Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 

Problema vizualizare filme

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
TequilaHD

TequilaHD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 25.03.2011
Salut, mi-am cumparat un LED Philips - http://www.pcgarage....m-negru-full-hd si din pacate nu-mi merg unele filme ce le descarc si le pun pe stick ca sa le vizualizez pe tv.
Filmele le descarc de pe FL, dar nu stiu de ce imi da "fisier audio incompatibil" si "fisier video incompatibil"
Ceva sugestii ?....

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,767
  • Înscris: 09.05.2005
Uita-te in documentatie si vezi ce formate video / audio suporta. E TV nu calculator, e normal ce se intampla. O alternativa ar fi sa rulezi filmele pe PC si sa le vezi pe TV prin intermediul unui cablu HDMI.

#3
TequilaHD

TequilaHD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 25.03.2011
Pai eu am montat un cablu vga din laptop in tv si merge, cu ce e mai bun cablul HDMI fata de ce folosesc eu acum ?

#4
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,936
  • Înscris: 07.08.2011
Tv-ul nu stie sa citeasca  orice format pe care il pui tu pe stick.Vezi ce formate nu-i plac si ia-ti numai filme pe care stie sa le citeasca.Al meu mai are o chestie...daca in denumirea filmului sunt paranteze sau daca denumirea nu este identica cu sutitrarea,nu mi le citeste.
Cablul hdmi e mai bun ca cel vga pt ca iti reda full hd pe televizor Posted Image

Edited by ionut_blue, 23 September 2012 - 18:16.


#5
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,767
  • Înscris: 09.05.2005
E diferenta de calitate intre VGA si HDMI, in plus prin cablul HDMI se trimite si semnalul audio. E mult mai ok. (asta daca ai iesire HDMI la laptop).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate