Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 

Ce sa cumpar pentru gaming?

- - - - -
  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#91
walea

walea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 17.08.2009

View Postreddevilnb1, on 29th December 2011, 13:19, said:

Da pune ambele cabluri negre la placa video.
deci la placa video am doar cablul ala din mijloc.are slot de 4 pini in forma de patrat.si ies 2 care se potrivesc la sursa dintre care doar 1 l-am pus.ceva in genul asta
http://img.alibaba.c...r-Y-Adapter.jpg

Edited by walea, 29 December 2011 - 13:21.


#92
reddevilnb1

reddevilnb1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 13.12.2007
Deci ala e un adaptor.Intrebarea mea este daca tu nu ai acel cablu negru la sursa ta.(nu ce a venit la pachet cu placa video)Asa poti pune 1 adator(cum il ai pus acum) si un cablu de la sursa.

#93
walea

walea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 17.08.2009

View Postreddevilnb1, on 29th December 2011, 13:48, said:

Deci ala e un adaptor.Intrebarea mea este daca tu nu ai acel cablu negru la sursa ta.(nu ce a venit la pachet cu placa video)Asa poti pune 1 adator(cum il ai pus acum) si un cablu de la sursa.
nu la sursa nu am decat din astea de 4 in linie.am doar adaptorul fix acela din poza

#94
walea

walea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 17.08.2009
deci ce fac?conectez 2 din alea de la sursa la placa video?nu face scurtcircuit sau ceva?si e normal sa se invarta asa mult ventilatorul si sa se incalzeasca asa tare??

#95
reddevilnb1

reddevilnb1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 13.12.2007
Da conecteazale ambele si vezi daca se mai incalzeste.

#96
walea

walea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 17.08.2009

View Postreddevilnb1, on 29th December 2011, 15:44, said:

Da conecteazale ambele si vezi daca se mai incalzeste.

am observat ca sursa are un cablu de ala de 6 pini asa ca am scos adaptorul ala si am conectat placa la sursa direct prin cablul ala.(asta pentru ca oricum nu aveam 2 din alea de 4 libere.)
Dar asta e motivul pentru care se invartea si incalzea asa tare?nu avea destul curent/?

Edited by walea, 29 December 2011 - 16:07.


#97
walea

walea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 17.08.2009
vad ca nu se prea mai incalzeste dar ventilatorul tot zgomotos.nu e foarte zgomotos,dar se aude cum vajaie.cum fac sa vad daca e normal?

#98
reddevilnb1

reddevilnb1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 13.12.2007
Copiaza programul GPU-Z si acolo la sensor ai toate datele de care ai nevoie.

#99
walea

walea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 17.08.2009

View Postreddevilnb1, on 29th December 2011, 16:40, said:

Copiaza programul GPU-Z si acolo la sensor ai toate datele de care ai nevoie.
asa am dat la sensors.de unde stiu cand sa imi fac griji sau daca valorile de acolo nu sunt normale?

#100
reddevilnb1

reddevilnb1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 13.12.2007
Fa 2 screenshot-uri ,unul cand calculatorul e in Idle si altul cand e in Full Load(cand te joci ceva mai stresant pentru calculator)

#101
walea

walea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 17.08.2009

View Postreddevilnb1, on 29th December 2011, 18:43, said:

Fa 2 screenshot-uri ,unul cand calculatorul e in Idle si altul cand e in Full Load(cand te joci ceva mai stresant pentru calculator)
idle http://gpuz.techpowe...1/12/29/44p.png
crysys 2 http://gpuz.techpowe...1/12/29/85d.png  http://gpuz.techpowe...1/12/29/h9a.png

#102
reddevilnb1

reddevilnb1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 13.12.2007
Sunt in regula valorile totul pare sa fie OK. :peacefingers:

#103
walea

walea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 17.08.2009

View Postreddevilnb1, on 29th December 2011, 19:40, said:

Sunt in regula valorile totul pare sa fie OK. :peacefingers:
si cum imi dau seama cand nu e ok?adica ventilatorul e destul de zgomotos.

Edited by walea, 29 December 2011 - 20:13.


#104
reddevilnb1

reddevilnb1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 13.12.2007
2800 RPM la ventilator nu mi se pare prea mult.Adica cel putin din perspectiva mea pentru ca am avut cooler care ajungea la 5000-6000 RPM.

#105
walea

walea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 17.08.2009
am jucat pana acum fara probleme ac revelations,crysys 2,saints row 3 dar intampin o problema

este un joc numit heroes of newerth care nu are nici pe departe grafica celor de mai sus si cu toate astea dupa un anumit timp cand sunt in el mi se inchide calculatorul,adica inca merge dar becul de la monitor se face galben si incepe unul dintre ventilatoare(nu stiu daca cel de la sursa sau de la p.video) sa vajaie foarte tare(se aude).Trebuie sa inchid pc-ul din buton pentru ca nici resetul nu merge(il reseteaza dar nu afiseaza nimic).Din ce am vazut in general am 2500-3000 rpm si cam 60-65 grade in joc si nu stiu de la ce o fi.

si inca o chestie mai marunta,coolerul de la procesor e un pic zgomotos(am vazut si la comentarii la emag ca ziceau).ce pot face ca sa nu mai bazaie?

Edited by walea, 13 January 2012 - 15:20.


#106
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Si frate-miu pateste asta,am incercat HOn asta pe 2 config diferite ale mele si dupa jocul prelungit( aprox 6 ore) facea la fel.Cred ca e o problema din partea lor.

#107
walea

walea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 17.08.2009

View Postxeleron, on 13th January 2012, 21:12, said:

Si frate-miu pateste asta,am incercat HOn asta pe 2 config diferite ale mele si dupa jocul prelungit( aprox 6 ore) facea la fel.Cred ca e o problema din partea lor.
Pai inainte pe configuratia pe placa video integrata (hd radeon 3000) nu mi se intampla nimic.Si mie mi se intampla cam dupa 10 min de joc.Dupa iar din jumate in jumate de ora aproximativ.Si dupa ce face de vreo 3-4 ori nu mai face.E destuld e aleatoriu,de exemplu acum am jucat de la 10 pana la 12 si nu am luat nici un crash nimic.am sa reinstalez windows si hon desi problema cred ca ar fi un fel de overheat sau ceva..

Edited by walea, 14 January 2012 - 00:16.


#108
walea

walea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 17.08.2009
tocmai mi s-a intamplat si in crysis 2.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate