Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Noua Skoda Octavia 3, un look mai sportiv si mai premium

- - - - -
  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#127
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Era vb de limitator.

#128
Jah

Jah

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 17.04.2006
Din cate vad e standard doar la echiparea de top. E si mare dotare, ce sa mai zicem..
Dar e bine oricum fata de Yeti unde nu e standard pe nicio versiune Posted Image  Si nici macar scutul metalic nu mai e standard pe nicio echipare, sunt idioti.

#129
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
La Yeti au facut o varza cu dotarile, in primul an nici macar AC nu avea in standard (vorbesc de 2009-2010), acum sta mai bine, mai ales cu echiparea aia promotionala, doar ideea de a avea o masina gen Roomster nu m-a atras, ca la un off-road mic si putina plimbare s-a comportat admirabil cu motorul 2.0 TDI.

#130
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,928
  • Înscris: 09.12.2004
stelele alea le-as da pentru siguranta nu pentru dotari;
Lucian, al tau tata nu a platit acel tempomat sau nu si-a comandat o varianta care sa aiba tempomat sau pachet piele.
d-aia nu o sa vezi doua masini cu aceleasi dotari...

#131
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Asa a gasit-o in service. A fost surpriza si pentru mine si sotie, ca nu a spus nimic, doar ce ne-am pomenit cu tractorul la poarta...

#132
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 07.07.2007

View PostJah, on 03 iunie 2013 - 23:54, said:

Din cate vad e standard doar la echiparea de top. E si mare dotare, ce sa mai zicem..
Dar e bine oricum fata de Yeti unde nu e standard pe nicio versiune Posted Image  Si nici macar scutul metalic nu mai e standard pe nicio echipare, sunt idioti.
Scutul de la motor? Am mai vazaut masini noi fara scutul asta, iar asta nu e bine deloc, mai ales daca e pe benzina.

#133
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
?

#134
Jah

Jah

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 17.04.2006

View PostDayDreamer, on 04 iunie 2013 - 07:31, said:

Scutul de la motor? Am mai vazaut masini noi fara scutul asta, iar asta nu e bine deloc, mai ales daca e pe benzina.

Da, scutul de la motor. Are scut, dar de plastic, adica un rahat.

#135
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Eu am la tot de plastic si toate versiunile (SUA, Asia, Europa) au de plastic, in schimb pe net am gasit la 350 lei + livrare asa ca nu e prea mare paguba.

#136
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,928
  • Înscris: 09.12.2004

View PostJah, on 04 iunie 2013 - 11:17, said:

Da, scutul de la motor. Are scut, dar de plastic, adica un rahat.
rahatul ala are alt rol, nicidecum de scut.
sau ma rog, scut fonic...daca e sa ii zicem rolul...

d-aia ai adidasi nike, si faci xerox la un canon.

#137
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
bre dar chiar asa de rau e cu motorul asta de 1.6 TDI? Adica nah eu la asta de il am 1.9 de 105cp schimb de am grija sa pic undeva peste 1500 si nu fumega, de multe ori daca sunt in a 4-a la 59 si franez pana ajung cu ea la relanti accelerez usor pana la 59 iar si gata. Am un amic cu un c4 1.6HDI de merge cu el chiar subturat si a ajuns la 90.000 km(are masina luata la o luna dupa mine dar face cam 20.000 km/ah) si nu are nici o problema...

#138
neobluenet

neobluenet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 13.08.2004

View Postgeopsi, on 04 iunie 2013 - 21:48, said:

bre dar chiar asa de rau e cu motorul asta de 1.6 TDI? Adica nah eu la asta de il am 1.9 de 105cp schimb de am grija sa pic undeva peste 1500 si nu fumega, de multe ori daca sunt in a 4-a la 59 si franez pana ajung cu ea la relanti accelerez usor pana la 59 iar si gata.
Si cu asta poti sa faci manevra ta, dar sub 1500 trage foarte slab, ca nu e in turatia de cuplu. Nu fumega daca schimbi cum trebuie, adica de la 2500 pici in general la 1500-1600. Doar din intaia in a doua pici la 1400, dar la urmatorul schimb ajungi pe la 1600. Cu a patra poti merge de pe la 65 (desi nu recomand), aici ai 1500 rpm, pana la 100 (2500 rpm), dar in a cincea ai 2000 rpm pe la 100 si 2500 la 130. Oricum motorul e elastic, poti sa il duci lejer pana la 3500 in depasiri ca are cuplu, nu se pierde foarte repede cu cresterea turatiei.

#139
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 07.07.2007

View PostEvergreen, on 04 iunie 2013 - 20:58, said:

rahatul ala are alt rol, nicidecum de scut.
sau ma rog, scut fonic...daca e sa ii zicem rolul...

d-aia ai adidasi nike, si faci xerox la un canon.
Depinde de masina, la unele nu e doar fonic; Daca te referi la cel la care ne refeream noi, ala protejeaza inclusiv de apa, mizerie etc. Oricum nu acopera tot ce e sub motor(la benzinare e chiar mic, din cate stiu), insa e facut in asa fel incat sa nu permita ca apa sa fie aruncata direct pe electromotor(de exemplu) sau pe altele; Cum zicea colegul de mai sus, la unele e din plastic(din astea se gasesc si in magazine), un plastic care uneori nu e de cea mai buna calitate; Iar eu ziceam ca am vazut modele mai noi de masini, care nu il aveau nici macar sub forma aia, deci aveau doar un fel de aparatori ''din fabrica''; Insa exista si pentru alea scuturi, sunt firme care fac si la comanda, chiar si pe net se poate comanda, in functie de model si an de fabricatie, ti le confectioneaza.

Edited by DayDreamer, 13 June 2013 - 08:13.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate