Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Flamingo Park Corbeanca

- - - - -
  • Please log in to reply
204 replies to this topic

#1
radu_med

radu_med

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.12.2012
Ce stiti despre acest dezvoltator din zona Corbeanca ?

Edited by radu_med, 11 December 2012 - 11:26.


#2
radu_med

radu_med

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.12.2012
HOUSE DEVELOPMENT / FUTURE REAL ESTATE / FLAMINGO GARDEN
http://www.flamingogarden.ro


este in faliment, mai jos dosarul de la tribunal:
http://tmb.ro/index....300000000516310

Edited by radu_med, 16 April 2013 - 08:26.


#3
PokerT

PokerT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.05.2014
Buna seara,

Aveti vreo noua info legata de Flamingo Park? Am discutat cu reprezentantii si inginerul constructor in cadrul tiMon si mi s-au parut oameni seriosi, in special inginerul constructor care a demonstrat ca are cunostinte vaste in domeniu. Cu toate acestea am vazut postul anterior si nu stiu ce sa cred.
Daca ma puteti ajuta cu vreo info ar fi grozav.
Multumesc frumos

#4
_dafin_

_dafin_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 17.12.2008

 PokerT, on 07 mai 2014 - 19:46, said:

Buna seara,

Aveti vreo noua info legata de Flamingo Park? Am discutat cu reprezentantii si inginerul constructor in cadrul tiMon si mi s-au parut oameni seriosi, in special inginerul constructor care a demonstrat ca are cunostinte vaste in domeniu. Cu toate acestea am vazut postul anterior si nu stiu ce sa cred.
Daca ma puteti ajuta cu vreo info ar fi grozav.
Multumesc frumos
  • Tu ai avut macar curiozitatea de a face click de mouse pe link-ul postat de radu_med?
  • Daca da, te-ai uitat pe lista creditorilor, din acel dosar al falimentului?
  • Stii ca "faliment" nu mai inseamna "reorganizare judiciara", ci inseamna chiar piele pe bat, de-adevaratelea?
  • Stii ca bancile creditoare au intotdeauna grija sa fie primii creditori care sa mai poata recupera ceva, in urma falimentarii debitorului?
  • Stii ca, tot in cazul falimentului, clientii sunt si ei primii, dar ei sunt primii care o iau in mana?
  • Stii ca, in caz de faliment, debitorul imbraca cele mai bune haine, ca sa mai prinda in plasa un papagal, ca tine?
Oricat s-ar impune atitudinea rezervata, apar si situatii, ca cea de fata, in care tembelismul afisat pe forum depaseste orice limite.

#5
PokerT

PokerT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.05.2014
Eu cred ca se putea o atitudine mai eleganta din partea dumitale. Am citit documentul in cauza si am vazut ca Banca a pierdut in instanta, nici un update legat de vreun recurs ( 7 zile de la data pronuntarii in Instanta), e posibil sa nu fie la zi documentul si cu adevarat situatia sa fie definitiva.
O zi buna in continuare!

#6
_dafin_

_dafin_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 17.12.2008

 PokerT, on 08 mai 2014 - 17:05, said:

Eu cred ca se putea o atitudine mai eleganta din partea dumitale. Am citit documentul in cauza si am vazut ca Banca a pierdut in instanta, nici un update legat de vreun recurs ( 7 zile de la data pronuntarii in Instanta), e posibil sa nu fie la zi documentul si cu adevarat situatia sa fie definitiva.
O zi buna in continuare!

Mai, omule, solutia in cauza ce face obiectul acelui dosar NU scoate debitorul SC HOUSE DEVELOPMENT SA din cauza privind falimentul: obiectul dosarului este altul.

Fa incercarea de a mai citi o data lista partilor din acel dosar si vei putea observa ca acelasi SC HOUSE DEVELOPMENT SA apare si ca intimat (nu numai ca debitor) ceea ce inseamna ca SC HOUSE DEVELOPMENT SA nu este propriuzis parte adversa in cauza contestatiei.

Sau tu ai inteles lucrurile astea, insa te ambitionezi sa bagi capul in nisip.

In definitiv, poate ca nici nu ti-ar strica putina consecventa, dand bani celor doi interlocutori de la tiMON, care au fost trimisi acolo pentru a te convinge de vasta lor competenta.

Tie, poate ca nu ti-ar strica asta, insa altii ar putea profita de forum, pastrand distanta cuvenita fata de consecintele falimentarii unui furnizor.

#7
coradyne

coradyne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.04.2006
Sa inteleg si eu... Flamingo Park (http://www.flamingopark.ro/) este acelasi lucru cu Flamingo Garden, despre care s-a vorbit mai sus? Ca mi se pare foarte ciudat sa fii in faliment si sa te apuci din nou de construit si de promovare... ca si cand ar fi ceva nou...

#8
ursuciz

ursuciz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 12.01.2007
despre acelasi individ vorbiti si voi?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vYvUn2VbgSc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007
Ma uitam si eu la casutele Flamingo Park, dar rezultatele astea nu arata ca si-ar fi rezolvat problemele: http://tmb.ro/index.... DEVELOPMENT SA

#10
imack1453

imack1453

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.12.2005

 _dafin_, on 08 mai 2014 - 15:30, said:

  • Tu ai avut macar curiozitatea de a face click de mouse pe link-ul postat de radu_med?
  • Daca da, te-ai uitat pe lista creditorilor, din acel dosar al falimentului?
  • Stii ca "faliment" nu mai inseamna "reorganizare judiciara", ci inseamna chiar piele pe bat, de-adevaratelea?
  • Stii ca bancile creditoare au intotdeauna grija sa fie primii creditori care sa mai poata recupera ceva, in urma falimentarii debitorului?
  • Stii ca, tot in cazul falimentului, clientii sunt si ei primii, dar ei sunt primii care o iau in mana?
  • Stii ca, in caz de faliment, debitorul imbraca cele mai bune haine, ca sa mai prinda in plasa un papagal, ca tine?
Oricat s-ar impune atitudinea rezervata, apar si situatii, ca cea de fata, in care tembelismul afisat pe forum depaseste orice limite.

Flamingo Park nu este construit de House Development SA ci de Flamingo Park SRL..

#11
Vecinulanonim

Vecinulanonim

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.10.2016
Se intampla ceva foarte dubios in Flamingo Park, eu as fi foarte precaut sa cumpar ceva acolo. Sunt case construite demai bine de un an si nelocuite...

#12
Mrena

Mrena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.10.2016
Pe noi ne interesează sa achiziționam o casa acolo, însă as fi vrut sa aud o părere de la cineva care a luat deja în Flamingo Garden sau Park.
Casele sunt foarte drăguțe și loturi maricele.
Am înțeles ca încă nu au toate utilitățile, probabil de aceea nu au fost locuite inca. Ne-au spus ca in noiembrie se vor muta niște familii și vor avea centrala electrica pana vine gazul în vara 2017.
Este pe aici cineva care a cumpărat deja în acest complex?

Am fost în zona și pot confirma ca Flamingo Garden este finalizat și locuit iar ei au sediul/biroul chiar în acel complex. Flamingo Park este nou și la aprox 1 km distanta de Flamingo Garden. Din ce am văzut, cred ca sunt construite cam 25-30 case în Park. In prima faza a proiectului vor sa construiască 150.
Drumul nu este asfaltat (ei spun ca va fi pana în 2020), dar se pare ca s-au început lucrările la un alt drum care va ieși direct în DN1,dacă am înțeles bine.

#13
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

 Mrena, on 26 octombrie 2016 - 23:03, said:


Drumul nu este asfaltat (ei spun ca va fi pana în 2020), dar se pare ca s-au început lucrările la un alt drum care va ieși direct în DN1,dacă am înțeles bine.
http://www.licitatia...estricted.html?

#14
Mrena

Mrena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.10.2016

 cata, on 27 octombrie 2016 - 14:45, said:


Da, este o licitatie expirata - se refera la drumul 101 de la Corbeanca la Peris, care ar face legatura Corbeanca-Flamingo Park. Nu stiu care este concluzia.
Mai era vorba de o alta varianta cu un drum direct spre DN1 (Saftica), dar posibil din Ostratu.

Edited by Mrena, 27 October 2016 - 14:55.


#15
doina123

doina123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.12.2016
Flamingo Park e o mare teapa, am prieteni care au cumparat acolo un lot de mai bine de un an si casa lor nu e gata, desi au achitat aproape integral. Ne gandeam sa ne cumparam si noi, pana am auzit de la ei cum stau lucrurile si de faptul ca majoritatea proprietarilor au sau au avut probleme cu intarzieri sau au fost mintiti de-a dreptul de catre dezvoltator (care e Dragos Cinca fostul patron famlimentar de la Flamingo Computers). Realitatea acum vreo 2 luni era ca nu locuiau mai mult de 2 persoane acolo, nu sunt utilitati la toate casele, nici drumuri, si nici gaze si de luni de zile nu s-a mai facut aproape nimic. Noi am fost sfatuiti sa ne uitam mai degraba la alte proiecte si asa o sa si facem, sau mai bine un lot de pamant si constructie in regie proprie ca e mai ieftin, terenul e si la 30-40e/mp in Corbeanca, la asfalt!

#16
Mrena

Mrena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.10.2016

 doina123, on 22 decembrie 2016 - 14:05, said:

Flamingo Park e o mare teapa, am prieteni care au cumparat acolo un lot de mai bine de un an si casa lor nu e gata, desi au achitat aproape integral. Ne gandeam sa ne cumparam si noi, pana am auzit de la ei cum stau lucrurile si de faptul ca majoritatea proprietarilor au sau au avut probleme cu intarzieri sau au fost mintiti de-a dreptul de catre dezvoltator (care e Dragos Cinca fostul patron famlimentar de la Flamingo Computers). Realitatea acum vreo 2 luni era ca nu locuiau mai mult de 2 persoane acolo, nu sunt utilitati la toate casele, nici drumuri, si nici gaze si de luni de zile nu s-a mai facut aproape nimic. Noi am fost sfatuiti sa ne uitam mai degraba la alte proiecte si asa o sa si facem, sau mai bine un lot de pamant si constructie in regie proprie ca e mai ieftin, terenul e si la 30-40e/mp in Corbeanca, la asfalt!

Noi am rezervat un lot. Dar stiam deja care este stadiul proiectului, nu ne grabim si vrem sa ne mutam abia in 2018. Au construit pana acum in jur de 30 case. S-au mutat in noiembrie cativa, dar pe centrala electrica. Asteapta sa vina gazele prin vara 2017. Ai putea sa-mi dai cumva un contact de la prietenii care au cumparat deja in pv? Chiar cautam si noi pe cineva care a luat deja, sa schimbam pareri. Multumesc!

Edited by Mrena, 22 December 2016 - 14:15.


#17
laura378

laura378

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.12.2016
Sa nici nu va grabiti! Vorba celor de sus, de ce intrati sa cititi si ciripiti pe aici daca nu va intra nimic la tartacuta? Femeia zice ca e o teapa serioasa, ca oamenii au dat banii si nu au casa, ca nu sunt gaze, drumuri, ca e doar un lan de grau deeeeeparte de orice civilizatie si mareana, batman batman ca si-a rezervat lot! Perfect! Unii chiar trebuie tepuiti rau ca sunt prea prosti! Asta daca mreana nu e vreunul pus sa scrie prostii de aburit naivii! Oamenii normali isi cauta casa si dezvoltator serios, nu tepari! Ce vreti mai mult decat rezultatul de azi? Cartier nefinalizat, in plin camp, fara drumuri si facilitati! Vai muica voastra astia care va rezervati si veti locui acolo! Nici pompierii nu va scot sa va trimita la munca pe timp de iarna! Adica cam vreo 3-4 luni! Cu putin noroc stati in concediu 2! Hoho! Asa meritati, capete seci! Mai bine beliti bine ochii, cititi si bagati la Bila! Va pupa fata pe portofelele goale!

Mreano, daca vrei detalii ti le da fata!! Fara numar!! Ce folos daca te-ai aruncat sa-ti rezervi lot? Doar asa sa te zgarii pe fata! Cam Meriti! Cantecul zice: ce bine-mi pare ca ai luat teapa! Mai vrei informatii? Ca eu vreau sa ti le dau! Oare Vei pricepe ceva?

#18
gabrielapostavaru

gabrielapostavaru

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.12.2016

 doina123, on 22 decembrie 2016 - 14:05, said:

Flamingo Park e o mare teapa, am prieteni care au cumparat acolo un lot de mai bine de un an si casa lor nu e gata, desi au achitat aproape integral. Ne gandeam sa ne cumparam si noi, pana am auzit de la ei cum stau lucrurile si de faptul ca majoritatea proprietarilor au sau au avut probleme cu intarzieri sau au fost mintiti de-a dreptul de catre dezvoltator (care e Dragos Cinca fostul patron famlimentar de la Flamingo Computers). Realitatea acum vreo 2 luni era ca nu locuiau mai mult de 2 persoane acolo, nu sunt utilitati la toate casele, nici drumuri, si nici gaze si de luni de zile nu s-a mai facut aproape nimic. Noi am fost sfatuiti sa ne uitam mai degraba la alte proiecte si asa o sa si facem, sau mai bine un lot de pamant si constructie in regie proprie ca e mai ieftin, terenul e si la 30-40e/mp in Corbeanca, la asfalt!


Doina -Posted Image esti foarte bine informata, ai descris foarte bine realitatea de la Flamingo ~Park.  Nu mai este nimic de ascuns. oameni disperati, care au visat, care au fost naivi/indolenti sau pur si simplu de buna credinta si au investit intr-un camp,  care au asteptat un an, doi si au tot sperat ca se vor muta intr-o zi in casa mult visata. Vise! bani pierduti, nervi, si multe altele...
Felicitari!  pentru decizia de a va informa! Daca titularul topicului ( radu_med) ar fi detaliat acum cativa ani, ar fi stiut si cei care" astazi", plang dupa bani. Nu a facut-o de frica cred. Il asteptam aici, poate aflam lucruri interesante. topicul asta nu a fost deschis degeaba si nici nu a fost deschis de placere.

Mrena- ne-ai face un mare serviciu daca nu ai mai scrie la acest topic. intelegem cu totii cine si de ce postezi aici. !! Posted Image Posted Image Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate