Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

[UNDE] se reclama: gropi, iluminat defect, semafoare stricate?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008
Sunt diferite probleme pe care le vad in oras, unele ar putea costa mai putin daca ar fi reparate cat mai devreme, de ex: gropi.

Altele persista de mult timp, becul de la culoarea rosie la un semafor pentru pietoni e stricat de mai mult de 2 ani. Ma gandesc ca poate nu se cunoaste problema.


Unde se pot face sesizarile, si ce sorti de izbanda au?

#2
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
La primarie.

#3
un_terorist

un_terorist

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,707
  • Înscris: 03.01.2012

 c72_c72, on 9th March 2012, 22:20, said:

si ce sorti de izbanda au?
In Romania intre 0 si -40%

#4
mihhay

mihhay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.03.2011
Inainte sa obtin carnetul de sofer ma gandeam ce are totata lumea cu Romania. ... drumurile o sa se repare ele ... singure sau cu ajutorul cuiva ( cine ??) dar cand am inceput sa ma plimb mai departe de orasul unde am facut scoala mi-am dat seama ca soselele din Romania au fost facute cu piatra de pe luna ... poti sa sesizezi problema la primarie, etc. , dar nu o sa se rezolve prea repede problemele, pentru ca nimeni nu a re nici un interes. Perioada aceasta post-comunista e ca o mare pauza pe care romanii s-au hotarat sa o ia, dupa ce , sub conducerea lui Ceausescu au realizat multe lucruri REZISTENTE ... acum ... trebuie sa incepem sa ne trezim.
O seara buna ! :coolspeak:

#5
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006

 mihhay, on 9th March 2012, 23:20, said:

Inainte sa obtin carnetul de sofer ma gandeam ce are totata lumea cu Romania. ... drumurile o sa se repare ele ... singure sau cu ajutorul cuiva ( cine ??) dar cand am inceput sa ma plimb mai departe de orasul unde am f

nu e chiar așa... gropile apar în asfalt după dezgheț, în toate țările unde există zăpadă (în America s.n. "potholes"). Pe străzile din Bu unde circul eu, s-au reparat destul de operativ (nu foarte, dar destul), în fiecare an.

#6
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007

 mihhay, on 9th March 2012, 23:20, said:

.... mi-am dat seama ca soselele din Romania au fost facute cu piatra de pe luna ... poti sa sesizezi problema la primarie, etc. , dar nu o sa se rezolve prea repede problemele ...

Pai cum sa se rezolve repede. Tu stii cat costa sa aduci piatra de pe luna? Pe langa faptul ca nu avem tehnologie, NASA ne suprataxeaza sa ne-o aduca. Asa ca...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate