Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Posturi amuzante de pe forum

* * * * - 18 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6518 replies to this topic

Poll: Posturi amuzante de pe forum (64 member(s) have cast votes)

Reguli de baza pt postare

  1. Nu se posteaza numele celui ce a facut acea postare (27 votes [42.19%])

    Percentage of vote: 42.19%

  2. Nu se face vreo referire la persoana respectiva in scopul de a da indicii spre identificare (5 votes [7.81%])

    Percentage of vote: 7.81%

  3. Nu se va cita cu link catre postarea initiala (3 votes [4.69%])

    Percentage of vote: 4.69%

  4. Daca aveti intrebari pt cineva ce a postat aici, le adresati direct acelui user prin mesageria privata (3 votes [4.69%])

    Percentage of vote: 4.69%

  5. Intregul regulament se regaseste in prima postare de pe acest topic (16 votes [25.00%])

    Percentage of vote: 25.00%

  6. Acest topic nu este pt a rade de problemele psihologice ale colegilor !!! (10 votes [15.62%])

    Percentage of vote: 15.62%

Vote Guests cannot vote

#6103
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 01.12.2018

Quote

martisoarele de la polonezi, s-au dus ukrainienii sa le ridice ca fan courier nu mai livreaza!


#6104
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 953
  • Înscris: 03.02.2010

Quote

...am fost sa iau un prezervativ de la farmacie. si cumpar eu un prezervativ cu mari emotii si imi da aia si un paracetamol, sa fie suma rotunda. la care eu ca prostu, pai asta pentru ce e? sa nu te doara capul  


#6105
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 953
  • Înscris: 03.02.2010

Quote

De unde pot cumpara ruble?

Quote

Mai bine cumperi Zewa. E mai moale.

Quote

E mai economic sa te stergi la fund cu ruble decat cu hartie igienica.


#6106
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

Quote

Salut, am spalat in masina de spălat 4 pantaloni de trening, dintr e care intr o pereche am avut un pachet de șervețele nazale in buzunar .
Toți au ieșit așa, am curatat Bucățile mari, i am mai spălat odată dar tot arata urat .
Ce as putea face sa ii curat ?

Quote

Mergi la o vulcanizare si dai aer cu presiune la minim 10 bari !

Quote

ii porti pe dos...


#6107
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

Quote


cainii mei au incalzire in pardoseala ;) in combinatie cu grersia, e mai fain la ei decat la mine in dormitor, unde am pus parchet, ca prostu' !

Quote

Pai poti oricand sa dormi cu ei. :D


#6108
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 953
  • Înscris: 03.02.2010
Oldie... but goldie!


Quote

Terminator 1 este atat de bun in complexitatea lui incat eu nu am reusit sa-l inteleg niciodata. De pilda m-am tot intrebat cum e posibil sa-ti trimiti in trecut un camarad de lupta mai tanar decat tine sa-ti fie tata ? Eu stiam ca tatii sunt mai batrani decat fii lor, insa de data asta tot ce stiam eu a fost dat peste cap fiindca mi-am dat seama ca tatal tau poate fi mai tanar decat tine, mai ales daca vine sa-ti intalneasca mama dintr-un viitor mai apropiat decat cel in care te luptai tu cu robotii. Faptul ca viitorul tata, care inca nu era tatal, vine din viitor sa-i intalneasca fosta mama , care nici aia inca era nu era maica-sa fiindca nu-l intalnise inca pe taica-su care nici macar nu se nascuse, el abia urma sa se nasca mai tarziu fiind mai tanar decat fiul sau si abia dupa aceea urma sa se intoarca in trecut sa-i intalneasca fosta mama care urma sa-i devina mama dupa ce -l intalnea pe taica-su , mi se pare genial. La fel de tare mi se pare si ideea de a fi ucis in inainte de a te naste , prin uciderea mamei tale care inca nu-ti e mama , e o fosta mama, ca inca nu te-a nascut. E senzationala ideea. Nefiind nascut , tu nu esti , nu fiintezi inca in trecut, dar ce sa vezi ecisti in viitor. Adica mi se pare genial sa nu fi inca si sa fii totusi mai incolo, adica in viitor. La fel de solida mi se pare si ideea ca urmeaza sa fii ucis prin uciderea mamei fara sa apuci sa te nasti, asta era primul om care ar fi fost ucis fara sa existe. Dar geniul narativ al filmului explodeaza in momentul in care iti dai seama ca trimitandu-ti viitorul tata in trecut sa-ti fie tata, s-ar putea sa ucida robotul trimis sa-ti omoare fosta mama, dar e foarte posibil sa nu reuseasca sa-ti seduca mama si atunci la dracului cu toata existenta ta trecuta, desi de aia viitoare nu se poate nimeni atinge ca tocmai existi in viitorul in care si esti. E complexa as zice, atat de complexa incat cu greu ai putea intelege ceva, de unde si fascinatia pe care filmul o provoaca.
Unde mai punem , dincolo de aceste curiozitati nascute de calatoria in timp, in care nu intelegi de ce fiul nu se poate intoarce personal in timp sa-si seduca mama si apoi prin relatiuni sexuale firesti intre indragostiti sa-si dea nastere siesi, caci nu e de colea sa reusesti sa fii propriul tata


#6109
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
din ciclul: "mai bine sa am decit sa n-am!"

Quote

Am un PC care nu îl folosesc dar înainte când o făceam făcea mai multe


#6110
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 27.06.2007

Quote

Aici eu chiar nu m-as supara!La mine intotdeauna nevasta-mea a castigat mai mult ca mine,nu cu mult,dar era peste!Banii oricum intra in "cosul" comun al familiei!
Imi vine si o gluma in cap....Daca vine nevasta acasa bucuroasa ca a primit o marire de salariu sau o avansare,nu o pupa pe gura in ziua aia!


#6111
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

Pot juca foarte credibil, oricând, oricât și oriunde, roluri de la mic șmecheraș-golănaș până la mare interlop sau orice altceva îmi propun. Nu mă reprezintă astfel de roluri dar pot să le joc fără efort.


:)))

#6112
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,629
  • Înscris: 12.06.2010

Quote

Salut! Sunt la clasa XII-lea si am o mare problema. Sunt la profilul real si am apucat sa invat fizica(mecanica si termo) de la  martie (nu sunt cel mai descurcaret). Pana la simulare am crezut ca sunt la un nivel approx   7-8 dar dupa simularea asta am luat 2.7. Profesorul care nu ajuta nimic a spus ca nu avem nicio sansa la fizica, dar nu ajuta nimic. Am gandit sa schimb la biologie, dar sincer nu stiu nimic despre biologie, absolut 0. Acum trebuie sa aleg fizica sau biologie. Merg la marketing dupa scoala, trebuie o nota mai mare, si sunt mai prietenos cu numarele.

O mostra perfecta de analfabetism functional!

#6113
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,683
  • Înscris: 30.10.2003
X:

Quote

Buna ziua,
Am avut un accident din care a rezultat ca autoturismul este dauna totala. Din ce am inteles eu epava se va scoate la licitatie, iar eu o sa primesc valoarea de piata calculata din : epava vanduta + diferenta oferita de asigurator.

Y:

Quote

Pune poză cu epava. S-ar putea să ieși mai câștigat dacă o iei tu.

X:

Quote

nu vreau sa ma complic si este vorba despre o motociclete, deci cred ca timpul  de vanzare o sa fie mai mare


#6114
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,899
  • Înscris: 28.11.2006

Quote

Am o garsionera in chirie, chiriasul imi spune azi ca atunci cand cei de langa garsoniera alaturata dau drumul la apa in bucatarie curge si la el in bucatarie. Robinet defect sau poltergeist ?

Quote

poltergeist

Daca era robinetul defect, curgea apa cand aia inchideau.

Quote

Deci trebuie sa chem instalator si popa impreuna.


#6115
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 07.06.2014
un caine cu bun simt

From 20 aprilie 2022 - 22:21:

Am o prietena care are o femela de amstaff in varsta de 2 ani.
Problema e ca cred ca cainele nu stie sa latre sau nu vrea.
De cand a cumparat cainele, nu a latrat deloc.

From 20 aprilie 2022 - 23:43:

Nu latra nici cand e singur (adica fara alti caini).

From 21 aprilie 2022 - 01:03:

Nici semne nu face? Nu arata macar un deget, ceva?

Posted Image  Posted Image    Posted Image

#6116
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 953
  • Înscris: 03.02.2010
Ne implicăm și ajutăm...Posted Image

Quote

Salutare,
am gasit pe jos langa biroul meu o carte de identitate.[...] Colega de birou zice ca sa il las la biserica.


#6117
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

Quote

Eu si sora mea vrem sa ii facem cadou lu' tata, un pistol cu bile.
Ziua lui este pe 5 mai.

Ar vrea sa traga in ciori.


#6118
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,663
  • Înscris: 30.08.2017

Quote

Am intrat dimineață, n-am băut cafeaua, am citit "Gazele (animale) in Marea Neagră". Mintea mea deja își făcea cele mai sumbre scenarii, cu săracele gazele încercând să înoate spre țărm cu piciorușele alea subțiri, în timp ce valurile mării le împing înapoi...


#6119
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

Quote

nici  părintele decedat n-ai unde să-l treci.apare viu dacă stai cu ei în casă
Sa mai faca baietii aia filme...

#6120
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,663
  • Înscris: 30.08.2017
Generalii nu-s persoane fizice :D

Quote

E orice numai persoana fizica nu, este in continuare general, pana moare, in rezerva.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate