Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

o noua teapa ""made in romania"

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#19
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 16.07.2007
Nu prea pricep ce este de discutat aici. Firma Romsoft, care era proprietarul bradului si domeniului dc-shop a intrat in faliment. A venit un executor, sau cum se numeste ala care se ocupa de falimente, si a scos la vinzare tot ce avea mai valoros Romsoft, ca sa recupereze datoriile. A venit cel.ro si a cumparat domeniul si lista de clienti. Nu inteleg ce este moral sau imoral. A fost o licitatie (trucata sau nu, acest aspect acum nu este important), unde s-au licitat toate activele firmei: mobilier, servere, masini, etc. adica tot ce era de valoare. Printre aceste lucruri era si domeniul. Ca a cumparat cel.ro e doar o coincidenta. Putea sa-l cumpere si un necunoscut!
Practic vina e al executorului (daca nu cumva cel.ro l-a corupt), ca nu a obligat cel.ro sa preia si garantiile odata cu lista de clienti. Daca cel.ro a avut un jurist destept, care a speculat aceasta scapare este bravo lui.

Edited by fezo, 27 March 2012 - 17:34.


#20
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006
in general garantia e oferita de producator si nu de distribuitor. incearca sa iei legatura cu producatorul. pb in sine este ca producatorii nu ofera garantia in mod direct, dar te pot lamuri./ajuta, etc

Edited by LL13G, 27 March 2012 - 17:43.


#21
Meclan

Meclan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 20.02.2012

View Postblueff, on 27th March 2012, 14:29, said:

SI mai ales nu pune citate care nu se potrivesc deloc ca asta e dovada de cretinism.
Ori esti prost, ori mimezi ca esti inteligent. :))))))))))))))))))))))))

Citatul se potriveste, tu o lalai din colt in colt, clonache.


Hai, sictir tie si la toti samsarii tzepari.  :worthy:

Edited by Meclan, 27 March 2012 - 18:23.


#22
alin2o

alin2o

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 10.05.2007

View Postblueff, on 25th March 2012, 00:17, said:

Stii prost sau faci confuzii. Bine, nici fezo sau altii inainte nu au fost prea expliciti ci mai degraba confuzi in explicatii. cel.ro nu a cumparat romsoftul ci a cumparat un nume de la ei. E ca si cum ai avea fast food si ai cumpara de la McD numele de Big Mac si l-ai folosi pentru un produs de-al tau.

  stimate domn BLUEFF probabil ca pe statul dvs de plata scrie CORSAR GRUP(CEL.RO & DC-SHOP.RO)altfel nu se explica lobby-ul care il faceti firmei respective,  iar exemplul dat e demn de un copil de la grupa mica care a fost si bolnav cand era mic.datele sant simple ,poate nu ati inteles ; in decembrie am intrat pe magazinul on-line DC-SHOP si am cumparat mai multe componente cu garantie 24 luni;in martie o componenta s-a defectat si am luat legatura cu magazinul  DC-SHOP pt garantie, si a inceput nebunia cu aruncarea pisicii moarte in curtea vecinului.
  de un lucru sant sigur ,si cand am cumparat produsele, si acum magazinul este la fel,are acelasi nume, si nu scrie nicaieri numele firmei care il detine (CORSAR GRUP) cum nu a scris nici inainte ROMSOFT,probabil majoritatea cumparatorilor nu stiu numele firmei pana nu primesc produsele.
   un lucru nu am inteles,garantiile oricum sant suportate de firmele producatoare ,practic vanzatorul nu cheltuia nimic,insa acum am priceput ,prin manevra de faliment-schimbarea proprietarului au luat o mare teapa si distribuitorii de componente si de aceea nu mai onoreaza garantiile.
  puteti conta pe mine pentru reclama:
DACA SANTETI MASOCHISTI CUMPARATI PRODUSE DE LA DC-SHOP & CEL.RO !!! :thumbdown: :nonobad:

#23
blueff

blueff

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.01.2012

View PostMeclan, on 27th March 2012, 19:23, said:

Ori esti prost, ori mimezi ca esti inteligent. :))))))))))))))))))))))))

Citatul se potriveste, tu o lalai din colt in colt, clonache.


Hai, sictir tie si la toti samsarii tzepari.  :worthy:
Cu ce se potriveste mai ratatule? Unde vezi tu in textul ala vreo pomeneala de "preluare de firma"?
Ti-o mai pun o data, poate pricepi si fara sa iti desenez:

Quote

Cand cumperi numele de Big Mac de la McDonald's nu cumperi si vreo datorie de la ei asa cum nu cumperi automat nici vreo parte din profitul lor de pana atunci.
Chiar atat de imbecil esti? Daca asta ai inteles tu inseamna ca esti irecuperabil de cretin.
Mai mult, tot eu am scris si randul asta:

Quote

Restul de 10% este doar in cazul in care nu era firma separata dintr-un consortiu de firme si atunci nu are rost sa vb de romsoft ci de dc-shop ca firma separata caz in care evident ca preia cu totul, si cu bune si cu rele.
Care arata clar ca esti prost ca noaptea sa nu fi inteles ca daca a cumparat firma cu totul atunci a preluat si obligatiile.
probabil si fezo care a scris acelasi lucru e samsar si tepar. Mai, mai cum toti "e prosti" numai tu esti destept. Nu esti decat un oligofren.
@alin2o
Ia uita-te matale pe facturi sa vezi de la ce firma ai cumparat. Vei fi surprins sa vezi Romsoft nu Corsar Grup. Tu ar trebui sa mai pui mana pe o carte de gramatica si de punctuatie. Daca si mintea iti merge precum scrii nu ma mir ca dai prin gropi. Iar daca exemplul meu e de gradinita, e firesc sa nu-l fi inteles atata timp cat scrii si te exprimi ca un pusti de cresa. Iti mai dau un exemplu de cresa, poate il vei intelege si tu. Daca cumperi un salam Nr.1 de la Carrefour si intri in spital dai in judecata Carrefourul nu Nr. 1 ca ala e un nume nu o firma. Tu ai o problema cu Romsoft nu cu dc-shop. Data viitoare cand cumperi ceva uita-te pe facturi sa vezi de la ce firma ai cumparat. Daca tie pe facturi iti scrie SC. DC-SHOP sau altceva de genul asta esti un geniu si eu ma impusc.

Unii imbecili chiar nu pricep ca cel poate vinde acum si castraveti pe situl dc-shop. Nu-i obliga nimeni sa pastreze genul magazinului. Si sa vad ce garantie mai vor unii si la ce daca n-ar mai fi site de profilul care a fost pana acum. A spus excelent si fezo, numele ala il putea cumpara si prostul prostilor, Mclan si sa-si faca blog pe el, si n-ar fi stiut nimeni pentru ca nimeni nu ar fi bagat in seama un imbecil notoriu si un retard.
Si sa nu uitam tot un exemplu ca de dobitoci: daca cumparati niste papuci de la o firma si in termenul ala de 30 de zile  se rup si va duceti la magazin sa va dea banii inapoi sa nu uitati sa spargeti cateva capuri pe acolo daca in loc de magazin cu papuci care a dat faliment veti gasi magazin ce vinde cafea spre exemplu.

Edited by blueff, 27 March 2012 - 20:19.


#24
alin2o

alin2o

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 10.05.2007

View Postblueff, on 27th March 2012, 21:00, said:

Mai mult, tot eu am scris si randul asta:
Vei fi surprins sa vezi Romsoft nu Corsar Grup. Tu ar trebui sa mai pui mana pe o carte de gramatica si de punctuatie.
. Nu-i obliga nimeni sa pastreze genul magazinului. Si sa vad ce garantie mai vor unii si la ce daca n-ar mai fi site de profilul care a fost pana acum.

bravo academicianule! uite ce monstre de tampenie ai scris si imi dai mie lectii de gramatica,te-ai enervat ca ti-am zis ca lucrezi la corsar?nu e de mirare sa dea firma faliment la ce angajati are!eu am vorbit civilizat,in timp ce tu ai vomitat cuvintele pe care le auzi zilnic : dobitoc,retardat ,imbecil,cretin,ratat .sincer te compatimesc tu nu ai nici o vina! :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Edited by alin2o, 27 March 2012 - 20:47.


#25
blueff

blueff

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.01.2012
Si care sunt tampeniile? Asta asa, ca sa invat si eu de la un intelectual ca tine care vorbeste civilizat prin propozitii de genul:

Quote

copil de la grupa mica care a fost si bolnav cand era mic
Dar tu, un baiat atat de inteligent, nici n-ai vazut ca acea voma era un fel de "copy-paste" la abjectiile unui nespalat pe nickname Meclan si ii erau adresate lui, nu tie.
Ca sa inchei interventia pe topicul asta iti mai repet o data ce ti-a scris si altul dupa mine. Ia legatura cu producatorul sa te indrume spre alt comerciant sau spre un service autorizat. Daca produsul va trebui inlocuit ti-l va inlocui producatorul. Garantia este oferita de producator nu de comerciant. Macar asta poate bagi la cap daca nu e tot de gradinita si ti-e greu sa o pricepi.

P.S. Pana la urma te-ai uitat pe facturi sa vezi de la ce firma ai cumparat? Asta tot asa, ca un intelectual ce te tii si presupunand ca stii sa citesti mai bine decat scrii.

Edited by blueff, 27 March 2012 - 21:01.


#26
Meclan

Meclan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 20.02.2012

View Postblueff, on 27th March 2012, 21:00, said:

E plina sectiunea asta de clonele ratatilor cu state de plata pe la SeReLeurile de cacat din Ro, ce au infestat segmentul serviciilor.
Iat tu esti unul din ei.

Ce ma nedumireste: va faceti conturile ca sa ne convingeti ca firmele voastre de cacat respecta legislatia, sau sunteti chiar atat de prosti incat credeti ca inghitim nemestecat cacaturile voastre aruncate din tastaturi.

Mars la sereleul mama si pupati seful in cur.
Meriti o prima!  :kisstogether:

View Postalin2o, on 27th March 2012, 21:44, said:

dobitoc,retardat ,imbecil,cretin,ratat .sincer te compatimesc tu nu ai nici o vina! :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
Da si el din cur pe aici, altfel i-l f00te sefu'! :w00t:

Edited by Meclan, 27 March 2012 - 21:12.


#27
alin2o

alin2o

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 10.05.2007

View Postblueff, on 27th March 2012, 21:55, said:

Si care sunt tampeniile? Asta asa, ca sa invat si eu de la un intelectual ca tine care vorbeste civilizat prin propozitii de genul:

Ca sa inchei interventia pe topicul asta iti mai repet o data ce ti-a scris si altul dupa mine. Ia legatura cu producatorul sa te indrume spre alt comerciant sau spre un service autorizat. Daca produsul va trebui inlocuit ti-l va inlocui producatorul. Garantia este oferita de producator nu de comerciant. Macar asta poate bagi la cap daca nu e tot de gradinita si ti-e greu sa o pricepi.

P.S. Pana la urma te-ai uitat pe facturi sa vezi de la ce firma ai cumparat? Asta tot asa, ca un intelectual ce te tii si presupunand ca stii sa citesti mai bine decat scrii.
ma bucur ca nu mai postezi pe topicul asta,sper sa te tii de cuvant. 1 garantia clientului este data de firma romsoft care la randul ei o are de la producator(nu mai e cazul acum firma fiind radiata)am trimis un mail la producator si m-au trimis la vanzator;.2  factura produsului cumparat vine acasa dupa ce ai efectuat plata impreuna cu marfa ,poate sa scrie pe ea firma cucu srl .3 daca salamul nr.1 de la carrefour este stricat  este vina magazinului nu a producatorului si nu mai cumpar niciodata de la magazinul respectiv.4 nu sant intelectual si nici nu pretind asta ,sant doar un client nemultumit.5. NU CUMPARATI DE LA DC-SHOP.RO SI DE LA CEL.RO!!!!!!!!!!!!!

#28
blueff

blueff

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.01.2012

Quote

ma bucur ca nu mai postezi pe topicul asta,sper sa te tii de cuvant.
Nu pot fi nesimtit dragule sa-ti intorc spatele atata timp cat sustii o conversatie. Cand incetezi in a mi te adresa nu vei mai primi niciun mesaj de la mine. Plus ca nu vad unde mi-as fi dat cuvantul.
2. Cand produsul iti vine acasa si vezi pe factura ca firma de la care ai cumparat e cucu srl si nu dc-shop cum credeai ai tot dreptul sa renunti la produs in 10 zile fara motive. Dar cum pe tine te-a durut in fund de la ce firma ai cumparat, nu ai returnat, iar acum cauti prin asta o scuza cretina. Mai mult, pe situl dc-shop gaseai fara probleme ca domeniul si firma apartine si este marca inregistrata de catre Romsoft, dar n-ai cautat ca nu te-a interesat. Cum sa te intereseze de la ce firma cumperi, e o imbecilitate asta, dam prin gropi de prostie si apoi sarim cu gura. Si oricum nu te-ar fi ajutat ca habar nu aveai tu atunci ca Romsoft va da faliment.
1. Halal producator. I-ai explicat ca firma a dat faliment? Se pare ca nu din moment ce te-a trimis la comerciant. Daca nu esti in stare pune un prieten sa-ti redacteze si sa-ti traduca emailul cu toate detaliile si m-ar mira sa nu se rezolve. Crezi ca Romsoftul e prima si ultima firma din lumea asta care da faliment? S-a intalnit cu siguranta si cu alte cazuri acel producator.
3. E greu tare cu tine. Carrefour e si magazinul si producatorul. :lol: N-am vrut sa iti pun 3 variabile (producator, comerciant, nume produs) ca sa nu fie prea greu pentru tine dar se pare ca si asa a fost tare dificil cu numai doua variabile (producator care e si comerciant si nume produs). Ideea era ca nu dai in judecata numele produsului nene si nu poti avea vreo pretentie de la un nume de produs asa cum nici acum nu poti avea pretentii de la un amarat de nume dc-shop ci pretentiile tale se leaga de romsoft. Poate acum intelegi.
5. Chiar asa, spre stupoarea unui imbecil analfabet care nu stie nici sa scrie pupa-ti si care vede numai clone atunci cand logica il depaseste cu viteza unui porche iti dau dreptate: Nu cumparati de la dc-shop si/sau cel! Dar nu din motivul cretin al acestui topic, ca au cumparat fraierii un cacat de nume si acum vor garantia cei care au cumparat de la vechea firma care a folosit numele ala. Sunt o sumedenie de alte magazine mai bune si cu recenzii mult mai bune. "Mecla(n) de bou" e atat de cretin incat nu poate vedea ca mesajele mele n-au avut nicio legatura cu cel sau vreo referire la ei ci erau generice. Putea sa cumpere dc-shopul si cucu srl (firma placuta de tine) ca tot la fel erau mesajele mele. Ba mai mult, consider ca ceea ce a facut cel.ro este o prostie crasa si n-am nici cea mai mica idee ce le-a trebuit cand e clar ca pentru ei fostii clienti ai romsoft care vor avea nevoie de garantie nu numai ca nu vor avea parte de ea ci nu vor mai cumpara in veci nici de la cel. Pe cand daca n-ar fi cumparat numele asta de rahat o parte dintre clienti ar fi fost nevoiti sa-si cumpere alt produs si o parte dintre ei poate ar fi ajuns si la cel sa cumpere produsul respectiv. Cumperi un cacat de baza de date ca sa ce? Ca sa nu-i ai nici pe aia clienti si nici pe altii din cauza reclamei proaste pe care ti-o face o astfel de discutie?

Nu, acum pe bune, opreste-te ca nare rost. Sincer, cred (de fapt sunt sigur) ca nici daca ar vrea cei de la cel (adica cei ce au cumparat dc-shop) nu ti-ar putea onora garantia pentru ca ei nu pot lucra cu actele (facturi, certificate etc) neemise de ei ci de cei de la romsoft. Nu i-ar baga in seama importatorul/distribuitorul/producatorul. Si mai repet a mia oara, daca ar fi cumparat romsoftul era altceva.
Uite, iti mai dau un exemplu ca faza cu socientatea care pare pe factura poate fi si un lucru pozitiv. Sa zicem ca firma cucu srl are mai multe situri de vanzari (si sunt astfel de firme): site1, site2, site3. Tu cumperi de pe site1 si pe factura iti apare cucu srl. Daca intre timp site1 se inchide dar firma cucu srl nu a dat faliment ci doar si-a inchis acel site1 tu ai garantie in continuare fara probleme tocmai pentru ca produsul este cumparat oficial de la cucu srl.

Edited by blueff, 27 March 2012 - 23:36.


#29
Meclan

Meclan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 20.02.2012

View Postblueff, on 28th March 2012, 00:20, said:

1. Si oricum nu te-ar fi ajutat ca habar nu aveai tu atunci ca Romsoft va da faliment.
2. Halal producator.
Samsar frustrat ce-mi esti,
1. Daca nu faceai spume la gura si pete pe creierul tau setat pe tzepe ai fi inteles ca nu falimentul l-am comentat, ci cum a fost posibil ca activele acestei firme sa fie preluate FARA OBLIGATIILE care si le-a asumat prin contractele incheiate.
Daca poti face distinctie, bine. Daca nu, du-te-n... :)))))

2. Aici o sugi mai ceva ca sefului l-a care te-am trimis pe capul nostru. De ce arunci vina in curtea producatorului, mai samsar de opereta ce-mi esti?
Obligatia rezolvarii garantiei ii revine aluia care este trecut in contract.
Vezi cazul lui UltraPro, unde numai Gigabyte s-a aratat dispusa sa preia garantiile defuntei, dar numai pentru produsele lor.
Nimeni nu obliga producatorul sa scoata castanele vanzatorului din foc.


3. Da, esti clona jalnica.
4. Esti de tot cacatul daca te folosesti de o scapare ca sa ma jignesti. Eu am tot dreptul sa o fac, pentru ca esti partizanul asociatiei samsarilor tzepari si e o datorie de onoare sa v-o tragem la botic pe unde va prindem, mai ales cand apareti pe topicuri incercand sa ne convingeti ca negrul este alb.

Edited by Meclan, 28 March 2012 - 04:41.


#30
blueff

blueff

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.01.2012

View PostMeclan, on 28th March 2012, 05:36, said:

Samsar frustrat ce-mi esti,
1. Daca nu faceai spume la gura si pete pe creierul tau setat pe tzepe ai fi inteles ca nu falimentul l-am comentat, ci cum a fost posibil ca activele acestei firme sa fie preluate FARA OBLIGATIILE care si le-a asumat prin contractele incheiate.
Daca poti face distinctie, bine. Daca nu, du-te-n... :)))))
Asadar o firma da faliment si i se scot activele la licitatie. Tu, neam de traista, te prezinti si cumperi veceul din buda lor ca sa ai din ce manca in continuare. Ce obligatii contractuale preiei mai cretinule? Esti atat de imbecil incat nu pricepi ca domeniul dc-shop putea fi cumparat de neamurile tale pentru ca apoi sa vanda cazane pe el. Ce obligatii contractuale refertoare la garantiile celor care au cumparat cu totul altceva preluau neamurile tale imbecilule?

Quote

2. Aici o sugi mai ceva ca sefului l-a care te-am trimis pe capul nostru. De ce arunci vina in curtea producatorului, mai samsar de opereta ce-mi esti?
Obligatia rezolvarii garantiei ii revine aluia care este trecut in contract.
Vezi cazul lui UltraPro, unde numai Gigabyte s-a aratat dispusa sa preia garantiile defuntei, dar numai pentru produsele lor.
Nimeni nu obliga producatorul sa scoata castanele vanzatorului din foc.
Mai prostane, nu am aruncat nicio vina si nicio obligatie in carca producatorului. Ba am si scris "halal producator" pentru ca unul serios procedeaza cum a procedat Gigabyte, nu se caca pe el la un cacat de garantie ca sa isi piarda acel potential client pe viitor. Eu i-am spus sa incerce si sa le explice situatia complet si concret si poate se rezolva. Nu am scris nicaieri ca sunt obligati sa i-o rezolve. Dar ai scapat si porumbelu' scriind ca este obligatia celui care este trecut pe contract. Pai mai loaza, pe contractul omului nu e trecut Romsoft? Esti prost de bubui.

Quote

4. Esti de tot cacatul daca te folosesti de o scapare ca sa ma jignesti. Eu am tot dreptul sa o fac, pentru ca esti partizanul asociatiei samsarilor tzepari si e o datorie de onoare sa v-o tragem la botic pe unde va prindem, mai ales cand apareti pe topicuri incercand sa ne convingeti ca negrul este alb.
Normal, doar dreptul asta ti-a ramas dupa ce te-a fatat ma-ta la 5 luni cu retard. Dreptul de a gandi ti-a fost interzis ti-a ramas doar cel de a injura si jigni. Ti-a ramas doar ala de a ramane un ratat toata viata. Ei uite ca specimene ca tine le calc pe bot.

Edited by blueff, 28 March 2012 - 11:32.


#31
plmokn

plmokn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 09.02.2009
La toate electronicele cumparate de mine garantia era asigurata de importator sau de o alta societate, nu de vinzator. Tu le duci la magazin si ei le dau mai departe. Nu te opreste nimeni sa le duci direct la firma trecuta in garantie.

#32
blueff

blueff

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.01.2012
Problema la el este alta, ce face daca produsul nu poate fi reparat si trebuie inlocuit. Cine i-l inlocuieste?

#33
Meclan

Meclan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 20.02.2012

View Postblueff, on 28th March 2012, 12:27, said:

ma-ta
Adica recunosti ca esti un samsar jegos.

Prostalaule, toate firmele care au avut datorii au fost vandute abia dupa ce a fost rezolvata problema acestora. O sumedenie de firme de stat, inglodate in datorii, si-au gasit cumparator numai dupa ce s-a ajuns la un acord in privinta acestora. Fie statul le-a pasuit de datorii, fie le-au preluat comparatorii.
Numai un cretin ca tine poate sustine ca poti cumpara un cacat de serele fara datoriile din dotare, dar asta e alta mancare de peste.

Problema discutata e alta, fiul meu din flori. Daca ai mintea scurta, iti reamintesc ca am condamnat doar ca legislatia permite oricarui cacat de SeReLe sa se spele pe maini de responsabilitatea garantiilor, garantie pe care tot legislativul a instituit-o ca obligatorie.
Acum, spune-mi si mie, cap patrat ce-mi esti: ce plm mai vinde sereleul de cacat daca nu ofera garantie? Care e fraierul sa mai cumpere de la el daca la rubrica aceasta este trecut 0 luni?
Ori, daca garantia acordata iti permite sa-ti vinzi chinezariile, pentru ca iti faci reclama cu ea, nu ar fi normal sa fi obligat sa le onorezi pana la ultimul musteriu care a avut nesansa sa cumpere de la tine niste produse de cacat?

Asta am condamnat. Legislatia!
Legislatie care permite armatei asteia de paduchi care au infestat comertul sa pacaleasca PE FATA SI LEGAL clientul.
Dealtfel productie nici nu mai avem. Avem doar cacarezele astea nesimtite de intermediari si samsari, ce s-au raspandit precum mustele pe cacat. Si e normal sa ai o tara pe butuci, daca e infestata de distrusi ca tine si ca ailalti tzepari, care mai au si nesimtirea sa ne minta in fata, invocand legea de cacat care i-a ajutat sa prospereze.

La ce dracului au mai legiferat ca garantia e obligatorie daca toti tzeparii, prin diverse tertipuri, au transformat-o in ceva facultativ?! :confused:

Si mai du-te dracului, ca daca te mai iei de mama, tigan jegos ce-mi esti, iti iau tot neamul in cele sfinte.  <_<

Edited by Meclan, 28 March 2012 - 17:18.


#34
deac4

deac4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.02.2008
Pentru alin2o.
Pura curiozitate : Cine este producatorul dvd-rw-ul respectiv ?

#35
blueff

blueff

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.01.2012

View PostMeclan, on 28th March 2012, 18:11, said:

...
Nu ca tu chiar esti cu capu'. Nu degeaba am scris ca esti un avortat in a 5-a luna de sarcina si cu retard in plus.
Ba cretinule unde dracu tot insisti cu "preluare de firma" cand mai devreme ti-ai dat seama ca nu este vorba despre asa cevasi ai inceput cu activele. Ai vazut ca aberezi cu "activele" acum iar te-ai intors la preluare de firma. Bai imbecilule intelege si tu ca Romsoft nu a fost cumparat de nimeni. Garantie acorda toate firmele pentru ca nu le acorda ele ci producatorii. Asta ar insemna dupa mintea ta imbecila ca nicio firma nu mai "are voie" sa dea faliment ca nu mai pot onora garantiile? Tu chiar nu vezi ce ineptii scrii?
Este o diferenta imensa (ca de la un om normal cu inteligenta medie la mintea ta de retard) intre a cumpara o firma si a negocia cumpararea ei si a da faliment o firma si a cumpara ceea ce se scoate la licitatie si a apartinut firmei. De asta se si scot activele la licitatie, pentru a se obtine bani pe ele si a se achita datoriile firmei. Dar cum neam din neamul tau a vandut numai cazane in piata e normal sa nu ai habar ce este o firma. Vorbesti de legislatie ca un imbecil. Legislatia este foarte buna ca nu poti obliga taranul de tine care cumperi un veceu scos la licitatie sa preia si vreo cateva sute de mii de euroi datorii ale firmei. Tu cumperi veceul, la cat valoreaza el sau mai putin ca de asta te inscrii la licitatie si nu te duci sa-l cumperi din Dedeman sau din alta parte.
Pacaleala clientului... Esti mai prost ca noaptea. Tu crezi ca o firma intra in faliment spre bucuria administratorului sau a actionarilor ca sa nu mai onoreze garantiile? Tu chiar nu iti dai seama ca dai dovada din ce in ce mai mult de cretinism? Dupa mintea ta asa se petrece nu? Da patronul bairam de bucurie ca a dat faliment si ca nu mai onoreaza garantiile cand problemele lui sunt infinit altele legate de datorii si de alte chestii pe care tu habar nu ai cum sa le ai la cata minte ai. Mai paduche, ce e cu afirmatia infantila: "ce plm mai vinde sereleul de cacat daca nu ofera garantie"? Nu i-a dat Romsoftul garantie? I-a dat, dar a dat faliment intre timp. Daca tu cumperi azi ceva de la orice comerciant, sa zicem de la emag (ca sa vezi sunt o clona care lucreza si la aia) si ai garantie 2 ani si peste o luna da emagul faliment sau orice alta firma de la care cumperi, cine iti onoreaza garantia imbecilule? Asta inseamna ca nu ai avut garantie si ca nu ti-a dat-o de la bun inceput asa cum numai o minte bolnava ca tine poate sustine? Ce ai vrea mai prostane sa faca legislatia cand o firma da faliment? Sa bage toate firmele de profil intr-o urna si sa traga la sorti cine sa preia garantiile? Ce ratat esti... Legislatia ar trebui facuta la nivel minim european prin care sa oblige producatorii sa asigure garantia si daca firma da faliment pentru ca oricum garantia este onorata de ei si cat timp firma functioneaza. Nu pune bani din buzunar magazinul ci tot producatorul inlocuieste produsul clientului prin intermediul magazinului. Asta ar trebui sa faca cacatul de UE, sa legifereze clar: "nu mai vindeti in UE daca nu asigurati service-ul si inlocuirea pe perioada garantiei indiferent de starea juridica a comerciantului". Astfel s-ar rezolva "marea" problema.
Auzi, vezi ca si Smiley pe pagina anterioara a spus acelasi lucru. Ala are vreo 6000 de mesaje pe Softpedia. O fi si ala vreo clona a cacatilor de la cel?

P.S. Da' de ce te superi mai imbecilule? Parca ziceai ca tu ai voie sa jignesti si sa injuri. Acum te simti ofensat? Ti-am spus ca te calc pe cap si imi permit si eu sa o iau pe ma-ta cum doresc. Daca erai in stare sa vorbesti civilizat fii sigur ca iti vorbeam la fel de civilizat.

Edited by blueff, 28 March 2012 - 19:58.


#36
Meclan

Meclan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 20.02.2012
Sterge-te la gura.
Pute! :)

View Postblueff, on 28th March 2012, 20:56, said:

Pacaleala clientului... Esti mai prost ca noaptea.
Ne-am dat seama ca esti doar in samsar jegos, disperat sa faca lobby breslei de cacati tzepari din acelasi regn.

Nu te mai stresa. Nu esti nici primul nici ultimul distrus inscris pe Softpedia special pentru a manca cacat cu gura plina.


View Postblueff, on 28th March 2012, 20:56, said:

sa o iau pe ma-ta cum doresc.
Nu-i corect!
Daca o iau si eu pe ma-ta, intru la zoofilie.. :samui:

Edited by Meclan, 29 March 2012 - 17:34.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate