Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Lipsa par anumite zone

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
faildude

faildude

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 02.11.2011
Nu este chiar o afectiune medicala, cred eu .. insa tot in zona asta bate.

Problema sta asa: pe muschii ambelor picioare (nu stiu daca nu are nume specific aceasta zona sau am eu un lapsus) am 2 locuri simetrice in care nu-mi creste parul. Iar la frig pielea se usuca si crapa, mai ales iarna. De asta scap usor cu o crema hidradanta, insa mi-e urat vara sa port pantaloni scurti .. toti prietenii imi atrag atentia si li se pare amuzant. M-am obisnuit cu ei, insa gandul ca toti care ma vad probabil rad ma bantuie mereu.

Nu stiu ce sa folosesc sau la ce fel de medic sa merg. Pot face parul sa creasca in acea zona? Mentionez ca restul piciorului poate fi comparat cu un boschet. Si tata e la fel: acelasi lucru, aceeasi zona.

Ceva sfaturi?

#2
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008
Da.

Nu mai purta pantaloni.

Le: Daca e la ce ma gandesc eu, parul se roade, din cauza pantalonilor. De studiat, uleiul de ricin.

Edited by c72_c72, 02 May 2012 - 17:03.


#3
faildude

faildude

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 02.11.2011
La uleiul de ricin ma gandeam si eu, insa din cate stiu e pentru accelerarea cresterii parului. Mie nu-mi creste deloc.

#4
softpedistul

softpedistul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 25.01.2011
Fă-ți implant!

#5
Ombilic

Ombilic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 01.04.2011
cel mai probabil e genetic si la asta nu exista solutie de lunga durata.
nu cred sa fie din cauza pantalonilor. parul de pe picioare e gros, nu poate fi rupt chiar usor, iar de smuls... ai fi urlat de durere de fiecare data cand porti pantaloni.
si taica'miu are par pe jumatate din gamba, dar eu nu am mostenit'o.

epileaza'te si nu o sa se mai vada.

#6
faildude

faildude

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 02.11.2011
implant .. serios? nu stiu cat ma ajunge ala si nu cred ca o sa fac oricum

iar despre epilat .. ma gandeam intr-o perioada insa am zis ca pot astepta poate gasesc o solutie. faza e ca sunt si total impotriva barbatilor care se epileaza pe picioare

#7
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
E posibil sa fie de la pantaloni, am si eu un punct...destul de mic unde parul nu e mai rar, nu chiar golas, exact in locul unde mai tin picioarele incrucisate unul peste altul la birou. Stai fara griji, nu cred ca e vreo afectiune...

#8
Octaviannn

Octaviannn

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.11.2017
Am si eu problema asta... nu am avut o intotdeauna.. a aparut in ultimii 2 ani. Pe ambele gambe (lateral) am 2 portiuni maricele, simetrice, unde nu mai creste par. Foarte ciudat

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate