Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Ce sa cumpar pentru gaming?

- - - - -
  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#109
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010

View Postwalea, on 15th January 2012, 14:15, said:

tocmai mi s-a intamplat si in crysis 2.
faci o.c ? cred ca nu ai montat cum trebuie cooler-ul sau poate e un cablu/bucata de plastic in el si face acel sunet.

Edited by evon, 15 January 2012 - 16:46.


#110
walea

walea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 17.08.2009

View Postevon, on 15th January 2012, 16:45, said:

faci o.c ? cred ca nu ai montat cum trebuie cooler-ul sau poate e un cablu/bucata de plastic in el si face acel sunet.
nu fac oc.si coolerul e montat bine altfel nu ar merge.

#111
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010

View Postwalea, on 15th January 2012, 18:21, said:

nu fac oc.si coolerul e montat bine altfel nu ar merge.
te-ai asigurat ca totul este montat bine in pc si nu exista acel "joc" ai pieselor?
ca la o rotatie pe minut mai mare la cooler,face ca vibratiile in unitate sa fie mai puternice,si sa nu-ti zdrangane ceva inauntru.
Ca sfat,desfa pc-ul si lasa-l asa,joaca-te putin pana incepe zdranganeala,si uita-te daca vibreaza/misca ceva inauntru.

#112
walea

walea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 17.08.2009

View Postevon, on 15th January 2012, 20:51, said:

te-ai asigurat ca totul este montat bine in pc si nu exista acel "joc" ai pieselor?
ca la o rotatie pe minut mai mare la cooler,face ca vibratiile in unitate sa fie mai puternice,si sa nu-ti zdrangane ceva inauntru.
Ca sfat,desfa pc-ul si lasa-l asa,joaca-te putin pana incepe zdranganeala,si uita-te daca vibreaza/misca ceva inauntru.
am facut asta,ce-i drept am intrat in bios la h/w monitor si am pus cpu smart fan target 40(era disabled) si cpu min fan speed 0.In idle pc-ul a devenit silent.Ce efecte au schimbarile astea?e bine ce am facut?coolerul se va roti in functie de temperatura sau sa ma astept la ceva rau?

am jucat heroes of newerth si nu mi-a mai dat crash absolut deloc.

in idle am 1k rpm si 47 grade motherboard, 36 cpu si 31 fiecare din cele 3 nuclee.
in everest cu test stability ajunge la 4000 rpm cu 50 grade cpu si 43 nucleele.

Edited by walea, 15 January 2012 - 21:15.


#113
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
Temperaturile sunt bune, daca nu foarte bune. Problema e de la altceva, in niciun caz de la temp la cpu/mb

#114
walea

walea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 17.08.2009
ma gandeam ca o fi de la joc,dar daca mi s-a intamplat si in crysis de 2 ori la rand,fix dupa ce l-am deschis nu stiu ce sa zic.am sa incerc un reinstall windows.

#115
walea

walea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 17.08.2009
deci am reinstalat windows si tot asa face.ce sa fac? pe langa hon mai face intr-un joc mai vechi earth defense force insect armagheddon.de la ce o fi?

Edited by walea, 29 January 2012 - 13:44.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate