Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 

Impresii COSMOROM

- - - - -
  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#109
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,698
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by Neil
1. e ca una si aceeasi...
2. cosmorom au avut oferte preferentiale si catre alte institutii (gaz, renel, armata, politie, ...)


Pai tocmai, asta este anti-concurential, asa ceva nu exista in Europa. E ca si cum SNCFR-ul ar favoriza pe aia care produc firele electrice & stuff...

#110
Neil

Neil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 18.09.2003
@xmen: parerea mea, da.
@Andrei Cioaca: hai mai andrei nu fii rautacios... cica o sa fie si o oferta pt proprietarii de 3 delfini saritori...

#111
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 07.08.2003
[offtopic]
@Neil
LOL
[/offtopic]

nu stiu de ce va mirati... nu si connex si orange au oferte preferentiale pentru anumite firme?

#112
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,698
  • Înscris: 07.02.2003
Nu-mi trebuie, stai linistit, am Orange acuma... Ce, vrei sa am acoperire ca hartile apelor si raurilor tarii ?  :cool:  :P

Sa ma duc la tara sa nu am semnal... he he.

Dar e penibil si ilegal oriunde in tarile civilizate. Las' ca vine si la noi 2007-2010 si atunci nu o sa mai tina favoritismele :)

Iti dai seama, imi fac firma de calculatoare si ii dau lui Bill Gates aces preferential in retea ca e sefu' :)

---
nu stiu de ce va mirati... nu si connex si orange au oferte preferentiale pentru anumite firme?
---

craiuVerde, alea sunt contracte negociate, nu oferte preferentiale ! E o mare diferenta, una e favoritismul si alta e contract colectiv negociat.

Primaria ar trebui sa dea autorizatie de acces in oras camionagiilor care le aprovizioneaza ?
Orange ar trebui sa dea oferte speciale celor care vand portocale in piata ?

Deschideti ochii mai bine ! Traim intr-un sistem de favoritisme si ar trebui sa luptati importiva lor nu cu ei :) Altfel concurenta ioc si preturi mari... Daca se tolereaza asa ceva cu buna credinta nu e de mirare ca suntem ultimii in Europa... Una e sa nu poti sa faci nimic ceea ce e ok si alta e sa crezi sincer in pile si relatii :)

#113
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 07.08.2003

Quote

Originally posted by Andrei Cioaca

...
craiuVerde, alea sunt contracte negociate, nu oferte preferentiale ! E o mare diferenta, una e favoritismul si alta e contract colectiv negociat.
...


pai si cine stie daca nu cumva astia au un contract negociat cu romtelecom? :drac:

#114
martino

martino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 25.07.2004

Quote

Originally posted by xmen
Merita sa dau 50$ pe abonam. asta de 0$?

Eu as da daca as avea ocazia, pare rentabil, un fel de prepay cu tarife de postpaid. Nu consumi, nu platesti nimic. Decizia finala iti apartine insa.

#115
martino

martino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 25.07.2004

Quote

Originally posted by Andrei Cioaca
Nu-mi trebuie, stai linistit, am Orange acuma... Ce, vrei sa am acoperire ca hartile apelor si raurilor tarii ?  :cool:  
Sa ma duc la tara sa nu am semnal... he he.

Sunt "tari" unde exista semnal. Orange insa este cel mai bun in Romania la acoperire si calitatea audio chiar in conditii de semnal slab.

#116
xmen

xmen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 13.07.2004
Multam' pt sfaturi, cred ca o sa-l iau

#117
Neil

Neil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 18.09.2003

Quote

Originally posted by martino

Eu as da daca as avea ocazia, pare rentabil, un fel de prepay cu tarife de postpaid. Nu consumi, nu platesti nimic. Decizia finala iti apartine insa....

...Sunt "tari" unde exista semnal...

100% corect !!!
as mai adauga: cei mai tari fara discutie la calitatea sunetului !!! (fapt recunoscut de toata lumea)

#118
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 13.01.2003

Quote

Originally posted by xmen
Merita sa dau 50$ pe abonam. asta de 0$?


eu zic ca nu... sincer acum... mai bine iti tzii (inca) un abonament de connex un an in plus... asteapta si tu sa vezi inca daca isi revine cosmo...
eu am de vreo 3-4 ani abonamentul si e cea mai inutila chestie pe care o am.
noroc ca mie facturile mi le plateste cineva :))

#119
Neil

Neil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 18.09.2003

djadi21, on Sep 28 2004, 12:49, said:

Nu stiu daca chiar se inchide Cosmorom-ul, pentru ca si clientii lor au niste avantaje, chiar daca nu prea cunoscute dar au, ganditi-va numai la primele 30 de secunde gratuite pe wap si la adresa de mail [email protected] dotata cu notificari gratuite pe telefon prin sms, sa nu mai vorbim si de alertele gratuite oferite de 1rstwap.com, care in Romania merg gratuit doar pe Cosmorom, pe Connex si Orange merg insa numai cu plata.

<{POST_SNAPBACK}>


care era adresa de pe care iti accesezi mailu [email protected] ?
am avut si eu si acum se pare ca nu mai merge...
cit despre 1rstwap.com nu cred ca mai merge nici pe cosmorom...

#120
ipman

ipman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,810
  • Înscris: 16.05.2004
Am incercat acum si codul de confirmare a ajuns. De pe 1rstwap pe Cosmo, evident.

#121
xmen

xmen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 13.07.2004

tudor, on Sep 1 2004, 14:52, said:

eu zic ca nu... sincer acum... mai bine iti tzii (inca) un abonament de connex un an in plus... asteapta si tu sa vezi inca daca isi revine cosmo...
eu am de vreo 3-4 ani abonamentul si e cea mai inutila chestie pe care o am.
noroc ca mie facturile mi le plateste cineva :))

<{POST_SNAPBACK}>

Acum l-am luat, ce sa-i faci? Intr-adevar nu stiu pe nimeni pe cosmo, dar  0$abon. si 20sec taxarea m-au cam atras. Pt telef scurte merge, chiar si pe connex daca suni scurt e mai avantajos asta. Ai dreptate, s-ar putea in timp sa devina o chestie inutila neavand in agenda nici macar un nr de cosmo. Ma conving pe parcurs, merci pt sfaturi

#122
Neil

Neil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 18.09.2003
daca vine vodafone o sa fie foarte util... ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate