Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Vreau sa invat engleza pe internet ,rog ajutor cu idei

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
7culori

7culori

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 19.02.2010
Multumesc Alex si Daimon, am gasit un cd -isa pentru copii din pacate nu am si al doi-lea cd ca nu l-am inregistrat, e bun ,o sa invat d-acolo, e un cd cu albinute ,cu 8 lectii cu sub-lectii fiecare!
Dupa ce il invat ,o sa incerc sa scriu in engleza ,chiar daca gresit ,de vorbit ...mai putin ,sau de unu singur!
Avalansa de informatie de pe net te face vrei nu vrei sa inveti engleza!Ar fi si pacat!Azi n-am invatat nimic ,dar n-a trecut ziua!

#38
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Omule, da-l dracului de cd. Cauta un vorbitor nativ de limba engleza. Nu gasesti nici in viata reala nici pe internet? Incearca sa vezi mai multe filme si sa te obisnuiesti (sa memorezi) expresii uzuale.

#39
sandu10

sandu10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 22.09.2010
Ai primit multe sfaturi bune cu permisiunea ta si a celorlalti I-ti voi da si eu un sfat din experienta personala
ptr invatarea Limbi Engleze.... pe la 35 de ani am reusit sa intru sa lucrez intr-o companie in care documentatia era in Engleza eram total afon doar stiam ceva glume si sa numar pina la 10 dar nu correct...am prins o carte
"Invatati Limba Engleza fara Profesor Leon Levitchi Dan Dutescu Editura Stiintifica Bucuresti 1965 Editia  a-V-a,"
si am urmat pas cu pas ce a scris acolo cei 2 mari monstrii sacrii in ale English, repet pas cu pas cartea este o comoara dar editia veche cea din 1965 cu ceva noroc o poti gasii pe la anticariate s-au pe net mi-am facut 3 caiete , unul de cuvinte, al doilea de text, al treilea de gramatica, ulterior al 4 lea de teme, cel mai greu a fost prima luna dar si provocator de fiecare data cind ma apucam I-mi aparea in cap mereu sa fac altceva este greu nu prea ma tragea ata ca sa zic asa dupa prima luna incet incet am inceput sa pricep cite ceva si saptamina de saptamina mai daugam cite ceva incet m-a prins si a devenit ca un fel de prieten
dupa 2 ani si alte ceva cursuri de baza technice de baza am luat primul interviu in Engleza ca sa lucrez in Europa, cartea nu o terminasem dar eram aproape. Cine mai ma ajutat casetofonul si casetele pe care uneori ma inregistram citind ptr a-mi dezvolta urechea. Alte ajutoare ziare britanice si jurnale in LE din USA si Anglia or CNN in fiecare zi in prima luna ai dureri mari de cap apoi incepi sa silabisesti de ce ziare si TV Jurnal ptr ca acolo LE este grea dificila dar corecta in timp daca aplici ce am aplicat eu LE poate fii invatata de unul singur gaseste-ti prieteni cu aceleasi pasiuni si conversati in LE s-au creaza o English Tea Club. Dar totul depinde de tine si de ambitia ta si de motivatii, eu sincer am preferat sa invat LE si sa am un loc de munca intelligent, motivatia fiind si de natura existentiala. Invata toata cartea apoi mai vorbim. nu-ti trebuie lecitima fa sport in aer liber maninca miere si cacao cu zahar si lapte praf
iubeste cit mai profund si real si astfel succesul este de partea ta.

Sandu 10,

#40
tm23

tm23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 24.02.2014
in primul rand trebie sa ai un vocabular cat mai bogat in cuvinte  e foarte bine sa sti cuvinte cele mai folosite  in engleza recomand cursul eurocor care e gratis   apoi vizionare filme fara traducere ,muzica ,desene animate  ,english today  e in romana ,dar cel mai important e sa ai un limbaj cat mai bogat si sa pronunti corect asa inavatam   orice

#41
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Post7culori, on 17 noiembrie 2012 - 09:14, said:

Pentru inceput ,caut programe tv si las tv-ul pe ele!
Dar daca as gasi undeva unde se preda prin conferinta d-aia prin yahoo,cred ca ar fi super!
Incep de azi sa dedic macar o ora ,doua zilnic,sa vedem merge!
Succes!
http://cursuri-de-li...ba-engleza.html

#42
axxa424

axxa424

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 22.03.2003
http://www.bbc.co.uk...english/english

#43
cata2008

cata2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.05.2009
https://www.engleza-rapid.ro  este un site nou unde avem cursuri de gramatica, exercitii si un dictionar integrat super ok. La un "double-click" putem avea traducerea cuvantului, ceea ce mi se pare super tare. Recomand acest site.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate