care a legalizat actul de vc ca pe asta il stiti)
cautati numele  propriet de la cine cimparati si a celui anterior pe siturile instantelor de judecata de pe raza unde e imobilul.

Edited by radu_med, 26 April 2017 - 09:26.


#159
cipriantomescu

cipriantomescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.01.2017
Si sa nu credeti ca daca semnati la notar sunteti feriti de tepe. Notarul din Corbeanca care a intocmit promisunile de vanzare cumparare pentru Flamingo Park este cercetat de catre Camera Notarilor pentru ascunderea adevarului, nu a adus la cunostinta cumparatorilor ca terenurile nu erau achitate. Desi cunostea foarte bine situatia, toate contractele  anterioare de vanzare cumparare au fost incheiate la acelasi notar. Se asteapta acum solutia instantelor pentru dosarele pe rol si apoi se vor hotari si sanctiunile pentru notar, se pare ca urmeaza si dosare penale.  Se mai aude ca notarul a anuntat ca nu mai lucreaza cu Flamingo Park.

#160
gabrielapostavaru

gabrielapostavaru

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.12.2016
Firma Flamingo Park va participa la Imobiliarium.ro la Baneasa in 5-7 mai. Cititi cu mare atentie prezentarea facuta fara nicio jena.

http://imobiliarium.ro


ce ofera: in 10 ani. Primii doi au trecut si n-au oferit nimic. Promisiunile astea le-am citit si in anii trecuti. au fost postate sursele si aici.
- shuttle bus ( nu exista asa ceva );
- loc de joaca pentru copii ( cine a fost acolo, stie ca nu exista  )
- comunitate frumoasa ( au dezbinat tot, inainte de a se forma comunitatea). Astea le-as baga la categoria de lux, noi vorbim de lipsa utilitati, lipsa gaz, lipsa contracte de vanzare cumparare. Stam bine cu procesele!

pasari, aer curat - exista
Fara trafic - in camp, in padure, nu exista trafic! Nici macar in cartier - nu sunt inca strazi si nici nu s-a mai mutat nimeni. Nici macar Imack nu s-a mutat! Posted Image


Flamingo Residence
Flamingo Park este un cartier rezidential aflat in Corbeanca, la o distanta de 10 minute fata de aeroportul Otopeni si la 15 min de Mall Baneasa. Primul proiect cu Urbanism American din Romania se afla intr-o zona inconjurata de paduri si este un mare parc natural, cu pasari, aer curat si fara trafic. Carte de vizita: Flamingo Gardens, primul nostru proiect, format din 36 de vile a fost construit in perioada 2007-2008. Proiectul Flamingo Park se va derula pe o perioada de 10 ani, are in plan +500 de case, facilitati interne de tip centru comercial, shuttle express, loc de joaca pentru copii, locuri de parcare pentru vizitatori, zona de barbeque si alte zone destinate pentru entertainment si sport. Prima faza are 64 case individuale si 72 de townhouses, dezvoltate pe o zona de 10,6 hectare. Suprafata Construita este 10%, restul de teren fiind alocat pentru gradini, drumuri si parcuri. Casele se personalizeaza cu design unic; arhitectura este ergonomica si imbina armonios stilul clasic cu cel modern. Filosofia noastra este de a crea un spatiu de locuit pe un stil american, plin cu spatii verzi, comunitate frumoasa si un sentiment de liniste si calm.

Si mai circula un zvon ca terenurile nu prea mai pot fi luate de la firma ( cealalta),  intrata deja in insolventa. Unii s-au apucat sa le conteste in instanta. Am incercat sa inteleg, dar n-am reusit, cine pe cine, care pe care.
Asta, da treaba seriosa!

#161
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,070
  • Înscris: 22.06.2004
va strangeti 10-15 personae in fata standului si asteptati sa treaca televiziunile prin zona. exact in momentul in care vor aia sa filmeze va apucati de scandat. va descurcati voi cu versurile....

#162
cipriantomescu

cipriantomescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.01.2017
In atentia clientilor potentiali pe care Flamingo Park incearca sa ii atraga in acest joc piramidal: casele finalizate pe care Flamingo incearca sa le vanda sunt platite de catre clientii care asteapta de peste 2 ani sa se mute dar Flamingo refuza sa semneze actele de vanzare cumparare si incearca sa le  vanda inca o data.

Aceste imobile sunt blocate avand ipoteci si procese in desfasurare. In mod ilegal Flamingo le utilizeaza ca si showroom fara acordul proprietarilor de drept.  Acestia incearca acum identificarea vizitatorilor.

Cei care sunt invitati de Flamingo pentru vizionarea caselor finalizate vor fi citati ca si martori in aceste procese.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate