Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 

Adresa BPR catre ADP

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Idefix11

Idefix11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.11.2011
Masina mi-a fost ridicata abuziv de la domiciliu in mai 2010, dupa ce s-a extins peste noapte zona de actiune a indicatorului "Oprirea interzisa". Adica s-a inlocuit "sageata in sus" cu "sageata dubla" si s-a adaugat panoul de ridicari auto.
In intampinarea depusa de politia rutiera in instanta, se invoca drept proba si o adresa catre ADP.
Dar aceasta adresa a politiei rutiere catre ADP lipseste din dosar, lucru observat mai tarziu.
Stie cineva ce contine de obicei o asemenea adresa catre ADP? Se refera cumva la montarea indicatoarelor?
La solicitarea mea instanta ceruse Administratiei Strazilor sa confirme daca s-a modificat atunci indicatorul.
Iar raspunsul a fost complet fals: ca din decembrie 2008 (!!) nu s-a mai montat nici un indicator pe tot bulevardul, ceea ce este absurd.
Pe baza acestui raspuns neadevarat instanta mi-a respins cererea de anulare a PV de contraventie si am pierdut procesul in mod nedrept.
Legea 202/2010 nu mai permite recursul in plangerile contraventionale.
Am citit insa ca exista o cale extraordinara de atac, revizuirea sentintei, daca se descopera ca exista inscrisuri ascunse sau nestiute la data procesului.
Cred ca aceasta adresa catre ADP ce lipseste din dosar ar fi o proba ca Administratia Strazilor a dezinformat instanta.
As incerca sa obtin cumva adresa de la ADP (bulevardul este in jurisdictia primariei capitalei) daca as sti ca poate fi o dovada, pe care politia a mentionat-o ca proba in dosar dar nu a depus-o.
Am citit pe un forum ca indicatoarele de la Administratia Strazilor nu corespund cu cele aprobate de comisia mixta Primarie + Brigada Rutiera.

#2
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,738
  • Înscris: 30.01.2006
Pai daca ai martori ca au schimbat indicatorul folosestei pana nu e prea tarziu, si daca e prea tarziu da un telefon la Protv, antene, primatv, CNN, BBC, etc. Si descarca-te acolo, posibil sa nu rezolvi nimic, dar sigur te descarci, mai apare un caz de incompetenta a justitiei romane, si ne mai delectam si noi la stirile de la ora 5. Eu asa as face. Bine eu l-as bate si pe judecator ca toti au mintea-n p#|a dar este cam imposibil.

Edited by test_driver, 01 December 2011 - 19:50.


#3
Idefix11

Idefix11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.11.2011

 test_driver, on 1st December 2011, 19:49, said:

Pai daca ai martori ca au schimbat indicatorul folosestei pana nu e prea tarziu, si daca e prea tarziu da un telefon la Protv, antene, primatv, CNN, BBC, etc. Si descarca-te acolo, posibil sa nu rezolvi nimic, dar sigur te descarci, mai apare un caz de incompetenta a justitiei romane, si ne mai delectam si noi la stirile de la ora 5. Eu asa as face. Bine eu l-as bate si pe judecator ca toti au mintea-n p#|a dar este cam imposibil.

Am avut si un martor care a vazut indicatorul vechi cu sageata in sus atat la montarea lui, in urma cu o saptamana, cat si cu o seara inaintea schimbarii lui (cu sageata dubla plus placuta ridicari auto).
Dar in baza raspunsului fals de la Administratia Strazilor judecatorul a considerat martorul "necinstit".
Am depus si poze de pe Google Maps in care se vedea vechiul indicator cu sageata in sus si faptul ca lipsea placuta de ridicari auto. Totul a fost zadarnic, dupa 5 luni de proces sentinta a fost nedreapta si irevocabila.
Am asteptat inca 3 luni ca sa pot vedea motivarea din sentinta.
Desigur ca am facut totusi recurs dar l-au declarat recent "inadmisibil" conform legii 202/2010 care interzice recursul in plangerile contraventionale (desi legea asta contravine CEDO).
De aceea acum caut sa aflu ce contine "adresa catre ADP" a politiei rutiere, proba ce lipseste din dosar.

Intre timp mi-am facut blog special pt a aduna pagubitii intr-un proces colectiv contra firmelor de ridicari din Bucuresti: http://hingheriidema....wordpress.com/
Cei care vor sa afle pasii necesari cand le-a ridicat masina si cum sa faca plangere sa acceseze aici: http://ridicariauto.blogspot.com/

#4
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,738
  • Înscris: 30.01.2006
iti spun eu ca maxim 1% din cei pagubiti vor urma procedurile date de tine, din care probabil sub jumate vor castiga procesul, si la ce profit au asta nu-i mai opeste decat un razboi civi. Niste nenorociti, dar sa nu uitam ca traim in Ro. Se practica si in tarile mai dezvoltate, dar acolo daca te salta chiar meriti sa fii saltat, si ai parcari slava domnului.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate