Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 

Despre Themeforest

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
sebykes

sebykes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 04.06.2010
Salut. Daca nu am ales bine aria , va rog sa mutati subiectul.

Ceea ce vreau sa va intreb face referire la siteul Themeforest.net . Ce stiti in legatura cu acest site ? Este profitabil sa publici o tematica sau anumite creatii ? Aveti cont pe acest site? Ati vandut vreo creatie ?

#2
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Eu am o parere destul de buna.
Nu accepta orice junghi de tema/design. Ei stabilesc pretul pe item. In felul asta nu o sa vezi sute de indieni care vand teme cu 5$ iar cele cu adevarat bune care costa ceva mai mult nu le mai cumpara nimeni.

#3
razvan2k10

razvan2k10

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 129
  • Înscris: 15.02.2011
Salut,

Themeforest este unul din cele mai bune site-uri de profil. Am cumparat de aproximativ $300 pana acum de acolo.

Majoritatea theme-urilor pentru Wordpress costa in jur de $35 - $40. Exista si articole mai scumpe, cum ar fi framework-urile, dar sunt relativ putin. Nu m-a interesat niciodata sa vand pe ThemeForest, insa exista o pagina care detaliaza oferta lor pentru designeri.

http://themeforest.n...author-program/

Razvan

#4
sebykes

sebykes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 04.06.2010
Am citit si m-am documentat in legatura cu aceasta. In plus, am luat legatura cu cativa romani care i-am gasit pe site si mi-au sugerat sa pun lucrari la vanzare in cazul in care am lucrari si vreau sa le vand. Este foarte profitabil . Sunt unii dintre ei care au reusit sa genereze profit-uri de pana la 3000-4000 de dolari in decursul unui an sau 2 .

Cu toate acestea , mar interesa sa stiu si alte pareri de la persoane care au vandut pe themeforest sau vand in continuare si de asemenea cati dintre voi preferati sa cumparati o tema wp, o pagina html ( 404 , under construction ).

#5
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
$10.400 in jumatate de an ti se pare putin, mult? Pentru o singura tema WP.

#6
sebykes

sebykes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 04.06.2010

View PostDarkAngelBv, on 17th January 2012, 00:46, said:

$10.400 in jumatate de an ti se pare putin, mult? Pentru o singura tema WP.

Mi se pare mult pentru o singura tema wp si in jumatate de an . Foarte bine ... chiar foarte foarte bine .

#7
Jumping Jack

Jumping Jack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 12.09.2007

View PostDarkAngelBv, on 16th January 2012, 23:46, said:

$10.400 in jumatate de an ti se pare putin, mult? Pentru o singura tema WP.
Ce tema?

#8
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010

View PostJumping Jack, on 17th January 2012, 01:42, said:

Ce tema?
Și eu sunt curios ce temă. Oricum, idea e că se poate [ http://l.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/15.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
sebykes

sebykes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 04.06.2010
Se pot face bani frumosi cu munca . Pentru cei care se pricep in acest domeniu, se pot face bani frumosi.

#10
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Pana acum am luat 5 teme de acolo si acolo va fi sursa de teme WP si la urmatoarele proiecte.

#11
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View PostJumping Jack, on 17th January 2012, 01:42, said:

Ce tema?


View Postw3room, on 17th January 2012, 01:53, said:

Și eu sunt curios ce temă. Oricum, idea e că se poate [ http://l.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/15.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
themeforest.net/item/simpl-a-clean-classy-wordpress-portfolio-theme/300878 adica asta ionutstoica.info/work/simpl

#12
Jumping Jack

Jumping Jack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 12.09.2007

View PostDarkAngelBv, on 17th January 2012, 08:48, said:

themeforest.net/item/simpl-a-clean-classy-wordpress-portfolio-theme/300878 adica asta ionutstoica.info/work/simpl


Imi place!

Sint fan al designului minimalist, si al tau este unul dintre cele mai reusite. Un bun exemplu de ce se poate face fara a se abuza de photoshop!

#13
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
De fapt designul nu este al meu, este al celor de la allur. ei m-au contactat sa le codez tema si asta am si facut :)

#14
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 24.05.2007
Reteaua envato care detine si ThemeForest.net este cea mai mare din lume si despre ei s-au scris numai lucruri bune.

Eu am cumparat pana acum vreo 20 de teme de acolo, am cumparat si vectori, de pe GraphicRiver...deci sunt client vechi.

Ca sa poti pune o tema in vanzare la ei, trebuie sa oferi calitate de top. Din pacate foarte putini pot face acest lucru. Daca o tema este foarte buna, este cumparata la greu, o sa vezi multe teme cumparate de sute de ori...ceea ce inseamna profit in doar cateva zile de peste 3-5000 dolari.

Daca pui mai multe teme, sansa sa castigi foarte mult este mare...dar cheia succesului este CALITATE.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate