Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

Amintiri...de neuitat...de nepretuit...unice...s-au dus...

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

Poll: Sa ne amintim de formatiile cu care am crescut, cei care avem intre 18-35 ani (50 member(s) have cast votes)

Care muzica va place mai mult?

  1. Cea din 2000 (cand se canta din suflet) - cantata in romana - Generatia Atomic (37 votes [74.00%])

    Percentage of vote: 74.00%

  2. Cea de azi (bum bum iese banu) (in alte limbi) - Generatia popcorn - no name (13 votes [26.00%])

    Percentage of vote: 26.00%

Ce muzica romaneasca este mai buna?

  1. Cea din 2000 (35 votes [70.00%])

    Percentage of vote: 70.00%

  2. Cea de azi - care de fapt nu e romaneasca (15 votes [30.00%])

    Percentage of vote: 30.00%

Sunteti nostalgici dupa muzica anilor 2000 romaneasca?

  1. Da (36 votes [72.00%])

    Percentage of vote: 72.00%

  2. Nu (14 votes [28.00%])

    Percentage of vote: 28.00%

Vote Guests cannot vote

#19
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

View Postapfel, on 20th February 2012, 17:34, said:

Salut! Am ascultat o melodie pe un post de radio ce difuzeaza numai melodii romanesti si nu stiu cine o canta. Este o melodie mai veche. Refrenul este dadida-dam-dam sau adina-dam-dam. Vocea seamana cu a celor de la Rosu si negru. Dar am cautat-o si n-am gasit-o. Ma puteti ajuta, cei care stiti despre ce melodie este vorba?
sigur nu-i ala refrenul :lol:

#20
free_as_a_flying_demon

free_as_a_flying_demon

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 513
  • Înscris: 18.03.2009
Ba da, ala e refrenul. Melodia se numeste "Darla dirladada" si e interpretata de cei de la Demmo.

Eu eram fan Andre. :P

#21
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,664
  • Înscris: 13.06.2004
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Pv0B_egyU20?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9Abo7bqEbcs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-kzxbX-ziNs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/n-6iLpZ3hB8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

View PostJulianYorke, on 30th November 2011, 11:31, said:

Ce-i mizeria asta de thread?
Tara, tara, vrem oameni cu scaun la cap. Daca se poate.

#23
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,664
  • Înscris: 13.06.2004
Totuși, unele piese de la Genius sună mai bine decât majoritatea porcăriilor din muzica pop-dance din românia din ziua de azi. Restul nu.

#24
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

View Postdjl, on 3rd April 2012, 12:26, said:

Totuși, unele piese de la Genius sună mai bine decât majoritatea porcăriilor din muzica pop-dance din românia din ziua de azi. Restul nu.
nu doar de la genius.

#25
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

View PostAndreyAlejandro, on 3rd April 2012, 12:39, said:

nu doar de la genius.
nu se compara ce muzica se facea prin 2000, cu ce se face azi.

#26
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,716
  • Înscris: 07.02.2003

View PostAndreyAlejandro, on 3rd April 2012, 13:12, said:

nu se compara ce muzica se facea prin 2000, cu ce se face azi.
La noi exista o criza de valori prelungita... nu le avem, asta e realitatea obiectiva. Cu ce compari tu muzica din 2000 ca sa ajungi la concluzia ca e buna, cu ce a fost inainte sau ce e dupa ? In orice caz gresesti, argumentul trecutului sau viitorului sunt ambele erori de logica. Muzica anilor 2000 a parut buna pentru ca nu era nimic altceva mai bun si atunci si o posirca ti se pare buna iar cu aia straina nu compari ca de, esti nationalist si zici pai aia au nustiu ce al noi nu este deci e normal... Cand gusti o tuica adevarata abia atunci intelegi ce porcarie ai iubit inainte... numai sa ajungi sa o gusti iar deocamdata nu ai de unde ca nu este. Asta e singurul motiv al nostalgiei pieselor cu versuri aberante de atunci.
Si desre muzica care se face acuma care multora nu le place se va vorbi in 20 ani ca mama ce tari erau...

Edited by andreic, 03 April 2012 - 12:26.


#27
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

View Postandreic, on 3rd April 2012, 13:23, said:

La noi exista o criza de valori prelungita... nu le avem, asta e realitatea obiectiva. Cu ce compari tu muzica din 2000 ca sa ajungi la concluzia ca e buna, cu ce a fost inainte sau ce e dupa ? In orice caz gresesti, argumentul trecutului sau viitorului sunt ambele erori de logica. Muzica anilor 2000 a parut buna pentru ca nu era nimic altceva mai bun si atunci si o posirca ti se pare buna iar cu aia straina nu compari ca de, esti nationalist si zici pai aia au nustiu ce al noi nu este deci e normal... Cand gusti o tuica adevarata abia atunci intelegi ce porcarie ai iubit inainte... numai sa ajungi sa o gusti iar deocamdata nu ai de unde ca nu este. Asta e singurul motiv al nostalgiei pieselor cu versuri aberante de atunci.
Si desre muzica care se face acuma care multora nu le place se va vorbi in 20 ani ca mama ce tari erau...
fata de ce se face azi, crede-ma, era muzica. era muzica de suflet, se canta romaneste ,se punea suflet in muzica.
eu sunt socat ce muzica se facea. Double D, T-Short, Genius, AS XX, Candy, K1, N&D, etc etc.

pana si manelele L.A. sunau altfel decat manelele de azi.

pana si muzica de club suna altfel.

chiar si muzica de cartier suna altfel, avea ceva in ea, versuri cat de cat logice, ritm care semana a muzica.

#28
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,664
  • Înscris: 13.06.2004
AndreyAlejandro, spune-mi și mie cu ce diferă versurile gen "la mare, la soare" cu cele din ziua de azi? Genius măcar nu aveau versuri penibile în toate piesele lor.
Eu unul m-am cam săturat de versuri cu "mor de dorul tău/vreau să fie cu tine", fie în română sau engleză.

Edited by djl, 05 April 2012 - 17:25.


#29
bfg2008

bfg2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 15.08.2008

View Postcleopatra00, on 3rd April 2012, 00:03, said:

Tara, tara, vrem oameni cu scaun la cap. Daca se poate.
astia-s oameni care-s iau scaune in cap.
Cel care a facut topicul este afon, nu-l mai bagati in seama a facut pe putin n topics de genu in care isi plange un playlist nostalgic vai vai mama mama care probabil ca si-a dus si HDD la devirusat si reparat sa nu isi piarda melodiile alea vechi si vai de ...
si ca sa revin ca si tu alekjandro tot revii cu d-astea. Un format si iti trece, primele 2-3 zile mai greu dupa aia o sa-ti placa si muzica noua

Edited by bfg2008, 05 April 2012 - 17:40.


#30
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

View Postbfg2008, on 5th April 2012, 18:36, said:

astia-s oameni care-s iau scaune in cap.
Cel care a facut topicul este afon, nu-l mai bagati in seama a facut pe putin n topics de genu in care isi plange un playlist nostalgic vai vai mama mama care probabil ca si-a dus si HDD la devirusat si reparat sa nu isi piarda melodiile alea vechi si vai de ...
si ca sa revin ca si tu alekjandro tot revii cu d-astea. Un format si iti trece, primele 2-3 zile mai greu dupa aia o sa-ti placa si muzica noua
esti praf.

#31
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I_UnKn4VcBU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
comentariile de pe link spun totul...ce vremuri...ce versuri...ce muzica era acum 10 ani...mai ales ce videoclip inocent

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ox-s_SyD7iI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ce ar mai fi de zis cand auzi N&D ? prea fain a fost...


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/F5-xOIsiU7s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

melodia asta ma atinge la suflet...imi aminteste de vremurile cand stateam toata ziua pe afara, jucam sotron, de-a ascunsa, lapte gros...ce vremuri............:( si prima iubire...
azi, in cartierele sunt goale..toata lumea e la calculator nu mai stie sa se joace pe afara, nimic..o generatie trista cea de azi..pacat.

#32
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,874
  • Înscris: 12.01.2011

View PostAndreyAlejandro, on 20th November 2011, 01:04, said:

Andre, 3 Sud Est, Animal X, Double D, Genius, N&D, Candy

Numai curve si popo in lista asta.
Pardon curve si popo ce nu stiau sa faca playback macar.
E vreun om sanatos la cap care sa ii regrete?

R.I.P. in mortii lor!




[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kLMA1Qm_IVs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#33
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
curva esti tu ma.

esti un vierme fara sentimente. traiesti degeaba.

animala, intra pe youtube si scrie oricare din piesele de mai sus si citeste dreq comentariile, satana.

ce stii tu ce-s alea sentimente?

Edited by AndreyAlejandro, 09 April 2012 - 12:10.


#34
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,874
  • Înscris: 12.01.2011
:roflmao:

Quote

am trait pe muzik voastra f tareeeee nu k morti asiti akm k kalkulatoare ce vremuri sa dua nustiu? dak se mai intoarce vreo data

Maxim! Sa mai comentez?

Quote

Vocea Deliei? ma innebunea in disco si simtem ca ringul de dans era doar al meu cit de mult mea placut N&D

Bine, pisi, bine ca neai informat ca tia placut.

Quote

Ce vremuri,cate bucurii,ce copilarie inocenta si frumoasa !! Doamne as da? 10 ani din viata pt a retraii acele momente !!

Doamne, as da o zi din viata ca sa ma intorc in timp pentru a o omori pe ma-ta astfel incat sa nu risipeasca statul bani de educatie pe tine.

Quote

fedoras1 are dreptate ... pe vremea aceea cei care ascultau genul asta de muzica, 3SE, T-short,? Genius, etc erau numiti cocalari ...

No shit, Sherlock!



View PostAndreyAlejandro, on 9th April 2012, 13:09, said:

curva esti tu ma.

esti un vierme fara sentimente. traiesti degeaba.

animala, intra pe youtube si scrie oricare din piesele de mai sus si citeste dreq comentariile, satana.

ce stii tu ce-s alea sentimente?

Ai dreptate, nu stiu ce sunt. Tu stii mai bine.

Edited by Charger, 09 April 2012 - 12:32.


#35
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Andrei, iti recomand filmul Midnight in Paris.

Si ca sa fiu on, fiecare perioada a avut melodiile ei (bune si rele). Nu m-au impresionat cu nimic cele de prin 2000.
De votat am votat varianta 2 la toate intrebarile.
PS: Incearca sa accepti si opiniile/gusturile celorlalti, chiar daca sunt diferite de alte tale.

Edited by Corupt, 09 April 2012 - 12:44.


#36
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009
Sunt oare singurul care nu stie daca tipul asta e serios sau face misto la greu?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate