Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum e sa locuiești la ultimu...

Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior
 Timpi asteptare in contract de tr...

Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete
 Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC
 Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 

Inregistrare audio PC

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Islorvat

Islorvat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.07.2008
Salutare,

Am achizitionat recent un microfon Behringer XM8500 si monitoarele Behringer MS16. Le folosesc acasa, pentru karaoke, si functioneaza perfect. Acum as vrea sa si inregistrez ceva pe laptop. Ma gandeam sa folosesc interfata audio Behringer UCA222.

Merge daca scot de la iesirea de casti ale MS16 --> cablu Jack-RCA --> input UCA222 --> USB laptop ?

Daca folosesc un pre-amp microfon gen MIC200 pot sa conectez la laptop prin mufa de mic? Am inteles ca se poate folosi mic si pentru line-in...

Varianta cu mixer + interfata stiu ca e ceea ce mi-ar trebui dar nu vreau sa investesc mai mult de 150 ron.


Multumesc!

#2
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005

View PostIslorvat, on 29th December 2011, 19:53, said:

Salutare,

Am achizitionat recent un microfon Behringer XM8500 si monitoarele Behringer MS16. Le folosesc acasa, pentru karaoke, si functioneaza perfect. Acum as vrea sa si inregistrez ceva pe laptop. Ma gandeam sa folosesc interfata audio Behringer UCA222.

Merge daca scot de la iesirea de casti ale MS16 --> cablu Jack-RCA --> input UCA222 --> USB laptop ?

Daca folosesc un pre-amp microfon gen MIC200 pot sa conectez la laptop prin mufa de mic? Am inteles ca se poate folosi mic si pentru line-in...

Varianta cu mixer + interfata stiu ca e ceea ce mi-ar trebui dar nu vreau sa investesc mai mult de 150 ron.


Multumesc!
Mufa de MIC a laptopului este prevazuta pentru microfon de PC, nu poti conecta acolo intrare de linie, si risti sa defectezi preamplificatorul.
Cu o placa de sunet pe USB, cum ar fi UCA222 si cu un preamplificator Mic 100 sau Mic 200 si cu microfonul pe care il ai deja, poti functiona.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate