Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparat difuzor membrana hartie, ...

Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte
 Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...
 Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"
 Alternativa la Oppo Find X5 in ac...

Perioada de proba fara contract

Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...
 

Unde au disparut cumparatorii ?

- - - - -
  • Please log in to reply
216 replies to this topic

#217
bagerajungle

bagerajungle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 25.03.2011
Cumparatorii de fapt n au disparut,sint doar chibitii de serviciu aceiasi de la toate tirgurile,asa ca sa vada lumea ca se cumpara,"cardeala de ferentari",de ce nu vin marii investitori sa cumpere,va spun eu,sint imobile FARA VALOARE,structura de rzistenta nu,finisaje jalnice,zone nelocuite,unele linga groapa de gunoi,modele de apartament din anii 60 secolul trecut,utilitati la 3-400 ml samd.
Cumparatorii de fapt nu exista,vb de surse sigure nu "minciunele de gazeta",ok,cine isi mai permite sa faca credit pt o "debara-cotet",la care noi ii spunem apartament,in opinia mea este nu INCONSTIENT ci "sinucigas de ocazie",la ce datorii are guvernul si cum nimik nu mai merge in tara asta,nu se intrevede nimikbun pt urmatorii 5 ani,in afara de regionalizare,observ ca televiziunile,arunca numai informatii mincinoase,deci,coruptia invinge absolut orice,nu cred ca mai exista post de televiziune care sa spuna ceva real concret si adevarat,iar cind era,de ex OTV l au mazilit ,ca asa i in tenis,inca sintem un popor condusi de comunisti-securisti si tilhari cu acte in regula,ok,uimirea mea este ca romanii prefera sa plece decit sa iasa in strada sa faca ceva...sintem de o lasitate cum nu mi am inchipuit ca exista in aceatsa tara-inca se numeste Romania-cit vom mai fi tara,urmeaza zona dobrogea ,transilvania samd.
Parlamentul nu stie cum sa mai scoata taxe si impozite de la omul de rind,iar romanul tace si concepe numai contra-tactici de evaziune fiscala,si e firesc ceea ce face,pt ca observa ca plateste note de plata inexistente sau inutile,furaciunea a ajuns la rang de arta si precizie dinpartea politicienilor care si blindeaza imunitati si alte privilegii pe bada rulanta.Mai nou,ponta si antonescu,ne prepara la foc mic,treaba cu "respectarea dreptului la proprietate" se gindesc cum sa ne lase fara masini,cum sa ne o traga mai des la amenzi,cumsa ne taxeze mai mult,ca de ,nu mai au de unde suge,s a mai smecherit si romanul,doar ca romanul fiind pervers mediocru si turnator din nastere face nefacute.Am asistat la o "turnatorie de 2 lei",intro zona saraca a tarii,un vecin si a "turnat" vecinul ca are 4 vaci, 5-6 porci,2-3 capre 15-20 de gaini si o caruta cu cal,dar uita sa spuna ca saracul are 6copii ,parintii n au servici,batrinii au pensie de 250 lei de la CAP,si surpriza,...a venit inspectorul fiscal si l a pus sa plateasca impozite,i a taiat ajutorul social si i a blocat indemnizatia pt copii pina la plata "datoriilor" calculate pe ultimii 2 ani,stiu ca pare ceva din "povesti de creanga' dar asta e realitatea,vazuta cu ochii mei,deci,atentie la ce ai in curte ca nu se stie!Vecinul ,vecinului impozitat are "tuicarie"- de vreo 25 de ani,dar daca are "carnet rosu" nu l intreaba nimeni nimik,face cca 10 to de tuica anual,si na platit in viata lui nimikla stat/primarie,primarie care este tot rosie fosta portocalie dar cu acelasi "om de vaza al comunei",acelasi tilhari portocaliu cu culoare rosie de data asta-ca sa inteleaga lumea -deci,cumparatorii despre care vorbiti,sint si mai mult nu prea sint,blocurile nevindute vor devenii ghetorui ocupate de te miri cine,pina nici paznicii nu si au luat salariul pe 2-3 luni,cind or incepe sa vinda chiuvete si termopane ca sa si asigure traiul sa vezi atunci ce frumos arata blocurile noi!
Eu deja ma gindesc sa emigrez cit inca mai pot sa mi vind proprietatile pe ceva,nu stiu pe cit,ramine de vazut,stiu ca pierd enorm ,dar macar acolounde ma voi duce stiu exact ce drepturi am,indiferent de natia pe care o am,sint familiarizat oricum cu occidentul deci n ar fi decit ceva probleme de adaptare pt sotie si copil,doar ca acolo,dintr un salariu traim lejer si linistit toti 3,cu chirie inclusiv facturi la zi...cred in solutia asta macar pt educatia copilului/copiilor,pt ca mai imi doresc un copil,aici ce sa invete si de la cine de la suplinitori promovati ca profesori pe "parai",am citeva exemple,de studenti la politehnica care nu stiau sa rezolve o integrala simpla,cind l am intrebat despre determinanti sau matrice,mi au raspuns ca nu s asa  determinati si n au nici o "forma de mulaj" pt vreo statuie...viitori ingineri de electronica si electricitate,studenti cu nasi/cumetri,unchi, profesori la liceu si facultate,unii conferentiari...imi vine sa vars deja!Cam asta e starea natiunii in general,nu numai in invatamint sau sanatate,deci....dezastrul este mult mai mare decit se arata,si noi vorbim de cumparatori de debarale....inexistenti!

Edited by bagerajungle, 12 May 2013 - 12:53.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate