Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 

Amintiri...de neuitat...de nepretuit...unice...s-au dus...

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

Poll: Sa ne amintim de formatiile cu care am crescut, cei care avem intre 18-35 ani (50 member(s) have cast votes)

Care muzica va place mai mult?

  1. Cea din 2000 (cand se canta din suflet) - cantata in romana - Generatia Atomic (37 votes [74.00%])

    Percentage of vote: 74.00%

  2. Cea de azi (bum bum iese banu) (in alte limbi) - Generatia popcorn - no name (13 votes [26.00%])

    Percentage of vote: 26.00%

Ce muzica romaneasca este mai buna?

  1. Cea din 2000 (35 votes [70.00%])

    Percentage of vote: 70.00%

  2. Cea de azi - care de fapt nu e romaneasca (15 votes [30.00%])

    Percentage of vote: 30.00%

Sunteti nostalgici dupa muzica anilor 2000 romaneasca?

  1. Da (36 votes [72.00%])

    Percentage of vote: 72.00%

  2. Nu (14 votes [28.00%])

    Percentage of vote: 28.00%

Vote Guests cannot vote

#55
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
pentru ca eu unul cu muzica lor am crescut. comentariile de pe youtube spun totul.

#56
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,709
  • Înscris: 07.02.2003
Comentariul tau spune totul... iti plac pentru ca ai crescut cu ele si nu ai fost influentat de muzica de peste hotare... nu pentru ca ar fi exceptionale in vreun fel ca corba aia si o pisica miauna :)

Edited by andreic, 23 April 2012 - 23:33.


#57
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
am crescut cu muzica aceea, am trait muzica aceea, cautam casetele lor, le cumparam, le mai am si acum casetele cu andre, valahia, 3 sud est, l.a...doamne...ce vremuri...ce distractii...toata ziua pe afara, nu exista internet-mania, atata tehnologie, care a prostit lumea.
  mereu cand aud o piesa din acelea ma apuca nostalgia si mi se face pielea de gaina.

in special asta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/F5-xOIsiU7s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
  
sau asta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gR7Pe_agnVQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



iar comentariile de pe youtube spun totul...de fiecare data cand le citesc, ma impresioneaza.

Edited by AndreyAlejandro, 24 April 2012 - 12:25.


#58
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,709
  • Înscris: 07.02.2003
Eu cand aud textele alea infantile miorlaite si bagate pe efect autotune ma apuca un sentiment asemanator celui care il am cand aud manele :)

Edited by andreic, 24 April 2012 - 15:47.


#59
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
Prietene, citeste comentariile de pe youtoube de la orice melodie din anii 2000 romaneasca si o sa ramai socat cata lume regreta acele vremuri dar mai ales cand se facea muzica nu ca azi.  

e usor sa arunci cu noroi, cei care au copilarit pe atunci stiu cel mai bine ce vremuri erau, ce muzica era, ce timpuri frumoase. degeaba incearca 2-3 pe aici sa denigreze acea muzica / acele vremuri ca pe mine unul ma impresioneaza si nu voi asculta porcariile de azi. punct.

ma doare in 14 de ce crede lumea ca ascult andre, blondy, candy, double d, k1, l.a., t-short, etc. muzica era nene, nu kkturi ca azi. erau si porcarii unele dar nu cele enumerate de mine.

#60
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,709
  • Înscris: 07.02.2003

View PostAndreyAlejandro, on 25th April 2012, 09:59, said:

Prietene, citeste comentariile de pe youtoube
Am mai spus alea sunt pentru fanboys... (mai era putin si-mi recomandai hi5) nu e nimic de demonstrat, asculti textul infantil si te convingi, daca nu esti fan evident, caz in care o sa-ti placa enorm si ceva naspa rau :) Am trecut si eu prin vremea aia si nu aveam ce sa ascult de la noi pe felia asta "miau miau" cum se mai numea de catre connaisseurs...
Pai si Modern Talking care faceau muzica usoara si romantica pe stil electropop (adica nu chestii serioase) sunt mai buni decat oricare au fost in perioada ta desi au peste 10 ani inaintea lor... asculta un Modern Talking si o sa gasesti text calumea, inspirant si romantic cu adevarat fara sa cada in penibil... la noi ce gasesti, soare, fetele, mare, te iubesc nustiu ce... zici ca sunt de gradinita.

Edited by andreic, 25 April 2012 - 09:54.


#61
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
bine, maturule.

orice spui oricum n-o sa-mi schimbi parerea despre muzica care se facea.

cei care au coplarit atunci, stiu ce spun.

restul, vb. din basme, din necunostinta de cauza. punct.

#62
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View PostAndreyAlejandro, on 25th April 2012, 12:17, said:

cei care au coplarit atunci, stiu ce spun.

Eu am copilarit atunci si "nu inteleg ce spui". Adica, la acea vreme, mai ascultam astea cand erau pe la tv, dar nu pot sa zic ca le-as mai asculta sau ca imi plac.

Si da, daca se intampla sa aud vreo melodie dinasta imi aduce aminte de copilarie, dar pt mine asta nu e o senzatie foarte puternica deoarece, desi mi-a placut perioada aceea cand stateam toata ziua fara sa fac nimic, mai mult imi place acum, cand am mai crescut, cand pot discerne anumite lucruri, am ocazia sa invat lucruri noi si utile care atunci poate imi erau inaccesibile.

#63
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

View PostCorupt, on 25th April 2012, 12:48, said:

Eu am copilarit atunci si "nu inteleg ce spui". Adica, la acea vreme, mai ascultam astea cand erau pe la tv, dar nu pot sa zic ca le-as mai asculta sau ca imi plac.

Si da, daca se intampla sa aud vreo melodie dinasta imi aduce aminte de copilarie, dar pt mine asta nu e o senzatie foarte puternica deoarece, desi mi-a placut perioada aceea cand stateam toata ziua fara sa fac nimic, mai mult imi place acum, cand am mai crescut, cand pot discerne anumite lucruri, am ocazia sa invat lucruri noi si utile care atunci poate imi erau inaccesibile.
inseamna ca ai trait degeaba. ai inima de piatra si nu avem ce mai discuta, daca nu te misca acele piese, mai ales ca ai copilarit atunci.

View PostCorupt, on 25th April 2012, 12:48, said:

Eu am copilarit atunci si "nu inteleg ce spui". Adica, la acea vreme, mai ascultam astea cand erau pe la tv, dar nu pot sa zic ca le-as mai asculta sau ca imi plac.

Si da, daca se intampla sa aud vreo melodie dinasta imi aduce aminte de copilarie, dar pt mine asta nu e o senzatie foarte puternica deoarece, desi mi-a placut perioada aceea cand stateam toata ziua fara sa fac nimic, mai mult imi place acum, cand am mai crescut, cand pot discerne anumite lucruri, am ocazia sa invat lucruri noi si utile care atunci poate imi erau inaccesibile.
inseamna ca ai trait degeaba. ai inima de piatra si nu avem ce mai discuta, daca nu te misca acele piese, mai ales ca ai copilarit atunci.  

cei 13 care au votat muzica de azi, sa le fie rusine, sunt doar niste afoni, nici nu se poate compara muzica din 2000 cu ce mizerii jegoase se fac azi.  :puke: acei 13 n-au avut copilarie.

#64
bfg2008

bfg2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 15.08.2008

View Postandreic, on 25th April 2012, 10:48, said:

Pai si Modern Talking care faceau muzica usoara si romantica pe stil electropop (adica nu chestii serioase) sunt mai buni decat oricare au fost in perioada ta desi au peste 10 ani inaintea lor... asculta un Modern Talking si o sa gasesti text calumea, inspirant si romantic cu adevarat fara sa cada in penibil... la noi ce gasesti, soare, fetele, mare, te iubesc nustiu ce... zici ca sunt de gradinita.
Crezi ca limba engleza ii spune ceva?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate