Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

SmartPad 960i

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Asta cu youtube e valabil la multe tablete. Nu merge cu aplicatia dar merge din browser. Nu e o tragedie daca in final merge. Incearca sa dezinstalezi toate update0urile la youtube, schimba limba in engleza si incearca din nou. Am citit ca merge la unele tablete.

#20
drag_osh

drag_osh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 15.01.2007
Nicio schimbare.  Pana se gaseste o rezolvare merg pe browser.

#21
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Citate de pe topicul lui Evolio Aria:

"ca sa puteti folosi ultima versiune de youtube schimbati limba la tableta pe english united states faceti update la youtube si apoi puteti sa puneti romana inapoi, functioneaza 100%"

"La mine nu merge dar merge daca las setata limba engleza. Multumesc pentru pont."

Sau de pe topicul itab:

"Am schimbat limba pe Engleza .. am facut actualizarile ( adica update Posted Image) .... programul Youtube functioneaza perfect acum . Cursiv , fara intreruperea aia de dupa 1 minut."


Ideea e ca fiind o problema comuna la mai multe tablete ar trebui ca si solutia sa functioneze, chiar daca cu mici diferente intr-un caz fata de altul.

Edited by prisonbreak, 04 November 2012 - 12:42.


#22
drag_osh

drag_osh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 15.01.2007
Multumesc pentru sugestii, dar tot degeaba. Am facut si cu limba engleza, dupa , si cu lb romana... Tot nu merge...

#23
drag_osh

drag_osh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 15.01.2007
Va mai solicit un ajutor, va rog.
Am descarcat de pe site-ul oficial "Mediacom" firmware-ul stock al tabletei si am incercat sa-l montez insa din cauza ca fostul detinator i-a bagat "3e" iar modul wcm recovery nu aparea, mi-a dat eroare la rularea software-lui ( eroare de semnatura) , cred.
Am descarcat un cwm 4, verificat si compatibil si l-am rulat , apoi nu imi mai monteaza /recunoaste cardul pt a rula in continuare firmware-ul stock.
Cum as putea sa fac sa rulez /montez  cwm recovery iar apoi sa-mi citeasca de pe card software-ul stock?
Am si un stick de date (zte, compatibl) insa nu am  internet. Acesta ar fi motivul pt care m-am hotarat  sa-i pun din nou firmware-ul original.
Sau ce setari ar trebui sa fac pt stick-ul de date ? Va rog, astept pareri, raspunsuri.
Multumesc

#24
drag_osh

drag_osh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 15.01.2007
S-a rezolvat problema cu wifi. Rooter-ul resetat, reconfigurat, upgradat si schimbat protocolul de securitate. Conexiunea , acum, este stabila. Asta si dupa restaurarea tabletei. Concluzie dupa mai multe zile de folosire a wifi.( youtube, market in download etc). Multumesc pentru sugestii. Numai bine.

#25
skzstyle

skzstyle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 24.07.2011
Salut. Am si eu o tableta mediacom 910i mediacom , pot sa zic ca , conexiunea wi-fi e super slaba, stau la 1 m de router si am 2 linii maxim, plin niciodata nu a fost, si am inca o problema, nu pot sa ma joc temple run sau alte jocuri care necesita senzor ? de  ce? si cand sunt in meniu daca intorc tableta merge , sau la poze altceva. La jocuri nu merge, real racing sau altele. Si nu pot sa intru in recovery mod sa o modific nici cu aplicatia novo7 tools, si sa ii pun softwerul de pe site-ul lor cum fac?

#26
albertoturbo

albertoturbo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 13.05.2007
Am si eu o tableta mediacom 855i , am incercat combinatia de taste sa intru in recovery , apare robotelu culcat iar de acolo nu mai vrea nimic ... stie cineva cum sa rescriu sistemul de operare cu ce pun ei la dispozitie la download pe site-ul oficial ?

#27
albertoturbo

albertoturbo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 13.05.2007

View Postdrag_osh, on 03 noiembrie 2012 - 11:34, said:

In general ma interesez, informez foarte bine iar in ce am gasit despre aceasta tableta( prezentari etc) nu spunea nimic de wifi instabil.Ba chiar este bine situata in lumea ei. Nu are nimic de a face ca e facuta pt Italia, daca erai putin mai atent si mai intersesat sa dai un raspuns obiectiv...
Tableta functioneaza perfect in rest, mai putin faptul ca nu-si mentine conexiunea de net cand este solicitata mai mult. Nu cred ca area a face ca e pt Italia.
Netul( wifi) este net si pt Italia si pt Romania...

Un test al tabletei:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/k412CIWHkz4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Eu nu vad instabilitate wifi...
eu nu am wifi instabil dar e foarte slabut , in casa prin doar o retea cu ea in timp ce pe telefon captez 5-7 useri

View Postalbertoturbo, on 05 martie 2014 - 15:04, said:

Am si eu o tableta mediacom 855i , am incercat combinatia de taste sa intru in recovery , apare robotelu culcat iar de acolo nu mai vrea nimic ... stie cineva cum sa rescriu sistemul de operare cu ce pun ei la dispozitie la download pe site-ul oficial ?
Am rezolvat , am downloadat de la ei de pe site firmware-ul , vine impreuna cu livesuite cu care puteti monta imaginea si cu instructiuni pe un fisier word . Am conectat tableta la pc prin combinatia de taste descrisa la instructiuni , am montat imaginea , totul a iesit ok iar tableta functioneaza fara probleme.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate