Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 

Lucrare La Psihologie Despre Sportivi

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
Niciun răspuns pentru acest subiect

#1
george_09

george_09

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 19.01.2012
Buna ziua, sunt student la facultatea de psihologie si as avea nevoie de ajutorul vostrul in completarea unor scale si chestionare pentru a finaliza proiectul. Cu ajutorul vostru doresc sa aflu daca sunt sau nu diferente intre persoanele ce practica sporturi si cele sedentare pe urmatoarele teme: stima de sine sociala, anxietatea sociala, locul de control (este explicat ce inseamna in chestionar), temperamente si 3 intrebari legate de practicarea sportului.

Oricine practica de cel putin jumatate de an si parctica sportul cel putin 4 zile pe saptamana il invit sa participe la experiment. Aici intra orice tip de sport: culturism, arte martiale, jogging, fotbal, baschet etc. Legat de culturism, daca sunt persoane ce practica de ani de zile culturismul si momentan practica doar de 3 ori pe saptamana le invit si pe ele sa participe la studiu.

Scopul meu e sa gasesc 30 de persoane sportive si 30 de persoane sedentare ce nu practica niciun fel de sport pentru a gasi date statistice relevante.

Daca am incalcat una din regulile forumului imi cer scuze pe aceasta cale.

Referitor la date, am nevoie de ele cat mai repede cu putinta. Pentru cei ce doresc sa participe: voi atasa scalele si chestionarele ce trebuiesc completate. Ele se gasesc toate intr-o singura arhiva, fiecare test in parte va avea o foaie de raspuns in care sa raspundeti la intrebari.

Mailul pe care sa trimiteti rezultatele este:

[email protected]

Cand trimiteti mailul va rog sa specificati in titlu: Sportiv + numele forumului + nickul de pe forum.

Ca si multumire, va voi analiza raspunsurile din teste si va voi trimite un mail cu rezultatele fiecarui test. Si de asemenea cu rezultatul lucrarii.

P.S.: E posibil sa intarziu cateva zile cu raspunsul rezultatelor, dar voi face in asa fel incat sa raspund tuturor celor ce m-au ajutat.

Multumesc mult.

P.P.S.: Voi posta pe mai multe forumuri de specialitate pentru a culege datele necesare intr-un timp cat mai scurt.

Link cu testele: http://www.filehost....7/Teste_Net_rar

Am deschis in doua locuri de pe forum( sanatate si fightclub) pentru a aduna datele intr-un timp cat mai scurt.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate