Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

o noua teapa ""made in romania"

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
alin2o

alin2o

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 10.05.2007

View Postblueff, on 21st April 2012, 23:33, said:

Te-a oprit cineva sa reclami la OPC sau sa dai in judecata Romsoftul? Aaa, stai, au dat cumva faliment si nu mai ai pe cine reclama? Ghinionul tau, Orange nu a dat faliment, asa ca reclamatia la OPC a dus la insistentele (telefoanele) lor pentru a se rezolva diferendul dintre noi. Si s-a rezolvat chiar in ziua respectiva. Dar asta nu ai mai citit-o nu? Sau de fapt am uitat ca tu habar nu ai nici sa citesti si sa scrii. Pune si tu un link ratatule unde ai citit tu ca as fi semnat vreun contract cu Orange si acum ma dau cu curul de pamant?! :lol: Fraiere, diferendul meu cu Orange si modul in care s-a solutionat ar trebui sa-ti fie exemplu loaza. Ce pretentii poti sa ai de la un nespalat al carui ideal in "papa" il reprezinta big-mac-ul?
Vezi cum ai un comportament de ghiogar nespalat care cand nu mai are ce spune da cu parul? Mai mira pe cineva prostia de care dai dovada dupa acest ultim post al tau? Nici raport nu merita mesajul tau. Pentru tine cea mai mare pedeapsa este ca te-ai nascut si ca inca traiesti.
   slabut!te-am rugat sa fii original nu sa repeti ca un papagal ce spun eu,dorele ! exemplul cu big mac si salamul nr 1 e al tau intelectualule,am vazut ca te pricepi la toate de la politica la salam,intrii si tu in discutii pe toate forumurile si aberezi fara rost,probabil ca nu ai alta ocupatie,mai bine ai lasa etnobotanicele si ai cauta de lucru. am vazut cum ai rezolvat desteptule diferendul cu orange de aia tot iti vin facturi de la ei,esti unicul caz din lume care a facut abonament la o firma de telefonie mobila ,primeste facturi acasa fara sa semneze un contract.
apropo de limbaj si comportament  te-am rugat de la inceput sa vorbesti civilizat, dar tu i-ai dat inainte cu ; birjar,prost ,cretin,tampit,asa ca a trebuit sa ma cobor la nivelul tau de gibon ca sa pricepi si tu. am deschis topicul asta sa-mi spun o parere despre DC-SHOP ca fost client al lor,si nu o sa o schimb indiferent de cate aberatii scoti pe gura,ti-am mai spus daca-i iubesti asa mult pe idiotii de la respectivul magazin deschide un topic si pupa-i sarguincios in cur.
NU CUMPARATI DE LA SAMSARGRUP!(corsar) detinatorul magazinelor DC-SHIT.RO  si CEL(mai de cacat).RO !!!
  :thumbdown:

Edited by alin2o, 22 April 2012 - 08:21.


#56
blueff

blueff

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.01.2012

View Postalin2o, on 22nd April 2012, 09:20, said:

am vazut cum ai rezolvat desteptule diferendul cu orange de aia tot iti vin facturi de la ei,esti unicul caz din lume care a facut abonament la o firma de telefonie mobila
Sa inteleg ca te refri la acest mesaj:

View Postblueff, on 21st April 2012, 00:41, said:

Orange strikes again.
Ma astept la un joc lung de vreo jumatate de an.
Pe scurt (va garantez ca va trebuie rabdare ca nu e scurt).
Incepand cu data de 15 martie am reziliat 2 contracte de abonament si le-am trecut pe prepay. Cand eram abonatul lor optasem pentru factura in format electronic. La ei insa factura in format electronic presupune anuntarea prin email ca s-a emis factura si puteai sa o vezi/printezi de pe contul de abonat de pe orange.ro.
Din data de 15 martie contul de abonat s-a transformat in cont de "prepay", asadar fara nicio optiune legata de facturi etc. In data de 17 martie primesc email ca s-a emis factura si sa ma duc pe site sa o vad, bla, bla. Ok, era vb de ultima factura, cea cu costul suplimentar aferent perioadei februarue-martie. Le trimit mesaj ca degeaba intru pe cont ca nu mai am acces la nicio optiune legata de vreo factura pentru ca nu mai sunt abonat asa ca doresc sa primesc factura tiparita sau prin email sa o tiparesc eu sa o pot plati sa nu fie nicio problema si sa stiu ca am scapata de orice obligatie. Mi se rimite email ca suma de plata e de 5.7 lei si ca o pot plati fara factura la orice... (bla blaurile lor). factura le-a fost lene sa o trimita in attach. Dar acele bla blauri au fost atat de incompetente incat nu am reusit sa platesc la niciun orange shop si la niciun partener oficial pentru ca nu mai apaream in sistemul lor ca abonat astfel ca nu aveau cum sa imi ia banii. Foarte interesant. Dupa ceva timp, pe data de 3 aprilie vin cele doua facturi tiparite prin posta. Atentie, data scadentei facturii era 31 martie si facturile au venit pe 3 aprilie. Ok, ma duc la o banca si cu scanarea codului de bare am platit enorma suma pe care ma chinuiam din greu sa le-o platesc si ei nu voiau in ruptul capului sa imi ia banii.
Acum, surpriza, pe 19 aprilie vine email de la ei ca s-a emis noua factura si sa intru pe site sa o vad. Acelasi cod de abonat etc. WTF, astia au doua sisteme paralele de administrare a abonatilor incat unul din sisteme ma mai retine cu cod de abonat si cei de la orange shop si partenerii lor nu ma vad de nicio culoare in sistem? Le-am trimis din nou mesaj ca n-am cum sa vad factura online, amintindu-le si toata povestea din luna precedenta. Eu acum presupun (inca nu am primit raspuns de la ei astfel ca habar n-am cat am de plata) ca e vorba de penalitati de intarziere la factura de 5 lei de luna trecuta. :lol: :lol: Le-am explicat si ca intarzierea nu a fost datorata mie ci lor ca le e prea lene sau sunt incompetenti si nu sunt in stare sa trimita o factura prin attach la un email. Dar ok, accept si asta doar ca as dori ca factura sa vina totusi in timp util indiferent prin ce metoda ca sa nu ne jucam de-a emisul si platitul inca vreo jumatate de en.
Dumnezeule, eu tot ma minunez ca inca mai exista indivizi care au involuat de la stadiul de maimuta. Bai frate, nu pot sa cred ca poate exista atata prostie in lumea asta. :roflmaofast:
Asta ai inteles tu din situatia aia comica? Mai cat de prost poti fi.  :roflmaofast: :roflmaofast:  
Cretinoidule, factura in martie a venit ca asa era normal sa vina, cu costul suplimentar ultimei luni de abonament. Adica imensa suma 5,7 lei. Factura de luna asta s-a emis pentru ca a fost platita cea de 5,7 lei dupa data scadentei din cauza ca au trimis ei tarziu factura printata. Si nu neaparat ei cat poate posta romana. Adica comicul era ca puteau sa o trimita prin email. Daca tu din asta intelegi ca "se emit facturi fara sa am contract semnat cu ei" inseamna ca esti atat de imbecil incat nici macar sa zambesti la o situatie comica nu esti in stare. Acel mesaj unde am povestit acest lucru era foarte vesel si nicaieri nu am scris acolo ca ar fi vreun abuz si nu m-am dat cu capul de pereti cum faci tu pe-aici. Doar povesteam ca din cauza unui sistem informatic prost al lor se intampla aceste lucruri, care repet sunt distractive nicidecum de urlat ca retardatul asa cum faci tu.
Mai prostane, ca sa intelegi si tu, n-am nimic cu Orange ca daca aveam nu ramaneam pe prepay sa le dau bani in continuare. Nu numai ca n-am nimic cu ei ba chiar sunt de acord ca facturile emise sunt absolut ok si doar o situatie comica a dus la acest joc care fii sigur ca nu e ceva intentionat din partea lor. Asadar n-am cum sa ma simt abuzat idiotule de o situatie comica, pot cel mult sa zambesc asa cum face orice om normal. Si am mai povestit o situatie comica legata de ei cand m-a sunat o tanti sa-mi propuna oferte speciale neavand habar ca eu nu mai sunt abonatul lor. Adevarat, tu nefiind un om normal nu poti intelege o situatie comica. Abuzul se pregateau sa il faca in momentul in care ma santajau sa raman pe abonament ca sa nu pierd numerele. Aia a fost o cu totul alta speta care s-a rezolvat foarte frumos in cele din urma. Dar cum in capul tau e o harababura de nedescris (formata din tipuri de tarate) e firesc sa faci compot din situatii total diferite si sa le amesteci neintelegand nimic din ele.

Edited by blueff, 22 April 2012 - 09:55.


#57
alin2o

alin2o

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 10.05.2007
un gibon retardat vezi in fiecare dimineata cand te uiti in oglinda dar esti atata de prost ca nici nu realizezi ca de fapt tu esti!
hai pa, ca mi-am pierdut destul timp cu tine dorele,imi cer scuze ca am suparat un individ cu nevoi speciale cum esti tu,te las in lumea ta minunata zabalosule! :puke:

#58
alin2o

alin2o

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 10.05.2007
UPDATE: GIGABYTE plateste" oalele sparte ''de firmele de rahat din romania:
citat de pe site-ul lor:''GIGABYTE Service Care ;Acest serviciu este oferit de către GIGABYTE, GRATUIT, clientilor care sunt în imposibilitate de a trimite produsele GIGABYTE (plăci de bază și plăci video) la garanție, pe motiv că firma de la care au fost cumpărate a dat faliment sau este închisă. Serviciul este prestat la service-ul GIGABYTE din Bucuresti."
BRAVO ! o firma cu renume pe piata prefera sa sa preia benevol garantiile pt produsele lor de la teparii DC-SHOP ,doar pentru prestigiul lor, asteptam celelalte branduri de renume sa procedeze la fel.
si acum culmea tupeului si nesimtirii la DC-SHOP -citat ''Magazinul online al Depozitului de Calculatoare. Experienta de 10 Ani in piata de IT''-te lauzi cu 10 ani de experienta si tu acum cateva luni ai tepuit o gramada de lume ! astia ar trebuii sa mearga ,vorba suporterilor ''la brutarie!''

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate