Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 

Cel mai scump laptop din Romania !

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.11.2010
Cel mai scump laptop din Romania:
http://economica.rtv...foto_27994.html
Intrebadea este: se ofera cineva care sa cumpere asemesea laptop?   :w00t:
E suficient 500 ~ 1000 euro laptop pentru home user. De restul se pastreaza sau se cumpara altceva mai util.

Edited by Kortana, 03 July 2012 - 13:17.


#2
tatarduka

tatarduka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,042
  • Înscris: 30.10.2006
Ala nu mai prea e portabil. E "carabil".

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Parca-i o lada de legume colorata!
La pretul ala iti poti face 2 sisteme desktop mult mai bune decat ala :deadtongue:

Edited by MembruAnonim, 03 July 2012 - 13:18.


#4
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 28.12.2008
Cartofi prăjiți nu face de banii ăia ?

#5
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

 Kortana, on 3rd July 2012, 14:07, said:

Cel mai scump laptop din Romania:

O alta intrebare ar fi mai utila - in cati ani un laptop ieftin cu placa video in procesor ( APU ) il va ajunge ca performante ? :rolleyes:

#6
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
Ce noutate! <_< Se stie de ani buni de existenta Alienware pe piata romaneasca, si mai ales de pret!

#7
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005

 Kortana, on 3rd July 2012, 14:07, said:

Cel mai scump laptop din Romania:
http://economica.rtv...foto_27994.html
Intrebadea este: se ofera cineva care sa cumpere asemesea laptop?   :w00t:
E suficient 500 ~ 1000 euro laptop pentru home user. De restul se pastreaza sau se cumpara altceva mai util.

Ei as! Ce instanta superioara esti tu ca sa hotarasti ce face cineva cu banii? Daca s-a vandut inseamna ca au fost oameni care au considerat pretul ok si au avut cu ce sa-l achizitioneze.
Eu 6 luni nu sunt acasa, si chiar imi place sa ma joc, mai mult imi place sa joc un joc la potentialul lui maxim, asa ca bagatul de bani intr-un home system cade din start. Accept compromisul caratului unui laptop de 4,8Kg, datorita capacitatilor sale. Si a sarit cu mult peste cei 1000 de euro pe care Kortana imi da voie sa-i cheltuiesc.


PS Din posturile tale am observat ca te cam freaca grija de altii!

Edited by Materium, 03 July 2012 - 13:46.


#8
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,785
  • Înscris: 06.09.2004
cu cat o fi platit un reporter de-asta care intra pe emag, selecteaza o categorie oarecare, ordoneaza dupa pret si apoi scrie un articol de 2 lei care nu contine nimic in afara de ce gaseste pe pagina produsului?

#9
ionutzradu

ionutzradu

    Esti bujia vietii mele ,fara tine dau rateuri :D

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,237
  • Înscris: 27.08.2009
E mai mult un Desktop Replacement.
Diagonala de 18.4 inch e mult prea mare pentru un laptop.
Ca sa fie portabil si ergonomic diagonala ar trebui sa fie maxim de 15.4 (sau 15 si cat o fi standardu).

Edited by ionutzradu, 03 July 2012 - 19:07.


#10
House_MD

House_MD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 19.06.2012
Modelul are o greutate de 5.41 kg .. e ca și cum ai căra un bidon de 5 litri plin după dine. Chiar mai mult.

Eu n-aș da 200 e milioane pe el. Doar dacă ești un zgârcit schizofrenic și n-ai pe ce da banii. Peste 3-4 ani dai cu el de pământ din cauză că tehnologia avansează mult prea repede.

#11
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
O mizerie de 200 mil...: "...două plăci video nVidia care însumează 4GB de memorie..." No shit.. Asta inseamna mai multa caldura in carcasa, deci crapa mai repede...Da, dar de toti banii... Atata timp cat nu-si justifica/scoate banii in timp, nu este decat o investitie proasta...

Edited by c14h3r, 03 July 2012 - 21:28.


#12
House_MD

House_MD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 19.06.2012
În 20000 lei intră cu ușurință i7 3960X + SLI GTX 690 ... . Nici acel "laptop" nu e chiar portabil, deci ieși mult mai câștigat :).

Edited by House_MD, 03 July 2012 - 21:54.


#13
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.11.2010

 Materium, on 3rd July 2012, 14:44, said:

Ei as! Ce instanta superioara esti tu ca sa hotarasti ce face cineva cu banii? Daca s-a vandut inseamna ca au fost oameni care au considerat pretul ok si au avut cu ce sa-l achizitioneze.
Eu 6 luni nu sunt acasa, si chiar imi place sa ma joc, mai mult imi place sa joc un joc la potentialul lui maxim, asa ca bagatul de bani intr-un home system cade din start. Accept compromisul caratului unui laptop de 4,8Kg, datorita capacitatilor sale. Si a sarit cu mult peste cei 1000 de euro pe care Kortana imi da voie sa-i cheltuiesc.
PS Din posturile tale am observat ca te cam freaca grija de altii!
p/s: c14h3r, a spus corect. Citeste-i mesajul si vei intelege.
Sunt banii tai, tu sti mai bine ce faci cu ei.
Nu ma intereseaza grija altora.  :console:

#14
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
A spus corect ce? A testat laptopul respectiv si a ajuns la concluzia ca se incalzeste excesiv? Ca isi scoate sau nu banii este strict problema celui care-l cumpara, poate chiar nu are nevoie sa ii scoata, e un desktop replacement pentru jocuri si chiar nu stiu cam cu justifici o investitie ptr asa ceva, doar daca ai fi un gamer profesionist, in plus e un termen relativ cand e vorba de un computer. Cati folosesc asa ceva ptr a face bani cu el si cati il folosesc strict pentru mail, mess si alte chestii de genul asta? Deci poti sa zici ca si un laptop de 2000 Lei poate fi o investite proasta.

#15
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
lol... deschideti ochii.

cum cineva isi permite o masina de 300000E, la fel cineva isi permite un laptop de 6000E.

iar la 5kg, da, nu e tocmai portabil, DAR: asta o zic aia care merg cu trenul sau autobuzul. daca ai avea masina personala ti s-ar rupe. atata timp cat nu cari ditamai hardughia de unitate (unde numai carcasa are 8-10kg) + monitor, zic ca e mai mult decat convenabil sa iei cele 5-6kg.

tehnologia avanseaza prea repede: serios? si sa inteleg ca acum nu te mai poti juca nimic pe un sistem de acum 2-3 ani? intr-adevar nu va fi cel mai tare, dar atata timp cat are un SSD cat altele NICI NU AU HDD, sa-mi fie cu iertare, ala nu se va "demoda" prea repede.

asadar, daca as avea destui bani, as cumpara acest laptop. parerea mea.

#16
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,009
  • Înscris: 15.04.2011

 ionutzradu, on 3rd July 2012, 20:07, said:

E mai mult un Desktop Replacement.
Diagonala de 18.4 inch e mult prea mare pentru un laptop.
Ca sa fie portabil si ergonomic diagonala ar trebui sa fie maxim de 15.4 (sau 15 si cat o fi standardu).
De acord cu tine.

 House_MD, on 3rd July 2012, 22:06, said:

Modelul are o greutate de 5.41 kg .. e ca și cum ai căra un bidon de 5 litri plin după dine. Chiar mai mult.

Eu n-aș da 200 e milioane pe el. Doar dacă ești un zgârcit schizofrenic și n-ai pe ce da banii. Peste 3-4 ani dai cu el de pământ din cauză că tehnologia avansează mult prea repede.
Corect.

Ori un Ultrabook de 13 inch ori un notebook de 15.6 '', oricum nu as da mai mult de 5500 de lei pe el.  2500~3000 de lei mi se pare suma potrivita pentru un calculator o data la 3~4 ani.


PS.Pentru office/filme/browsing merge si unul la 2000 de lei.

Edited by Papillon_, 04 July 2012 - 13:45.


#17
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008

 Papillon_, on 4th July 2012, 14:44, said:

Ori un Ultrabook de 13 inch ori un notebook de 15.6 '', oricum nu as da mai mult de 5500 de lei pe el. 2500~3000 de lei mi se pare suma potrivita pentru un calculator o data la 3~4 ani.
PS.Pentru office/filme/browsing merge si unul la 2000 de lei.
sincer ma amuza cei ca tine.

daca ai castiga 3000-4000E pe luna imi spui sincer si cu mana pe inima ca ai da doar 700E pe un laptop?

nu toti sunt saraci si au salarii sub 500E

Edited by shmu, 04 July 2012 - 13:48.


#18
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,009
  • Înscris: 15.04.2011
Prietene eu lucrez in domeniul IT, mai precis programare iar in momentul de fata si castig 600 de euro pe luna, in viitor sper sa trec de 1500, asa ca nu stiu cine ce nu isi permite. Prefer sa investesc banii in casa, haine, vacante si carti nu in gadgeturi super scumpe.

Numai spun ca ultimele tale cuvinte nu isi au rostul si sunt deplasate...

Edited by Papillon_, 04 July 2012 - 14:03.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate