Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

LG Nexus 4

- - - - -
  • Please log in to reply
3213 replies to this topic

#3205
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Te cred. Nexus e boala grea. "Noroc" că ne vindeca Google de ea :(. Deși.... In ce ma privește, după linia Nexus nu vad ce as mai putea lua în afara de un Pixel 2 XL (m-am învățat cu ecrane mari) - SH desigur și in primăvară poate, căci nici nu mă gândesc să dau o mana și un picior pe el :)
Sau cine știe - poate se apuca OnePlus să facă telefoane cu ecran de 6 inchi :) - au un soft destul de curat și există și suport din partea comunității.

#3206
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Din păcate nouă baterie nu a funcționat cum trebuie după ce i+-am dat telefonul fratelui meu (închideri subite ale telefonului, descărcări subite). Am pus înapoi bateria originala. La timp. În câteva zile cea noua s-a umflat (se mai întâmplă). Am avut noroc că am acționat rapid... �

#3207
tauru242

tauru242

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,106
  • Înscris: 06.09.2005
Nasol.... bine ca ai zis tocmai vroiam sa comand si eu una de acolo... eu l-am pasat copilului(cu ceva parere de rau dar....) Inca mai tine destul de bine bateria originala(a fost inlocuita o data). Asa, am mai cumparat una de pe ebay, teapa, mai slaba ca asta care e deja in el....

#3208
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Se mai intampla. Am avut ghinion. Am lasat-o cu cea originala si ... deocamdata nu am primit plangeri. Si la Nexus 5 am avut probleme cu o baterie luata de pe AliExpress, care s-a dovedit a fi mai slaba decat originalul. Am inlocuit-o apoi cu una luata de pe eBay care s-a dovedit a nu merge deloc; a fost facuta retur si am primit una buna de la expeditor - este si acum in telefon si merge OK :).
A, si sa nu uitam Elephone-ul P7000 luat sotiei (atunci parea o idee buna - dual SIM cu performante OK pentru pretul lui) caruia i s-a umflat bateria originala in el (si fiindca era in husa.... a bombat ecranul.... asa ca l-am pus la pastrare). Acum dupa niste ani m-am gandit ca poate mai merge asa ca... inca o baterie d epe AliExpress si... daca e OK il las in familie cuiva care nu are/vrea sa dea bani pe un smartphone :). Sa vedem ce se va intampla (bateria e pe drum dar... cine stie cand ajunge).
Cu bateria poti sa incerci, dar... fii atent. Avand in vedere ca e un telefon relativ vechi (2012) e foarte posibil sa gasesti fie baterii vechi, fie "clone".

#3209
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Se lucrează la Oreo pentru Nexus 4. Ceva rezultate exista deja (sper că nu mai e nici o surpriză că ele vin de la Nitrogen :) ): https://forum.xda-de...&postcount=3360


#3210
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Băieți, când mai comandați baterii (sau orice alte piese pentru telefoane/tablete/laptop-uri) folosiți termenul OEM în căutare pe ebay/amazon/etc... asta are șanse mari sa filtreze doar produse originale și apar mult mai puține copii ieftine.

#3211
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Nu mai pot sa editez ...

Baterie originala Nexus 4: http://www.ebay.co.u...3AAAOSwA3dYJjVY

Baterie contrafacuta Nexus4 (desi scrie OEM in descriere, nu e): http://www.ebay.co.u...A0AAOSwd~RZQzid

#3212
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Multumesc. O sa ma uit. Si la a mea scria OEM dar... In fine, asta e. Am mai patit-o eu si cu baterii origiale (adica venite in telefon) - cand e sa fie un lot cu probleme, este... :)

#3213
claudiubgd

claudiubgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 30.01.2011
A venit și oreo la noi. Păi ce, noi ce avem?

@xda:

So finally, we have the brakthrough �

Here is the alpha build of Nitrogen OS for mako: https://androidfileh...791459329053918

What works?

- Calls

- WiFi

- Mobile data

- Bluetooth

- Sensors

What's not working?

- Camera

- Notification LED

Flashing instructions

- Flash normally - reboot to recovery, flash ROM, flash gapps (I used latest Open gapps - pico package, flash SuperSu if you want root, reboot and profit!

I couldn't have done this without help and guidance from
@Ziyan - thanks man for the patience and support when I asked so many questios/ doubts to you �
@AdrianDC - thanks for the guidance; you are doing a great work with the tools and they are awesome :good:

I'll update the OP after feedback from some of you guys!

Enjoy!

Nitin

#3214
florincris73

florincris73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 27.12.2006
Nexus-ului meu a decedat digitizer-ul...bun rămas Nexus, bine-ai venit Xiaomi mi a1!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate