Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum e sa locuiești la ultimu...

Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior
 Timpi asteptare in contract de tr...

Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete
 Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC
 Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 

RCS & RDS a preluat operatorul de comunicații iLink

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
174 răspunsuri în acest subiect

#163
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.808
  • Înscris: 04.04.2008

 crisvsv, on 13 noiembrie 2012 - 14:19, said:

Am depus reclamatie, pt ca mi-au zis ca am abonament si la Ilink!! Asta e tare. Cum o veni asta nu stiu......Posted Image)))

Si eu eram sa o patesc daca nu le spuneam de fiecare data , din cele 5 ori cand m-au sunat si au venit acasa sa ma connecteze la internet , chiar daca aveam net de la rds de 5 luni , adevarat  ca inainte am avut ilink , dar ei nu tin cont ca ai plecat ..esti in baza de date ilink iti fac abonament ....

Editat de cut3ryan, 13 noiembrie 2012 - 14:21.


#164
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.625
  • Înscris: 06.10.2006

 crisvsv, on 13 noiembrie 2012 - 14:19, said:

Am depus reclamatie, pt ca mi-au zis ca am abonament si la Ilink!! Asta e tare. Cum o veni asta nu stiu......Posted Image)))

Poate se refera la faptul ca aveai de plata ultima luna de abonament de la ilink.

#165
crisvsv

crisvsv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 85
  • Înscris: 06.12.2007

 Mocebon, on 13 noiembrie 2012 - 15:32, said:

Poate se refera la faptul ca aveai de plata ultima luna de abonament de la ilink.


Am fost cu plata la zi pe ilink, am facturile.

#166
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.808
  • Înscris: 04.04.2008

 crisvsv, on 14 noiembrie 2012 - 01:37, said:



Am fost cu plata la zi pe ilink, am facturile.


Te-au sunat ,raspuns la reclamatie sa iti spuna care e buba ? la tine.

#167
crisvsv

crisvsv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 85
  • Înscris: 06.12.2007

 cut3ryan, on 14 noiembrie 2012 - 11:30, said:



Te-au sunat ,raspuns la reclamatie sa iti spuna care e buba ? la tine.


Inca nu, are parca un termen reclamatia. Astept, si pasul urmator va fi opc daca nu se rezolva amiabil

#168
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.980
  • Înscris: 01.07.2007

 cut3ryan, on 13 noiembrie 2012 - 14:21, said:

Si eu eram sa o patesc daca nu le spuneam de fiecare data , din cele 5 ori cand m-au sunat si au venit acasa sa ma connecteze la internet , chiar daca aveam net de la rds de 5 luni , adevarat  ca inainte am avut ilink , dar ei nu tin cont ca ai plecat ..esti in baza de date ilink iti fac abonament ....

Probabil ilink a lasat in baza de date si pe cei care nu mai aveau contract, ca sa primeasca bani mai multi. n €/abonat.

#169
crisvsv

crisvsv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 85
  • Înscris: 06.12.2007
Haha  3 reclamatii si nimic, am platit  partea cu rds, dar banii aia in plus nu..si vad ca tot ma anunta ca nu e platit....astia isi bat joc. tuva monopolul...o sa ne fie fff rau pt ca fac monopol..stiu ca nu o sa ai de ales, ne vor santaja la greu....Nu inteleg de ce se lasa si aia asa usor vanduti.....

#170
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.808
  • Înscris: 04.04.2008

 crisvsv, on 04 decembrie 2012 - 18:50, said:

Haha  3 reclamatii si nimic, am platit  partea cu rds, dar banii aia in plus nu..si vad ca tot ma anunta ca nu e platit....astia isi bat joc. tuva monopolul...o sa ne fie fff rau pt ca fac monopol..stiu ca nu o sa ai de ales, ne vor santaja la greu....Nu inteleg de ce se lasa si aia asa usor vanduti.....

Pentru ca tot timpul exista niste cartite in firmele astea mai mici si pot fi cumparati usor sa faca praf firma.

#171
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 89.438
  • Înscris: 14.10.2008
In Romania multe firme sunt facute spre a fi vandute si apoi patronul leneveste cat vrea din acel sac de bani, pana si Zoltan Teszari cred ca isi va vinde colosul undeva in timpul vietii noastre, odata se satura de munca si griji si zice ia sa iau niste miliarde de euro. Posted Image

#172
crisvsv

crisvsv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 85
  • Înscris: 06.12.2007
Am fost si azi sa ma asigur ca nu imi taie netu maine si a zis ca nu...dar o sa tot vina suma aia in plus pe factura, pana rezolva ei . Nu inteleg de ce trebuie sa platesc eu pt o problema de-a lor cu ilinku...Ilink nu mai e si gata..nici site-ul nu mai exista.,Am inteles, frate, ati gasit harababura la aia in contabilitate.....de ce trebuie sa sufar eu, om de buna credinta?
Sper sa rezolve.

#173
nicolae79

nicolae79

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 08.10.2006
Eu am o problema de jumatate de an. Au intrerupt internetul imediat ce au preluat Ilink dar facturile tot mai vin. Le-am tot spus ca nu e justificat atata timp cat figurez cu reclamatii ca nu am internet sa ma factureze iar ei spun ca "factureaza conform contractului". Deci ei nu vad decat partea care le convine din contract. Firma asta e ca o termita: vine singura pe capul tau si nu mai stii cum sa scapi de ea.

Editat de nicolae79, 06 aprilie 2013 - 11:32.


#174
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 89.438
  • Înscris: 14.10.2008
Deloc adevarat: la RDS dupa expirarea primului an de contract scapi de ei cand vrei, Romtelepom este nu termita ci raie sau scai, prelungesc mereu contractul pentru a nu putea rezilia sau mai ales a rezilia cu o suma mare cat o spaga.

Du-te la ei si clarifica situatia, cine stie din ce cauza nu te-au putut muta pe reteaua lor iar pe cea veche au sistat-o. Contractul continua pentru ca nu ai reziliat si in baza lor de date figurezi ca instalat.

#175
nicolae79

nicolae79

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 08.10.2006

 Neaceasca85, on 06 aprilie 2013 - 17:19, said:

Deloc adevarat: la RDS dupa expirarea primului an de contract scapi de ei cand vrei, Romtelepom este nu termita ci raie sau scai, prelungesc mereu contractul pentru a nu putea rezilia sau mai ales a rezilia cu o suma mare cat o spaga.

Du-te la ei si clarifica situatia, cine stie din ce cauza nu te-au putut muta pe reteaua lor iar pe cea veche au sistat-o. Contractul continua pentru ca nu ai reziliat si in baza lor de date figurezi ca instalat.

  Dupa expirarea la ce? Eu nici macar nu am semnat contract cu RCS. Am fost cumparat ca un sclav de la alta companie. In privinta Romtelecom sa stii ca acum sunt abonat la ei si am fost avertizat in privinta prelungirii automate. Tot ce trebuie sa fac este sa ma duc inainte de expirare si sa cer inchiderea contractului.
  In privinta RCS am fost de 2 ori sa inchid contractul si de fiecare data am fost refuzat pentru ca aveam facturi restante (adica trebuia sa platesc ca prostu' lipsa internetului pana atunci ca sa nu imi mai ceara de-atunci incolo).
  Nu am cum sa figurez instalat din moment ce am reclamatii ca nu exista internet si ei au confirmat lucrul asta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate