Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu
 Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 

Copyright Problem

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
NicoleTheEnd

NicoleTheEnd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 42
  • Înscris: 09.08.2011
Buna! Am postat pe Youtube un lyrics/versuri video despre melodia cea noua a lui Smiley - Dead Man Walking :X , am avut aproape 2, 000 de vizualizari, dar "This video is no longer available, due to a Copyright claim by Hahaha Production." Deci, cred ca ar trebui sa le cer permisiunea pentru asa ceva. Cum se face acest lucru? Imi puteti da o forma de cerere?

#2
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.704
  • Înscris: 19.12.2007
Poate te ajută cu ceva acest mesaj: http://forum.softped...t...t&p=9912705.

Poți încerca să le trimiți un mesaj privat, în care să le explici situația: http://support.googl...mp;answer=57955.

Editat de mircea21, 19 aprilie 2012 - 23:06.


#3
somedude

somedude

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 404
  • Înscris: 03.04.2012
Clipurile de pe yt (sau de pe orice alt site de genul asta, pe care userii sunt principalul sau unicul contribuitor de continut multimedia) nu sunt date jos de administrarea site-ului, dintr-un fel de zel in a face dreptate-n lume. Detinatorul copyright-ului acelui clip trebuie sa faca o cerere in mod expres. Asta inseamna ca cei ce se ocupa de distribuirea muzicii gigelului au luat la cunostinta clipul tau, si nu le-a placut ce au vazut. I-ai postat melodia in integralitate, si nu cu scop critic sau mai stiu eu cum. Daca mai faceai si bani din reclame de pe urma ei... si mai bine.

Ce vreau sa zic e ca poti sa le ceri permisiunea, dar n-o sa ajute cu nimic mai mult ca sigur.

#4
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 12.073
  • Înscris: 02.03.2003

View Postsomedude, on 20th April 2012, 02:46, said:

Clipurile de pe yt (sau de pe orice alt site de genul asta, pe care userii sunt principalul sau unicul contribuitor de continut multimedia) nu sunt date jos de administrarea site-ului, dintr-un fel de zel in a face dreptate-n lume. Detinatorul copyright-ului acelui clip trebuie sa faca o cerere in mod expres. Asta inseamna ca cei ce se ocupa de distribuirea muzicii gigelului au luat la cunostinta clipul tau, si nu le-a placut ce au vazut. I-ai postat melodia in integralitate, si nu cu scop critic sau mai stiu eu cum. Daca mai faceai si bani din reclame de pe urma ei... si mai bine.

Ce vreau sa zic e ca poti sa le ceri permisiunea, dar n-o sa ajute cu nimic mai mult ca sigur.


Cred ca iti scapa ceva.
Pe Youtube clipul poate fi blocat si in cazul unei cereri din partea unui fals detinator de drepturi.
Sunt mai multe cazuri in care diversi oameni fara ocupatie au trimis solicitari pentru blocarea unor materiale.

Zilele trecute descriam o situatie asemenatoare cu un clip in care o haita de caini ataca o femeie. Clipul a fost filmat in Moscova de catre un locuitor si ulterior uploadat pe YT.
Cativa nebuni din vest au solicitat blocarea clipului motivand ca detin drepturile asupra acestui material.

#5
somedude

somedude

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 404
  • Înscris: 03.04.2012
Ai dreptate, numai ca probabilitatea ca vreun "nebun" sa fi facut o cerere falsa e mica. Asta se intampla mai mult in cazul clipurilor care ofenseaza dintr-un motiv sau altul. Aici e vorba de un cantec banal.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate