Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

LG Nexus 4

- - - - -
  • Please log in to reply
3213 replies to this topic

#2863
claudiubgd

claudiubgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 30.01.2011
Toate mulțumirile către brazilian. Eu sunt super entuziasmat de bateria cerc. E perfectă

#2864
aschiuta

aschiuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 24.06.2004
Pentru cei cu android stock. Când ați vrut sa apelați pe cineva si persoana respectiva a răspuns, s-a întâmplat sa nu auziți nimic in casa? La mine s-a întâmplat de 2 ori si am rezolvat doar cu restart telefon.

Edited by aschiuta, 22 December 2014 - 05:40.


#2865
tauru242

tauru242

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.09.2005
Nu. S-a intamplat la 5.0 ca interlocutorul sa nu ma auda imediat dupa ce raspundea pret de vreo 2 sec. Vad ca la 5.0.1. s-a rezolvat si asta. Pentru mine, 5.0.1. e foarte foarte bun, n-am absolut nici o problema cu el. N-am mai dat restart la telefon  decat daca am facut update la SuperSu. A mai ramas bugul de la camera dar ala a fost pe toate versiunile mai putin 4.4.2.

#2866
Razvyyy84

Razvyyy84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 26.01.2014
Si eu am acel bug cu camera. Se restarteaza tel. Sper sa nu mai fie problema asta daca instalam o alta aplicație ptr camera. O sa încerc in curand

#2867
ciponne

ciponne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 29.06.2005

 claudiubgd, on 20 decembrie 2014 - 23:35, said:

Release 7.2.2 of Nexus Experience AOSP Based for Nexus 4 is here guys! If

Changelog of NX AOSP Based Release 7.2.2:
*Android 5.0.2 R1 merged
*Lock screen user configurable shortcuts in Settings > Security
*Battery icon options and text mode in Settings > Interface
*Long pressing recent switch to last app
*Ability to change the color in battery saver mode in Settings > Battery > Battery saver
*Bring back stock MusicFX
*Fix in statusbar header weather
*Fix and improvements in System

BEFORE PROCEED, DO A FULL BACKUP OF YOUR DEVICE!

Install instructions:
First install: Put ROM and GAPPS zips in Internal Storage, go to recovery, wipe System, Dalvik and Cache. Flash ROM + GAPPS and reboot. To avoid issues, I recommend wipe Data too but you can try a dirty flash. After this, if you want Root, flash SuperSU (link below).
Update install from R5.5/R6.x/R7.x: Put ROM in Internal Storage, go to Recovery and flash ROM.
Update install from R5.4 or minor: Put ROM + GAPPS in Internal Storage, go to Recovery and flash ROM and GAPPS R2.0. To avoid issues, I recommend wipe Data too but you can try a dirty flash.


https://nxrom.us/n4.html


LTE Patcher activeaza 4G?

Thx!

#2868
claudiubgd

claudiubgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 30.01.2011
Nu am instalat acel LTE Patcher de la versiunea 5 a Nx, dar din ce imi aduc aminte, parca aparea la retea si 4G.
Din ce vad, aici este o varianta de a activa reteaua.

#2869
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
Cum scap de notificarea asta de update? Nu il pot instala ca am Root si îmi da eroare. Este pe undeva o opțiune sa blochez notificarea despre update?

Attached Files



#2870
claudiubgd

claudiubgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 30.01.2011
În cazul în care ai aosp de la brazilian, tine apasă  pe notificare, se albăstreČ™te Č™i o să îČ›i apară un clopoČ›el, îl dezactivezi Č™i a dispărut.
Dacă ai alt rom, nu am nici cea mai vagă idee, dar bănuiesc că pe magazin play o fi vreo aplicaČ›ie de blocare notificări, zic Č™i eu.

Edited by claudiubgd, 25 December 2014 - 14:28.


#2871
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
Am imaginea oficială, nu alt rom. Pana la urma pot trai si cu notificarea aia dar ma gândeam ca exista pe undeva o opČ›iune sa o dezactivez aČ™a cum pot dezactiva o anumită aplicaČ›ie de la notificări.

Le: ms, a mers cum ai spus, am blocat notificarile de la google B)

Edited by kNp, 25 December 2014 - 14:31.


#2872
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

 kNp, on 25 decembrie 2014 - 14:29, said:

Am imaginea oficială, nu alt rom. Pana la urma pot trai si cu notificarea aia dar ma gândeam ca exista pe undeva o opČ›iune sa o dezactivez aČ™a cum pot dezactiva o anumită aplicaČ›ie de la notificări.

Le: ms, a mers cum ai spus, am blocat notificarile de la google B)
http://forum.xda-dev...cation-t2394621

#2873
claudiubgd

claudiubgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 30.01.2011
Pregătiți-vă pentru aosp 7.2.4, că 7.2.3 are o mică problemă la apeluri.
Apropo, ca opțiune nouă vibrații în timpul apelului. Uraaa

#2874
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Aha. Tocmai ce am pus 7.2.3 pe Nexus 5 si trebuie sa descarc acum 7.2.4 care a aparut intre timp. N-a dansat decat o noapte... Posted Image

Edited by danmerezeanu, 29 December 2014 - 06:58.


#2875
claudiubgd

claudiubgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 30.01.2011
Release 7.2.4 of Nexus Experience AOSP Based for Nexus 4

Changelog of NX AOSP Based Release 7.2.4:
*Ambient display time out in Settings > Display
*Fixes for Battery styles
*Materialize volume panel in-out animation
*Fixes and improvements for all devices
*In-call vibration features (With FC fix)

https://nxrom.us/n4.html

#2876
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
L-am pus deja (pe Nexus 5, ca pe 4 nu ma lasa fiica-mea deocamdata; ea e multumita cu versiunea mai veche a port-ului de N6 Posted Image ).

Edited by danmerezeanu, 29 December 2014 - 10:59.


#2877
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
Cred ca revin si eu la rom-ul brazilianului dupa anul nou. Voi cum faceti cand scoate o versiune noua (ca vad ca le scoate pe banda rulanta)? SE poate face cumva update si sa pastrezi tot ce ai in telefon? Daca nu cu ce va faceti backup si restore ? Si aveti probleme cu aplicatiile dupa restore ? Ms

#2878
claudiubgd

claudiubgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 30.01.2011
Intr-adevar, le scoate pe banda rulanta, dar cu folos. Eu sunt foarte multumit de rom, plus de asta, brazilianul raspunde repede la mesaje si la eventualele bug-uri aparute (vezi cazul de aseara). Pana la urma e si el om, mai se strecoara cate o greseala, indiferent cat de mult testezi.

Referitor la instalare:
First install: Put ROM and GAPPS zips in Internal Storage, go to recovery, wipe System, Dalvik and Cache. Flash ROM + GAPPS and reboot. To avoid issues, I recommend wipe Data too but you can try a dirty flash. After this, if you want Root, flash SuperSU (link below).
Update install from R5.5/R6.x/R7.x: Put ROM in Internal Storage, go to Recovery and flash ROM.
Update install from R5.4 or minor: Put ROM + GAPPS in Internal Storage, go to Recovery and flash ROM and GAPPS R2.0. To avoid issues, I recommend wipe Data too but you can try a dirty flash.

Avand rom-ul de la inceput, eu doar rescriu fisierele, astfel incat imi raman toate fisierele, aplicatiile, nici o problema.

#2879
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Acum îl descarc și i-l instalez lui fimiu. Nu își mai vinde telefonul, voia să facă o combinație să ia altceva dar s-a răzgândit.

#2880
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
Multam de raspunsuri, cred ca il pun si eu deseara, e cam departe 2015 :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate