Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Bielorușii nu mai au voie să acceseze site-uri străine

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#19
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,878
  • Înscris: 27.06.2006

View Postmuc_cel_mic, on 4th January 2012, 15:35, said:

Peste trei zile, pe teritoriul Belarusului va deveni ilegala accesarea oricaror altor site-uri decat a celor locale.

Noua lege impune restrictii in ceea ce priveste vizitarea si folosirea website-urilor straine de catre cetatenii bielorusi si rezidenti. Pedepsele constau in amenzi de pana la echivalentul a 125 de dolari, în condițiile în care salariul minim în Belarus este de 110 dolari.

http://www.realitate...ine_900633.html


Da acolo conectarea la internet prin cine se face...prin firme?

Daca se face prin firme nu ar trebui amendate acelea permit accesul fara restrictii la internet al cetatenilor din Republica Belarus?. Cred ca restrictiile de acces la internet ar trebui facute de firme...iar cele care nu impun restrictii sa plateasca amenzi pentru abonatii aferenti.
Daca accesul la internet se face si direct din satelit nu cred ca se poate urmari si amenda.

Pot sa pun si eu o intrebare: de ce de fapt nu mai este permis accesul?

#20
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Vor sa interzica ptr acelasi motiv ptr care si altii vor tot felul de interziceri.
Controlul a ceea ce nu poate fi controlat.

#21
macool

macool

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.09.2007

View Postpro-civilizatie, on 5th January 2012, 02:07, said:

Cand se vor da legi impotriva liberei exprimari sau pentru cenzurarea internetului atunci sa stiti ca se pregateste dictatura.
Ha, ha ha....in Statele Unite nu a  fost niciodata Democratie,uitati-va mai bine in istoria ei si o sa vedeti ca au mai avut parte de  asa ceva,numai ca NU era Internet atunci.
Cred  ca sunt  dovezi  ale  unor mari miscari  sociale care   nu se  limiteaza doar   la  libertatea  informatiei.Om trai si Om vedea.
Eu am aruncat  televizorul in urma cu 9 ani si  ma simt mult mai bine.Toata lumea e  manipulata in vre-un fel,chiar si pe Internet,dar  cel putin ai  optiuni pe care uneori ,din pacate, le  poti  rata.
In mod sigur  nu  o sa particip la  Loteria Vizelor  pentru USA.Hai sa fim seriosi...in god we trust?   scris  pe bancnote?   :coolspeak:

#22
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011

View Postmacool, on 18th January 2012, 09:19, said:

Ha, ha ha....in Statele Unite nu a  fost niciodata Democratie,uitati-va mai bine in istoria ei si o sa vedeti ca au mai avut parte de  asa ceva,numai ca NU era Internet atunci.
Cred  ca sunt  dovezi  ale  unor mari miscari  sociale care   nu se  limiteaza doar   la  libertatea  informatiei.Om trai si Om vedea.
Eu am aruncat  televizorul in urma cu 9 ani si  ma simt mult mai bine.Toata lumea e  manipulata in vre-un fel,chiar si pe Internet,dar  cel putin ai  optiuni pe care uneori ,din pacate, le  poti  rata.
In mod sigur  nu  o sa particip la  Loteria Vizelor  pentru USA.Hai sa fim seriosi...in god we trust?   scris  pe bancnote?   :coolspeak:
DA,oamenii nu au fost niciodata liberi cu adevarat.Ce e in USA este o semi-democratie,sau o semi-dictatura,cum vrei sa ii zici.
Poate doar Elvetia se apropie cel mai mult de o democratie reala.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate