Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

RCS a început ofensiva cu smartphone iPhone, Samsung și Nokia.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2999 replies to this topic

#325
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Am spus SGS 1 si SGS nexus care este peste SGS 2, nu am pomenit de SGS 2.


Ma citez:

"Pana ajunge oferta in orasele tarii, cei care vor smartphone in rate cu avans de 500 de lei ar putea avea surpriza unui sgs 1 sub 1000, sgs 2 la 1500, nexus la 1200. "

#326
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,548
  • Înscris: 16.12.2006

View Postciprebbe, on 9th May 2012, 15:27, said:

E oficial , de azi in Cluj se dau in caserii telefoane samsung galaxyS CL  250 ron telefonul la ab de 10 euro contract pe 2 ani.  :coolspeak:
De astazi oferta de smartphone este disponibila si in Cluj :D

Rog un moderator sa modifice titlul topicului.

#327
malllio123

malllio123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 28.01.2008

View Postfilip.serban, on 5th May 2012, 22:02, said:

Ce tarife sunt la cartela Cosmote? Cat trafic de date ai inclus? Ca eu la 2.48 Eur/luna am 5 GB de trafic inclus si vorbesc cu 3.72 Centi/minut in orice retea... NU e musai sa ai abonament, dar e avantajos...

Pe site nu scrie ca la 2.48 euro cu tva ai si optiunea de 5 GB inclusa, poate sa confirme cineva daca este asa?

#328
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,548
  • Înscris: 16.12.2006
Ai internet gratis doar daca ai si abonament de internet fix de la RDS, daca nu platesti 10 lei pe luna si ai si internet cu 5 GB trafic inclus.

#329
malllio123

malllio123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 28.01.2008

View Postcatalinman, on 9th May 2012, 16:58, said:

Ai internet gratis doar daca ai si abonament de internet fix de la RDS, daca nu platesti 10 lei pe luna si ai si internet cu 5 GB trafic inclus.

Nu mai am de ceva vreme nimic de la ei.
Foarte tare, asta inseamna 10 lei + 2.48 euro cu tot cu tva si aici am inclus internet mobil nelimitat(dupa 5gb scade viteza la 128kbps) si tarife de 3.72 centi/min pe retele nationale, nelimitat pe fix+mobil in digi si super tariful de 3.72 centi/min in digi spania? Daca da, primesc si vre-un tel cand fac contract doar pentru digi mobil plus?

#330
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,548
  • Înscris: 16.12.2006
Raspunsul este Da, la abonamentul asta poti sa-ti ridici de la Digi un telefon ZTE F101, il cumperi cu 2 euro si ramane al tau ;)

http://www.gsmarena....e_f101-3101.php

Sau poti sa ceri doar SIM-ul si sa-l folosesti in ce smartphone vrei tu ;)

Da la 10 lei pretul telefonului eu zic ca se merita si ZTE-ul, tinand cont ca se cumpara acum poti sa-l vinzi pe urma sau faci ce vrei cu el.

#331
malllio123

malllio123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 28.01.2008

View Postcatalinman, on 9th May 2012, 17:28, said:

Raspunsul este Da, la abonamentul asta poti sa-ti ridici de la Digi un telefon ZTE F101, il cumperi cu 2 euro si ramane al tau ;)

http://www.gsmarena....e_f101-3101.php

Sau poti sa ceri doar SIM-ul si sa-l folosesti in ce smartphone vrei tu ;)

Da la 10 lei pretul telefonului eu zic ca se merita si ZTE-ul, tinand cont ca se cumpara acum poti sa-l vinzi pe urma sau faci ce vrei cu el.

Este bine daca pot alege din mai multe modele, cat am obligativitate contractuala?
Ce documente sunt necesare ptr incheiere contract, la orice casierie rds pot merge ptr contract? Casa nu este pe numele meu.

#332
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,548
  • Înscris: 16.12.2006
Contractul il faci pe 18 luni sau 24 de luni. La 24 de luni pretul telefoanelor este mai mic fata de pretul de la 18 luni.

Cand o sa apara oferta de smartphone-uri si in Bucuresti o sa poti sa alegi din lista pusa in atasament.

Pana atunci ai disponibile ZTE F101, LG GU 280 si Samsung C5010.

Daca ai alte servicii de la RDS vii doar cu buletinul si completezi o declaratie. Daca n-ai niciun serviciu de la RDS e nevoie sa ai la tine si un act de spatiu. In mod normal n-ar trebui sa conteze faptul ca nu esti tu proprietarul casei/apartamentului. In Bucuresti cel putin nu conteaza, dar am auzit de alte orase in care au cerut ca cel ce face contractul sa fie si proprietar in locatia respectiva.

Daca esti chirias trebuie sa aduci actul de inchiriere.

Attached Files



#333
malllio123

malllio123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 28.01.2008

View Postcatalinman, on 9th May 2012, 18:01, said:

Contractul il faci pe 18 luni sau 24 de luni. La 24 de luni pretul telefoanelor este mai mic fata de pretul de la 18 luni.

Cand o sa apara oferta de smartphone-uri si in Bucuresti o sa poti sa alegi din lista pusa in atasament.

Pana atunci ai disponibile ZTE F101, LG GU 280 si Samsung C5010.

Daca ai alte servicii de la RDS vii doar cu buletinul si completezi o declaratie. Daca n-ai niciun serviciu de la RDS e nevoie sa ai la tine si un act de spatiu. In mod normal n-ar trebui sa conteze faptul ca nu esti tu proprietarul casei/apartamentului. In Bucuresti cel putin nu conteaza, dar am auzit de alte orase in care au cerut ca cel ce face contractul sa fie si proprietar in locatia respectiva.

Daca esti chirias trebuie sa aduci actul de inchiriere.

ok, multumesc pentru raspunsuri

#334
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008

View Postcatalinman, on 9th May 2012, 16:27, said:

De astazi oferta de smartphone este disponibila si in Cluj :D

Rog un moderator sa modifice titlul topicului.

super ,sper sa vina si in olt aceasta oferta,poate neaceasca imi da si mie de veste .

sunt hotarat sa imi fac un abonament de 12 euro pentru galaxy s 2 si sa mai dau 500 de ron :thumbup:

#335
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
E aiurea sa platesti 2 ani pentru un tel care la vremea aia va fi un jaf. Eu prefer mai multe posibilitati de achizitie. De ex. sa fie SGS2 la abonament de 7 euro,dar sa coste mai mult. Valabil pentru toate telefoanele.

#336
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008

View Postboy4ever, on 10th May 2012, 02:21, said:

E aiurea sa platesti 2 ani pentru un tel care la vremea aia va fi un jaf. Eu prefer mai multe posibilitati de achizitie. De ex. sa fie SGS2 la abonament de 7 euro,dar sa coste mai mult. Valabil pentru toate telefoanele.

aberant pentru tine poate,e un telefon care isi merita banii,si ce mai poti cere daca ai un dual core si 1 gb ram ,o camera de 8 mpx si un telefon subtire ,eu zic ca imi ajunge

#337
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostHouseFreak, on 10th May 2012, 08:37, said:

aberant pentru tine poate,e un telefon care isi merita banii,si ce mai poti cere daca ai un dual core si 1 gb ram ,o camera de 8 mpx si un telefon subtire ,eu zic ca imi ajunge

Tu nu intelegi. Peste 2 ani cand o sa expire abonamentul, telefonul nu o sa mai fie la moda. Dual core cand chiar si ultimul amarastean va avea quad-core? Ce conteaza ca la 99.99% un telefon cu un procesor de 0.8GHz - 1GHz single-core le este mai mult decat suficient?  Nu nene, le trebuie 4 nuclee pentru trimis sms-uri si pentru navigat pe net...

Acum, vorbind serios, se pare ca marketingul practicat de Samsung si Apple, prin generarea de nevoi false, are un succes fantastic.

#338
cboghiu

cboghiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 16.11.2005
are idee cineva cand va fi disponibila oferta si in iasi?

#339
lache

lache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.05.2004

View Postcatalinman, on 9th May 2012, 16:58, said:

Ai internet gratis doar daca ai si abonament de internet fix de la RDS, daca nu platesti 10 lei pe luna si ai si internet cu 5 GB trafic inclus.

...cu conditia sa aduceti stick-uri de 3.6/7.2 Mbps .. :thumbdown:  ca nu mai aveti de nici-o culoare.... nici macar ptr abonamente noi....  :peacefingers:

Edited by lache, 10 May 2012 - 15:45.


#340
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,548
  • Înscris: 16.12.2006
Aici discutam despre internetul pe telefonul mobil, deci excludem din discutie stick-ul de internet mobil.

Mai exact pe SIM-ul de Digi Mobil pe care l-ai primit gratuit si cu abonament zero poti sa-ti activezi si internetul pe mobil gratis (daca ai internet de la RDS, indiferent ca e F1 sau F2).

Ce zici tu e internet mobil si nu internet pe mobil.

#341
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postcatalinman, on 10th May 2012, 17:01, said:

Aici discutam despre internetul pe telefonul mobil, deci excludem din discutie stick-ul de internet mobil.

Mai exact pe SIM-ul de Digi Mobil pe care l-ai primit gratuit si cu abonament zero poti sa-ti activezi si internetul pe mobil gratis (daca ai internet de la RDS, indiferent ca e F1 sau F2).

Ce zici tu e internet mobil si nu internet pe mobil.

Sau cu alte cuvinte aici vorbim despre internet pe cartela de voce. Tu vorbesti despre internetul pe stick, ceea ce nu face subictul acestei discutii.

Edited by filip.serban, 10 May 2012 - 16:35.


#342
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View PostHouseFreak, on 9th May 2012, 18:12, said:

super ,sper sa vina si in olt aceasta oferta,poate neaceasca imi da si mie de veste .

sunt hotarat sa imi fac un abonament de 12 euro pentru galaxy s 2 si sa mai dau 500 de ron :thumbup:

Da da si eu si eu :))

P.S Te rog frumos sa stai la coada ca eu am zis primul  :lol:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate